PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat müşteri memnuniyeti mi?

badboy1980
17/03/2010, 12:01
Arkadaşlar uzun zamandan beri forumdan uzaktım ama maalesef dönüşüm üzücü bir olayla oldu.

2006 model Starjet Dinamik aracımla 13 Şubat günü Ankara'ya gitmek üzere çıktığım yolda aracım TEM otoyolunun Düzce tarafında motor arıza ışığını yaktı ve hemen aracı sağ emniyet şeridine çektim ve kontakt kapattım. Çekici ile araç Bolu Gümüş Oto yetkili servisine çekildi. Cumartesi akşamı olduğu için araca Pazartesi günü bakabileceklerini ancak kontağı çevirdiklerinde Triger kayışında problem olduğunu belirttiler ve otobüsle Ankara'ya devam ettim. Pazartesi günü servisten arandım ve aracın triger kayışının sente atlamasına bağlı olarak sibopları eğdiği ve 2.100 TL masrafı olduğunu belirttiler ve 15.02.2010 Pazartesi gününden itibaren hemen hemen hergün müşteri hizmetlerini aradım ve "söz konusu aracın 35000 km'de Mayıs 2009 da Özkar yetkili servisinde bakıma girdiğini, garantisinin dolmuş olmasına rağmen aracın servis garantisinde olması gerektiğini belirttim ve bu konu hakkında rapor" istedim. Ancak Fiat firmasından aradan geçen 2 hafta boyunca ses çıkmadı ve 2 hafta sonra adının Ahmet olduğu belirten bir kişi, aracın yakıtında katkı maddesi olduğundan dolayı sibopların eğildiğini ve eğilen sibopların triger kayışına sente atlattığını, buna bağlı olarak servis garantisinden yararlanamayacağımı iletti, bende bu duruma istinaden kaşeli bir teknik yazı istedim ve bu konuşmanın ardından hemen Shell firmasından aracın yakıt numunesinin kontrol edilmesini istedim ve inanmazsınız ama 1 saat sonra aracımdan numune alındı ve 1 hafta sonra yakıtın standart normlarda olduğunu belgeleri ile ilettiler.Ancak Fiat firması konuşma üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen ortaya attıkları iddiayı destekleyecek belgeleri tarafıma gönderemediler.

Kendim tekrar müşteri hizmetlerini aradığımda, aracın yakıtında olduklarını iddia ettikleri katkı maddesi yerine, bu sefer de yağda katkı maddesi olabileceğini ilettiler. Bende arayan Ahmet adındaki kişinin, kesin bir yargı ifadesiyle yakıtta katkı maddesi olduğunu belirttiğini, şimdi ise bu sorunun yağda ve belirsiz bir ifadeyle müşteriyi yanıltma durumu oluştuğunu belirttim.

Aracım tam 1 ay boyunca Bolu'da sahipsiz bir şekilde serviste kaldı ve inanılmaz şekilde rezil edildim.

En son olarak geçen hafta bir bayan arayarak, aracı boşuna serviste beklettiğimi, kendilerinin tarafıma bir rapor iletmek gibi bir misyonlarının bulunmadığını, böyle bir misyonunuz yok ise 2 hafta neden bekletildiğimi sorduğumda ise "evet biraz uzun bir zaman olduğunu" söyleyerek nasıl bir müşteri memnuniyeti prensiplerinin olduğunu anlatmış oldular.

Sonuç olarak arkadaşlar bu hafta Fiat hakkında Tüketici Hakları Mahkemesine davayı, Fiat İtalya ve Koç Genel Müdürlüğü'ne ise durumu detaylandıran mailimi atıyorum. Bu işin peşini kesinlikle bırakmayacağım. BİR DAHA DA FIAT marka araca kesinlikle ama kesinlikle binmeyeceğim. İnanılmaz bir şekilde aracımdan soğudum nefret etmeye başladım. Bir kurum neden bu kadar basiretsiz davranan kişilere emanet edilir, canımızı malımızı emanet eden araçlarımıza bakan servisler neden bu kadar teknik olarak yağ değiştirmekten öteye araçlarımıza bakmazlar.

Kriminal
17/03/2010, 12:09
Öncelikle gecmıs olsun diliyorum..
Üzücü bir durum sanırım aynı durumda ben olsaydım o parada pazarlık eder öderdim ..

Tabi yanlıs anlasılmasın peşınıde bırakmazdım kı elime düşmesinler

badboy1980
17/03/2010, 12:17
Öncelikle gecmıs olsun diliyorum..
Üzücü bir durum sanırım aynı durumda ben olsaydım o parada pazarlık eder öderdim ..

Tabi yanlıs anlasılmasın peşınıde bırakmazdım kı elime düşmesinler

Desteğiniz için teşekkürler,konunun peşini kesinlikle bırakmayacağıma emin olabilirsiniz. Dalga geçer gibi insanlarla alay ediyorlar. Bu durumu en ciddi şekilde nasıl takibi edilir ise öyle takip edeceğim merak etmeyin.

SpyHunter33
17/03/2010, 12:21
Sonucunu ve izleyeceğiniz yolu merakla bekliyor olacağız. Yapacağınız şeyler bir çok kişiye emsal teşkil edecektir.

PESCATORE
17/03/2010, 12:59
müşteri memnuniyeti yalan bu tip olaylarda ahmet almazsa mehmet alır diye bir mantıkla hareket ediyorlar bende fiatı arayıp teknık bır sorunu çözemedikleri ve ilgilenmedikeri hakkında şikayette bulundum benıde 2 hafta sonra arayıp ne yaptınız sorun cözuldumu dıye sordular bence biliçli olarak geç arıyorlar ki o arada kendin kendi sroununu çöz diye. çok saolun hallettim dedim iyi o zaman dedi karşımdaki birdahada fiat almam bu saattan sonra dedim yetkililere ileticem dedi :D koskoca fiat ya telefonu açana bakarmısın yetkililere ileticem diyor. dogrusunu yapıyorsun bence ben mahkeme fln ugrasamayacagım ıcın maddı olarak rahatladıgımda aracımı degıstırmeyı dusunuyorum. size kolay gelsın umarım hakkınızı alabılırsınız

barbar74
17/03/2010, 13:05
Öncelikle geçmiş olsun. AB uyum yasaları kapsamında hem görsel hemde yazılı basında övünülerek kabul edilen tüketici haklarını koruma kanunu ile ilgili yasalar uygulansada inanıyorumki AB normlarına uymayan çoğu yetkili servisin kapısına şu kırmızı mum mühürleri görürüz. Bir konuyu çok merak ediyorum fiat acaba italyada yetkili servislerinde müşteri memnuniyetini bu şekildemi sağlıyor?
Arkadaşa söylenene bakın yakıtında katkı var deniyor katkı olmadığı shell tarafından belirleniyor sonra yağında katkı var deniyor (bence çok saçma olurdu yağla veya yakıtla triger kayışının sente atlatmasıyla ne alakası var) 35000 bakımını yine yetkili servis yapmış koymuşlarsada onlar koymuşlardır. Zaten standart prosedürde benim bildiğim bakımlar sırasında kayışlar kontrol ediliyor. Eğer bu kullanıcı hatasıysa Sertan beyin kaputu açıp trigerine sente atlatmış olması lazım. İnşallah haklı davanı kazanırsın

JASMINE
17/03/2010, 13:06
Çok geçmiş olsun Sertan. Bir an evvel sorunun halledilmesini ve mağduriyetinin giderilmesi temenni ederim.

ik77
17/03/2010, 13:07
çok geçmiş olsun gerçekten sıkıntılı bi durum.arkadaşlarında dediği gibi davanız bir çok konuda emsal teşkil edecektir.şimdiden sabır ve başarı dilerim.

cenkeri
17/03/2010, 14:09
Bu arıza çok önemli ve kritik bir konudur, sadece aracın bozulması ve masrafı olarak değerlendirmemek gerekli. Bu arıza sollamada oluşup kaza sebebi, ıssız dağ başında oluşup donma tehlikesi vb. çok riskli durumlara sebep olabilir. Bunlar gibi bir şey olmadığından dolayıda büyük geçmiş olsun dilerim arkadaşım.
Aslında sebep ne olursa olsun 35000 km de triger sorunu oluşuyorsa bu konu daha kapsamlı araştırılıp faturayı müşteriye çıkarmaktansa bu arızaya sebep olan servis kusurumu, ekipman ve üreten firma kusurumu sorgulanmalı. Ama her nedense Fiat' ta çark böyle işlemiyor önceki mesajlarımda da bazen belirttiğim gibi bu konunun yanında basit kalan şikayetlerim olmuştu; test aracına 3 satır yol bilgisayarı direksiyon ışığı koyup sattığı araca koymayıp bunuda hata olarak kabul etmeyip araçlar bundan sonra böyle gibi yüzsüz açıklamada bulunabiliyorlar. Aynı gün vitrindeki araca biniyorsunuz 3 satır yol bilgisayarı ve direksiyon ışıkları mevcut. Bu trajikomedi durumu müşteri hizmetlerine bildiriyorsunuz yetkillilere ileteceklerini söylüyorlar. Bunlar incir çekirdeğini doldurmayan konular olsa da müşteri memnuniyeti müşteriyi başından savarak değil derdini dinleyip kök sebebe gidip çözümlerek sağlanır. Fiat ise müşteri memnuniyeti adına 50 TL ücretle direksiyon ışıkları takar, yol bilgisayarı içinde bu modeller böyle denir vitrine sağlam mal konur satılmaya devam edilir. Daha sonra aradan 6 ay geçer sorarsınız 20-30 km ye çıkınca kapılar neden otomatik kitlenmez, öğrenirsinizki yol bilgisayarı 2 satır olduğundanmış. Mantık belli nasıl olsa alan birisi var, ancak unuttukları bir şey var nasıl olsa alan birileri var sayısı 1 daha düştü. Çok beğenerek aldığım aracımı yaşadığım olumsuzluklara rağmen keyifle kullandım farklı sebeplerden dolayı sattım ve yeni alacağım aracın markası kesinlikle Fiat olmayacak.

badboy1980
17/03/2010, 14:16
Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkürü bir borç biliyorum. GP'mi inanın ki bu forumdan dolayı sevdim ve aracımı park ettiğimde tekrar arkama bakıp ihtişamını izlerken, Fiat tarafından aracımdan tamamen nefret ettirildim.

Aslında Fiat müşteri hizmetlerinden arayan Ahmet isimli arkadaş, hatanın tamamen araçta ve buna bağlı olarak serviste olduğunu kabul etmiş oldu.

Nedenini sorarsanız; hatanın kullanıcı hatası olmadığını (zaten olması imkansız) ve servis garantisi diye bir olgunun olduğunu, yakıtta katkı olduğunu iddia ederek ve iddiası çürüdüğünde evrağı göndermeyerek, farketmeden hatayı Fiat adına kabul etmiş oldu.

Dava süreci ne kadar sancılı ve uzun olursa olsun bu işin peşini bırakmayacağım.

Boya koruma yaptığını iddia edip, 250 TL mi açıkça gasp eden, yapılmadığı Birmot tarafından tespit edildikten sonra benimle dalga geçer gibi paramı iade etmeyip Birmot'a boya korumanın yeniden yapılması için beni yönlendiren ve paramla Birmotla pazarlık yapan, yaptığı iç korumadaki akıntı ve lekeleri kabul etmeyip, tekrar Birmot'a 80 TL vererek yaptırdığım korumayı bana düzelttiren, taktıkları karter muhafazayı plastik kelepçelerle tutturan, aracıma yaptıkları bakımdan, 300 TL alıp bana 2100 TL masraf çıkarttıran, canıma malıma kasteden, olan tüm bu olayları müşteri hizmetlerine ilettiğim halde servislerine toz kondurmayan, konuyu araştırmadan müşteri ve diğer kurumları suçlamayı bir borç bilen, bir mantığa dava açmak, insanların yıldırılarak susmayacağını, haklarını sonuna kadar arayacaklarını göstermek, benim için önemli bir mücadele ve borçttur.

nerhal61
17/03/2010, 14:51
Sertan kardeşim çok geçmiş olsun...Satış sonrası konusunda herhalde en kötü marka fiattır dihye düşünüyorum. Yaw hiçkimse mi iyi bişey söylemez hakatten...Başka forumlarda fiatın hatalı ürettiği tespit olan linealardaki yağmur sensörü uygulaması sebebiyle ciddi kaza atlatıp konuyu araştıran bir vatandaş vardı...Adam aylarca mahkeme peşinde dolaştı sırf fiatın tutumu sebebiyle,sonunda kazandı da...Bunlar bildiklerimiz, bi de bilmediklerimiz vardır ya allah bilir. Yaw başınıza gelenler ve onların sergiledikleri tutum gülermisin aglarmısın cinsinden hakatten...Ortada kaliteli bir ürün var ama servis sıfır(istisnalar kadieyi bozmaz malum). italya böyle mi yapıyor diyoruz ya, Türk halkının kültür olarak en cok benzedigi ulus İtalya imiş....Belki de bundandır ne dersiniz? Yani yanlış anlaşılmasın ama sanki italya nın degil de tofaşın bir ürünü gibi muamele görüyoruz. Hele ki son mesajınızda yazdıklarınız insanı isyana sürüklüyor.

jakabo_ank
17/03/2010, 20:50
geçmiş olsun. arkadaşlar böyle haksızlığa uğrayan arkadaşlar için hep beraber bişeyler yapma şansımız varsa sonuna kadar uğraşalım birgün bizimde başımıza bişeyler gelebilir.

ABNEW
17/03/2010, 21:53
Sertan, öncelikle geçmiş olsun.Oldukça sıkıntılı günler geçirdin hakikaten,

Trigere bağlı olan problem sürücüden ya da yakıttan kaynaklanmaz bence.Sonuçta meydana gelen hasar ya fabrikasyon hatası ya da servis hatası sonucu yaşanmıştır, bence de tüketici mahkemesine gitmelisin,

Tekrar geçmiş olsun...

serdar2362
17/03/2010, 22:06
Geçmiş olsun Sertan kardeşim. Arkanda sana destek olmak için bekleyen dostların olduğunu unutma elimizden gelen birşey olursa yanındayız.

M@GIC
17/03/2010, 23:12
Geçmiş olsun çok sıkıntılı ve üzücü olaylar dizisi yaşamışsınız.

Müşteri hizmetlerinin bu şekilde yaklaşmasıda tuzu biberi olmuş.
Aracın 35 bin km de triger kayışı koparması pekte normal gibi gözükmüyor üstelikte yetkili servis tarafından da bakımdan geçmiş bir araçta bu gibi sorun olmaması gerekli. Aslında bu fabrikasyon hata olması gerekli ve ücretsizz değişim yapmalıdırlar.

Aracınızı birmot götürmeyi talep etseydiniz.Çünkü onlar fabrikanın servisleridir ve bu tip konularda daha fazla dikkat etmektedirler.

clax22
17/03/2010, 23:16
geçmiş olsun sertan fiat servıslerınde calısanların bırcogu hala kendılerını kus serısı aracların etkısınden kurtaramamıs durumdalar maalesef kurumsallıktan cok uzaklar bana gore bıldıgımız tamırcıden farksızlar araclarımız allaha emanet gıdıyor bende ilk zamanlar cok problem yasadım ve ilk ve son fiat aracım olacak bu emın olun

badboy1980
18/03/2010, 00:29
Geçmiş olsun çok sıkıntılı ve üzücü olaylar dizisi yaşamışsınız.

Müşteri hizmetlerinin bu şekilde yaklaşmasıda tuzu biberi olmuş.
Aracın 35 bin km de triger kayışı koparması pekte normal gibi gözükmüyor üstelikte yetkili servis tarafından da bakımdan geçmiş bir araçta bu gibi sorun olmaması gerekli. Aslında bu fabrikasyon hata olması gerekli ve ücretsizz değişim yapmalıdırlar.

Aracınızı birmot götürmeyi talep etseydiniz.Çünkü onlar fabrikanın servisleridir ve bu tip konularda daha fazla dikkat etmektedirler.

Desteğiniz için teşekkürler, ancak Fiat taki arkadaşlar, iddia ettikleri bir belgeyi bile 2 hafta da gönderemezken nasıl onlardan aracın Birmot'a götürmelerini isterim onu da bilemiyorum. Herşeyi ilettim ancak beni, yakıtı ve yağı suçlamaktan öteye gidemediler. Başka yollarla bu iş çözülecek ve emsal teşkil etmesi için tüm arkadaşları bilgilendireceğim.

badboy1980
18/03/2010, 01:03
Sertan kardeşim çok geçmiş olsun...Satış sonrası konusunda herhalde en kötü marka fiattır dihye düşünüyorum. Yaw hiçkimse mi iyi bişey söylemez hakatten...Başka forumlarda fiatın hatalı ürettiği tespit olan linealardaki yağmur sensörü uygulaması sebebiyle ciddi kaza atlatıp konuyu araştıran bir vatandaş vardı...Adam aylarca mahkeme peşinde dolaştı sırf fiatın tutumu sebebiyle,sonunda kazandı da...Bunlar bildiklerimiz, bi de bilmediklerimiz vardır ya allah bilir. Yaw başınıza gelenler ve onların sergiledikleri tutum gülermisin aglarmısın cinsinden hakatten...Ortada kaliteli bir ürün var ama servis sıfır(istisnalar kadieyi bozmaz malum). italya böyle mi yapıyor diyoruz ya, Türk halkının kültür olarak en cok benzedigi ulus İtalya imiş....Belki de bundandır ne dersiniz? Yani yanlış anlaşılmasın ama sanki italya nın degil de tofaşın bir ürünü gibi muamele görüyoruz. Hele ki son mesajınızda yazdıklarınız insanı isyana sürüklüyor.

Halil Bey, desteğiniz için teşekkürler, inanın ki çıldırmamak elde değil. Bu bezdirme yöntemlerine isyan edip uğraşamayan o kadar çok insan var ki demek ki tutumlarına devam ediyorlar. Şikayetvar.com u ziyaret ettim ve durumun vahimliğini gördüm. Cuma günü mailin son halini hazırlayıp ingilizce'ye çevirip İtalya'ya ve Koç Genel Müdürlüğü'ne gönderiyorum.

geçmiş olsun. arkadaşlar böyle haksızlığa uğrayan arkadaşlar için hep beraber bişeyler yapma şansımız varsa sonuna kadar uğraşalım birgün bizimde başımıza bişeyler gelebilir.

Murat Bey, düşünce yapınız ve beraberlik mesajınız için teşekkürler. İnanın onure ettiniz. Ben davamı açıyorum ve sonuna kadar da devam edeceğim. Ondan sonra belki diğer arkadaşların bu sorunlar ile karşılaşmasını engellemek ve müşteri memnuniyet mantığını değiştirmek için belki bir zincir maili veya imza toplayabiliriz. Bizim kim olduğumuzu anlamalılar.

Sertan, öncelikle geçmiş olsun.Oldukça sıkıntılı günler geçirdin hakikaten,

Trigere bağlı olan problem sürücüden ya da yakıttan kaynaklanmaz bence.Sonuçta meydana gelen hasar ya fabrikasyon hatası ya da servis hatası sonucu yaşanmıştır, bence de tüketici mahkemesine gitmelisin,

Tekrar geçmiş olsun...

Arda Bey, bu forumda olmaktan sizlerin sayelerinde şeref duyuyorum. Desteklerinizi benden esirgemediğiniz ve başka konularda mağdur olan arkadaşlara yol gösterdiğiniz için onlar adına da teşekkürü bir borç biliyorum.

Geçmiş olsun Sertan kardeşim. Arkanda sana destek olmak için bekleyen dostların olduğunu unutma elimizden gelen birşey olursa yanındayız.

Tüm arkadaşlarıma şükranlarımı iletiyorum, ama Serdar Bey sizin de bu şekilde destek vermeniz beni daha da cesaretlendirdi. Şimdi insanın "forum.grandepuntotr.com" sayesinde sırtı yere gelir mi? Bu işinde üstesinden hep beraber geleceğiz kısmetse, sonsuz teşekkürler...

gadget
18/03/2010, 01:21
büyük geçmiş olsun, çıldırmamak elde değil... allah sabır versin!

ben kendimi o durumda hayal bile edemiyorum ...

ya bu müşteri hizmetleri denen şeyin bi yeri falan var mı?
Yani Bursa ya falan gitsek böle bi ofis var mı?
giriyosunuz konuşuyosunuz adamlarla yüzyüze erkek gibi, elinizde belgeler, belki avukatınızla birlikte? (olmadı çıkışta eli sopalı arkadaşlarınızla :))
kıvırınca adamın gözlerinin içine bakıyosun ispatla diyosun,?

tempesty
18/03/2010, 01:22
Çok geçmiş olsun hakkınızı sonuna kadar arayın..

badboy1980
18/03/2010, 01:31
büyük geçmiş olsun, çıldırmamak elde değil... allah sabır versin!

ben kendimi o durumda hayal bile edemiyorum ...

ya bu müşteri hizmetleri denen şeyin bi yeri falan var mı?
Yani Bursa ya falan gitsek böle bi ofis var mı?
giriyosunuz konuşuyosunuz adamlarla yüzyüze erkek gibi, elinizde belgeler, belki avukatınızla birlikte? (olmadı çıkışta eli sopalı arkadaşlarınızla :))
kıvırınca adamın gözlerinin içine bakıyosun ispatla diyosun,?

Ahhh bir bulsam ahhh. Bırak yerlerini soyadlarını bile vermiyorlar ki adamı şikayet etsen. Sordum müşteri hizmetlerini arayarak "Bana aracın arızasının yakıttan olduğunu söyleyen Ahmet Bey ile görüştürün veya soyadını verinde şu belgeyi ona okuyayım" diye ama yasakmış. "O zaman bana mail veya faks numarası verin" dedim onu da veremiyorlarmış.

ilkrin
18/03/2010, 10:39
geçmiş olsun...
birlikte yapabileceğimiz herhangi bişey olursa destek vermekten mutluluk duyacağımı belirtmek isterim.

badboy1980
20/03/2010, 23:05
Arkadaşlar bugün aracımı Bolu servisinden masraflar karşılığı 2.000 TL ödeyeretk teslim aldım. Aracı teslim ederken teslim formunun servis düşünceleri bölümünde "aracın arızasında meydana gelen sorunun fabrika ve/veya üründen olmadığı, motordaki ?? katkı maddesinden olabileceği görülmüştür." diye bir ibare vardı. Tabi ki servis yetkilisine formu kesinlikle imzalamayacağımı, eğer zorluk çıkarırlarsa ödemeyi yapıp, polis çağırarak aracı servisten çıkaracağımı bildirdim. Fiat Türkiye'ye dava açacağımı, bu ibareyi Fiat Müşteri Hizmetlerinin kendilerine yazdırttığını bildiğimi, eğer inanmadıkları ve/veya tespitlerinin karşısında bana bunu belge ile ispatlayamayacaklarsa, bunun müşteri yanıltmaya ve kandırmaya yönelik bir durum olduğundan, kendilerininde suçlu duruma düşeceğini belirttiğimde, Tofaş'tan görüştükleri kişi sonucunda yazıdan vazgeçtiler.

Arkadaşlar bu nasıl bir anlayıştır, nasıl bir üsluptur. Dikkat etmesem imzalasam baştan davayı kaybetmiş olacağım. Tofaş taki arkadaşlar davayı açmamı bu şekilde engellemeye çalıştıklarına göre durumu anlamaya başladılar sanırım. Pazartesi günü noter onaylı ihbarnameyi gönderiyorum ve desteklerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

abulbul08
20/03/2010, 23:23
inşallah hakkını alırsın arkadaş

magic
21/03/2010, 00:03
Sertan kardeşim büyük geçmiş olsun, umarım haklı davandan olumlu bir sonuç elde edersin ve bu birçok Fiat kullanıcısı için emsal teşkil eder. Böylelikle müşterinin yolunacak kazdan çok eski kuş serisi araç isimleri gibi avına odaklanan, tuttuğunu koparan insanlar olduğunu anlarlar.

gurik
21/03/2010, 08:10
davanızda her şekilde yanınızdayım.geçmişler olsun.
bu gibi durumlarda ilgili personelin ilgi ve bilgisi de devreye giriyor. ancak Fiat yada FİT TÜRKİYE diyelim içindeki çürük yumurtaları ayıklamayı bilmiyor.Markasına en büyük zararı kendi uygulamaları veriyor. Halbu ki 2000 3000 tl Fiatı batırmaz, müşterinin işini çözersin biter. Sana 10 müşteri kazandırır. Bu olay 1000 müşteri kaybettirir. değdi mi 2000 lira için bu yaptığınıza.Bence Fiat bu davaya konu tüm personeli işten çıkarmalı.

badboy1980
21/03/2010, 13:05
davanızda her şekilde yanınızdayım.geçmişler olsun.
bu gibi durumlarda ilgili personelin ilgi ve bilgisi de devreye giriyor. ancak Fiat yada FİT TÜRKİYE diyelim içindeki çürük yumurtaları ayıklamayı bilmiyor.Markasına en büyük zararı kendi uygulamaları veriyor. Halbu ki 2000 3000 tl Fiatı batırmaz, müşterinin işini çözersin biter. Sana 10 müşteri kazandırır. Bu olay 1000 müşteri kaybettirir. değdi mi 2000 lira için bu yaptığınıza.Bence Fiat bu davaya konu tüm personeli işten çıkarmalı.

Öncelikleri destek ve dileklerinin için çok teşekkür ederim. Derdim hakkımı almak ve bu duruma düşen veya düşecek olan arkadaşlara yol gösterici olmaktır.

Tüm isimleri ve konuşma tarihlerini not ettim. Ve inanmayacaksınız arkadaşlar 09 Mart 2010 tarihinde saat 10.30 da yaptığım görüşme kayıtlarında gözükmüyor. Umarım ben yanlış anlamışımdır. Umarım kayıtları silme gibi bir durumları yoktur. Bu çok vahim bir sonuca sürükler gibime geliyor. Emsal teşkil edecek bir kaç konu daha buldum. Elimdeki tüm doneleri toparladım. Bakım makbuzları, telefon görüşmeleri, benzin numuneleri, boya koruma yapıldığını iddia edip yapmadıklarının belgeleri, şikayet maillerimi, dilekçemi, Fiat Türkiye Genel Müdürlüğü ve Fiat İtalya'ya yazacağım mailleri hazırladım. Sizlerden ricam Fiat Genel Müdürlük ve Fiat İtalya iletişim bilgilerini aktarabilecek olanların yardımları, şimdiden teşekkür ederim.

hakan26
21/03/2010, 13:07
Geçmiş olsun,gelişmeleri forumdan takip edicez.Dava süreci uzun ve sıkıntılı olabilir size sabır diliyorum,desteğimizle her zaman yanınızdayız.

Moosty
21/03/2010, 13:50
Geçmiş olsun Sertan,

FIAT web sitesinde (https://www.fiat.com/cgi-bin/pbrand.dll/FIAT_COM/contact/contact.jsp?BV_SessionID=@@@@2042327317.1269171756 @@@@&BV_EngineID=ccciadejllklemhcefecejgdfkhdfjj.0) bir form var, direk yetkili iletişim bilgisi bulamadım.

Form üzerindeki 'Kind of request' alanında 'Complaint' diye bir seçenek var, demek ki şikayetler de bu form üzerinden iletilebiliyor.

badboy1980
24/03/2010, 00:40
evet arkadaşlar sonunda bu da oldu. Araç servisten teslim aldıktan 300 km sonra yeniden aynı arızadan dolayı yolda kaldı. Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkında sabah bıraktığım aracımın akşam kontağına bastığımda araç inanılmaz şekilde titredi ve marş almadı. Tekrar kontakt çevirdiğimde araç, yolda kaldığı gibi ses çıkardı ve çalışmadı. Yol yardımını aradığımda aracın sesini dinlettim ve sorunu anlattım. Telefondaki arkadaş sorunun nüksetmiş olabileceğini nöbetçi servisin adresini vererek çektirmem gerektiğini bildirdi ve aracım kasko firmasının çekici servisi ile Bostancı Kantarcı servisine bıraktım. Oradaki nöbetçi usta aracın marşına bastı ve triger kayışında problem olduğunu, yarın sabah tam olarak durumu tarafıma bildireceklerini iletti ve Bostancı'dan Tuzla ya taksi ile gittim. Ben ne yapayım şimdi çıldırmak üzereyim. Şimdi Fiat Türkiye'nin deneyimli(!), müşteri memnuniyeti uzmanı(!) kişileri önce yakıtta, sonra yağda olduğunu söyledikleri ama ne hikmetse ispat edemedikleri, katkı maddesinin bu sefer ne olduğunu iddia edecekler.

ARTIK BIKTIM ARACIMA KESİNLİKLE GÜVENİM KALMADI, BU ARABAYLA NASIL YOLA ÇIKARIM, NASIL CANIMI EMANET EDERİM, BU MÜŞTERİYİ DİNLEMEYEN, İDDİA ETTİKLERİ BİR SORUN İÇİN 1 AY BOYUNCA MÜŞTERİSİNİ CEVAPSIZ BIRAKAN VE İDDİALARINI İSPATLAYAMAYAN, SÖZDE DESTEK OLMASI GEREKEN FIAT FİRMASININ TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİNE NASIL GÜVENİRİM?

CANIMA "TAK" ETTİ. BÖYLE ARABA OLMAZ OLSUN.

mervv
24/03/2010, 01:31
bnde benzeri fakat daha küçük problemleri enriko albertide yaşamıştım ama birmot izlenimlerim kadarıyla olduça disiplinli ve çabuk çözümler üretebilen bir serwis. birmottan aracımı her teslim aldığımda memnun ayrıldım.. triger kayışı bildiğim kadarıyla ömürlü parçalardan ve fiat garantisine bu yüzden girmiyor bnde aynı problemi bujilerde yaşadım.tabiki bu kadar düşük bir kilometrede bunun olmuş olması çok ilginç hakkınızı aramanız konusundaki sonsuz desteğimde burdan ileri geliyor.başınıza gelen çok talihsiz bir olay kesinlikle emin olmayan ellere teslim etmişsiniz tabiki böyle olacağını tahmin edemzdiniz. bundan sonra izleyeceğiniz yolu ve sonuçlarını bizimle de paylaşmanızı çok isteriz fiata küsmüş olmanız bizlere de küstürmez umarız. :) bir örnek teşkil etmeniz açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. tekrar çok geçmiş olsun..

mervv
24/03/2010, 01:34
evet arkadaşlar sonunda bu da oldu. Araç servisten teslim aldıktan 300 km sonra yeniden aynı arızadan dolayı yolda kaldı. Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkında sabah bıraktığım aracımın akşam kontağına bastığımda araç inanılmaz şekilde titredi ve marş almadı. Tekrar kontakt çevirdiğimde araç, yolda kaldığı gibi ses çıkardı ve çalışmadı. Yol yardımını aradığımda aracın sesini dinlettim ve sorunu anlattım. Telefondaki arkadaş sorunun nüksetmiş olabileceğini nöbetçi servisin adresini vererek çektirmem gerektiğini bildirdi ve aracım kasko firmasının çekici servisi ile Bostancı Kantarcı servisine bıraktım. Oradaki nöbetçi usta aracın marşına bastı ve triger kayışında problem olduğunu, yarın sabah tam olarak durumu tarafıma bildireceklerini iletti ve Bostancı'dan Tuzla ya taksi ile gittim. Ben ne yapayım şimdi çıldırmak üzereyim. Şimdi Fiat Türkiye'nin deneyimli(!), müşteri memnuniyeti uzmanı(!) kişileri önce yakıtta, sonra yağda olduğunu söyledikleri ama ne hikmetse ispat edemedikleri, katkı maddesinin bu sefer ne olduğunu iddia edecekler.

ARTIK BIKTIM ARACIMA KESİNLİKLE GÜVENİM KALMADI, BU ARABAYLA NASIL YOLA ÇIKARIM, NASIL CANIMI EMANET EDERİM, BU MÜŞTERİYİ DİNLEMEYEN, İDDİA ETTİKLERİ BİR SORUN İÇİN 1 AY BOYUNCA MÜŞTERİSİNİ CEVAPSIZ BIRAKAN VE İDDİALARINI İSPATLAYAMAYAN, SÖZDE DESTEK OLMASI GEREKEN FIAT FİRMASININ TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİNE NASIL GÜVENİRİM?

CANIMA "TAK" ETTİ. BÖYLE ARABA OLMAZ OLSUN.

kesinlikle bir an önce hakınızı aramalısınız..bu işin peşini bırakmayın son model yeni bir araç mı verirler tazminat mı öderler gözünüzü karartmanın wakti gelmiştir bence.

demon
24/03/2010, 01:36
Sizinkide tam şanssızlık olmuş. Çok geçmiş olsun. Bakalım ne olarak merakla bekliyoruz.

ozgurdincer
24/03/2010, 02:02
arızanın nüksetmesi haklı davanızda ekmeğinize yağ sürmüş, olmasa iyi imiş ama olmuş. kaçacak yerleri yok canlarına okuyun, anlasınlar, akılları başlarına gelsin, kazandıkları paralarla zevk-i sefa eylememeleri gerektiğini birazcık da kaliteye dair ar-ge çalışmalarına harcamaları gerekliliğini idrak edebilirler belki.

ozel_egt
24/03/2010, 21:21
çok gecmıs olsun bu mesuurr ahmet bey bır konusur ından sonra kayıptır ne hıkmetse tvde bas bas reklam yaparlar ! fıat museri memnuniyetınde turkıyede bır numara ! die sonra aradan aylar geçer sen sıkıntı yasarsın ahmet bey ıkı telfn konusması yapar sözde musterıyı memnun eder off bu anlayısla nereye gıdecek fıat bakalım ...

usermm1
25/03/2010, 16:07
sırf bu tür olaylardan korktuğum için garantiyi uzattım. dördüncü yılın sonunda da satarım heralde.

smartmavi
25/03/2010, 17:58
Çok geçmiş olsun, servisler neden aracın yağını değiştirmekten başka iş yapmazlar demişsiniz, KATILIYORUM!

Kimse üzerine alınmasın ama piyasada aynen şöyle deniyor;

"İyi usta yetkili serviste çalışmaz."

İyi ustalar zaten kendi teknelerini kuruyor ufaktan ufaktan işlerini büyütüyorlar. İşi beceremeyen, insan ilişkileri zayıf, dürüst davranmayanlar gidip askeri ücretlerle servislerde başlıyorlar.

Doğrudur, Firmalar bunlara eğitim programları hatta sınavlar düzenliyorlar. Ama hepimiz biliyoruz ki bu iş deneyim işi...

Burada sözüm meclisten dışarı. Tabiiki servislerde kaliteli ustalarımız da var, arabalarımızı onlardan daha iyi tanıyanlar yok.. Ama vasıfsız adam da çok...

En çok korktuğum şey Sertan arkadaşımızın başına gelmiş işte... Fiat yetkilileri sorumluluktan kaçmak için yine nereye çamur atacaklarını şaşırmışlar.

Bu artık bir klişe oldu;

Aracınızda bir kusur oluşsa zaten ya kullanıcı hatasıdır yada bilmem yakıtınızda yağınızda bir kıllık vardır....

javelinlivefire
25/03/2010, 23:38
Sertan Hocam bende benzeri bir durumu (müşteri hizmetleri ile ilgili) yakın zamanda yaşamıştım, hatta yaşamaya da devam ediyorum. Forumda da bahsetmiştim. 2010 yılında Fiat ailesine katıldım ama o güne arabamdan memnun olmama rağmen lanet ediyorum ve durumunu gayet iyi anlıyorum. Bu işin peşini bırakma, inşaallah senin için hayırlı bir sonuç olur.

nerhal61
26/03/2010, 10:55
Sertan kardeşim desteğimiz her zaman yanında olacak...Ama bence işi kafadan bitirmelisin...Türkiye fiat ile belgelerini vs. toparla ve ingilizce bir yazı ile direkt fiat italyaya gönder. Maili formu falan boşver...Güzel bir sıra ile olayı resimleriyle belgeleriyle anlat...Bence daha hızlı sonuç alırsın

Değinmek istediğim başka bir konu daha var. Sadece fiata özgü olmayan ama kullanıcı hatası denerek garanti dışı kalınan bir cok durum var. E bu durumda garantili araba ne işe yarar arkadaşlar? Otomatik şanzıman,motor gibi ağır parçaları genelde onaylıyorlar ama cam otomatiginden kapı fitiline kadar ıvız zıvır malzemeler de ii para tutuyor. Sıfır bir aracı yedek parca fiyatlarıyla toplamaya kalktıgınızda aracın fiyatı 30bin ise 60 bini buluyormuş zaten...Bu anlamda ben garantiye hatta uzatılmış garantiye pek inanmıyorum...Her markada aynı terane vallahi...Silecek motoru bozulur, sen bunu şöle çalıştırmıssın diye servis rapor tutar onaylamaz, araba daha sıfırdır ve salıncak ve tabla fişekleri bozulur, sert cukura girmişsin karsılayamayız derler, ne bilim far motorun bozulur , bunlar kapsamda degil derler, akü biter, e lambaları acık unutmuşsunuz derler...Aracın bine yakın parçasında türlü türlü mazeret...Malesef ülkemizde paranla rezil olmak bir moda...

Her zaman söylerim, Türkiye'mde yaşamak tam bir zenginliğin ifadesidir. Cezayir de kaldım bir süre, benzin bizim parayla 23 kuruş, mazot 15 kuruş, lpg bedava gibiydi ki zaten lpg kullanan da yok. 2.5 motordan aşağı araba yoktu ülkede..Düşünün biz nelere para veriyoruz....

Allah sonumuzu hayır etsin

kubilai
26/03/2010, 20:47
Öncelikle arkadaşımızın başına gelen duruma çok çok üzüldüm hatta burada bu satırları okurken kendimi koydum onun yerine çünkü az para değil biliyorsunuz değil mi ? Gidip bir müşteri olarak FİAT markasına o kadar para veriyoruz ama bu marka bu kurum daha sattığı malın arkasında duramıyor. Ondan sonra da Fiat Maserati ya da Ferrari gibi firmaları satın aldı işte efendim şöyle güzel böyle müşteri memnuyeti falan... Allaha çok şükür ki benimde uzatılmış garantim var bugüne kadar servisle ilişkilerimde sabırlı davrandım ama artık canıma benimde tak dedi yani tam 3.kez uyarıyorum arka sol amortisörden bırakma yaptığı zaman aracın içine "gacırt" şeklinde ses alıyorum. Ya kardeşim tmm ben Mercedes ya da BMW satın almadım ama bu araca tam tamına 27,000 para verdim yani e be kardeşim kendini bir de benim yerime koy gidiyorsun sıfır km araç alıyorsun sonrasında böyle bişey yaşıyorsun yani diyecek bişey bulamıyorum en sonunda servisiymiş ustasıymış bırakacam hepsini o olacak söylüyorum 3 oldu cevap şu " Kardeş bak görüyon kalabalık bir gün sözleşek öyle bakalım sökmem lazım hepsini" ben ne diyorum " tamam abi " ama artık canıma tak dedi....

ata orkun
26/03/2010, 23:20
Sayın Sertan Karaca kardeşim dişe diş kora kor mücadelenizi sonuna kadar destekliyorum en kısa sürede yaşadığınız olayı protesto eden bu laçkalığı lanetleyen mesaj atacağım fiat a hiç bir şey olmasa dualar ediyorum zülme karşı bu mertçe erkekçe (yani insanca demek istedim amacım masküler bir duruş sergilemek değil) tavrınızı destekliyorum
Dil sorunu olmayan arkadaşlar bir metin hazırlasa hepimiz Fiat italyaya göndersek nekadar lakayt davrandıklarını yazsak baskı gurubu oluştursak nedersiniz.

ata orkun
27/03/2010, 10:45
Ayrıca tirger seti motora takılırken özel tork anahtarı ile sıkılarak takılır eğer ayarında sıkılmazsa sente atar insanla dalga geçer gibi yok mazot katkısından oldu yağ katkısından oldu denirmi yani yuh olsun ...
Bir de amma da kronik sorunluymuş G punto hemen herkes de tavan lelekerli iç aksamda pas kesinlikle bu sorunlar giderilmeli

barbar74
27/03/2010, 13:08
Sayın Sertan Karaca kardeşim dişe diş kora kor mücadelenizi sonuna kadar destekliyorum en kısa sürede yaşadığınız olayı protesto eden bu laçkalığı lanetleyen mesaj atacağım fiat a hiç bir şey olmasa dualar ediyorum zülme karşı bu mertçe erkekçe (yani insanca demek istedim amacım masküler bir duruş sergilemek değil) tavrınızı destekliyorum
Dil sorunu olmayan arkadaşlar bir metin hazırlasa hepimiz Fiat italyaya göndersek nekadar lakayt davrandıklarını yazsak baskı gurubu oluştursak nedersiniz.

bencede toplanıp İtalya' ya mail atalım. Durumun ciddiyetini anlasınlar...

puntoevo
27/03/2010, 14:18
Sertan kardeşim büyük geçmiş olsun.Her konuda destek için hazır olduğumu bildirmek isterim.Türkiyede yalnızca FİAT değil hiçbir markanın müşteri hizmetleri iyi çalışmıyor maalesef.Büyük markalarda buna dahil yalnızca BMW hariç bizzat şahit olduğum bir olaydı aktarmak isterim.
4 yıl önce Gaziantep Erenler otomotiv BMW servisine gittim laf müşteri memnuniyetine geldi.
Bana iki tane X5 gösterdiler biri üstelik daha 15.000 km de kullanım hatasından motor yemiş kötü yakıt kullanımı ve yakıt testide olumsuz çıktığı halde sıfır km motor takılıyordu.İşte müşteri memnuniyeti budur bence
BMW den başkasınıda tanımam o konuda.

badboy1980
01/04/2010, 14:37
Arkadaşlar hepinize desteklerinizden ve böylesine samimi bir ortamda paylaşım gücünün nasıl önemli olduğunu bana gösterdiğinizden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

Bugün noterden ihtarnameyi Tofaş Genel Müdürlüğü'ne gönderdim. Aslında elimle de teslim edebilirmişim :D aramız 500 metre :D. durumdan sizleri de bilgilendireceğim.

Ayrıca arkadaşımla birlikte bir metin hazırladık. eğer sizler içinde bir sakıncası yoksa, sizlerinde isimlerini yazmak isterim. Sakıncası olan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Umarım sırf ben değil, sırf Fiat kullanıcıları olarak sizler değil, tüm tüketici olarak haksızlığa uğrayan, ancak "uğraşsamda kocaman firmalardan bir sonuç alamam" diye pes eden insanlar için bir dönüm noktası olur.

Kendimi ne kadar motive etmişim değil mi ? :D:D:D:D

demon
20/04/2010, 23:47
Sonuç ne oldu acaba?

ata orkun
21/04/2010, 00:10
Arkadaşlar hepinize desteklerinizden ve böylesine samimi bir ortamda paylaşım gücünün nasıl önemli olduğunu bana gösterdiğinizden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

Bugün noterden ihtarnameyi Tofaş Genel Müdürlüğü'ne gönderdim. Aslında elimle de teslim edebilirmişim :D aramız 500 metre :D. durumdan sizleri de bilgilendireceğim.

Ayrıca arkadaşımla birlikte bir metin hazırladık. eğer sizler içinde bir sakıncası yoksa, sizlerinde isimlerini yazmak isterim. Sakıncası olan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Umarım sırf ben değil, sırf Fiat kullanıcıları olarak sizler değil, tüm tüketici olarak haksızlığa uğrayan, ancak "uğraşsamda kocaman firmalardan bir sonuç alamam" diye pes eden insanlar için bir dönüm noktası olur.

Kendimi ne kadar motive etmişim değil mi ? :D:D:D:D
Çok iyi yapmışssın sevgili dostum kendi adıma hiçbir sakıncası yok, yeterki sağlam dimdik duralım

speedy_16
21/04/2010, 00:24
hayırlısı olsn bnce kazanırsn bu dawayı ama türkiyede davalar baya uzun sürede sonuçlanıyor tek sıkntın o olur sanırım