PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaja basınca gelen ses

yerolan
23/03/2007, 15:57
Arkadaşlar öncelikle ben buraya yeni üye oldum şimdiden bütün paylaşımlar için herkese teşekkürler...

Ben arabamı aralık 2006 da aldım.ilk 800 km ye kadar hiç sorun yaşamadım ama 800 den sonra 1500 km ye kadar giderek artan bir debriyaj sesi gelmeye başladı.sesi anlatayım.özellikle 1. , 2. ,ve 3. viteslerde iken gaz pedalından ayağımı çekip debriyaja bastığımda aracın ön alt tarafından "tak" diye bir ses geliyordu.ben önce debriyaj baskı balatasından olduğunu düşündüm,sonrada motor kulaklarından şüphelendim.Ses beni iyice rahatsız etmeye başlayınca aracımı servise götürdüm.Arabam 1 hafta kadar serviste kaldı.her aradığımda şuna bakıyoruz buna bakıyoruz ,sesi gideremedik dediler.daha sonra öğrendim ki o sıralar motor kulaklarına ve aks a bakmışlar ama arıza ordan çıkmamış.en sonunda beni aradılar ve arızanın giderildiğini söylediler.gittim arabamı aldım.arıza diferansiyel deymiş(yanlış yazmış olabilirim),(önden çekişli araçlarda diferansiyel yok sanıyordum).

Yani difersnsiyel değişti benim arıza gitti. Buda benim şansıma herhalde.iyiki garanti varmış.yoksa bu arızanın bedeli 2500 ytl imiş.ama yinede yepyeni arabada böyle bir sorun çıkması insanı biraz arabadan soğutuyor.Bugünde klimam soğutmamaya başladı.yine servis yolu göründü.şu an arabam 6500km de ama bu arada ufak tefek ses problemleriyle çok defa servisin yolunu aşındırdım.

Arabamın şeklini sürüşünü seviyorum ama birde yeniyken beni servise bu kadar taşımasaydı TAM SÜPER OLACAKTI......

nasrettinhoca
23/03/2007, 16:03
Geçmiş olsun ..Neyse ki garanti kapsamındayken halletmişsin...

matrox
23/03/2007, 17:07
olur bunlar arkadaşım
şimdi memnunsan sorun yok hem garantiden diferansiyel değiştirmek de op kadar kolay değil kullanıcı hatası deyip senin üstünede atabilirlerdi

ki ben böyle yapılan başka markalar gördüm

fiata alkış

sanada kazasız belasız sürüşler dilerim

ABNEW
23/03/2007, 18:10
Geçmiş olsun, sorunun hallolması güzel.

SANtO
23/03/2007, 18:13
geçmiş olsun inşallah bidaha sorun çıkarmaz.

CaGRi
23/03/2007, 19:11
geçmiş olsun da klima ne zmn soğutmuyor. durduğıu yerdeyken mi yoksa hiç bi zamanmı ?

yerolan
26/03/2007, 18:02
herkese teşekkürler.
klimayı geçtiğimiz hafta cuma günü kullanacaktım.hava 23 dereceydi sıcak oldu bunaldım.20 derceye ayarladım auto pozisyonuna aldım.bi süre sonra hala terlediğimi farkettim.elimi hava üfleyen yere tuttum sanki dışarıdaki havayı direkt veriyo gibiydi.en düşük (lo) pozisyonuna aldım yine aynı idi.ve bu işlemleri yaparken şehirlerarası yolda ortalama 2800 motor devrinde idim.bakalım servis ne diycek...

Ziyaretçi047
28/03/2007, 02:21
Valla bende de buna benzer bir sorun başladı. Ben de debriyajdan ayağımı çekerken cik cik cik diye plastik esnemesi sesi duyuyorum. Plastik sürter ya o ses. Debriyajı bırakırken ve kalkmaya çalışırken. Direk esneme sesi. İçerde bir yerde ama yerini bulamadım. Aynı ses aracı çalıştırırken de geliyor. O ilk çalışma ve titreme anında cik cik cik cik diye ince bir plastik sesi geliyor. Çok sorun edecek bişe değil ama ilginç..

unik06
28/03/2007, 09:00
Valla bende de buna benzer bir sorun başladı. Ben de debriyajdan ayağımı çekerken cik cik cik diye plastik esnemesi sesi duyuyorum. Plastik sürter ya o ses. Debriyajı bırakırken ve kalkmaya çalışırken. Direk esneme sesi. İçerde bir yerde ama yerini bulamadım. Aynı ses aracı çalıştırırken de geliyor. O ilk çalışma ve titreme anında cik cik cik cik diye ince bir plastik sesi geliyor. Çok sorun edecek bişe değil ama ilginç..

ilginçtir ki, serviste bu sesle ilgili konuştuğumda, sesin türüne göre yeri belli oluyormuş gibi bir durum varmış :)

"cik cik" tarzı ise, debriyaj kısmından.."lok lok" gibi bir ses ise de alt tabla tarafından geliyormuş galiba...

gurik
28/03/2007, 09:40
Klima Auto Konumunda Devreye Girmez. Full Autoya Almaniz Gerekir. EKRANDA FULL AUTO YAZIYORSA O AYRI... O ZAMAN ARIZA VAR DEMEKTİR