PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 12 litre yakıta ne oldu? Garanti benim için bitmiştir...

smartmavi
16/03/2010, 20:16
Arkadaslar hep 100 liralık mazot alırım ve duruma göre 550/600 kilometre yol yaparım. Ama neolduysa bu kez 350 de kaldım. Ortalama yakıt 6.7 gösteriyor ki az önce yakıt almadan önce depoyu neredeyse süzdüm. Benim hesabıma göre 12 litre kadar kayıp var. Depomda zorlanma yok ve kimseye anahtar teslim etmiyorum.

Bu arada son 100 tl de 32 litreydi sanirimaldigim mazot. Teknik bir sorun mü var sizce? Yoksa arabamı teslim ettigim yetkili serviste bir suistimal mı oldu, anlayamadım. Amacım kimseyi suçlamak ta değil ama bir cevap bulmak istiyorum.

SpyHunter33
16/03/2010, 20:23
12 litre büyük bir açık demektir. :S çok şaşırtıcı umarım servisten kaynaklı bir suistimal değildir.

GP COSKUN
16/03/2010, 20:27
100 tl lik yakıtla
normalde 550-600 km yol yapabilen bir aracın aynı miktar yakıtla 350 km yol kat edip
yakıtının bitmesi teknik olarak ancak ya bir yerde sızıntı veya kaçak olduğu yada 12 litrelik yakıtınızın sizin dediğinize göre 12 litre tabi birilerinin hortumlamış olması ihtimaliyle açıklanır
yada şöyle teknik bir yorum yapalım sizin motorunuz normal zamanda tükettiği miktarın
2 katını tüketemez
tabi burada senide sorgulamak lazım sertaç
yakıt göstergesine hiç mi bakmazsın ne kadar yakıt aldım bir yere bırakırken deponda ne kadar yakıt kaldığını göstergendende takip edebilme olanağın varken nasıl olurda şimdi şüphe içinde kalırsın bunada anlam veremiyorum
dediğim gibi ihtimaller sınırlı
1- ya bir yerde kaçak veya sızıntı var
2- ya birileri yakıtını hortumlamış
3- yada en son mazot aldığında ya sen 50 tl lik aldın yada pompacı 50 tl lik yakıt koydu

ABNEW
16/03/2010, 20:38
Sertaç, ilginç bir durum.Sonuçta depoyu doldurduğuna göre benzin istasyonundan kaynaklanan bir durum yok gibi,

Belki de sen km yi yanlış hatırlıyorsundur.Depoyu doldurduktan sonra km yi sıfırlamış mıydın?

alperyonar
16/03/2010, 20:39
En son aldığınız 100 tl lik mazotuda daha önce aldığınız yerden mi aldınız?

smartmavi
16/03/2010, 20:39
Son iki yakıtın fişleri mevcut. Yakıt alınca ibremi hep kontrol ederim ama birdaha bitene kadar tüm dikkatim yol bilgisayarında oluyor, gözüm yakıt ibresine pek gitmiyor. Bu aksam 100 liralık alınca bilgisayarı sifirlayayim dedim şok oldum. (trip B kullanmıyorum, karışıklık yok)

alperyonar
16/03/2010, 20:41
Bir kere daha test edin derim. Eğer sonuç aynı çıkıyorsa sorunu servisinize danışın:)

smartmavi
16/03/2010, 21:27
Yakıtı farklı yerden aldım, gittiğim yol belli. Tam olarak 332 km, yuvarlak 350 yazmıştım. Fişleri kontrol ettim 32,5 litre ikisi de petrol ofisi, o nedenle miktarlar aynı.
İstasyon çalmış olamaz, arabaya biner binmez ibreyi kontrol edip bilgisayarı sifirlamistim. Eşim de teyyidetti, o da yanimdaydi.

Sertaç, ilginç bir durum.Sonuçta depoyu doldurduğuna göre benzin istasyonundan kaynaklanan bir durum yok gibi,

Belki de sen km yi yanlış hatırlıyorsundur.Depoyu doldurduktan sonra km yi sıfırlamış mıydın?

Sifirladigima eminim. Zaten unutsam suan 100 km gibi bisey göstermesi gerekirdi. Bin km de sıfıra donüyor diye biliyorum.

ZV 007
16/03/2010, 21:32
Arkadasımda 16.opel astra var 2004 model.2-3 hafta once aynı sey basına geldı.30 tl lik benzın almıs ve 30-40 km sonra araba teklemıs ateslemede fılan problem var sanmıs bujıler kontrol vs.vee sonuc aracta yakıt yok.bidaha o ıstasyondan benzın almıyor tabıkı bende.cok ılgınc bı durummm gercektenn.hava mı basıyorlar benzın dıe noluyor anlamadık

Punto_Can
16/03/2010, 21:37
Bin km de sıfıra donüyor diye biliyorum.

bin km'de sıfırlamıyor, aynen devam :)

smartmavi
16/03/2010, 23:06
bin km'de sıfırlamıyor, aynen devam :)

tamam, o zaman kesinlikle hesapta sorun yok.

Yakıt aldığımda tıpkı bu akşamki gibi depomun 3/4'ü dolmuştu. Yani istasyondan süphelenemiyorum.

Düşündüm taşındım içinden çıkılacak gibi değil...

100 tl lik yakıtla
normalde 550-600 km yol yapabilen bir aracın aynı miktar yakıtla 350 km yol kat edip
yakıtının bitmesi teknik olarak ancak ya bir yerde sızıntı veya kaçak olduğu yada 12 litrelik yakıtınızın sizin dediğinize göre 12 litre tabi birilerinin hortumlamış olması ihtimaliyle açıklanır
yada şöyle teknik bir yorum yapalım sizin motorunuz normal zamanda tükettiği miktarın
2 katını tüketemez
tabi burada senide sorgulamak lazım sertaç
yakıt göstergesine hiç mi bakmazsın ne kadar yakıt aldım bir yere bırakırken deponda ne kadar yakıt kaldığını göstergendende takip edebilme olanağın varken nasıl olurda şimdi şüphe içinde kalırsın bunada anlam veremiyorum
dediğim gibi ihtimaller sınırlı
1- ya bir yerde kaçak veya sızıntı var
2- ya birileri yakıtını hortumlamış
3- yada en son mazot aldığında ya sen 50 tl lik aldın yada pompacı 50 tl lik yakıt koydu

Coşkun allah aşkına aklımda ne kadar rakam tutabilirim ki arabayla ilgili :)

Bıraktığım yerin lot nosu, kaçıncı kat, kilometre ne, depoda yakıt kaçta kaç, aman torpido da önemli bişey var mı.....

Servise bırakırken de sadece kilometreye bakmıştım.

GP COSKUN
16/03/2010, 23:42
işte aynen bunu yapanlarda senin gibi düşünüyor
ne kadar şey tutabilirki belkide arabasında ne kadar benzin veya mazot olduğunu hatırlamıyor diyordur
zaman kötü kimseye güvenmeyeceksin
benim şahsi fikrim senin yakıtını çekmişler kardeşim

mix
16/03/2010, 23:44
araç ı servisten aldıktan sorada benzin ibresini kontrol etseydiniz keşke 12 lt ibrede de barız azalma gösterir die tahmin düşünüyorum ben

GP COSKUN
16/03/2010, 23:46
araç ı servisten aldıktan sorada benzin ibresini kontrol etseydiniz keşke 12 lt ibrede de barız azalma gösterir die tahmin düşünüyorum ben

tabiki 12 litre çeyrek depodan fazla yakıt demek
depolarımız 40 litre olduğuna göre

operatormurat
16/03/2010, 23:47
geçmiş olsun sertaç, geriye servisteki suistimalden başka bir seçenek bırakmamışsın, geri dönüpte benim mazotu gördünüzmü? de diyemezsin,bundan sonrakilerde daha dikkatli olursun.....

yerliplaka34
16/03/2010, 23:57
bence serviste birinin mazotu bitti ona ilave ettiler, aynısı benim başımada geldi ama tam tersi benim yakıt bitmiş tecrübe ederken servistekiler abi serviste benzinli araç yoktu ondan alcaktık dedi sonra benzin fişini verdiler aldıkları benzini ödemiştim.

sabanci
17/03/2010, 00:04
banada serviste hortumlamalarından başka bir fikir vermedi bu konuşulanlar ama yinede araştırmanı tavsiye ederim.

drama
17/03/2010, 00:10
Belki hortumlamadılar ama başka birşey yaparken trip bilgini sıfırladılar?

ABNEW
17/03/2010, 04:52
Sifirladigima eminim. Zaten unutsam suan 100 km gibi bisey göstermesi gerekirdi. Bin km de sıfıra donüyor diye biliyorum.

Sertaç, yol bilgisayarı 1000km de sıfırlanmıyor.Saat 99:99 a geldiği an kendisi sıfırlıyor.Belki yakıt aldıktan 300km sonra saat dolduğu için kendi kendine sıfırlanmıştır.Tabi her benzin aldığında kendin sıfırlıyorsan böyle bir şey de olmamıştır...

emrequzel
17/03/2010, 08:01
bana sorarsan bir yerde sızıntı wardır derim.Nedeni ise sevise aracını bıkratıgında depona bakıp aldıgında da bakıyorsan bunu zaten görmen lazım ceyrek depo fark edıyor en az .ama yok gormemıs olabilirim diyorsan servise bir danıs.

narkoz30
17/03/2010, 09:48
Sızıntı olması imkansız bunu farkedersin zaten araban yanabilir böyle bir durumda ve sızan miktar 12 litre azbuz bir fark değil bu
hem serviste sızıntı var ise müdahale etmeleri gerekmez miydi?
%90 aracının yakıtını çekmişlerdir. Serviste kamera var ise görüntüleri istet suçlusu cezalandırılsın. Böyle bir durumda mahkemeye bile verebilirsin servisi.

smartmavi
17/03/2010, 09:54
Bugün aynı yere eksik parçalar için bıraktım. Bakalım ne olacak...

Kriminal
17/03/2010, 10:00
Yaşadıgın yer metropol ..İstanbul orası kötülemiyorum ama basına herbısey gelebılır deponu soker kucuk depo takar yıne aynı ibrede olur..
Sanırım servisin başının altından cıkıyor bu işler..eger kamera kayıtlarının ıncelenmesını ıstersen gercegı gorebılırsın:)

ancester
17/03/2010, 10:38
geçmiş olsun yaw. can sıkıcı bir durum hakkaten ama sızıntı olup olmadığı bu defa kaç km yapacağına bağlı. sızıntı yoksa bence yapış servisin yakasına.

cherokeeboy
17/03/2010, 10:51
benimde 7lt yakitim eksik..fiat musteri hizm arayip bildirecegim,servise birakirken kagida yakit bilgilerini yazmalari gerek...bakalim ne sonuc cikacak.benzini fullemistim normalde 600km giderdim ama 400 de isik yandi.500 anca yapicam..100 km eksik..buda yaklasik 7 lt eder

smartmavi
17/03/2010, 11:07
Evet, arac teslim kağıdı elimde, yakıt durumu işaretlenmemiş. Yani olası bir eksilmenin (hala çalma demiyorum) önü açılmış. Çok ayıp yaw.... Her serviste kamera var mı?

(yanlışlıkla trip bilgileri silinmiş olabilir denmiş ama bu da pek mümkün değil. Öyle olsa servise gidene kadar 200 km yapmış olmam lazım, o da imkansız. Maksimum 80 km yapmışımdır, o da maksimum.)

fraust
17/03/2010, 11:12
Benzer bir olay benim başıma 1-2 sene evvel geldi...
Benzinciden ısık yandığı sırada 100-tl lik benzin aldım ve göstergeye dikkat eden biri olarak bu defa dikkat etmemiştim. biraz ilerde ışık tekrar yandı. yavaş yavaş kadran yükselir diye bekledim ama kadran yükselmedi. ben de benzinliğe geri döndüm. oranın muduruyle görüşmek istediğimi söyledim. bir anda telaşlandılar. mudur geldi ve durumu mudure anlattım. depodaki benzini olceceklerini söylediler Peki ölcun dedim. taviz vermediğimi anlayınca ne zaman aldınız(dakkikasını bile sordular) kaç km yaptınız, bir yerlere uğradınız mı falan dediler. ben de pompacının bana verdiği fişi, kredi kartı slipini falan verdim karşılığıında. tabi baktılar ki benzini alışımla benzinliğe geri dönüşüm arasında 10 dk var ve bu sürede depoyu boşaltmam iimkansız... sonuç olarak hatalarını kabul ettiler, pompaycıyıa da baya bir fırça attılar. yani 100 tl yerine 10 tl lik benzin koymuştu pompacı. güzellik olsun diye de 150 tl lik benzin koydular depoya :)

smartmavi
17/03/2010, 11:30
Benim olay istasyonla ilgili değil. 100 liralık (32.5 litre) mazot alınca ibrenin 3 çeyrek yükseldiğini görüp yol bilgisayarı tripA sıfırladım. Buna o an arabada olan eşim de şahit. Bu ikmal 7 Mart 2010'da yapılmış. Sonra anahtarı sadece 60.000 bakımı için gittiğim yetkili servise teslim ediyorum. Tarih 10 Mart 2010. Dün akşam ise (16 Mart 2010)yeniden 100 tl'lik alıp yol bilgisayarı tripA'ya geri dönüyorum ve o da ne? 320 kilometre yapmışım. 500'e bile razıyım ama 320 imkansız. Sızıntı da olamaz, olsa 60.000 genel kontrollerinde farkederlerdi...

Kriminal
17/03/2010, 11:32
Benzer bir olay benim başıma 1-2 sene evvel geldi...
Benzinciden ısık yandığı sırada 100-tl lik benzin aldım ve göstergeye dikkat eden biri olarak bu defa dikkat etmemiştim. biraz ilerde ışık tekrar yandı. yavaş yavaş kadran yükselir diye bekledim ama kadran yükselmedi. ben de benzinliğe geri döndüm. oranın muduruyle görüşmek istediğimi söyledim. bir anda telaşlandılar. mudur geldi ve durumu mudure anlattım. depodaki benzini olceceklerini söylediler Peki ölcun dedim. taviz vermediğimi anlayınca ne zaman aldınız(dakkikasını bile sordular) kaç km yaptınız, bir yerlere uğradınız mı falan dediler. ben de pompacının bana verdiği fişi, kredi kartı slipini falan verdim karşılığıında. tabi baktılar ki benzini alışımla benzinliğe geri dönüşüm arasında 10 dk var ve bu sürede depoyu boşaltmam iimkansız... sonuç olarak hatalarını kabul ettiler, pompaycıyıa da baya bir fırça attılar. yani 100 tl yerine 10 tl lik benzin koymuştu pompacı. güzellik olsun diye de 150 tl lik benzin koydular depoya :)

Ahh ahhh bı benım elıme dusse o istasyon bak kaç depo benzınlerını alıyorum....

kara kız
17/03/2010, 12:37
peki arkadaşlar bizim araçların deposuna hortum giriyormu?bunu kesin bilen varmı ben bilmediğim için soruyorum..bazı araçlarda güvenlik filitresi var..yakıt rahatlıklan gecebiliyor ama hortum vs bir madde yakıt deposuna inemiyor diye biliyorum..bizim araçlarımızda buna benzer bir sistem mevcutmudur acaba??yada daha önce GP dan yakıt hortumlayan oldumu ben su sebepten çekmiştim diyen varmı içimizde.?belkide bizim araçlarımızda bunu yapmak imkansız..depo kapağını açtığmızda gördüğümüz tek şey ufak bir dil..alttarafla ilgili bir bilgisi olan varmı..bunu bilirse mehmet bilir diye düşünüyorum....

narkoz30
17/03/2010, 12:40
Ahh ahhh bı benım elıme dusse o istasyon bak kaç depo benzınlerını alıyorum....
Deniz korkulur senden :D

Kriminal
17/03/2010, 14:01
Deniz korkulur senden :D

Abi isim vermek ıstemıyorum ama burda yıkama ucretı ıstedıler dıye opet ıstasyounu sıkayet ettım bana maıl atmıslar 4 gun sonra

''degerlı musterımız sıkayette bulundugunuz ıstasyona mufettıslerımızın yapmıs oldugu denetım sonucu gereklı cezaı ıslem uygulanmıstır''

Hakıkatten bı baktım kocaman yıkama ucretsız yazmıslar...Birde yıkama yaptıkları yerı daha uygun hjale getırmısler...

Bunun gıbı neler neler bırde kuryenete yaptıgım baskın var dillere destan

smartmavi
17/03/2010, 16:06
Benim için yetkili servis te garanti de bitmiştir.

Bugün bahsettiğim eksik parçalar için Özkar'a tekrar gittim. Öğleden sonra ne göreyim? Mazotum yine 1/10 kadar eksik. Bırakmadan önce eğimsiz yolda dikkatlice kontrol ettim, tam üç çeyrek. Teslim aldım, çeyeklerden birinin 1/3'ü uçmuş. Eğim vardır düz yola çıkayım dedim, değişen bişey yok... araç denemeye de çıkmamış.

Hemen geri döndüm tabii. Şimdiye kadar böyle bir iddiayla gelen ilk müşteri benmişim... sonra yaptığım hesap yanlışmış... sonra kullanım ve trafik durumu fark edermiş... sonra bir anda debriyaj balatam bitermişte fazla yakarmış... sonra kamera görüntülerini izletiriz ama karşılıklı anlaşma imzalayalım, böyle bişey çıkarsa bana sıfır araba, herhalde çıkmazsa da altımdan arabamı alacak... falan filan...

Kimseye Özkar'a gitmeyin demiyorum. Yorum sizin... Ben birdaha gitmem...

Artık GARANTİ de umrumda değil. Zaten fahiş fiyatlarla hizmet alıyoruz.

kaptan_ahab
17/03/2010, 16:23
Eğer ben kendime güvenen bir servis sahibi olsam böyle bir iddia ile gelen müşterime anında kamera kayıtlarını gösterir ve kendimi temize çıkartırdım, altındaki arabayı almak gibi bir şartta koşmadan.Akıllarınca insanı kendisinden şüpheye düşürecekler.Böylesi kişilere "özrü kabahatinden büyük" yada tabiri caizse "yavuz hırsız ev sahibini bastırır" derler.

GP COSKUN
17/03/2010, 16:32
sertaç derhal gerekli yerlere konuyla ilgili şikayette bulun

Kriminal
17/03/2010, 16:35
Sertaç bana bunları beyan ettıgıne dair imzalı kagıt verırmısınız deseydın...
Keşke Cumhuriyet Savcılıgına suc duyurusunda bulunmamı istermisiniz?Deseydın

Dellendim gene ya bunlar paçoz ınsanlar nasıl bı varlık ..Konu o kadar derinki aslında eger sucsuz olduklarına emın olsalardı sana o kayıtları gostermelerı 5 dk larını almazdıııı...
Heryere yaz bu adamların servısını kımse gıtmesın sıkayet var com onada yaz ..
Kusura bakmayın cok sınırlendım

alperyonar
17/03/2010, 19:33
Çok üzücü bir durum. Derhal gerekli yerlere şikayet ediniz..

operatormurat
17/03/2010, 19:34
arkadaşlar bizim arabalarda depoya hortum sokmaya gerek yok,mazot filtresinin üstündeki depodan gelen hortumun ucundaki klipsi parmağınızla basıp çıkarın sonra bir bidonu dayayın, sonra kontağı 1 tur çevirin.mazot otomatiği elektirkli olduğundan, kontağı kapatmazsan 3,5 dakika sonra bütün mazotu depodan alabilirsin. kameraya baksan bile motor kaputunun altındaçalışıyormuş gibi duran usta mazot hırsızını zor fark edersin.....

smartmavi
17/03/2010, 19:42
Benim korktuğumda böle bisey iste, git uğraş görüntülerden bisey çıkmasın mal gibi kal sonra. Servis müdürüne 33 litreyle 320 kilometre gidebildim normal mı dedim istanbulda gayet normal dedi. Karşıma gelmeden önce ustasına gitti 5 dk görüştüler ne anlatıldı bilmem, sonra beni iknaya giriştiler uç kisi.

Neyse arkadaslar, suantek bilmek istediğim daha önce bir yetkili serviste benzer bir durum yaşandı mı? Bilgisi olan var mı?

demon
17/03/2010, 20:27
Ben hep servise gittiğimde forma depoda ne kadar mazot olduğunu yazıyorlar. Hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Zaten her mazot aldığımda trip ile sıfırlayıp kaç km gittiğime mutlaka bakarım. Böyle birşey olsa kesinlikle anlardım. 20 TL' lik mazotla bile ne kadar gittiğimi çok iyi biliyorum. Güvenilir insan çok zor oldu bu zamanda.

muratokay
17/03/2010, 21:50
sertaç bey geçmiş olsun, can sıkıcı bi olay yaşamışsınız malesef. servisin tutumu çok yanlış olmuş.
ben şimdiye kadar servise her gittiğimde hem depodaki yakıt miktarını hem de aracın herhangi bir yerinde hasar olup olmadığını hem soruyorlar hem de formda işaretliyorlar. olması gereken bu. eğer bunu yapmazlarsa da böyle bir olay yaşamamak için demek ki bizim dikkat etmemiz lazım. malesef üçkağıtla para kazanma hevesinde olanlar çok fazla.

Kriminal
18/03/2010, 09:39
Sertaç..
Araban 1 km de 1 tl yakıyor cok normal(servis için)
Adamlar resmen kacacak delık arıyo ama sende anladıgım kadarıyla pasıflık var bu konuda...onlar senı acıkca tehdıt edıyo yok sıfır araba falan sende et gıt karsılarında dur yanına işi bilen bırını al...
Yoksada unut bu işi bıdahada aklına getırme...

smartmavi
18/03/2010, 17:06
Ben aklıma geleni söyledim. Gidip kusura bakmayın abi benim hatam
demedim ki. Ne yapAyım zorla kayıt odasına girip verin ulan kasetleri mı diyeyim.
Ben bir öğretmenim, uygar bir sekilde durumu izah edip aciklama istedim. 1 saat anlattım dinletemedim. Olmaz öyle şey diyorlar. SORALİM ARASTİRALİM, Ozkar oto da yakıtı eksilen başka biri olmuş mü, ona göre ben de gerekeni yapayım... Olay pasiflik değil, kamerada bisey belli olmaz yada durumun başka bir açıklaması varsa rezil olmak istemiyorum okadar.

demon
18/03/2010, 17:24
Sonuçta ortada bir konu var. Bunu istemek müşteri olarak sizin doğal bir hakkınız. Rezil olacak birşey göremiyorum ben burda. Durumu birde Fiat müşteri hizmetlerine aktarın.

JuzZz
18/03/2010, 17:24
Sertaç abim ozmn en temizi birmot dur,9-10 yıldır bizde fiat araclar var hebsinide beylıkduzu birmotdan almışızdır herservisinede oraya göturmuşuzdur bugune kadar hiç bir sorun yaşamadık ordan tek sıkıntısı oranın yapcakları en ufak işlemm saatler alıo ama sorunsuz oluo anlattıklarından sonra bende gitmiycem bidaha özkara..

Kriminal
18/03/2010, 17:37
Sen kendınden emınsen dostum mutlaka o kayıtlardan bısey cıkardı....

Hakan_vectra
18/03/2010, 19:50
kayıtları isteme hakkına sahıpsın...karakola bıle gıtsen kuşkularında haksız bıle cıksan hıcbırsey kaybetmezsın..
Gecmıs olsun hocam

smartmavi
18/03/2010, 20:32
Müşteri hizmetlerini aradım, adı geçen servisle ilgili benzer başka bir şikayet yokmuş. Hoş, olsada bana söliyecek değiller ya...

Neyse arkadaşlar, bu bana iyi bir ders oldu, en azından bir daha aynı hataya düşmem. Konu benim için kapanmıştır, en azından okuyan arkadaşlar da gerekli önlemleri alacaklardır.

2+2=4 yıllık garantimin tam 1 yılı daha var ama daha fazla yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum. Tanıdık tamirciler var giderim arabamın başında durur iki satte çıkar gelir, sadece yarısı kadar öderim.

ankay2
19/03/2010, 09:38
Benim için yetkili servis te garanti de bitmiştir.

Bugün bahsettiğim eksik parçalar için Özkar'a tekrar gittim. Öğleden sonra ne göreyim? Mazotum yine 1/10 kadar eksik. Bırakmadan önce eğimsiz yolda dikkatlice kontrol ettim, tam üç çeyrek. Teslim aldım, çeyeklerden birinin 1/3'ü uçmuş. Eğim vardır düz yola çıkayım dedim, değişen bişey yok... araç denemeye de çıkmamış.

Hemen geri döndüm tabii. Şimdiye kadar böyle bir iddiayla gelen ilk müşteri benmişim... sonra yaptığım hesap yanlışmış... sonra kullanım ve trafik durumu fark edermiş... sonra bir anda debriyaj balatam bitermişte fazla yakarmış... sonra kamera görüntülerini izletiriz ama karşılıklı anlaşma imzalayalım, böyle bişey çıkarsa bana sıfır araba, herhalde çıkmazsa da altımdan arabamı alacak... falan filan...

Kimseye Özkar'a gitmeyin demiyorum. Yorum sizin... Ben birdaha gitmem...

Artık GARANTİ de umrumda değil. Zaten fahiş fiyatlarla hizmet alıyoruz.

Nasıl bir servis anlayışı bu?
Servis istek formunu doldururken.(ilk kayıt aşamasında) aracın km bilgileri yazılıyor. Aracı teslim aldığınızda kmsini kontrol etmiş miydiniz? Oradan kullanılıp, kullanılmadığını anlardınız?

Bu arada normalde yetkili servisler bakım-onarım sonrası aracı deneme amaçlı kullanırlarsa "aracınızı deneme amaçlı kullandık" şeklinde bilgi veriyorlar.(En azından benim gittiğim serviste öyle bir uygulama var.)

ferhatgs
19/03/2010, 23:48
buna benzer bir olay eski arabamızda olmustu..tekrar gidip sordugumuzda ise bir takım parçaları benzinle temizlediklerini söylemişlerdi.bizde fazla ustune gitmemiştik..
12 lt yakıt için bir müsteri kaybetmek..bilmiyorum nasıl bir anlayıs? gecmiş olsun tekrardan..

SpyHunter33
20/03/2010, 10:12
Müşteri hizmetlerini aradım, adı geçen servisle ilgili benzer başka bir şikayet yokmuş. Hoş, olsada bana söliyecek değiller ya...

Neyse arkadaşlar, bu bana iyi bir ders oldu, en azından bir daha aynı hataya düşmem. Konu benim için kapanmıştır, en azından okuyan arkadaşlar da gerekli önlemleri alacaklardır.

2+2=4 yıllık garantimin tam 1 yılı daha var ama daha fazla yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum. Tanıdık tamirciler var giderim arabamın başında durur iki satte çıkar gelir, sadece yarısı kadar öderim.

Bak bu konuda sana katılıyorum. Aracımın garantisi olduğunu düşünmüyorum. Varsada pek fark etmeyecek yenilemek niyetinde değilim. Çok teknik konularda elbetteki yetkili servis ama onun haricinde fiat servisleri var. orayı tercih ederim.