PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalorifer sesi degisti.

Scottie
19/03/2010, 23:20
arkadaslar bugun araci calistirinca kaloriferden gelen farkli bir ses hissettim. 4. kademeye getirdim normalde hava sesi geliyordu ama bugun sanki motor sesine benzeyen bir ses gelmeye basladi. acaba boyle bir sorunla karsilasan varmi? kalofifer motoru mu bozuldu acaba.

GP COSKUN
19/03/2010, 23:24
bazen pervanenin oralara bir şeyler kaçıyor
sigara jelatini yaprak kağıt parçası gibi
muhtemel böyle bir durum söz konusudur

Scottie
19/03/2010, 23:32
kendim bulabilirmiyim

ABNEW
19/03/2010, 23:32
Eser, Yaseminin dediği gibi sisteme girmiş herhangi bir madde bu sese sebebiyet verebilir ya da balanssız-bozuk fan, fan motoru bu sese neden olabilir, servise göstermekte fayda var,

Bunun dışında fanın yüksek kademede dönmesinden kaynaklanan normal bir ses de çıkıyor olabilir tabi :)

Scottie
19/03/2010, 23:38
Eser, Yaseminin dediği gibi sisteme girmiş herhangi bir madde bu sese sebebiyet verebilir ya da balanssız-bozuk fan, fan motoru bu sese neden olabilir, servise göstermekte fayda var,

Bunun dışında fanın yüksek kademede dönmesinden kaynaklanan normal bir ses de çıkıyor olabilir tabi :)

dusuk.kademede ayni ses var.

GP COSKUN
19/03/2010, 23:52

arda sen bana yaseminmi dedin
allah seni kahretmesin modları karıştırdın ule :cool0000:

JASMINE
19/03/2010, 23:58

Ben bir şey dememiştim ancak Arda dediğimi söylüyorsa doğrudur. :)

ABNEW
20/03/2010, 00:12
arda sen bana yaseminmi dedin
allah seni kahretmesin modları karıştırdın ule :cool0000:

Ben bir şey dememiştim ancak Arda dediğimi söylüyorsa doğrudur. :)

Coşkun, son durum nedir 100 e 1 di, 100 e 2 oldu sanırım :D:D

Yorgunluk işte karıştırmışım:)

Pardon arkadaşlar isimlerde yanlışlık olmuş ama içerik doğrudur, ısrarcıyım:)

gurik
21/03/2010, 08:24
serviste temizletin. ücret almazlar.

Moosty
21/03/2010, 10:23
Şu an 8500 km deyim, 10 000 bakımında göstermeyi düşündüğüm iki tane problem var:
1-Kalorifer fanı 1. kademede gıcırdıyor, diğer kademelerde problem yok, muhtemelen fanın balansı bozuldu veya tozlandı.
2-Arka cam ısıtıcısı, klima düğmesi ve hava sirkülasyon düğmesinin ışıklarının 3 ünün de farlar açıkken yanması lazım, arka cam ısıtıcısının ışığı her zaman yanıyor ama diğer ikisi bazen yanıyor bazen yanmıyor.

Eskişehir biraz tozlu, özellikle şu yol yapım çalışmaları çok kötü yaptı ortalığı, yoksa 8500 km deki bir arabanın fanının gıcırdamaya başlaması çok mantıklı değil, sende de toz problemi olabilir.
Eskişehir'in tozu yokmuş gibi bir de gökten sarı bir toz yağdı geçenlerde.
1 -1.5 ay içinde 10 000 bakımına giderim, serviste neler yapıldığını da yazarım zaten.