PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo yardım

Evo001
17/03/2010, 11:39
Arkadaşlar radyonun frekans çekmemeye başladığında otomatik olarak başka kanal araması ve geçmesinin önüne geçebiliyomuyuz?

Bir anda kanal değişiveriyo, böyle bir özellik aktifse kapatabiliyomuyuz ben menüde bulamadım.

muratokay
17/03/2010, 17:40
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.
Arayarak yeni bulduğu frekansı da aynı kanala kaydediyor galiba. Asıl sorun da bu. Daha önceden ayarlamış olduğunuz kanala basıyorsunuz, ama eski frekansın yerine başka frekansı alıyor. Bende bikaç kez böyle oldu.

sabanci
17/03/2010, 19:20
benim anlamadığımda bir kanalı elle arayıp kaydediyorum daha sonra o kaydettiğim kanalın numara lı tuşuna bastığımda kanal açılmıyor direk otomatik aramaya alıyor...

alperyonar
17/03/2010, 20:23
benim anlamadığımda bir kanalı elle arayıp kaydediyorum daha sonra o kaydettiğim kanalın numara lı tuşuna bastığımda kanal açılmıyor direk otomatik aramaya alıyor...
Sinyal zayıf olduğu için yapıyordur..

Evo001
17/03/2010, 20:26
Benim sordugum sorunun çözümünü sanırım bilen yok, servise danışmak farz oldu.

chngrrrrrr
17/03/2010, 21:21
menü de var af switching mi searching mi ne yazıyordu
menüden kapatabiliyorsun
bızıkla biraz bulursun
çözüm menüde gizli

ABNEW
17/03/2010, 21:43
Otomatik olarak bölgeye göre en güçlü sinyali yakalamaya yarayan özellik AF Modu.Sanırım açılımı alternatif frekanstı.Bunu kapatarak yani AF OFF yaparak radyonun kendiliğinden frekans değişimi yapmasını önleyebilirsin Hüseyin...

Evo001
18/03/2010, 14:40
Af switching aranan kan değilmiş...

femoli
18/03/2010, 14:51
O zman bir TA yı dene yine yaparsa teyp değiştir başka ihtimal yok :)

ABNEW
18/03/2010, 17:54
Hüseyin, söylediğin şey AF ile alakalı kesinlikle.Bence tekrar denemelisin, belki yanlışlıkla off yerine af on yapmışsındır,

TA, radyo kanallarına girerek trafikle ilgili önemli acil durumları haber vermeye yarayan özelliği ifade etmekte...

Evo001
18/03/2010, 19:16
Hüseyin, söylediğin şey AF ile alakalı kesinlikle.Bence tekrar denemelisin, belki yanlışlıkla off yerine af on yapmışsındır,

TA, radyo kanallarına girerek trafikle ilgili önemli acil durumları haber vermeye yarayan özelliği ifade etmekte...

:) hehe keske oyle olsa ama bi kere deneyip 'olmadı' demedim ama olmadı; AF Switching bahsettiğimiz özellik ama bende çalışmadı. Neyse servise bi gosteriim. Yinede çok sagol

EvoEreN
18/03/2010, 19:34
Yorumların tamamını okudum, af ta olayı dışında birşeyın olacağını hiç sanmıyorum..Af modunda bazı teyplerde frekans modu vardır oda 40 sanıyede bir dıdd dıye ses çıkar okadar..Bu olayın sonucu nedır cevabı beklıyorum açıkcası..Teşekkurler.

kara kız
18/03/2010, 20:26

benim bilidiğim kadarıyla senin bahsettiğin olay traffic information..ama kısltılmış ismi hakkında bir yorum yapamıcam TA olur yada olmaz diyemiyorum

ABNEW
18/03/2010, 20:37
benim bilidiğim kadarıyla senin bahsettiğin olay traffic information..ama kısltılmış ismi hakkında bir yorum yapamıcam TA olur yada olmaz diyemiyorum

Onur, ben de zaten TA dan bahsettim yukarıda ikinci cümlemde.Ancak konuda bahsi geçen şey AF (Alternative Frequency)

femoli
19/03/2010, 09:32
ta dan olacağını bende zannetmiyorum ama bende ikiside kapalı olunca hani dedimya belki :) yoksa kesinlikle af den olmuş olabilir..

mkaan
20/03/2010, 15:08
Aynısı bende de olmuştu...Herşey, ya şu radyo cd menülerin de ne var diye kurcalamakla başladı.
Bi baktım menüde af searching off yazıyordu, bu ne yaa dedimm. Yeni araba off lu tuş bırakılır mı dedim, ve on durumuna getirdim.
Ertesi gün radyoda maç dinliyorum, radyo frekansı beyfendinin kafasına göre otomatik atlıyor, sinir oldum bir türlü düzeltemedim. Onun bi kitapçığı var baştan aşağa okudum sorun AF nin on olması imiş :)
İlk dersimizi aldık böylece: Bilmediğin özellikleri kafana göre on yada off yapmayacan,yoksa sonra çok offflarsın :)))

Bülent10
22/03/2010, 09:28
Arkadaşlar radyonun frekans çekmemeye başladığında otomatik olarak başka kanal araması ve geçmesinin önüne geçebiliyomuyuz?

Bir anda kanal değişiveriyo, böyle bir özellik aktifse kapatabiliyomuyuz ben menüde bulamadım.

Hüseyin kullanma kılavuzunda yazıyor nereden aktif hale getireceğin ve kapaatacağın bulamazsa yaz eve gidince bakarım

onteo
24/04/2015, 10:47
Aynısı bende de olmuştu...Herşey, ya şu radyo cd menülerin de ne var diye kurcalamakla başladı.
Bi baktım menüde af searching off yazıyordu, bu ne yaa dedimm. Yeni araba off lu tuş bırakılır mı dedim, ve on durumuna getirdim.
Ertesi gün radyoda maç dinliyorum, radyo frekansı beyfendinin kafasına göre otomatik atlıyor, sinir oldum bir türlü düzeltemedim. Onun bi kitapçığı var baştan aşağa okudum sorun AF nin on olması imiş :)
İlk dersimizi aldık böylece: Bilmediğin özellikleri kafana göre on yada off yapmayacan,yoksa sonra çok offflarsın :)))

Bütün konuları okudum arkadaş biride yazmazmı bu AF şurdan şöyle kapanıyor diye!

edll
24/04/2015, 11:16
Menüde arkadaşlar o AF olayı. menu ses ayarları kısmında AF - AT on off modları var ordan kapatılıyor.