PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk temizliği

aslam0740
22/03/2010, 23:59
arkadaşlar benim koltuklarım biraz kirlendi ( çoğu arabaya göre temizdir de) hafta sonu arabamın koltuklarını temizlemek istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı tam olarak bilmiyorum sizce hangi temizlik maddesini kullanmam lazım birde bu işi nasıl yapabilirim bilen arkadaşlarımız varsa bunu anlatırsa bende bu hafta sonu arabama güzel bi iç detaylı tamizlik yapmka istiyorum.:cool:

AC2315
23/03/2010, 00:06
Daha önce koltuk kılıflarını söküp yıkayan arkadaşlar oldu ama, o iş hiç kolay değil. Bu işi o yapacak firmalar da var ama, illaki kendik yapacaksan kaliteli ürün kullan mutlaka. Kaş yapayım derken göz çıkmasın.

JASMINE
23/03/2010, 00:10
Ben daha önce süpürge ile iyice temizledikten sonra naylon ağırlıklı bir bez yardımıyla Kosla ile silip hemen arkasından temiz pamuklu bir bez ile kuruladım. Herhangi bir leke oluşmadı. Özellikle kapı cepleri pırıl pırıl oldu.

cann
23/03/2010, 00:21
amannnnnn,dikkatli olun,arabamı aldığım ilk zamanlarda koçtaştan carpex koltuk temizleyici bir ürün almıştım (plastik kutuda) hesapta köpüğü koltuğa yayıp sonrada bezle siliyosun,aynen üzerinde yazdığı gibi yaptım,ertesi gün bi baktım köpükleri ilk sıktığım yerler daha koyu diğer yerlek açık renk olmuştu,kılıflar dalmaçyalı gibi olmuştu.tabii akabinde önce koçtaş daha sonra carpex in ithalatçı firmasını ayağa kaldırdım,istanbuldan eleman gönderdiler,buluşup daha profesyonel bir ürünle tekrar temizlediler,bir iki gün sonra baktım yine aynı,tekrar aradım,bu sefer ist.da turtle wax'ın servisine randevu aldılar (ücretsiz) birde orada koltuklar detaylı temizlendi,bahaneyle tertemiz oldu koltuklar ama o izler geçmedi bir türlü,bence yasemin hanımın önerisi mantıklı,hiç öyle başka şeylere para harcamaya değmez,ben en sonunda kılıf taktırdım sorun kökünden çözüldü:)

serdar2362
23/03/2010, 00:30
Kosla bu işin en uygun olanı. Etiketinde yazdığı şekilde sulandırın temiz bir sünger yada cuval ile bastırmadan hafif hafif 3 kere uygulayın. Tavan ve koltuklar için ideal.

SpyHunter33
23/03/2010, 07:46
Serdar abiye katılıyorum. Fakat şuda var eğer temizlik işine girişecekseniz aklınızda bulunsun suda çekebilen bir elektrik süpürgesi olsun yanınızda. Neden derseniz ben şöyle bir uygulama yaptım. Kosla nın halı ve döşeme temizleme ürünleri var bir onu birde kosla oxi nin sprey şeklinde koltuk temizleme ürünü var bunu aldım ürünü uyguladığınız zaman koltuklarda baya bir ıslaklık söz konusu ve bütün kiri dışarı çıkarıyor fakat koltuk üzerinde ıslaklık söz konusu ve içinde de bu kimyasal köpük duruyor onu dışarı çıkarmak için de elektrik süpürgesi ile vakum sonuç harika :)

serkandemir
23/03/2010, 08:24
gidip sonaxa 150 ytl vermeye değmez diyorsunuz yani doğru mudur?

SpyHunter33
23/03/2010, 08:33
Valla Serkan kardeşim parada pek kolay kazanılmıoyor ya :( gönül elbette profesyonel yerlerde yaptırıp yorulmadan mis gibi teslim almak dan yana ama. Biraz da düşününce 150 lirada kaç günlük ihtiyacımın parası birde bu var yani.

ik77
23/03/2010, 08:55
arkadaşlar acil yardım gerektiren bir sorunum var.başlık uygun olduğu için burdan devam edebilirim diye düşündüm.Benim evdeki koltuklar açık renk güderi.2 yaşında bir oğlum var ellerinizden öper.eline almış tükenmez kalemi koltuğa hayal gücünü konuşturmuş.birçok temizlik maddesi denedim ama çıkaramadım.lütfen bu konuda yardım edin yoksa eşim koltukları değiştirmek istiyor.yazık o kadar paraya değil mi?

serkandemir
23/03/2010, 09:01
Valla Serkan kardeşim parada pek kolay kazanılmıoyor ya :( gönül elbette profesyonel yerlerde yaptırıp yorulmadan mis gibi teslim almak dan yana ama. Biraz da düşününce 150 lirada kaç günlük ihtiyacımın parası birde bu var yani.

ya haklısınız tabikide benim çekincem yaptıktan sonra daha kötü olup daha fazla masraf açması mesela mustafa abide olduğu gibi ki mustafa abi girişimciliğini kullanıp olayı masrafsız biçimde kapamış ama birde soru bakın kaç gün uğraşmış ne kadar telefon görüşmesi yapmış yada ne kadar çok strese girmiş.

bende ne zamandır düşünüyorum ama kıyamıyorum o kadar paraya açıkçası ve benim arabanın içi gerçekten çok kirli koltuklar batmış durumda ama ep öteliyorum..

SpyHunter33
23/03/2010, 09:34
ya haklısınız tabikide benim çekincem yaptıktan sonra daha kötü olup daha fazla masraf açması mesela mustafa abide olduğu gibi ki mustafa abi girişimciliğini kullanıp olayı masrafsız biçimde kapamış ama birde soru bakın kaç gün uğraşmış ne kadar telefon görüşmesi yapmış yada ne kadar çok strese girmiş.

bende ne zamandır düşünüyorum ama kıyamıyorum o kadar paraya açıkçası ve benim arabanın içi gerçekten çok kirli koltuklar batmış durumda ama ep öteliyorum..

O Zaman diyecek sözüm yok kardeşim. 150 liraya detaylı bir iç temizlik verip kafan rahat olacak. bizim dediklerimiz genelde ufak çaplı temizlikler için senin dediğin gibisi zaten profesyonel yerlerde yapılmalı...

serdar2362
23/03/2010, 09:46
arkadaşlar acil yardım gerektiren bir sorunum var.başlık uygun olduğu için burdan devam edebilirim diye düşündüm.Benim evdeki koltuklar açık renk güderi.2 yaşında bir oğlum var ellerinizden öper.eline almış tükenmez kalemi koltuğa hayal gücünü konuşturmuş.birçok temizlik maddesi denedim ama çıkaramadım.lütfen bu konuda yardım edin yoksa eşim koltukları değiştirmek istiyor.yazık o kadar paraya değil mi?

Yukarda anlattığım gibi koslayı deneyin. Kosla susuz da sürülebilir. Deneyip görmek lazım.

GRDEDE
23/03/2010, 09:55
Bir öneri de benden.Size tavsiyem bir kovaya ılık su koyun elinize havludan kesilmiş veya küçük bir havlu alın sadece arap sabunu kullanın.Tecrübeyle sabit pırıl pırıl ve canlı bir görüntü elde edeceksiniz .Sildikten sonra kurulamayı ihmal etmeyin.

ik77
23/03/2010, 10:14
Yukarda anlattığım gibi koslayı deneyin. Kosla susuz da sürülebilir. Deneyip görmek lazım.

abi kosla mosla bu tip denemediğimiz bişey kalmadı.az önce sonax anıttepeyi aradım.orada ki arkadaş biz çıkarırız ama profosyonel bi işlem gerektirir dedi.ev nerede diye sordu.mesafemiz uzak incirli ye yakın sonaz etlik var orayı arayacağım.belki gelip bakıp yerinde müdahele ederler.
Ama yinede forumdan umudumu kesmedim.birilerinin bu konuda bilgisi olabileceğini düşünüyorum.sadece benim başıma gelmemiştir.

muratokay
23/03/2010, 12:18
Sonax'ın koltuklar ve iç plastik aksam için olan spreyi var. Ben kullanıyorum ve memnunum, tavsiye ederim

ata orkun
27/03/2010, 10:50
Kosla oxi deneyin kesinlikle memnun kalırsınız paranızda cebinizde kalır.ben hep onunla temizlerim