PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City mağdurlarına emsal olur umarım...

PLaTiNuN
23/03/2010, 22:42
Son 3 ay da iki kez direksiyon ikaz lambasının yanması ve son 1 ay da direksiyondan gelen takırtıların ve gıcırtıların artmasıyla birlikte forumda da okuduğum üzere elektro servo motor arızasıyla yüz yüze olduğumu anladım...Aracımın garantisi bitmişti fakat city motorunu garantisi biten arkadaşlarımızda ücretsiz değiştirtebilmişlerdi bende buradan topladığım bilgiler doğrultusunda gayet emin bir şekilde yetkili servisin yolunu tuttum...Durumu anlattım ve ne kadar bilgi sahibi olduğumdan da bahsettim servis danışmanı arkadaşa... hani bizi yolunacak tavuk zannetmesin diye :) Haliyle araca bi cihaz bağlayacaklarını ve sorunu göreceklerini söyledi 30 dk kadar sonra sorunun belirttiğim gibi city motorundan kaynaklandığını ve değiştirilmesinin gerektiğini söyledi...Buraya kadar herşey güzel...
Ben bu durumun FIAT tarafından fabrikasyon hata olup kabul ettiğini onlarca GP sahibinin bu şekilde ücretsiz değişim yaptıklarını anlattıysamda fayda etmedi...Aracınız garanti kapsamında olmadığından FIAT bunu kabul etmez diyerek noktayı koydu ama ben şunu anlayamamıştım acaba hangi ara FIAT ile görüşüp buna karar vermişti?
Baktım ki yanlış yerde dil döküyorum aracımı aldım ve çıkıp evime geldim.Gelir gelmez FIAT müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim kendimi o kadar hazırlamıştım ki karşımdaki olumsuz birşey söylediği anda forumda bu konuyla alakalı kanun yollarına,yetkili merciilere başvurmuş arkadaşlardan örnek almıştım hakkımı arayabileceğim tüm kurumları tek tek sayacaktım..Ama tam tersi oldu müşteri temsilcisi şikayetimin ilgili departmana aktarılacağını konuyla alakalı en kısa sürede bana geri dönüş yapılacağını söyledi ve bitti...Aradan tam bir hafta geçmişti ve bir telefon Göker FIAT servisinden arıyorlar..city motoru değişiminiz için salı günü servisimize bekliyoruz diyorlar...Vayy canına doğrusu...Tabi bu arada arabam 54 000 km de..aracın 40 000 bakımı yetkili serviste yapılmadığı için birde bakıma girmeniz gerek diyorlar city motorundan yolamadık bari bakımdan yolalım demek istiyorlardı sanırım :) Neyse bugün servise gittim 3.5 saat içinde aracımı teslim ettiler tek kuruş ödemedim. Çıkan parçayıda gösterdiler baya büyük bi meretmiş görmüş olduk bu sayede...
Diyeceğim şu ki bilinçli olunursa gerçekten herşeyi lehinize çevirebilirsiniz...Bağırmakla çağırmakla,asmakla kesmekle değil 5 dklık bir telefon görüşmesiyle o FIAT'ın garantisiz kabul etmiyo denilen parçasını değiştirtebildim...Garantim bitti yetkili servise hiç gitmedim demeyin hakkınız olanı isteyin burda çok yazı okudum hangisinden bahsedeyim bilemiyorum ama aklımda kalan tek bir cümle var...Elin italyanı bi hata yapmışsa faturasını bize ödetmesinler...

Son olarak Göker Otomotiv Servis Danışmanı Barış Bey'e ve servis çalışanlarına ilgilerinden ötürü çok teşekkür ediyorum...

JASMINE
23/03/2010, 22:57
Geçmiş olsun ve güle güle kullan Tolga. ;)

GP COSKUN
23/03/2010, 22:58
tolga senin adına çok sevindim
konuya göstermiş olduğu alakadarlıklarından ötürüde fiata da teşekkürler
umarım bütün arkadaşlarımıza örnek ve emsal olur bu konu

GRDEDE
23/03/2010, 23:09
Tolga kardeşim sen adamı yıldırırsın...Şka bir yana seni tüm kalbimle tebrik ediyorum.Biz kaz değiliz.Bunu akılcı tutumunla ıspatlamışsın herkeze örnek olsun.Paylaşım için teşekkürler.

ibrahim06
23/03/2010, 23:18
Sorunu çözsünler diye gittiğiniz ve geri çevrildiğiniz servis tarafından mı arandınız peki? Bir de arabanız kaç modeldi acaba.

burhankutlu
23/03/2010, 23:55
Sorunu çözsünler diye gittiğiniz ve geri çevrildiğiniz servis tarafından mı arandınız peki? Bir de arabanız kaç modeldi acaba.

aynen bende bunu sorucaktım unuttum ve teşekkür etiğiniz servis o servismi acaba

magic
24/03/2010, 00:02
Senin adına sevindim Tolga, güle güle kullan, umarım aynı sorun bir daha başına gelmez. Bu arada Fiat'a gösterdiği hassasiyet için bir kez daha teşekkürler.

pdr42
24/03/2010, 07:37
geçmiş olsun. ama eger bu sorun ilk defa senn basına gelen bir sorun olsaydı tobe billah fiat bunu yapmazdı onlarca ornek olunca ve gercekten hatalı bir parca olunca bunu yaptılar. belki forumda ilk city arızasını ben yasadım. garantili oldugu icin ucretsiz degistirdiler ama ben arabamı bırakmak istemiştim . sadece uzun dava surecini goze alamayıp arabasız kalmaktan korkutugum icin girişmemiştim boyle bir işe .

Scottie
24/03/2010, 08:31
Servise giderken araştırma yapacaksın ve arsız olacaksın... ondan anlıyorlar.

PLaTiNuN
24/03/2010, 08:32

Aynen öyle sorunu çözmeleri için gittiğim servisten geri çevrildim ve nasıl hallettiğimi görmeleri içinde aynı servise gittim...Aslına bakarsanız çokta umutlu gitmemiştim ilk başta çünkü servis psikolojisini tahmin etmiştim önce yoklama çekerler 1500-2000 civarı fiyat söylenir sonra pazarlık yapılır vs. vs..Ama bu yanlış böyle denenmemeli insanlar...Aracım 2006 model bu arada...

PLaTiNuN
24/03/2010, 08:40
Tolga kardeşim sen adamı yıldırırsın...Şka bir yana seni tüm kalbimle tebrik ediyorum.Biz kaz değiliz.Bunu akılcı tutumunla ıspatlamışsın herkeze örnek olsun.Paylaşım için teşekkürler.

Düşündüğün gibi değil Gurur abi çok fazla bişey yapmadım yani bağırıp çağırıp kendimi strese sokmadım :D Ama İbrahim abi'nin dediği gibi ilk kez bende oluşsaydı bu sorun kesinlikle ücretsiz değiştirmezlerdi çok kişinin emeği var hepsinin emeklerine sağlık gerçekten ben dahil tüm mağdurlara çok büyük faydaları dokundu...Hepinize tek tek teşekkür ediyorum böyle bir sorunla karşılaşmamanız dileğiyle...

ABNEW
24/03/2010, 17:21
Gözün aydın Tolga, senin adına sevindim,

Biz kullanıcıların bilnçli olması gerekiyor.Yoksa ülkemizde hakksızlığa uğramak an meselesi...

gorefest
24/03/2010, 17:43
Bu city arızası tekrarlayabilir mi acaba? Benim aracım city arızasından dolayı tamir görmüş. Fakat şu anda tam sağ ya da tam sol yapınca bir ses geliyor, aracın altından geliyor sanki ses. city arızası bu mudur?

chngrrrrrr
24/03/2010, 19:42
bizi atdınlattığın için sana çok teşekkür ederiz kardeşim
geçmiş olsun

gogo61
24/03/2010, 19:53
valla kendi işim görülmüş gibi sevindim. büyük geçmiş olsun.

ABNEW
24/03/2010, 20:34
Bu city arızası tekrarlayabilir mi acaba? Benim aracım city arızasından dolayı tamir görmüş. Fakat şu anda tam sağ ya da tam sol yapınca bir ses geliyor, aracın altından geliyor sanki ses. city arızası bu mudur?

Emre, yeni servo motorlar modernize edildiği için tekrar arızalanma ihtimal oldukça düşük.Zaten arızalı parça da motorun kendisi değil de üzerindeki potansiyometre bildiğim kadarıyla,

Senin problemin belki amortisör takozlarından kaynaklanıyordur.Bir de direksiyon turunun sonunda gelen ses normal de olabilir.Bu esnada direksiyona uygulanan gücü azaltmak lazım zaten...

burhankutlu
24/03/2010, 21:09
city city diye diye benim araçtada direksiyonda ses gelmeye başladı :S

kaptan_ahab
24/03/2010, 21:15
city city diye diye benim araçtada direksiyonda ses gelmeye başladı :S
Aynen burhan, araç sahibini hissediyor sanırım.Bende city moduna bastığımda direksiyon kendiliğinden sola doğru dönüyor.Kapımızı çaldı çalacak :agri:

PLaTiNuN
24/03/2010, 21:16
bizi atdınlattığın için sana çok teşekkür ederiz kardeşim
geçmiş olsun

Ne demek bu hepimizin görevi cihangir bugün bana yarın sana...Sonuçta bu dostluk platformunda bir aradayız ve bu tür şeyleri paylaşmak bize yakışır...
Hepiniz saolun...

serdar2362
24/03/2010, 21:23
Geçmiş olsun Tolga kardeşim. Bu problemin böyle sonuçlanması en güzeli olmuş. Hayırlı olsun.

PLaTiNuN
24/03/2010, 21:26
Eyvallah serdar abi...

burhankutlu
24/03/2010, 21:29
Aynen burhan, araç sahibini hissediyor sanırım.Bende city moduna bastığımda direksiyon kendiliğinden sola doğru dönüyor.Kapımızı çaldı çalacak :agri:
abi bugun fark ettim sağa sola dönderince ilginç ilginç sesler geliyor direksiyondan hayret iş ya

gorefest
25/03/2010, 01:04
Senin problemin belki amortisör takozlarından kaynaklanıyordur.Bir de direksiyon turunun sonunda gelen ses normal de olabilir.Bu esnada direksiyona uygulanan gücü azaltmak lazım zaten...

Amortisör takozlarından olabilir belki de. Ama gelen ses normal değil onu biliyorum.

PLaTiNuN
02/04/2010, 17:42
Direksiyondan gelen seslerden şüphelenen arkadaşlar sorun city'den mi kaynaklanıyomuş?

levan34
22/05/2011, 19:00
7400 adet hatalı city motoru kalmış italya fiat fabrikasında...onuda bitirince arızalıları yeni araçlara takmıyacaklarmış artık. :) tövbe estağfurullah.

ZAK1980
22/05/2011, 19:16
7400 adet hatalı city motoru kalmış italya fiat fabrikasında...onuda bitirince arızalıları yeni araçlara takmıyacaklarmış artık. :) tövbe estağfurullah.
Haberın kaynagı nedir

cnykrdnz
22/05/2011, 20:15
Tolga öncelikle geçmiş olsun senden ricam insanlara dahi iyi emsal olması açısından bu durumun mümkünse elindeki faturayı ve arızanın ücretsiz olarak giderildiğine dair dökümü taratıp buraya ekleyebilirmisin en azından elimizde bi belge olur :)

ykaya1983
22/05/2011, 20:18
Peki arkadaşlar bu cıty modunu sürekli kapalı tutsak yine mi bozulur.Benim aracım 2006 model 70000 km de ve Allaha şükür şimdilik birşey yok.Yalnız benden önceki sahibi değiştirmişmidir onu bilmiyorum.İnşaallah da bundan sonra problem olmaz.

krm1983
22/05/2011, 20:31
birazda şans işi sanırım bu city arızası

Du Hast
22/05/2011, 21:16
Peki arkadaşlar bu cıty modunu sürekli kapalı tutsak yine mi bozulur.Benim aracım 2006 model 70000 km de ve Allaha şükür şimdilik birşey yok.Yalnız benden önceki sahibi değiştirmişmidir onu bilmiyorum.İnşaallah da bundan sonra problem olmaz.
açık kapalı fark etmez bozulacağı varsa bozulacaktır :)

tayfux
22/05/2011, 21:26
değiştirse servis kayıtlarında gözükür zaten..

miharbi
22/05/2011, 23:39
TOLGA KARDEŞİM;

bu olay benimde başıma geldi. servise gittim güç bela işçilik almayız, 1315 liraya değiştiririz dediler. o zaman forumu takipp etmiyordum. ödedim parayı. daha sonra buradan okuduklarımla müşteri hizmetlerini aradım, kronik bir sorun, ücretsiz değiştirenler var, benden niye bu kadar para aldılar o zaman dedim. bana ilgili departmana ileteceğini söyledi ve 2 gün sonra aradılar. söyledikleri şu, kronik bir sorun falan yok, forumda yazanlar sadece yorumdur ve ücretsiz değişim yapılmaz hatta sizden işçilik bile alınmamış. iyi niyetimizi görün dedi bana

ŞİMDİ SENDEN RİCAM ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRDİĞİNE DAİR, FATURA FALAN VARSA MAİL OLARAK ATABİLİRMİN BANA. ÇOK RİCA EDİYORUM, ÇÜNKÜ EN DAR ANIMDA EŞİMİ HASTANEYE GÖTÜRÜRKEN BU OLAY GELDİ BAŞIMA VE CEBİMDEKİ SON KURUŞA KADAR ALDILAR. ÇOK ZORUMA GİTMİŞTİ O ZAMAN

cnykrdnz
22/05/2011, 23:45
TOLGA KARDEŞİM;

bu olay benimde başıma geldi. servise gittim güç bela işçilik almayız, 1315 liraya değiştiririz dediler. o zaman forumu takipp etmiyordum. ödedim parayı. daha sonra buradan okuduklarımla müşteri hizmetlerini aradım, kronik bir sorun, ücretsiz değiştirenler var, benden niye bu kadar para aldılar o zaman dedim. bana ilgili departmana ileteceğini söyledi ve 2 gün sonra aradılar. söyledikleri şu, kronik bir sorun falan yok, forumda yazanlar sadece yorumdur ve ücretsiz değişim yapılmaz hatta sizden işçilik bile alınmamış. iyi niyetimizi görün dedi bana

ŞİMDİ SENDEN RİCAM ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRDİĞİNE DAİR, FATURA FALAN VARSA MAİL OLARAK ATABİLİRMİN BANA. ÇOK RİCA EDİYORUM, ÇÜNKÜ EN DAR ANIMDA EŞİMİ HASTANEYE GÖTÜRÜRKEN BU OLAY GELDİ BAŞIMA VE CEBİMDEKİ SON KURUŞA KADAR ALDILAR. ÇOK ZORUMA GİTMİŞTİ O ZAMAN

iyiniyetimizi görün demişler bi de utanmadan...rica ediyorum bu değişim gerçekleştiren arkadaşlardan biri mail falan değil burada yayınlasın faturasını ilgili belgesini benim başıma gelmedi ama bi çok kişinin başına geliyor ve hemde böyle en olmadık anlarda

gurcan45
24/05/2011, 11:56
ben o degısmez garantı dısı dıyen arkadasa gıttın mı ona sonra merak edıyorm.Hanı degısmezdı dedın mı yanı :)

acRep
24/05/2011, 12:56
TOLGA KARDEŞİM;

Üzüldüm adınıza hele öyle zor bi durumda olması daha da kötü olmuş..
Umarım hak yerini bulur !!

seyrusefer
13/07/2011, 14:45
Tebrik ederim iyi sonuçlandırmışsınız bn e de aynı sorun var city moduna geçince direksiyon 20 c lik bir açıyla dönüş yapıp kalıyor servise gittim 1800 tlye olur dediler yaptıramadım tabii, ama ne zaman kilitlenecek korkusuyla da yaşanmıyor, can sonuçta... Bu okuduklarımdan sonra ben de ilk iş servvise gidip yeniden görüşücem bakalım ne olacak.

akca37
13/07/2011, 15:20
Tolga kardeşim öncelikle geçmiş olsun, sonrasında ise katkılarından dolayı çok teşekkür ederim şahsım adına, konuyu bizlerle paylaştığın için...

StrawBeeRy
13/07/2011, 15:23
bence bu konu sabitlenmeli herkes okumalı..

MURAT34
13/07/2011, 15:28
bencede cünkü bende yaptırdım 5 kurus para vermeyin........

boby
13/07/2011, 15:56
bu tip olaylarda akılcı ve sakin ve ısrarcı olmakta yarar var..arkadaşında dediği gibi bağırıp çağırmakla olmaz...olayı iyi halletmişsiniz tebrik ederim.

punto_multijet
13/07/2011, 16:19
ya merak ettiğim bir konu var. bu city arıza muhabbeti hepsinde var mı? şimdi eşime gp evo almayı planlıyorum ama bu city olayı dusunduruyor. yeni serilerde de var mı aynı sıkıntı?

StrawBeeRy
20/07/2011, 23:18
bu konu neden hala yapışkan olmuyor.her gün ayrı ayrı city konuları açılıyor herkese aynı şeyi yazıyoruz yapışkan yapılsa daha kolay olmazmı

smartengineer
21/07/2011, 11:24
arkadaşlar bu yaptıran arkadaşlardan bi fatura alsak sanırım iyi olacak.size zahmet bi faturayı taratıpta atıverin.böyle şifahi olmuyor.

usaymaz
21/07/2011, 13:39
Arkadaşlar bu ses dediğiniz nasıl bi ses tarif etme imkanınız varmı acaba

seyrusefer
21/07/2011, 18:10
Arkadaşlar aracımı 2 gün öce direksiyon arızası nedeni ile servise götürdüm. 1935 tl masraf çıkardılar ve iyi niyet adı altında %40 indirim yaptılar. Aracı yaptırmadım ve müşteri hizmetlerini aradım, ilgili departmanın beni arayacağın söylediler ve bugün arandım. Telefondaki yetkili aracımın garantisinin bittiğini, gerekli indirimin yapıldığını ve daha fazla bir indirim yapılmayacağını söyledi. Ben de grandepuntoforum da birçok kişinin bu tamiratı ücret ödemeksizin yaptırdığını söyledim, o da intternetteki her yazılana inanmamamı zaten yeni model araçlarda bu sıkıntının giderildiğini söyledi. Peki yeni araçlarda bu sıkıntının giderildiğini kabul etmeniz eski araçlarda da var olduğunu kabul etmek demek olmuyor mu? Diye sorduğumda, yine garantisi bitmiş aracımdan bahsetti. şimdi soruyorum bu araca böyle binecek miyiz şimdi?

Bu sorunu yaşayan bir sürü arkadaş var ve hepsi dağınık, başka başka yerlerde bir örgüttlenelim bence bir arada hareket edelim eğer %40 ını kabul ediyorsa aracın fabrikasyon arızalı olduğunu kabul ediyorlar demektir yoksa hiç kimse kendi hatası yoksa cebinden para çıksın istemez hele de ekonomik politikasını ince ince belirleyen fiat gibi dünyaca büyük şirketler!

Infortion
21/07/2011, 19:45
Arkadaşlar aracımı 2 gün öce direksiyon arızası nedeni ile servise götürdüm. 1935 tl masraf çıkardılar ve iyi niyet adı altında %40 indirim yaptılar. Aracı yaptırmadım ve müşteri hizmetlerini aradım, ilgili departmanın beni arayacağın söylediler ve bugün arandım. Telefondaki yetkili aracımın garantisinin bittiğini, gerekli indirimin yapıldığını ve daha fazla bir indirim yapılmayacağını söyledi. Ben de grandepuntoforum da birçok kişinin bu tamiratı ücret ödemeksizin yaptırdığını söyledim, o da intternetteki her yazılana inanmamamı zaten yeni model araçlarda bu sıkıntının giderildiğini söyledi. Peki yeni araçlarda bu sıkıntının giderildiğini kabul etmeniz eski araçlarda da var olduğunu kabul etmek demek olmuyor mu? Diye sorduğumda, yine garantisi bitmiş aracımdan bahsetti. şimdi soruyorum bu araca böyle binecek miyiz şimdi?

Bu sorunu yaşayan bir sürü arkadaş var ve hepsi dağınık, başka başka yerlerde bir örgüttlenelim bence bir arada hareket edelim eğer %40 ını kabul ediyorsa aracın fabrikasyon arızalı olduğunu kabul ediyorlar demektir yoksa hiç kimse kendi hatası yoksa cebinden para çıksın istemez hele de ekonomik politikasını ince ince belirleyen fiat gibi dünyaca büyük şirketler!

Garantisi bitmiş aracın İstanbul Kartal Medos Otomotivden city motorunu değiştirttim. Tamamen yerseniz modu. Aracın bütün bakımları yetkili serviste yapılmıştı ve uzatılmış garantiside biteli 1 sene kadar olmuştu ve hiç zorluk çıkarmadan direk parçayı getirtip değiştirdiler. Şimdi bu olayları gördükçe bir kez daha Medos Otomotive teşekkür ediyorum hiç uğraştırmadılar. Ancak fatura vs vermediler yani elimde bi belge yok. Ama aracın plakasından bulunur değişip değişmediği.

ZAK1980
22/07/2011, 00:24
facebokktan '' FIAT Türkiye '' yı begen orada durumunu anlat ve sureklı olarak bastır forumdan arkadasımızın bırısı oraya yazmıstı .Fıat Tr olumsuz yazıyı kaldırmasını ıstemıstı sonuc ucretsız cıty degısımı oldu

nakcicek
25/07/2011, 11:18

mayıs ayından bu zamana kadar bende uğraşıyorum maalesef ben henüz halledemedim.Ama benimle aynı süreçte bu işlere başlayan Niğdeli bir arkadaş %20 sini ödeyerek hallettiki ilk başlarda %80 ödeme yapılması isteniyordu...

master_gp_06
27/07/2011, 15:01
Son 3 ay da iki kez direksiyon ikaz lambasının yanması ve son 1 ay da direksiyondan gelen takırtıların ve gıcırtıların artmasıyla birlikte forumda da okuduğum üzere elektro servo motor arızasıyla yüz yüze olduğumu anladım...Aracımın garantisi bitmişti fakat city motorunu garantisi biten arkadaşlarımızda ücretsiz değiştirtebilmişlerdi bende buradan topladığım bilgiler doğrultusunda gayet emin bir şekilde yetkili servisin yolunu tuttum...Durumu anlattım ve ne kadar bilgi sahibi olduğumdan da bahsettim servis danışmanı arkadaşa... hani bizi yolunacak tavuk zannetmesin diye :) Haliyle araca bi cihaz bağlayacaklarını ve sorunu göreceklerini söyledi 30 dk kadar sonra sorunun belirttiğim gibi city motorundan kaynaklandığını ve değiştirilmesinin gerektiğini söyledi...Buraya kadar herşey güzel...
Ben bu durumun FIAT tarafından fabrikasyon hata olup kabul ettiğini onlarca GP sahibinin bu şekilde ücretsiz değişim yaptıklarını anlattıysamda fayda etmedi...Aracınız garanti kapsamında olmadığından FIAT bunu kabul etmez diyerek noktayı koydu ama ben şunu anlayamamıştım acaba hangi ara FIAT ile görüşüp buna karar vermişti?
Baktım ki yanlış yerde dil döküyorum aracımı aldım ve çıkıp evime geldim.Gelir gelmez FIAT müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim kendimi o kadar hazırlamıştım ki karşımdaki olumsuz birşey söylediği anda forumda bu konuyla alakalı kanun yollarına,yetkili merciilere başvurmuş arkadaşlardan örnek almıştım hakkımı arayabileceğim tüm kurumları tek tek sayacaktım..Ama tam tersi oldu müşteri temsilcisi şikayetimin ilgili departmana aktarılacağını konuyla alakalı en kısa sürede bana geri dönüş yapılacağını söyledi ve bitti...Aradan tam bir hafta geçmişti ve bir telefon Göker FIAT servisinden arıyorlar..city motoru değişiminiz için salı günü servisimize bekliyoruz diyorlar...Vayy canına doğrusu...Tabi bu arada arabam 54 000 km de..aracın 40 000 bakımı yetkili serviste yapılmadığı için birde bakıma girmeniz gerek diyorlar city motorundan yolamadık bari bakımdan yolalım demek istiyorlardı sanırım :) Neyse bugün servise gittim 3.5 saat içinde aracımı teslim ettiler tek kuruş ödemedim. Çıkan parçayıda gösterdiler baya büyük bi meretmiş görmüş olduk bu sayede...
Diyeceğim şu ki bilinçli olunursa gerçekten herşeyi lehinize çevirebilirsiniz...Bağırmakla çağırmakla,asmakla kesmekle değil 5 dklık bir telefon görüşmesiyle o FIAT'ın garantisiz kabul etmiyo denilen parçasını değiştirtebildim...Garantim bitti yetkili servise hiç gitmedim demeyin hakkınız olanı isteyin burda çok yazı okudum hangisinden bahsedeyim bilemiyorum ama aklımda kalan tek bir cümle var...Elin italyanı bi hata yapmışsa faturasını bize ödetmesinler...

Son olarak Göker Otomotiv Servis Danışmanı Barış Bey'e ve servis çalışanlarına ilgilerinden ötürü çok teşekkür ediyorum...

Sevgili arkadaşım bak böyle bir sorunu çözmüşsün. Buraya onlarca arkadaşımız aynı sorunları olduğuna dair bilgi paylaşımı yapmışlar. Neden faturanı ve yapılan işi belirten belegeleri tarayıp buraya eklemiyorsun.

Lütfen benim işim oldu gerisinden banane mantığıyla yaklaşmayalım. Biz burada bir forum içerisindeysek gelip övünmek ben şunu yaptım bunu başardım demek yerine arkadaşlarımızla paylaşım içinde olalım. Bakın kaç tane arkadaşımız zor durumda kalmış.

Sevgili PLaTiNuN'un bu konuda hassas davranıp gerekli belgeleri en kısa sürede paylaşması dileğiyle...

Sevgiler.

krm1983
27/07/2011, 15:05
sevgili arkadaşım bak böyle bir sorunu çözmüşsün. Buraya onlarca arkadaşımız aynı sorunları olduğuna dair bilgi paylaşımı yapmışlar. Neden faturanı ve yapılan işi belirten belegeleri tarayıp buraya eklemiyorsun.

Lütfen benim işim oldu gerisinden banane mantığıyla yaklaşmayalım. Biz burada bir forum içerisindeysek gelip övünmek ben şunu yaptım bunu başardım demek yerine arkadaşlarımızla paylaşım içinde olalım. Bakın kaç tane arkadaşımız zor durumda kalmış.

Sevgili platinun'un bu konuda hassas davranıp gerekli belgeleri en kısa sürede paylaşması dileğiyle...

Sevgiler.
+11111111111

denizhamamcioglu
29/07/2011, 19:14
Sonunda aynı arızayla ben de karşılaştım. Hemen Kavaklıdere Servis'e gittim. Sağolsun Müslüm Bey çok yardımcı oldu. Aracımın bilgilerini sisteme girildiği zaman %50 parça indirimi otomatik olarak çıkıyor. Ancak %50 indirimli hali bile 900 TL olduğu için müşteri hizmetlerini aradım. Ücretsiz değişimini talep ediyorum dedim. Pek tartışma olmadan talebimi ilettiğini en kısa sürede dönüş yapılacağını söyledi. Dönüş yapıldığı zaman eğer olumsuz bir sonuçla karşılaşırsam bulduğum her siteye Fiat'ın city motoru üretim hatası, ücretsiz değişim yapmadıkları ve parça fiyatının uçukluğu ile ilgili propaganda yapmaya başlayacağım :) Müşteri hizmetlerinden arayan arkadaşa da Cuma günü tatil için yola çıkacağımı, eğer herhangi bir şekilde direksiyon kilitlenirse bunun sorumluluğunun tamamiyle fiyata ait olduğunu ileteceğim. Umarım fazla uğraştırmazlar. Koskoca Fiat için kendine maliyeti 100 TL'yi geçmeyecek bu parçanın ücretini almamak zor olmasa gerek.

Bir de küçük bir soru sorayım. Direksiyon kilitlenme olayı tam olarak nedir? Yani bütün gücümle çevirmeye çalışsam bile hiçbir şekilde dönmüyor mu? Yoksa araç çalışmazken ki sertliğine mi dönüyor?

gemlikli_55
29/07/2011, 20:11
deniz o kadar iyimser olma %25 alırlar senden de meraklanma
ben yarın değiştiriyorum 475 benden cıkacak işimi halledeyi hemen fatura ile mahkemeye vereceğim ama fiattın hatası yoksa hatalı üretim değilse neden %75 karsılıyor
madem hatalı uretimse ben neden %25 oduyorum
tüketici hakkarındaki hakem heyeti ile görüştüm faturayı al gel dediler hallederiz dediler bakalım ne olacak su arabayı yaptırayım sonra paramı kurtaracağım

mehmet kimse evrak felan vermiyor ilgilenmiyor ben hallettim gerisi ne yaparsa yapsın mantığı var forumda hassas 1 2 arkadaş cevap yazdılar onlarda değişim sonunda belge alamayan kişiler anlıyacağın
tırnağın varsa başını kaşı

denizhamamcioglu
29/07/2011, 21:48
Valla %25'e bile razıyım. Asıl derdim yola bu şekilde çıkmamak.

gemlikli_55
29/07/2011, 22:36
o zaman 475 ok halledersin

gemlikli_55
30/07/2011, 14:47
arkadaşlar iyi okuyalım fıat resmenkeriz zannediyor bizi
bugun city mod için gittim ilk önce expertiz için gittimde city arzalı dendi sisteme giriş yapılıyor ama bu fiattın servisine burdan ise fabrıkanın ve size düşen oran belirleniyor tamamen ordakı operatörün eline kalmıs
sonra parca istenıyor montaj yapılırken city mod iş kartı acılıyor ama orda city felan yazılmıyor cağrı yazılıyor city tükenmez kalemle yazılıp size bırsey verilmiyor ne olduğu belli değil yanı ödeme yapıyorsun hanı diyoruz ya evrakla basvuru paramı alırım fatura servis tarafından fıat fabrikasına kesiliyor sizin adınız aracınız ödemenız hiçbirsey kayıt altına alınmıyor rutin bakım gibi ödeme yaptı gösteriliyor sanırım itiraz edecek birsey kalmıyor bende facebook fiatta devamli duvar yazısı yazacağım yaptıklarını
yanı evrak vermiyorlar hanikızıyordukya kımse evrak felan vermiyor diye servisler evrak vermiyor en azından bana vermediler direksiyon tamır parasına city değiştirdik 400 tl odedim
benım tek takıldığım sey kimi ücretsiz kimi ücretli değişiyor bune tutarsızlık bırde yukarda anlattıklarımdanda anlasılaca üzere üçkagıda getirerek bizlerden biraz para kırpıp değişim yapıyor neden üçkağıtla bu parayı alıyor deseki parca benden işcilik sizden dese ok iş kağıtlarına arıza yazılmıyor fatura fabrikaya kesiliyor bizlerehiçbir evrak verilmiyor bozuk parca verilmiyor herhalde tamir edip kullanacaklar 2013 karsımıza cıkar bu cityler tamır edilip yenı araçlara takarlar herhalde

ZAK1980
30/07/2011, 14:57
bugun city mod için gittim ilk önce expertiz için gittimde city arzalı dendi sisteme giriş yapılıyor ama bu fiattın servisine burdan ise fabrıkanın ve size düşen oran belirleniyor tamamen ordakı operatörün eline kalmıs
sonra parca istenıyor montaj yapılırken city mod iş kartı acılıyor ama orda city felan yazılmıyor cağrı yazılıyor city tükenmez kalemle yazılıp size bırsey verilmiyor ne olduğu belli değil yanı ödeme yapıyorsun hanı diyoruz ya evrakla basvuru paramı alırım fatura servis tarafından fıat fabrikasına kesiliyor sizin adınız aracınız ödemenız hiçbirsey kayıt altına alınmıyor rutin bakım gibi ödeme yaptı gösteriliyor sanırım itiraz edecek birsey kalmıyor bende facebook fiatta devamli duvar yazısı yazacağım yaptıklarını
yanı evrak vermiyorlar hanikızıyordukya kımse evrak felan vermiyor diye servisler evrak vermiyor en azından bana vermediler direksiyon tamır parasına city değiştirdik 400 tl odedim
benım tek takıldığım sey kimi ücretsiz kimi ücretli değişiyor bune tutarsızlık bırde yukarda anlattıklarımdanda anlasılaca üzere üçkagıda getirerek bizlerden biraz para kırpıp değişim yapıyor neden üçkağıtla bu parayı alıyor deseki parca benden işcilik sizden dese ok iş kağıtlarına arıza yazılmıyor fatura fabrikaya kesiliyor bizlerehiçbir evrak verilmiyor bozuk parca verilmiyor herhalde tamir edip kullanacaklar 2013 karsımıza cıkar bu cityler tamır edilip yenı araçlara takarlar herhalde
facebookta FIAT TURKIYE SAYFASI VAR ORADAN YAZIN SORUNLARINIZI

ZAK1980
30/07/2011, 15:08
Sonunda aynı arızayla ben de karşılaştım. Hemen Kavaklıdere Servis'e gittim. Sağolsun Müslüm Bey çok yardımcı oldu. Aracımın bilgilerini sisteme girildiği zaman %50 parça indirimi otomatik olarak çıkıyor. Ancak %50 indirimli hali bile 900 TL olduğu için müşteri hizmetlerini aradım. Ücretsiz değişimini talep ediyorum dedim. Pek tartışma olmadan talebimi ilettiğini en kısa sürede dönüş yapılacağını söyledi. Dönüş yapıldığı zaman eğer olumsuz bir sonuçla karşılaşırsam bulduğum her siteye Fiat'ın city motoru üretim hatası, ücretsiz değişim yapmadıkları ve parça fiyatının uçukluğu ile ilgili propaganda yapmaya başlayacağım :) Müşteri hizmetlerinden arayan arkadaşa da Cuma günü tatil için yola çıkacağımı, eğer herhangi bir şekilde direksiyon kilitlenirse bunun sorumluluğunun tamamiyle fiyata ait olduğunu ileteceğim. Umarım fazla uğraştırmazlar. Koskoca Fiat için kendine maliyeti 100 TL'yi geçmeyecek bu parçanın ücretini almamak zor olmasa gerek.

Bir de küçük bir soru sorayım. Direksiyon kilitlenme olayı tam olarak nedir? Yani bütün gücümle çevirmeye çalışsam bile hiçbir şekilde dönmüyor mu? Yoksa araç çalışmazken ki sertliğine mi dönüyor?
Denız ben senın yerınde olsam Kızılaydakı Çankaya ilçe kaymakamlıgı t.h sıkayet dılekcesı yazardım gızlı ayıplı mal olduguna daır bu sorum kullanıcı hatası degıl 2006-2011 yılına kadar sure gelen bır sıkıntı üretim hatası forumdanda arastırma yaparım 2006 yılından bugune kadra kımler ucretsız degıstırmıs kımlerden %10-25-50 ucret ıstenmıs hepsının adını sıyadını ve telefonlarını dılekceye yazar ve bu ınsanlar ıle goruserek dılekceye ısımlerını yazmak ıstedıgımın ıznını alırıdım.
Daha sonra bu cıty motoru hangı üretıcı fırmalar kullanmıs hangılerı uretımden kaldırmıs veya hangılerı omurboyu garntı vermıs onları bularak,t.h dakı gızlı ayplı mal satısından dolayı tuketıcının madur edılmesındekı yasal olarak haklarımıda ogrenerekten sıkayetımı eder ,internettede bunu duyururdum facebookta sayfaları var ve osayfalarında olumsuz bır yazı yazılmasına sıcak bakmıyorlar.Servıslerde bellı yere kadar yardımcı olabılıyor sonra top tofas-fıat ta artık elımızde yasal belge ve hakkımızı arayabılecegımız bırseyler olmalıkı su cıty olayından kurtulalım .arabada yatsın garajda bir ay olay sonuclanana dek gerekıyorsa mahkeme sonucta bu foırumdan bu ısı ucretlı ve ucretsız yaptıran ınsanlar var onlarıda sahıt gosterdınmı kendı ıllerındekı savcılıklara ıfade verdılermı cıtyı ucretsız yapıldıgına daır sende bende fıata ısınıze gelınce ucret ıstıyorsunuz ısınıze gelmeyınce almıyorsunuz anayasanın esıtlık ılkesıne aykırı bu.önce fıat para ıstemıyordu sonra %10 ıstedıler odendı sonra %20 oldu bazı arkadaslar odedı sonra %50 oldu yıne odedık bız odeye odeye fıattakılerde nasılsa oduyorlar ne kopartırsak dıyor galıba

PLaTiNuN
30/07/2011, 15:47

Teşekkür ediyorum hocam gayet güzel özetlemişsiniz...
Bu konuyu açarak birçok kişiye fikir verebildiğimi düşünüyorum o yüzden pişman olduğumu söyleyemicem çünkü bir arkadaş fazla fevri davranıp meydanı boş bulmuş sallamış (ben yaptım siz başınızın çaresine bakın gibi) kibirli değilim aklımın ucundan geçmezdi demek ki böyleleri de varmış :)
Umarım artık bu sorun hakkında nasıl hareket edip ne yapabileceğinizi yada elinizden ne kadarının gelebileceğini anlayabilirsiniz...Tekrar belirtmek istiyorum elimde herhangi bir belge yoktur olan belgede de direksiyon kontrolü yazmaktaydı ve aracı sattığım kişiye bunu teslim ettim..Hepinize bol şans...
Ayrıca bu konuyla alakalı atılan tüm özel msjları memnuniyetle cevaplıyorum kimseyi cevapsız bırakmıyorum bilginize...

denizhamamcioglu
30/07/2011, 18:56
Denız ben senın yerınde olsam Kızılaydakı Çankaya ilçe kaymakamlıgı t.h sıkayet dılekcesı yazardım gızlı ayıplı mal olduguna daır bu sorum kullanıcı hatası degıl 2006-2011 yılına kadar sure gelen bır sıkıntı üretim hatası forumdanda arastırma yaparım 2006 yılından bugune kadra kımler ucretsız degıstırmıs kımlerden %10-25-50 ucret ıstenmıs hepsının adını sıyadını ve telefonlarını dılekceye yazar ve bu ınsanlar ıle goruserek dılekceye ısımlerını yazmak ıstedıgımın ıznını alırıdım.
Daha sonra bu cıty motoru hangı üretıcı fırmalar kullanmıs hangılerı uretımden kaldırmıs veya hangılerı omurboyu garntı vermıs onları bularak,t.h dakı gızlı ayplı mal satısından dolayı tuketıcının madur edılmesındekı yasal olarak haklarımıda ogrenerekten sıkayetımı eder ,internettede bunu duyururdum facebookta sayfaları var ve osayfalarında olumsuz bır yazı yazılmasına sıcak bakmıyorlar.Servıslerde bellı yere kadar yardımcı olabılıyor sonra top tofas-fıat ta artık elımızde yasal belge ve hakkımızı arayabılecegımız bırseyler olmalıkı su cıty olayından kurtulalım .arabada yatsın garajda bir ay olay sonuclanana dek gerekıyorsa mahkeme sonucta bu foırumdan bu ısı ucretlı ve ucretsız yaptıran ınsanlar var onlarıda sahıt gosterdınmı kendı ıllerındekı savcılıklara ıfade verdılermı cıtyı ucretsız yapıldıgına daır sende bende fıata ısınıze gelınce ucret ıstıyorsunuz ısınıze gelmeyınce almıyorsunuz anayasanın esıtlık ılkesıne aykırı bu.önce fıat para ıstemıyordu sonra %10 ıstedıler odendı sonra %20 oldu bazı arkadaslar odedı sonra %50 oldu yıne odedık bız odeye odeye fıattakılerde nasılsa oduyorlar ne kopartırsak dıyor galıba

Valla abi tek derdim Cuma'ya kadar bu işin hallolması. Tatilden döndükten sonra seve seve uğraşırım. Yaz okuluna da kaldığım için felaket daralmış durumdayım. 1.5 aydır Ankara sıcağında sabahtan akşama kadar ders gördüğüm için tatil artık burnumda tütüyor. Direksiyon kilitlenmesi olayı olmasaydı zaten yola yaptırmadan çıkacaktım.

Bir de yavaş yavaş bozulan bir şey değil, hızla bozuluyor meret. Dün garajdan çıkarken sadece sağa zor dönüyordu. Akşam garaja koyduğum zaman direksiyon kendi kendine tamamen sola kırıyor öyle kalıyor, kendi kendine titriyor falan... 1 saat içerisinde daha kötü oldu. Yani hiç olmadı paşa paşa 900'ü vereceğim. Ha döndükten sonra tüketici haklarına tabii ki başvuracağım. Kimse parayı kolay kazanmıyor. Eğer müşteri hizmetlerinden olumsuz bir cevap çıkarsa verdiğim 900 TL'nin farkını da yasal faiziyle beraber aslanlar gibi alırım. Çok şükür 'kanun adamı' tanıdıklarım çok fazla.

Lancia firmasını eskiden batıran olay pas sorunuydu. Lancia Fiat'a ait bir firma. Fiat'ı da batıracak olan bu olabilir. Ki sadece Türkiye'deki Fiat'larda da yok bu sorun. Yurtdışı forumlarında da bu şikayet çok fazla. Fiat, Lancia olayından nasıl ders almamış olabilir anlamıyorum. Artı olarak pas adamı öldürmez. Adamların görmezden gelmeye çalıştıkları sorun direksiyon. Ben 120 km/h hızla giderken direksiyon kilitlenirse kim verecek bunun hesabını? 99 model Subaru'mda direksiyonu geçtim herhangi bir yerde en ufak bir problem bile yoktu. 12 yıllık araç hala beton gibi hayatına devam ederken 2006 model bir araç nasıl böyle bir problem çıkartabilir anlamıyorum. 2006'yı geçtim 2010 modellerde bile varmış gördüğüm kadarıyla...

Artı olarak bir aracın en kritik bölümlerinden olan direksiyonu herhangi bir hidrolik destek koymadan tamamen elektrik motoruyla çalışacak şekilde yapmak nasıl bir mühendislik hatasıdır? 20 km/h hızın altında hidrolik sistem elektrik motoruyla desteklense, 20 km/h hızın üzerinde de elektrik motoru devreden çıksa ve sadece hidrolik sistem işine devam etse bu sıkıntıların hiçbiri olmayacak. Elektrik motoru bozulsa bile direksiyon hala hidrolik bir direksiyon olacak. E komple elektrik motoruna görevi yüklersen o bozulduğu zaman da mal gibi kalır direksiyon doğal olarak. Yani bunu ben görebiliyorum, Fiat mühendisleri nasıl göremiyor?

ZAK1980
30/07/2011, 19:22
Valla abi tek derdim Cuma'ya kadar bu işin hallolması. Tatilden döndükten sonra seve seve uğraşırım. Yaz okuluna da kaldığım için felaket daralmış durumdayım. 1.5 aydır Ankara sıcağında sabahtan akşama kadar ders gördüğüm için tatil artık burnumda tütüyor. Direksiyon kilitlenmesi olayı olmasaydı zaten yola yaptırmadan çıkacaktım.

Bir de yavaş yavaş bozulan bir şey değil, hızla bozuluyor meret. Dün garajdan çıkarken sadece sağa zor dönüyordu. Akşam garaja koyduğum zaman direksiyon kendi kendine tamamen sola kırıyor öyle kalıyor, kendi kendine titriyor falan... 1 saat içerisinde daha kötü oldu. Yani hiç olmadı paşa paşa 900'ü vereceğim. Ha döndükten sonra tüketici haklarına tabii ki başvuracağım. Kimse parayı kolay kazanmıyor. Eğer müşteri hizmetlerinden olumsuz bir cevap çıkarsa verdiğim 900 TL'nin farkını da yasal faiziyle beraber aslanlar gibi alırım. Çok şükür 'kanun adamı' tanıdıklarım çok fazla.

Lancia firmasını eskiden batıran olay pas sorunuydu. Lancia Fiat'a ait bir firma. Fiat'ı da batıracak olan bu olabilir. Ki sadece Türkiye'deki Fiat'larda da yok bu sorun. Yurtdışı forumlarında da bu şikayet çok fazla. Fiat, Lancia olayından nasıl ders almamış olabilir anlamıyorum. Artı olarak pas adamı öldürmez. Adamların görmezden gelmeye çalıştıkları sorun direksiyon. Ben 120 km/h hızla giderken direksiyon kilitlenirse kim verecek bunun hesabını? 99 model Subaru'mda direksiyonu geçtim herhangi bir yerde en ufak bir problem bile yoktu. 12 yıllık araç hala beton gibi hayatına devam ederken 2006 model bir araç nasıl böyle bir problem çıkartabilir anlamıyorum. 2006'yı geçtim 2010 modellerde bile varmış gördüğüm kadarıyla...

Artı olarak bir aracın en kritik bölümlerinden olan direksiyonu herhangi bir hidrolik destek koymadan tamamen elektrik motoruyla çalışacak şekilde yapmak nasıl bir mühendislik hatasıdır? 20 km/h hızın altında hidrolik sistem elektrik motoruyla desteklense, 20 km/h hızın üzerinde de elektrik motoru devreden çıksa ve sadece hidrolik sistem işine devam etse bu sıkıntıların hiçbiri olmayacak. Elektrik motoru bozulsa bile direksiyon hala hidrolik bir direksiyon olacak. E komple elektrik motoruna görevi yüklersen o bozulduğu zaman da mal gibi kalır direksiyon doğal olarak. Yani bunu ben görebiliyorum, Fiat mühendisleri nasıl göremiyor?
Denız 2006-2009 model gpler 2009 sonunda veya 2010 ortasında 50 bın arac servıslere cagrıldı bu cıty arızasından dolayı haberlerdede cıktı demekkı arıza var cagırıyorlar resmen fıatın hatası ama ulkemde kımse hakkını aramaya yeltenmedıgı ıcın Allahından bulsunlar gıbı Alalhın sana verdıgı aklı kullanıp hakkını aramak yerıne butur bır bed dua ıle savsakladıgı ıcın oluyor bırısı cıkıp mahkemeye verıp kazansa kımse sıkıntı yasamaz.Fıat muhendıslerı goruyrda fabrıkada 700 bın tane kalmıs bu cıtyden onları erıtsınler arge ıle ya duzeltılır yada uretıme baslanmaz.Hafta ıcı tuketıcı derneklerı ıle gıt konus cevap gelene kadar

gemlikli_55
30/07/2011, 20:19
zaten kanımca yenı takılanlarda cıty felan değil pamuk gibi direksiyon gitti bıraz agırı geldi cıty düğmesine bas basma aynı sertlıte gibi ya ben alısamadım yada kullandıkca yumusayacak :)
ama cıty arzalanınca araba değişiyor belki doğru belki yanlış emin değilim ama benım arabada bı cıty ses yapmaya başlayınca frenlerde balata bıtınce fren mesafen uzarya aynı onun gibi oldu hatta sanayıye gittim dısk ve balataları değişecektim usta daha 20 bin yapar değişme dedi bu cıty takılınca fren hassasiyetı duzeldı bastımı cakılıyor araba:) cıty esp bir cok seyi etkiliyr bence ama emınde değilim

denizhamamcioglu
31/07/2011, 03:02
Denız 2006-2009 model gpler 2009 sonunda veya 2010 ortasında 50 bın arac servıslere cagrıldı bu cıty arızasından dolayı haberlerdede cıktı demekkı arıza var cagırıyorlar resmen fıatın hatası ama ulkemde kımse hakkını aramaya yeltenmedıgı ıcın Allahından bulsunlar gıbı Alalhın sana verdıgı aklı kullanıp hakkını aramak yerıne butur bır bed dua ıle savsakladıgı ıcın oluyor bırısı cıkıp mahkemeye verıp kazansa kımse sıkıntı yasamaz.Fıat muhendıslerı goruyrda fabrıkada 700 tane kalmıs bu cıtyden onları erıtsınler arge ıle ya duzeltılır yada uretıme baslanmaz.Hafta ıcı tuketıcı derneklerı ıle gıt konus cevap gelene kadar

Valla haklısınız. Tatil dönüşü gelecek muhtemel olumsuz cevaba hazırlık olması açısından şimdiden izlemem gereken yöntemi araştırmakta fayda var. Bu hafta araştıracağım.

zaten kanımca yenı takılanlarda cıty felan değil pamuk gibi direksiyon gitti bıraz agırı geldi cıty düğmesine bas basma aynı sertlıte gibi ya ben alısamadım yada kullandıkca yumusayacak :)
ama cıty arzalanınca araba değişiyor belki doğru belki yanlış emin değilim ama benım arabada bı cıty ses yapmaya başlayınca frenlerde balata bıtınce fren mesafen uzarya aynı onun gibi oldu hatta sanayıye gittim dısk ve balataları değişecektim usta daha 20 bin yapar değişme dedi bu cıty takılınca fren hassasiyetı duzeldı bastımı cakılıyor araba:) cıty esp bir cok seyi etkiliyr bence ama emınde değilim

ESP ile ilgisi olabilir. Serviste aracımda ESP olup olmadığı 2 kere soruldu çünkü...

ZAK1980
31/07/2011, 13:13
Denız faceden bastırmak gerek mıllete bu aracı almayın cunkı cıty motor sureklı bozuluyor sonra uretım hatası degıl dıye musterıden ucret ıstıyorlar dıye sayfada yazılar yazılmalıkı Muratın cıty gıbı ucretsız yapılsın.Aydınınkını yazdım faceye

ZAK1980
31/07/2011, 13:32
City arızasını ceplerinden ücret ödeyerek yaptıran arkadaslar forumdan chichko (https://forum.grandepuntotr.com/members/chichko.html) nickli arkadasımız citye 1473.30 tl odeyerek servısten ücretli olarak yaptırmıs .Fakat daha sonra bulundugu ildeki Tüketici hakem heyetinin verdiği karar ile ödemiş oldugu 1473.30 tl sini FİATtan geri almış.Bu arkadaşımızın Tüketici h.h.h ne yazdığı şikayet dilekçesinin ve tüketici h.h.h verdiği kararın bir örneğini arkadaşımızdan alarak sizlerde Kendiniz adına Tüketici h.h. basvurarak ve verılen kararı (emsal) olarak sunarak paranızı fiattan geri alabilirsiniz diye düşünüyorum.Fakat su sorun olabılır t.h.h mahkeme kararı olmadıgı ıcın kesın bır emsal degerı tasımaya bılır tam emın degılım bu konuda.Bırde bu parayı ıstemek ıcın buyuk bır ıhtımal yasak bır zaman vardır 30 gun veya 6 ay bu zamanı ta olarak bılmmıyorum beyler

gemlikli_55
03/08/2011, 00:00
arkadaşlar facebook fiatta city arzası için duvar yazısı yazdım problem yasayan arkadaşlardan destek bekliyoruz

mervum13
03/08/2011, 02:55
şubat 2009 da aracımın garantısı bıtmesıne ragmen ucretsız cıty degıstırıldı (teknomak bursa)
temmuz 2011 city yıne arızalandı bu sefer bır servıs %50 sıne yaparız dedı. yıne teknomak bursa da şansımı deneyim dedim. %25 malıyetle yaptılar aynen fiat musteri hizmetlerinide aradım biz indirimimizi yaptık iyi niyetimizi görün. tüm bakımları serviste yatırmama rağmen %25 ödedim arkadasları okudum yarın ilk işim tüketici hakları hakem heyetine başvurup ödediğim ücreti geri isteyeceğim.sonuçlandığı gibi burada yayınlayacağım

ZAK1980
03/08/2011, 03:03
şubat 2009 da aracımın garantısı bıtmesıne ragmen ucretsız cıty degıstırıldı (teknomak bursa)
temmuz 2011 city yıne arızalandı bu sefer bır servıs %50 sıne yaparız dedı. yıne teknomak bursa da şansımı deneyim dedim. %25 malıyetle yaptılar aynen fiat musteri hizmetlerinide aradım biz indirimimizi yaptık iyi niyetimizi görün. tüm bakımları serviste yatırmama rağmen %25 ödedim arkadasları okudum yarın ilk işim tüketici hakları hakem heyetine başvurup ödediğim ücreti geri isteyeceğim.sonuçlandığı gibi burada yayınlayacağım
Tüketici hakem heyetıne gıder ıken dılekcenın,faturanın ve dıger belgelerın 2 adet fotokopısını cektır öyle git birsi sende kalacak ve chichko (https://forum.grandepuntotr.com/members/chichko.html) nickli arkadasımızda eger sana yardımcı olursa onun dılekcesını ve onun karar kagıdını alırsan (onun kararkagıdını kendısıne vermemıs olabılırler belkı ) fakat bir nüsnasını ona vermiş olmaları lazım o nusnada da kayıt tarıhı ,kayıt numarası gıbı numaralar bulunur dılekçenede Aynı soruna su x ısımlı kısı su tarıhte ,su ilçe hakem heyetı tarafından su sonuca baglanarak tuketı lehıne karar verılmıstır dıye bır ekleme yaparsan emsal teskıl edecegınden senın yaptıgın basvuru daha cabuk sonuca ulasır normalde 30 gunu buluyor.
En son olarak sanayı ve tıcaret bakanlıgının web sayfasından onlıne ıslemlerden de sıkayetını bakanlıga bıldır onlarda ılgılenıyor 3 haftada yazılı cevap verıyorlar
lınk:
https://www.sanayi.gov.tr/Online/Default.aspx

gemlikli_55
05/08/2011, 23:40
bugun tüketici haklarına bas vurdum verdiğim evrakların fotokopısınıde aldım neticeye göre foruma eklerim 15 günne sonuçlanır

albay_alpay
10/08/2011, 15:14
bugun tüketici haklarına bas vurdum verdiğim evrakların fotokopısınıde aldım neticeye göre foruma eklerim 15 günne sonuçlanır

dostum dört gözle sonucunu bekleyeceğim;bizi de haberdar edip sonuç evraklarını paylaşırsan çok makbule geçer..Bugün 15 gündür uğraşmama rağmen 860 tl yi bayıla bayıla vermek zorunda kaldım konya koyuncu servisinde...güya yüzde 50 indirim yapıyoz diye hava yapıyorlar;inşallah biz son oluruz da başkalarıda mağdur olmasın.Saygılar...

albay_alpay
10/08/2011, 15:27
Garantisi bitmiş aracın İstanbul Kartal Medos Otomotivden city motorunu değiştirttim. Tamamen yerseniz modu. Aracın bütün bakımları yetkili serviste yapılmıştı ve uzatılmış garantiside biteli 1 sene kadar olmuştu ve hiç zorluk çıkarmadan direk parçayı getirtip değiştirdiler. Şimdi bu olayları gördükçe bir kez daha Medos Otomotive teşekkür ediyorum hiç uğraştırmadılar. Ancak fatura vs vermediler yani elimde bi belge yok. Ama aracın plakasından bulunur değişip değişmediği.
biz yedik kardeşim;860tl yi bayıla bayıla ödedik;ha uğraşmadım mı uğraştım 15 gündür;fakat %50 sinden fazlasını kabul etmediler;bundan sonra savaş zamanı...

albay_alpay
10/08/2011, 15:47
kardeşim hangi evraklarla thhye başvurdun?bi de bunun belli bi başvuru süresi var mı biliyomusun?

hsk3654
13/08/2011, 00:30
Arkadaşlar öncelikler merhabalar... Malum form sitemizin en fazla konuşulan konularından biri city direksiyon arızası bende bu konuyla ilgili yaşadıklarımı yazmak istedim:) YAKLAŞIK 2 AYDIR BU ARIZAYLA YAŞIYORUM VE SERVİS HERZAMANKİ GİBİ BENİ TAVUK GİBİ YOLMANIN PEŞİNDEYDİ.SİTEDEN BAZI ARKADAŞLARIN YAZDIKLARINDAN YOLA ÇIKARAK FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM SIKINTIMI DİLE GETİRDİM VE GAYETTE SERT Bİ ŞEKİLDE:))EN KISA ZAMANDADA BANA DÖNÜLECEĞİNE DAİR BİR SMS GÖNDERDİLER 3 GÜN OLDU SONUNDA BUGÜN ARADILAR,SALI GÜNÜ İÇİN 9.30'DA FİAT BOZÜYÜK OTOMOTİVDE OLMAMI SÖYLEDİLER ARIZANIN %75 TARAFIMIZDAN KARŞILANACAKTIR DEDİLER TABİ BEN YİNE ÇAMUR YAPTIM %100 OLMASI İÇİN,SALI GÜNÜ ORDAYIM AKŞAMINA SİZLERE DURUM İLE İLGİLİ BİLGİ VERİRİM...DİREKSİYON ARIZASIYLA BOĞUŞAN ARKADAŞLAR İÇİN TAVSİYEM DERSİNİZE İYİ ÇALIŞIN VE ÖYLE MÜŞ.HİZMELERİNİ ARAYIN KESİNLİKLEDE TAVİZ VERMEYİN...YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA ÇOK TESEKKÜR EDİYORUM..

WiSTaRiA
13/08/2011, 02:34
Hayırlı olsun halil bey...

albay_alpay
13/08/2011, 22:07
Arkadaşlar öncelikler merhabalar... Malum form sitemizin en fazla konuşulan konularından biri city direksiyon arızası bende bu konuyla ilgili yaşadıklarımı yazmak istedim:) YAKLAŞIK 2 AYDIR BU ARIZAYLA YAŞIYORUM VE SERVİS HERZAMANKİ GİBİ BENİ TAVUK GİBİ YOLMANIN PEŞİNDEYDİ.SİTEDEN BAZI ARKADAŞLARIN YAZDIKLARINDAN YOLA ÇIKARAK FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM SIKINTIMI DİLE GETİRDİM VE GAYETTE SERT Bİ ŞEKİLDE:))EN KISA ZAMANDADA BANA DÖNÜLECEĞİNE DAİR BİR SMS GÖNDERDİLER 3 GÜN OLDU SONUNDA BUGÜN ARADILAR,SALI GÜNÜ İÇİN 9.30'DA FİAT BOZÜYÜK OTOMOTİVDE OLMAMI SÖYLEDİLER ARIZANIN %75 TARAFIMIZDAN KARŞILANACAKTIR DEDİLER TABİ BEN YİNE ÇAMUR YAPTIM %100 OLMASI İÇİN,SALI GÜNÜ ORDAYIM AKŞAMINA SİZLERE DURUM İLE İLGİLİ BİLGİ VERİRİM...DİREKSİYON ARIZASIYLA BOĞUŞAN ARKADAŞLAR İÇİN TAVSİYEM DERSİNİZE İYİ ÇALIŞIN VE ÖYLE MÜŞ.HİZMELERİNİ ARAYIN KESİNLİKLEDE TAVİZ VERMEYİN...YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA ÇOK TESEKKÜR EDİYORUM..

peki niye herkese farklı yüzdelerde indirim söylüyorlar? bana da %50den fazla yapamayacaklarını söylediler...bir daha asla fiat almam;tavsiye de etmem...

askaruwa
24/09/2011, 11:13
bugün servise gittim ve merkezden kendilerine işçilik ve parça için %50 siz ödeyin %50 biz demişler. servis bu teklifin merkezden geldiğini kendilerinin bir şey yapamayacağını müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdim. ayrıca direksiyonun birgün içinde 4 defa kitlendiğini ve ilgilenilmezse kendilerini mahkemeye vereceğimi söyledim. servis ise bana tüm bakımların serviste yapılmadığı için %100 gibi bir rakam vermezler falan dedi fakat bu işin bakımla ilgili olmadığını kronik bir arıza olduğunu söyleyip servisten ayrıldım. bakalım şimdi müşteri hizmetlerinden cevap bekliyorum. bu arada bu sorunla karşılaşan arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum...