PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol bilgisayarında direksiyon uyarısı

abulbul08
20/03/2010, 19:04
Bugün aracı çalıştırıp 500 metre gittikten sonra yol bilgisayarında "direksiyonu kontrol ettir" diye bir uyarı yazısı belirdi. göstergelerde Kırmızı bir direksiyon işareti yandı direksiyon ağırlaştı.5-10 metre sonra yazı kayboldu ve direksiyon eski haline geldi.
sizce önemli bir sorunmudur.
en yakın servis 200 km uzakta.önemli değilse gitmeyi düşünmüyorum.

SpyHunter33
20/03/2010, 19:22
City dreksiyonunuz devre dışı kalmış bir süreliğine anlaşılan. Söylemek istemiyorum ama sanırım city direksiyon sorunu kapınızı çalmak üzere...

GP COSKUN
20/03/2010, 19:33
bu hatayı bir daha vermezse sorun çıkmazda eğer devamlılık arz ederse cıty direksiyonunuz iflas ediyor demektir

ABNEW
20/03/2010, 21:37
Ahmet, geçmiş olsun,

Yazılım kaynaklı olabilir.Bunun dışında değişecek servo motorun ilk belirtisi de olabilir.Sonuçta öyle bile olsa garantiden değişim yapılır.Bence tekrarlarsa servise gitmelisin...

abulbul08
20/03/2010, 22:33
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim

muratx41
20/03/2010, 22:42
ben anladım bu city denen alet hemen bozuluyormu ne biçim iş bu ben mesala hic kullanmıyorum gerek duymuyorum bu kullanmadımmı bozulurmu

Bülent10
22/03/2010, 09:21
Bugün aracı çalıştırıp 500 metre gittikten sonra yol bilgisayarında "direksiyonu kontrol ettir" diye bir uyarı yazısı belirdi. göstergelerde Kırmızı bir direksiyon işareti yandı direksiyon ağırlaştı.5-10 metre sonra yazı kayboldu ve direksiyon eski haline geldi.
sizce önemli bir sorunmudur.
en yakın servis 200 km uzakta.önemli değilse gitmeyi düşünmüyorum.

Ahmet kardeşim korkulacak bir şey yok aracını kullanırken city modu açık ve yol engebeli miydi ? .City modu açıken direksiyinun kısa bir süre ağırlaşması ve "Direksiyonu kontrol edin Lüten kulllanma kılavuzunu okuyunuz." Bu uyarı kullanma kılavuzunda da yazmaktadır aynı uyarı tekrarlanmadığı sürece sorun yok. Bozuk zeminde bu uyarı verme olasılığı vardır.

serkandemir
22/03/2010, 10:06
bendede aynı şekilde uyarı vermeye başladı bir süre sonra uyarılar artmaya başlamıştı uzun bi süre sonra servise götürmeye karar verdim ve yola çıktım beylikdüzü birmota götürüyordum.yaklaşık servise 150 mt kala direksiyon birden ağırlaştı gene uyarı verdi.eski unomun direksiyonu kadar ağırlaşmıştı resmen servise götürene kadar atla karayı seçtim gpyi :) tabikide elektrik motoru değişti garantiden bir daha da yaşamadan böyle bir sorun

Kriminal
22/03/2010, 10:07
Serkan garantidemiydi o zaman aracın..?

serkandemir
22/03/2010, 10:10
Serkan garantidemiydi o zaman aracın..?

evet garantideydi tabikide yoksa çatır çatır alırlar :)

onun haricinde arkadaşlar eğer kalkışta sorun yaşıyorsanız ve aracınız garanti kapsamında ise baskı balatayı garantiden değiştiriyolarlar dipnot olarak söyleyeyim

hakan26
22/03/2010, 11:45
Direksiyon arıza lambanız yandı ise en kısa zamanda servise gitmenizde fayda var.Büyük bir ihtimal CİTY sorunu kapınızı çalmakta.

Bülent10
22/03/2010, 13:17
Direksiyon arıza lambanız yandı ise en kısa zamanda servise gitmenizde fayda var.Büyük bir ihtimal CİTY sorunu kapınızı çalmakta.

Hakan karamsar olmamak lazım benim 1 kez başıma geldi başkada gelmedi tekrarlansaydı giderdim servise . Ahmet sorunun tekrarlanması durumunda servise gitmen uygun olur selamlar

ZAK1980
22/03/2010, 13:58
Aynısı bendede oldu servıse gıttım cıty degıstı

PLaTiNuN
22/03/2010, 17:12
Bu uyarıyı bende iki kez aldım malesef korktuğumda başıma geldi ve sonrasında forumda sürekli bahsedilen tıkırtıları duymaya başladım...Servise götürdüm bakalım sorunu tescil ettirmek için makinayı bağladılar ve sorun tescillendi tabi aynı nakaratlar garantiniz sona erdiği için garanti kapsamında değiştiremiyoruz dediler tamam dedim siz değiştirmezseniz ben değiştirtirim aldım arabamı çıktım fiat müşteri hizmetleriyle yaklaşık 5 dk görüştükten sonra 1 hafta içinde geri dönüş yaptılar ve garantiden değiştireceğiz ama servis almanız gerekiyo dediler...Malum servis fiyatları almış başını gitmiş arada 2 kez özel servise gittiğim için fiat da servis eksikliğimi koz olarak kullandı ve bunu şart koştu...Neyse sineye çektik bakalım yarın dananın kuyruğu kopacak gelişmeleri ayrı bir konu başlığında forumda payalaşacağım...

barbar74
22/03/2010, 20:51
Bu uyarıyı bende iki kez aldım malesef korktuğumda başıma geldi ve sonrasında forumda sürekli bahsedilen tıkırtıları duymaya başladım...Servise götürdüm bakalım sorunu tescil ettirmek için makinayı bağladılar ve sorun tescillendi tabi aynı nakaratlar garantiniz sona erdiği için garanti kapsamında değiştiremiyoruz dediler tamam dedim siz değiştirmezseniz ben değiştirtirim aldım arabamı çıktım fiat müşteri hizmetleriyle yaklaşık 5 dk görüştükten sonra 1 hafta içinde geri dönüş yaptılar ve garantiden değiştireceğiz ama servis almanız gerekiyo dediler...Malum servis fiyatları almış başını gitmiş arada 2 kez özel servise gittiğim için fiat da servis eksikliğimi koz olarak kullandı ve bunu şart koştu...Neyse sineye çektik bakalım yarın dananın kuyruğu kopacak gelişmeleri ayrı bir konu başlığında forumda payalaşacağım...

biraz üstlerine git. Ücretsiz değişmesini iste ben daha yeni değiştirdim

PLaTiNuN
22/03/2010, 22:55
Gidicem zaten karşıma 500 liralık bi servis ücreti çıkartırlarsa bende cingar çıkartıcam :D

abulbul08
22/03/2010, 23:15
Ahmet kardeşim korkulacak bir şey yok aracını kullanırken city modu açık ve yol engebeli miydi ? .City modu açıken direksiyinun kısa bir süre ağırlaşması ve "Direksiyonu kontrol edin Lüten kulllanma kılavuzunu okuyunuz." Bu uyarı kullanma kılavuzunda da yazmaktadır aynı uyarı tekrarlanmadığı sürece sorun yok. Bozuk zeminde bu uyarı verme olasılığı vardır.

Evet yol engebeliydi ve city kendi kapandı yazı çıkmadan önce city açıktı
bekliyorum artık 2 uyarıyı verirse uzun bir yol beni bekliyor.
arka hoparlörde çatlamış bugün farkettim bakalım ne olacak

ama arabamı çok seviyorum