PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ampül

ZAK1980
18/03/2010, 01:50
Bu aksam bahcelide gezınır ıken arkamdakı aracın buyuk bır ıhtımal bmw ıdı farları beyazdı ve aynadan gozumu aldı dıye bılırım eve gelır ıken balgat koprusundede yanımdan arac gectı onunkıde beyazdı ve sankı daha uzun mesafeyı aydınlatıyordu fakat uzunları yakmamıstı işin kısacası benim bu beyaz far durumu hosuma gıttı bızım gp lerde farın ampulunu degıstırsek boyle olurmu olur ıse kac watlık ampul ve hangısı olur bırde ben kendım yapabılırmıyım.Tam yatıyordum bu aklıma geldı saat 01:47 olmus gp ıle yatıyoruz sabah onunla kalkıyoruz, annem haklı galıba'' oglum sen su notebook ve araban olmadan yapamıyorsun yakında bılgısayar gıbı arabayıda yataga sokarsın'' dıyor ev 8 katta asansor alırmı kı gp mı ?:))

burhankutlu
18/03/2010, 02:03
valla abi sorma hastalık oldu..

Erdem Bozdağ
18/03/2010, 03:21
farlarınız beyaz ypamak ıstıyorsanız 2 yol var

1-halojen ampul
2-xenon

h4 kodlu halojen ampull ya da xenon alcaksınız
ankarada oldugunuza gore metmet abi (femoli) ile gorusursen yardımcı olcaktır sana fiyat olarak

puntoevo
18/03/2010, 03:39
Bu aksam bahcelide gezınır ıken arkamdakı aracın buyuk bır ıhtımal bmw ıdı farları beyazdı ve aynadan gozumu aldı dıye bılırım eve gelır ıken balgat koprusundede yanımdan arac gectı onunkıde beyazdı ve sankı daha uzun mesafeyı aydınlatıyordu fakat uzunları yakmamıstı işin kısacası benim bu beyaz far durumu hosuma gıttı bızım gp lerde farın ampulunu degıstırsek boyle olurmu olur ıse kac watlık ampul ve hangısı olur bırde ben kendım yapabılırmıyım.Tam yatıyordum bu aklıma geldı saat 01:47 olmus gp ıle yatıyoruz sabah onunla kalkıyoruz, annem haklı galıba'' oglum sen su notebook ve araban olmadan yapamıyorsun yakında bılgısayar gıbı arabayıda yataga sokarsın'' dıyor ev 8 katta asansor alırmı kı gp mı ?:))
Kardeş Erdem bey haklı farları beyaz yapmanın 2 yolu var.
1-Yol halojen fakat bir süre sonra köreliyor,nedeni üzerindeki mavi camdan kaynaklanıyor.
2. yol daha mantıklı Xenon far.
Bununda handikapı yağmurda görüş zayıflıyor ve malıyeti,çünkü iyi bir xenon far kiti yaklaşık 1000 TL montaj dahil.

Erdem Bozdağ
18/03/2010, 03:46
1000 tl mi naptınız ya
150-200 tl arası çok saglam garanatılı bir xenon takılır
ben zamanında 170tl ye taktırdım 2 sene oldu daha hıc bır sorunu yok
halojen zamanla bıtebılır ama bu biraz bütçe meselesi halojen orjinal ampul degısır malıyetı dusuktur aydınlatma olarak orjınale gore cok ıyıdır
xenon beyınlıdır.motoruyla beraber takılır gotuntu olarak daha beyazdır ama bıraz goz alabılır karsıdakının ama kesınlıkle xenon aydınlatma olarak ıyıdır

1000 tl ye abi komple bixenon far yaptırırsın

puntoevo
18/03/2010, 04:23
Erdem bey,
düşüncelerinizde haklısınız ama Xenon konusunda en baba marka Hella dır.
Fiyatını araştırırsanız bana hak vereceğinizi düşünüyorum.

Erdem Bozdağ
18/03/2010, 05:02
abi birşey demedim ama şimdiye kadarda puntoya hella taktıran duymadım ondan yani soru arkadaşa 1000tl masrafı olur dersek yanıltmış oluruz.Forumumuzda birçok kişi ortalama dediğim fiyatlara xenon taktırmıs veya halojen ampul almıştır.Şimdi birine xenon taktırmak 1000 tl dersek insanlar araban bişe soğur:)Ortalama 150-200 arası güzel garantili bir xenon taktırmak en mantıklısı bence