PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Hi-Fi Ses sistemi hakkında yardım

vlknkk
18/03/2010, 15:36
Merhabalar, benim aracım GP T-Jet 120HP zaten kendiliğinden spor paketliydi ve Hi-Fi vardı. Ama memnun değilim sistemden. Bir kere o ufak sub ile yeterince güzel bir ses alamıyorsunuz. Birde forumda şöyle bir yazı okudum; kapıdaki kolonlar zaten standartmış. Yani Hi-Fi denilen olay sadece o arkadaki ufak sub mıdır? Kapıdaki hoparlörler zaten her araçta aynı mı? Birde şunu öğrenmek istiyorum hoparlörler aynı ya da değil ben sadece daha iyi bir subwoofer ve bir amfi ile ses sorunumu çözebilirmiyim? zaten öyle aşırı bir beklenti içinde değilim sadece orta seviye bir ses almak istiyorum. Kapıdaki hoparlörler bir amfi ile bu işi kaldırabilir mi? Ben ses sisteminden anlamıyorum açıkçası sadece bir dinleyiciyim :)

Lütfen bu işten anlayan bir arkadaş bana yardımcı olsun..
Şimdiden cevaplayan herkeze çok teşekkür ediyorum..

EvoEreN
18/03/2010, 19:05
Merhabalar,Araçdaki hoparlörler standart ölçülerdedir,Fakat özel olarak hi-fi paket donanımlı gibi birşey soz konusu ise kesinlikle hoparlörlerin rms değerleri farklıdır(hi-fi donanımdaki aracın ses sıstemı daha yuksek olması gerekır)..
Nasıl bir ses netliği istiyorsunuz tahmın edemiyorum fakat Bagaj sorunu yok ise bagajınıza 25cm bir bas uygulaması ve 4 kanal anfi düşünürdüm..4 Kanal anfi tercih etmemin nedenide bas sesi yetersiz oldugunda ön kapılar içinde mid takımı uygulaması için anfimde 2 kanalın boş olarak bırakma düşüncesidir..Yoksa ileride tekrar mıd için anfı almanız gerekicekdir ve birdaha masraf yapmanız gerekicekdir....

PredatoR
18/03/2010, 20:28
Fiat'taki hi-fi ses sistemi sadece bagajdaki güçlü olmayan anfi'yi kapsar. tek avantajı yer kaplamaması. İtalya'da dualogic punto evolara koymalarına rağmen Türkiye'de koymuyorlar ve elektrik aksamından dolayı diye bir bahane uyguluyorlar. hataları var sanırım bu konuda. o yüzden ben çıktı fiat hi-fi ses sistemi arıyorum. eğer siz başka bir sistem koyarsanız sizinkini düşünebilirim.

ABNEW
18/03/2010, 20:47
Ben ses sistemlerinden çok fazla anlamam ama hi-fi paketinde subwoofer ve daha güçlü çıkışa sahip teyp var diye biliyorum...

vlknkk
18/03/2010, 21:17
şöyle bir bilgi de ekleyebilirim. ben bundan öncede sony nin 2 adet mid ve tizli hoparlörlerinden almıştım. taktırmak için çok iyi tanıdığım bir elektrikçiye götürdüm. orada beraber kapının iç bölümünü söktük ve oto elektrikçisi dostum bana arabamdaki midlerimin onlardan cok daha iyi oldugunu ve degistirmememi önerdi. hatta hoparlörler orada bir bir tahta içerisine perçinlenmiş haldeydi bende o perçinleri kırmaya kıyamadım. bu bilgiyi hi-fi ses sistemi arabasında bulunmayan bir arkadasta eger kapı içini söktüyse aynı mı değil mi diye kıyaslayabilmesi açısından söyledim. eger tum puntolar boyleyse sanırım zaten adamlar kötu bir sistem koymuyorlar baz donanımda.

defeat
06/04/2010, 04:50
Fiat'taki hi-fi ses sistemi sadece bagajdaki güçlü olmayan anfi'yi kapsar. tek avantajı yer kaplamaması. İtalya'da dualogic punto evolara koymalarına rağmen Türkiye'de koymuyorlar ve elektrik aksamından dolayı diye bir bahane uyguluyorlar. hataları var sanırım bu konuda. o yüzden ben çıktı fiat hi-fi ses sistemi arıyorum. eğer siz başka bir sistem koyarsanız sizinkini düşünebilirim.
Kendim görmedim fakat biraz sistemlerden anlıyorsam,bizim araçlardaki tüm kolonlar farklı.Fader'dan ön/arka yapıp sese yüklendiğinizde standart bir GP ile farkı anlayabiliyorsunuz.

KaMiKaZe
06/04/2010, 09:47
Benim aracımdada hi-fi sistem mevcut arkadaki subdan başka farkı yok hi-fi sistemin. Geçenlerde 4 tane 16 lık alpine mid alıp orjinalleri ile değiştirdim, orjinal hoparlörler alpine hoparlörlerin yanında kağıt gibi kalıyor. Sadece 4 tane 16lık alpine midle bile ses oldukça güzelleşti.

IVAA
30/05/2010, 11:12
Bu soruyu arabayı almadan önce bende çok sormuştum ve araştırmıştım ama net bir cevap alamamıştım. aracın içinden çıkan BLUE&ME sisteminin kullanma kılavuzunu okuyunca net cevabı aldım. aracın kolonlarının teknik özellikleri yazmasada ön göğüste ANFİ ve bagajda kendinden anfili subwoofer olduğu yazıyor.

emin tahir
04/08/2010, 00:18
Benimde aracımda hifi system var.
teyp de menuye girince "external volume" (gibi bişey di) var,ordan ses seviyesini ayarlıyosunuz.Kitapçığında bu external volume harici sesin,ses seviyesinin ayarlanması gibi bişey yazıyor.
Aklıma ilk gelen acaba bahsi geçen anfi harici cihaz olarak mı bağlı(normal hoparlörler çıkışından ayrı...)bu ayar anfi sesini mi açıyor?Bu ses ayar menüsü tüm modellerde var mı yoksa sadece hifi sistemi olan modellerde mi?
bilgisi olan var mı?