PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZEYNEP'in GÜNLÜĞÜ!!!(işte cumartesi sabahının komiği...süper icat burda..)

Sayfa : [1] 2 3

zeynepc
23/03/2007, 14:17
ARKADAŞLAR ser kürsüde bir ekol haline gelen ZEYNEPC arkadaşımızın bizleri bilgilendiren,neşelendiren başlıklarını tek bir topicte toplama fikri doğdu..bundan böyle hergün güncellenecek olan bu topicte zeynepc den yeni haberler hikayeler fotoğraflar vs görebileceksinizi.ana başlıkların daha düzene sokulması ve zeynepc arkadaşımızın paylaşımlarının bir klasik haline dönüştürülmesi için böyle bir uygulama başlattık umarım seversiniz..şimdiye kadar ki başlıklar karışık şekilde duruyor bundan sonra son sayfadan itibaren devam edeceğiz..

shoparr_

KADİR HAS ' I KAYBETTİK!....

Türkiye ye büyüyk katkıları olan bir insandı..büyük kayıp bence..

microab
23/03/2007, 14:18
Allah Rahmet eylesin diyelim.Bağışsever has adam...

AWD
23/03/2007, 14:19
Allah rahmet eylesin gerçekten çok hayır sever çok ii bi adamdı :(

Not:zeynep hanım konularınızı taşımaktan bıktım artık :D

shoparr_
23/03/2007, 14:20
eğitime verdiği emek bile yeter ..kendisine allahtan rahmet geride kalanlara başsağlığı dilerim.

zeynepc
23/03/2007, 14:21
yaa naapmam gerek konum taşınmasın die bilmiorum kiiii :(

shoparr_
23/03/2007, 14:22
konuyu nereye açmanız gerekiyorsa o ana başlığa gidip yeni konu butonuna basmanız gerek.

microab
23/03/2007, 14:23
Konu genel başlıklara uygun olsun yeter :ok:

ABNEW
23/03/2007, 14:29
Allah rahmet eylesin...

PuNToGiRL
23/03/2007, 14:31
Allah rahmet eylesin..

SANtO
23/03/2007, 14:49
hayırsever bir insandı. allah rahmet eylesin.

zeynepc
23/03/2007, 14:49
zaten kaç kişi var ki öyle..Nur içinde yatsın

mavigitar
23/03/2007, 15:29
Allah rahmet eylesin ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum

ErdeM53
23/03/2007, 15:54
Bende bir kadir has lisesi mezunu olarak başsağlığı diliyorum.

zeynepc
23/03/2007, 17:24
dünyayı bugün sarsan haber..

İngiltere Savunma Bakanlığı, İran donanmasının, Basra Körfezi'nde 15 İngiliz denizciyi esir aldığını açıkladı

konu denemsi yaptım nası oldu??;D

Ryu
23/03/2007, 17:35
:) ii olmuş. sansasyonlu bir başlangıç

zeynepc
23/03/2007, 17:38
ööleee..gelişim sansasyonlü olsun dedim :D

zeynepc
23/03/2007, 17:48
:pray: :pray: :pray: dışarda felaket bi rüzgar var.ara ara fırtınaya dönüşüyo.ostim istikametinden beşevler daha sonra bahçelievler istikametine geçicem..umarım otobüs beklerken uçmam.ANKARA-ZEYNEP :D

SANtO
23/03/2007, 17:49
eskişehirde rezalat feci rüzgar var.yağmurda bi yağıyo bi duruyo.

MOZDİ
23/03/2007, 17:50
ağır birşeyler giy bari :) sana iyi yolculuklar ( hikayede o kadar hortumdan bahsedersen olacağı buydu :)

zeynepc
23/03/2007, 17:50
burda fırtına çıktı.sağ salim eve gitsem.ilk küresel ısınma kurbanı olmak istemiyorum :D

matrox
23/03/2007, 18:03
ayaklarına kum torbası bağla bişeycik olmaz

ben şu an batıkentteyim burada hava felaket toz bulutu ve felaket bir rüzgar var
araba yerinde durmuyor arkadaşlar habire şerit değiştirmeye çalışıyor yola çıkacaklar dikkatli gitsin hızlanmayın arkadaşlar

ABNEW
23/03/2007, 18:18
ben şu an batıkentteyim burada hava felaket toz bulutu ve felaket bir rüzgar var
araba yerinde durmuyor arkadaşlar habire şerit değiştirmeye çalışıyor yola çıkacaklar dikkatli gitsin hızlanmayın arkadaşlar

O senden kaynaklanıyor olmasın:D

ABNEW
23/03/2007, 18:22
konu denemsi yaptım nası oldu??;D

Yani esir alınan kimse yok mu?:D:captain: :muha:

microab
23/03/2007, 18:39
Nevşehir de aynen bahsettiğiniz gibi.Burada da çanak antenler-saksılar havada uçuşuyor yavv.Allah korusun inşallah bişey olmadan atlatırız...

femoli
23/03/2007, 18:40
abi bu nedir böle ya tabelalarımız yıkılacak alllah allah

matrox
23/03/2007, 19:06
O senden kaynaklanıyor olmasın:D

nasıl yani
tamam hafifiz diye de uçmaz herhalde bu araba :D

brvhgt
23/03/2007, 19:10
izmirde gecedn beri yağmur var ama ilk başta çamur yağdı sonra normale dödü ince ince yağıyor

dagored
23/03/2007, 19:12
meteoroloji olarak bir hafta öncesinden özellikle egede etkili yağış, batı kesimlerde de kuvvetli fırtına uyarısı yapmıştık arkadaşlar :)

PuNToGiRL
23/03/2007, 19:13
Ç.kale de hava negüzeldi ama bikaçgündür yağış oluyo arada, ve rüzgarlı. ama yinede güzel

femoli
23/03/2007, 19:14
bu hafta sonuna kadar devam edecekmi

femoli
23/03/2007, 19:15
her keseee iyi akşammmlaaarrr benden bu günlük bu kadar byyyyy yarın görüşmek üzere

ABNEW
23/03/2007, 19:19
meteoroloji olarak bir hafta öncesinden özellikle egede etkili yağış, batı kesimlerde de kuvvetli fırtına uyarısı yapmıştık arkadaşlar :)

Hiç ağlamayın yani:D :ok:

CaGRi
23/03/2007, 19:19
berbatt berbat. her taraf kum tanecikleriyle dolu.saçlarım çamur gibi ya. şimdi geldim eve.doooru bıcı bıcı.

PuNToGiRL
23/03/2007, 19:20
iyi akşamlar abi

TATARİ@VİP
23/03/2007, 19:25
Toprağında rahat uyu Kadir amcacım.Seni çok özlicem ve bana o dediklerini hiçbir zamn unutmıyacağım...

microab
23/03/2007, 19:56
Ser kürsü de HABERLER başlığına açılması gereken bir konu olmuş...

merter
23/03/2007, 20:05
baslangic iyi olmus ama tasinir az sonra
olan yine petrol fiyatlarina olmus ama sonumuz hayrolsun

Linos
23/03/2007, 21:11
Bugün Dünya Meteoroloji Günü ya, size sürpriz yapalım dedik :D Bugün rüzgar hızı saatte 74 kilometre civarındaydı... Umarım bir yerler (Zeynep de tabii uçmamıştır) bugün :D

microab
23/03/2007, 21:13
Antalya-Konya da cami minareleri uçmuş...

erdiyilmaz
23/03/2007, 21:51
keşke her işadamı onun gibi şu eğitime gereken önemi verse... büyük kayıp.

Linos
23/03/2007, 21:53
Allah rahmet eylesin... :(

zeynepc
24/03/2007, 10:31
dün haberlerde özürlü çocuklar için katıldığı bi fotoğraf çekimini izledim..çok kötü oldum insan inanamıo bu adam öldü mü dio..80 küsür yaşında gözleri sevgi ve ışık dolu

femoli
24/03/2007, 10:34
ben sabah haberlerinde izlesim gerçekten üzüntü verici allah rahmet eylesin...

jagar
24/03/2007, 10:42
Türkiye ye çok faydası dokunmuş biriydi ... Allah rahmet eylesin .... :(

zeynepc
27/03/2007, 12:02
:hiho: Türkiye’nin resmi aday olmasına rağmen kutlamalarına çağrılmadığı 50’inci AB yaşgününde Avrupa’nın önde gelen yazarları eleştirel bir metin yayınladı.The Independent gazetesinde yayınlanan mektup AB’yi 50’inci yılında Darfur’a duyarlı olmaya çağırdı.
“27 AB ülkesinin liderlerine, birkaç kilometre güneyimizdeki bir kıtada en savunmasız, zayıf ve mahrum insanlar Sudan’da katledilirken biz Avrupalılar bu kutlamaya nasıl cesaret ediyoruz? Vahşetten daha fazla vahşeti önlemek için kurulan AB’nin Darfur’daki katliamları önlemek için söyleyecek bir sözü, uygulayacağı bir prensibi, yapacak bir şeyi yok mu? Srebrenitza’daki ödleklik tekrar mı edilecek? Eğer öyleyse, biz neyi kutluyoruz?

Politik katılımlarımızın zayıflığını mı?

Siyasi sınıflarımızın gereksiz tefekkürlerini mi?
AB’nin doğum günü kutlanıyor

Bürokrasilerimizin iktidarsız hiçliklerini mi?

Auschwitz’e izin veren ve Bosna’da başarısız olan Avrupa Darfur’daki katliama tahammül etmemelidir. Avrupa siyasi sınıf ağlarından, birinci dünya ülkelerinin ekonomi kulübü olmaktan, ve bürokratik şişkinliklerden daha öte bir şeydir. Avrupa insanın değerine ve onuruna önem veren ve yaşatan bir kültürdür. Bu ortak kültürün adına 27 AB başkanını Sudan rejimine karşı tedbir almaya çağırıyoruz.

Onları kıyılarımızı, sağlık sistemlerimizi, ve mallarımızı kullanmaktan men edin. Bankalarımızdaki mal varlıklarını dondurun ve diğer duyarlı ülkeleri harekete geçirin.

Afrika’da bir medeniyet yok olurken biz bir kere daha seyirci kalmayalım, Avrupa medeniyetini aldatacak şekilde davranmayalım.

Bu çağrı bize bir hediye ve kanıt olsun. Her şey düzeldiğinde hep birlikte onurluca kutlayalım.”

İMZA...
Umberto Eco
Dario Fo
Günter Grass
Jürgen Habermas
Václav Havel
Seamus Heaney
Bernard Henri-Levy
Harold Pinter
Franca Rame
Tom Stoppard

femoli
27/03/2007, 12:14
biz pasif kalmaya alışmışız bize ne denirse yapmaya ne söyletmek istenirse söylemeye mecbur bırakılmışız şöyle hep birlikte elele versek bu düzeni ve bu dünyayı ayağı kaldırmaya gücümüz var ama ne yazıkki yapacak potansiyelde insanımız yok paylaşımın için teşekkürler

zeynepc
27/03/2007, 12:25
biz AB yoluna 10-0 yenik başladık.ne yazık.propaganda yapma die belki uyarılırım ama çok üzülüyorum paylaşmak istedim..süründüre süründüre aldıkları AB ye ne onursuzca gireceğimizin farkında olmayan topluluk sokaklarda ezik ezik kutlicak ne yazık ki bu durumu..Tabi kabul edilirsek??Oysaki hiç ihtiyacımız yok bilemiorus bunu..

zeynepc
27/03/2007, 14:31
27 Mart Dünya Tiyatro Günü
Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) tarafından 1961 yılında ilan edilen “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” ulusal ve uluslararası bildiriler, ücretsiz oyunlar ve çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.bugün tiyatrolar bedava:pirateinhat:

PuNToGiRL
27/03/2007, 14:38
Tşkrler arkadaşım ;)

zeynepc
27/03/2007, 14:41
bişi diil ;)

zeynepc
27/03/2007, 14:55
Bir gurup arıyla sineği bir şişeye koyuyorlar. Şişenin taban tarafını ışığa
doğru, açık olan ağız kısmını da karanlığa doğru yerleştiriyorlar. Arıların
hepsi ışık olan tarafa doğru üşüşüyorlar .
Ama şişenin tabanı cam ve onların da yabancısı olduğu bir madde olduğundan çıkmayı başaramıyorlar.
Bu arada sinekler, şişenin ağzına doluşuyorlar ve karanlıkta dışarı çıkıp kayboluyorlar.
Ağzı açık olan şişeden karanlık tarafa doğru tek bir arı bile gelmiyor.
Camın önünde ışığa doğru çabalarına devam ediyorlar.
İnsanın aklına hemen arıların akılsızca davrandıkları geliyor.
Ancak daha derinlemesine düşününce, karşımıza bir anıt gibi dikilen gerçek çok farklı oluyor.
Çok basit gelen bu deney beni oldukça düşündürdü.
Arıların ne kadar akıllı varlıklar olduğunu hepimiz biliyoruz.
Sinekler ise malum hayvanlar.
Arılar ne kadar temizse adı üstünde, sinekler de o kadar iğrençtirler.
Arılardan korkarız bizi sokarlar diye ama, sineklerden midemiz bulanır.
Evet, ışığa doğru yürüyenlerin önünde her zaman engeller olacaktır kuskusuz. Onlar, engellere rağmen ışıktan vazgeçmeyenlerdir.
Ne tür engel olursa olsun önlerinde, çabalarını sürdürenlerdir.Ve bu uğurda da gerektiğinde ölebilenlerdir.
Yürek, azim, sevgi, ilkeler, dürüstlüktür bunu yaptıran. Kendine saygı, yasadığı topluma saygıdır.
Sinekler, karanlıkta sıvışan kaçaklardır .
Karanlığa yürüyenlerdir.
Karanlık düşüncelerdir.
Şişenin ağzının karanlığa bakmasının onlarca hiç bir önemi yoktur . Sinsi, ilkesiz, yüreksiz, korkak varlıklardır.
SADECE Kendi yaşamları söz konusudur.
Nerede yemek varsa, nerede rahat yasayacaklarsa, nerede çok para kazanacaklarsa oraya giderler.
Onlar için karanlık olması önemli değildir açık ağızların.
Arıyı kovalamak isterseniz savaşır.
Engellere aldırmaz.
Amacı sadece ışığa ulaşmaktır. İğnesini sapladığında öleceğini bilerek savaşır. Ve değerleri için ölür.
Ama sinekler kaçarlar.Sonra yılışık yılışık tekrar dönerler
kovaladığınız yere. Yemeklerinize, kollarınızın üstüne tünerler.
Pis ayaklarıyla ezerler yaşadığımız her yeri.
Arılar yumurtalarını yalnızca kovanlarına bırakırlar.
Oysa sinekler her yere yumurtlar, her yerde ürerler.
Onlar için yumurtalarını bırakacakları yerin bile hiç önemi yoktur....
ENGELLERE RAĞMEN IŞIĞA YÜRÜYENLERE, IŞIĞA ULAŞMAK İÇİN
ÇABALAYANLARA, IŞIK SAÇANLARA SEVGİLER, SAYGILAR.......

zeynepc
27/03/2007, 14:56
konuyu yanlış yerde açmış olabilirim :(

PuNToGiRL
27/03/2007, 14:56
Çok güzel arkadaşım ya
tşkrler ;)

ABNEW
27/03/2007, 15:48
Teşekkürler paylaşıma...

ABNEW
27/03/2007, 15:51
AB ye Türkiye, bu birlik parçalanana kadar sadece aday olur.Ne içeri girebiliriz ne dışarı çıkabiliriz...

ABNEW
27/03/2007, 15:53
Bugün paylaşım günü anlaşılan:)
Teşekkürler...

dagored
27/03/2007, 15:58
teşekkürler bilgi için
Dünya Tiyatro Günü kutlu olsun...

zeynepc
27/03/2007, 16:03
Kendinizi zengin hissetmek istiyorsanız, sahip olduğunuz güzellikleri paylaşın
İleri derecede hasta iki adam aynı hastane odasındaydılar. Adamlardan birinin her öğleden sonra 1 saatliğine oturmasına izin veriliyordu, ciğerlerindeki suyun süzülmesi için. Bu hastanın yatağı odadaki tek pencerenin tam yanındaydı. Diğer hasta ise hep sırtüstü yatmak ;zorundaydı. Bu iki hasta saatlerce birbiriyle konuşur, eşlerini, ailelerini, evlerini, işlerini, askerlik anılarını, tatilde gittikleri yerleri anlatırlardı birbirlerine. Pencerenin yanındaki hasta, her öğleden sonra oturmasına izin verdikleri saati diğer hastaya pencereden görebildiklerini anlatarak geçiriyordu. Diğer hasta hep bir sonraki günü iple çekmeye başladı, dışarıdaki renkli ve hareketli dünyayı dinlemek için.

Pencere, içinde çok güzel bir göl olan parka bakıyordu. Ördekler ve kuğular gölde yüzerken çocuklar teknelerini suda yüzdürüyorlardı. Genç aşıklar, gökkuşağının tüm renklerindeki çiçeklerin arasında kol kola dolaşıyorlardı. Ulu ağaçlar etrafı süslüyor, uzaktan şehrin silueti görünebiliyordu. Pencere kenarındaki adam bunları muhteşem bir detayla anlatırken, odanın diğer ucunda yatan adam gözlerini kapar ve bu muhteşem manzarayı hayalinde canlandırırdı. Sıcak bir öğleden sonra, pencerenin yanındaki adam geçmekte olan bir şenlik alayını tarif etti. Diğer adam bando seslerini duyamasa bile hayalinde canlandırabiliyordu, pencere kenarındaki adamın tasviriyle.

Günler ve haftalar geçti. Bir sabah banyo yaptırmak için su getiren gündüzcü hemşire pencere kenarında yatan hastanın cansız bedeniniyle karşılaştı: Uykusunda, huzur içinde ölmüştü. Hüzünlendi, hastane görevlilerini cesedi dışarı taşımaları için çagirdi. Uygun zaman geçtiğine kanaat getirir getirmez, diğer hasta pencerenin kenarındaki yatağa taşınmasının mümkün olup olamayacağını sordu. Hemşire memnuniyetle isteğini yerine getirdi, hastanın rahat olduğundan emin olduktan sonra onu yalnız bıraktı. Yavaşça, duyduğu acıya aldırmadan, bir dirseğine yaslanarak dışarıdaki dünyaya bakmak üzere yatağından doğruldu adam. Sonunda, dışarıyı kendi gözleriyle görme zevkini yaşayabilecekti. Pencereden dışarı bakabilmek için yavaşça dönmeye zorladı kendisini. Pencere, boş bir duvara bakıyordu. Adam hemşireye, vefat eden oda arkadaşının pencerenin dışında gördüklerini sordu. Hemşirenin ölen adamın kör olduğunu ve pencerenin önündeki duvarı görmediğini söyledi.

"Sanırım seni cesaretlendirmek istedi" dedi.FRİENDS

erdiyilmaz
27/03/2007, 16:08
dünya tiyatroLar günü kutLu oLsun. sanırım bu hafta tiyatroLarda ücretsiz, arada bu tür sosyaL etkinLikLer güzeL oLuyor, yoksa biLgisayar başında asosyaL oLup gidiyor insan.

dagored
27/03/2007, 16:10
biLgisayar başında asosyaL oLup gidiyor insan.

kesinlikle katılıyorum Erdi

olayın bir de fiziksel sorunları var: bilgisayar başında oturmaktan hareket etmeyi unutuyoruz. ilerisiki yaşlar için kötü bir durum :(

zeynepc
27/03/2007, 16:12
evet ben mesela göbek yaptım kendime :) pek anlaşamıyorus ama beraber yaşamayı öğrendik ;) bu hafta spora başlıorum tavsiye ederim.göbekle yollarımız ayırcaaazzzz....

MOZDİ
27/03/2007, 16:13
eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş....

microab
27/03/2007, 16:15
Ooffff,nefismiş...

zeynepc
27/03/2007, 16:17
gerçekten olumlu insanlarla paylaşım yapmak hayatımızı çok etkiliyor..dikkat etmekte yarar var ;)hayata olumlu bakmak için.

Lewent
27/03/2007, 16:33
Güzel paylaşım, saol.

ABNEW
27/03/2007, 16:33
Olumlu paylaşım için teşekkürler:)

dagored
27/03/2007, 16:38
negatif ya da pozitif, insanlardan uzak durmamalı bence negatif insanları da pozitif yapmak için uğraşılmalı...
Yunus Emre'nin de dediği gibi;
yaratılanı sevmeli, yaratandan ötürü....
:)

MOZDİ
27/03/2007, 16:40
vayy emre çok güzel bağlamışsın sende hani :) süperdi

dejavu
27/03/2007, 16:48
güzel yazıymış paylaşım için çok teşekkürler..

zeynepc
27/03/2007, 16:54
emre yunus emre haklı belki ama şuanki hayat şartları insanlarda tahamül sınırını en alta indirdi.yinede dediğinin yapmakta fayda var tabi..;)

ABNEW
27/03/2007, 16:54
negatif ya da pozitif, insanlardan uzak durmamalı bence negatif insanları da pozitif yapmak için uğraşılmalı...
Yunus Emre'nin de dediği gibi;
yaratılanı sevmeli, yaratandan ötürü....
:)

O zaman şöyle diyelim:
Olumlulara daha yakın duralım:D

zeynepc
27/03/2007, 16:55
bak bu daha iyiydi..:D

Misafir2
27/03/2007, 17:02
aklına ve yüreğine sağlık arkadaşım paylaşımlarını beklıyorum şahsen.
çok teşekkürler paylaşımın için

erdiyilmaz
27/03/2007, 17:05
kesinlikle katılıyorum Erdi

olayın bir de fiziksel sorunları var: bilgisayar başında oturmaktan hareket etmeyi unutuyoruz. ilerisiki yaşlar için kötü bir durum :(
okuLda gün boyu biLgisayar başındayım, eve geLiyorum yine biLgisayar, Liseden beri 8-9 senedir böyLe. arada eLLerim agrıyor. bu yaşta kirençLenme mi vardır nedir biLmiyorum. omuzLarım fiLan ağrıyor. gözLer zaten bozuLdu gitti. asosyaLLik git gide artıyor. yakında insanLarLa karşıLıkLı yüz yüze sohbet etmeyi unutacağız : )

sonumuz hayır oLsun

zeynepc
27/03/2007, 17:07
ben teşekkür ederim:o

zeynepc
27/03/2007, 17:26
...Bir süre önce bir adam,
üç yaşındaki kızını, bir rulo altın renkli kaplama kağıdını
ziyan ettiği için cezalandırmıştı.
Durumları iyi değildi ve kızının, kâğıtları
ağacın altına koyacağı bir kutuyu süslemeye harcaması
onu çok sinirlendirmişti.

Buna rağmen küçük kız,
ertesi sabah hediyeyi babasına getirdi
ve "Bu senin için babacığım." dedi.
Arkadaşım, gösterdiği tepki için kendini suçlu hissetti
ama kutunun boş olduğunu görünce için için sinirlenmekten de
kendini alamadı.

Kızına bağırdı:
"Birine bir hediye verdiğin zaman
içinin dolu olması gerektiğini bilmiyor musun?".
Küçük kız babasına yaşlı gözlerle baktı ve şöyle dedi:
"Ama babacığım, kutu boş değil ki.
Ben kutunun içine öpücüklerimi üflemiştim.
Hepsi senin için babacığım."

Babanın içi paramparça olmuştu;
kızını kucakladı ve onu affetmesi için yalvardı.

Adam, bu altın renkli kutuyu yatağının baş ucunda
yıllarca sakladığını anlattı bana.
Ne zaman cesaretini kaybetse,
kutunun içinden hayali bir öpücük çıkarıyor
ve onu oraya koyan çocuğunun sevgisini hatırlıyordu.

Gerçek anlamda bakmak gerekirse, hepimiz,
arkadaşlarımız ve ailelerimiz tarafından
bize sunulan, karşılıksız sevgi ve
öpücüklerle dolu altın renkli kutulara sahibiz.

Dünyada sahip olabileceğimiz
daha değerli bir şey olamaz.

Hayata iyi bakın...:captain:

PuNToGiRL
27/03/2007, 17:27
oooo çok güzellll

dagored
27/03/2007, 17:37
aslında arkadaşlar ufak buluşmalarda biraz sportif organizasyonlar da yapsak tam süper olur :) mesela halı saha maçı, masa tenisi uvası,basketbol, yürüyüş....
bence süper olur

shoparr_
27/03/2007, 17:51
çok hoş hikayeler teşekkürler zeynep.

MOZDİ
27/03/2007, 17:52
nerden buluyon bunları parçalıyon bizleri :) bu da süper

femoli
27/03/2007, 19:55
çok güzel paylaşım eline sağlık

zeynepc
28/03/2007, 08:41
:ok: Yüzyılın gafları-2

Spor yazar ve yorumcularımızın söylediği ilginç, komik, unutulmayan sözler..

"Tugay, vurursa gol olur, vuruyoooor, aut..." (Bülent Karpat)
"Ben ona dırdırın kralını yaparım, ama lisanına hakim değilim." (Ahmet Çakar, Lucescu'ya çatarken)
"Değişik bir yerden gireyim sana..." (Erman Toroğlu, Şansal Büyüka'ya)
"Walsh ikinci yarı çok etkisiz, kendisini oyunda hiç göremiyorum..." (Can Bartu, Beşiktaş maçını yorumluyor; ancak Walsh devre arasında oyundan çıkmıştır)
"Bir Fransız bir Alman'dan, bir Türk ve bir İngiliz takımlarının maçında özür diliyor." (Ümit Aktan, Manchester United-Galatasaray maçında Cantona Stumpf'a yaptığı faulden sonra özür dilerken)
"Dokunuşu, vuruşu, şut orta karışımı vuruş şutu..." (Şansal Büyüka)
"Bu akşam değerli konuklarımızın yanında çok daha değerli iki konuğumuz var..." (İlker Yasin)
"Süper Lig'de ilk altı takımda altı takım var..." (Rıdvan Dilmen)
"O üçlüğü yemeseydik Amerika'yı yenerdik di mi Batur Abi?" (Murat Kosova)
"Özellikle yukarıdan yağmur yağınca..." (Lig TV muhabiri, FB-BJK maçından önce yağmurun yukarıdan yağdığını belirterek bizi aydınlatıyor)
"Uğur çek ordan benim şeyimi!!" (Şansal Büyüka, ekrandaki küçük görüntüsünden bahsediyor...)

Skor değil spor yazarı!
Adnan Aybaba: Delgado müthiş bir gol attı.
Serhat Ulueren: Golü gördün mü ki?
AA: Serhat, sen güzel goldü, uzaktan vurdu dedin ya.
SU: Ya yalan söylediysem.
AA: Sen yalan söylemezsin Serhat
Gökmen Özdenak: Yazını yazdın mı sen Adnan?
AA: Yazdım. Ben skor yazarı değilim. (Telegol)

"Efendim.. Eeeee... Hakan'ın şeyi yok..." (Hıncal Uluç)
"Bizi izleyenler kitlesel insanlar..." (Ziya Şengül)
"Oğuz'u bırak nadasa, bir yıl gözükmesin..." (Ahmet Çakar)
"Fatih Terim arkasını boş bırakmasın, doldururlar..." (Ömer Çavuşoğlu)
"Bu pozisyon, pozisyon icabı bir pozisyon..." (Erman Toroğlu)
"Sayın Şengül, lütfen cetrefilli cetrefilli konuşmayın..." (Ahmet Çakar)
Ziya Şengül ve Ahmet Çakar Telegol programında feci kapışır; Çakar, Ziya Şengül'e bir daha 'abi' demeyeceğini iddia eder, bir hafta sonra: Abi, sözünü balla kesiyorum..." (Ahmet Çakar)
Güntekin Onay: Hocam, peki burada faul var mı?
Ahmet Çakar: Tabii, bu sabaha kadar kırmızı kart!!!

Adnan Aybaba: Maçın içinde yapılması gereken değişiklikleri hissedip bunu alacaksın. Bu meziyet bende var. Ne gülüyorsun?
Serhat Ulueren: Gülmüyorum.
AA: Pratik zeka yani! Anlatabildim mi?
SU: Tebrik ederim.
AA: Zico'da, Gerets'de, Tigana'da bendeki şu pratik zeka yok. (Telegol)

"Girerse basket olacak..." (Murat Kosova)

Gaza gelen spiker!
"Faul, faul!! Yok ya, faul değilmiş, sanırım ben gaza gelmişim..." (Murat Kosova)
"Bugün baktım gazetelere kimse yazmamış, ben de yazmamışım..." (Haşmet Babaoğlu)
"96'lı yıllar ne güzeldi..." (Vedat Okyar)
Kazım Kanat: Görüşlerine katılıyorum.
Ahmet Çakar: Saçmalıyor muyum? Görüşlerime katılıyor musun?
KK: Saçmalıyorsun... (Santra)

"En sevdiğim futbolcu şu panço denilen oğlan, pançu mu o..." (Ömer Çavuşoğlu)
"İbrahim'i boşaltmaya çalışıyoruz..." (Murat Kosova)
"Eee, tabi sevgi olayı Ercan..." (İtalyan hakem Collina oyundan çıkan Hagi'nin elini sıkınca Tanju'nun Ercan Taner'e ettiği laf)
"Hocam sıcak giriyor..." (Şansal Büyüka, yeni yaptırdığı dişlerinden ağzını kapayamayan Erman Toroğlu'na)
"You... out ball, shut up!!!" (Fatih Terim rakip futbolculardan birine sesleniyor)
"Milli takımımıza resmen büyüsüz bir değnek değmiş durumda..." (Murat Kosova)
Abidin Aydoğdu, Danimarka-Fransa maçını anlatırken, Zidane koşarken topa basar ve düşer: "Evet Zidane'dan fantastik hareketler..."
Ömer Üründül: Vay vay vay vay vay...
Spiker Yalçın Çetin: Hem de ne vay! (BJK-Gençlerbirliği maçında bir pozisyondan sonra)

"Beşiktaş bu akşam bir golu üç puanla aldı!" (Ercan Taner, "Beşiktaş üç puanı bir golle aldı" demek istiyor)
Yanlış karar veren hakemi seyirciler protesto eder: "Bu dünyadaki en yalnız insanlar hakemlerdir sevgili seyirciler, bu dünyanın her yerinde böyledir." (Ümit Aktan)
"Ve Michael Jordan bugün futbolu bıraktı!!!" (SkyTürk spor haberleri sunucusu)

FIFA kapansın!
Ziya Şengül: Benim yorumuma göre, goldü o.
Adnan Aybaba: Kitapta kural var, kitaba göre faul.
ZŞ: Ben o kitaba da inanmıyorum.
AA: Olur mu abi? O zaman Ziya Abi'nin kuralı olur.
ZŞ: Ben bu kuralı kabul etmiyorum. Kimmiş bu aksiyon alanını belirleyen?
AA: FIFA belirliyor.
ZŞ: FIFA'yı da tanımıyorum. Ben bu kurala karşıyım, böyle bir kuralı kabul etmiyorum.
Serhat Ulueren: Ben de ofsayta karşıyım o zaman!.. (Telegol)

"Bu saç modeliyle annemin elmalı pastasını andırıyor..." (Murat Kosova, NBA'de siyahi bir basketçiyi bir şeylere benzetmeye çalışıyor)
8-0'lık İngiltere maçında 5. ya da 6. golden sonra Abidin Aydoğdu: "Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk...", "Vay anasını sayın seyirciler, bir gol daha yedik..."
8. golden sonra: "Evet sayın seyirciler, maç bitti hâlâ gol yiyoruz. Olacak iş değil..."

Vallahi, daha bitmedi...

Diyosun!

Ümraniye'de patron benim, ben ne dersem o olur.

(Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot)

Tanımıyor musun?

Ne yaptığını bilmez bir garip adam. Song'a küsüyor. Ya sen kimsin de Song'a, Galatasaray'ın futbolcusuna küsüyorsun?

(Aziz Üstel - Futbolmania, CNNTürk)

Tabii tabii 2!

Engin Verel futbol okulunda 46 tane talebem var. Onlardan daha iyi biliyoruz biz bu işi.

(Engin Verel - 3. Devre, Kanal D)

Toroğlu'nun aklı!

Silah çekmişsen herkese ateş edeceksin. Yoksa çekmeyeceksin.

(Erman Toroğlu - Maraton, Lig TV)

İzledik Abi!

Dünkü maçı çok dikkatli izlediniz mi?

(Turgay Şeren - Akşam)

Hay hay!

Alex'e gelince "şayet sakat değilse" transferi yenileyin, ama sezon sonunda yanına sakın Brezilyalı transferi yapmayın, çünkü Dünya Kupası'nda ve son
Portekiz-Brezilya maçında gördük. Artık Brezilya'nın tribüne hoş gelen ve hazırlık paslarıyla ağır aksak oynanan şov havasında futbolu Avrupa'da geçmiyor.
Agresif, sert ve prese dayalı oyun düzeni beğeniliyor. Bu nedenle bundan sonra yapılacak transferlerde örneğin Çekler, Polonya ya da Afrikalı oyuncuları araştırmanızı öneriyorum.

(Hulki İlgün - Fanatik)

Aferin sana!

Biz Zico'ya yaptık kadroyu, Samandıra'ya gönderdim ben. Rica etti, Zico'ya gönderdim.

(Sinan Engin - 3. Devre, Kanal D)

Kim ne imiş?

Ahmet Çakar: İkimizden biri psikopat, ben sana söyliyeyim. Hiç debelenme!
Gürcan Bilgiç: Kimin ne olduğu belli hocam.

(Santra - ATV)

Belli, Türkçe gitmiş!

Beyler üçünüze birden teessüf ederim. Beni, çok birden, sinirlerimi kaldırdınız.

(Ahmet Çakar - Santra, ATV)

Özlü söz 66!

Nazar değmedi nazar çarptı.

(Ali Sami Alkış - Star)
:banned:

mavigitar
28/03/2007, 08:46
süper bunlar ya:):):):):):)

zeynepc
28/03/2007, 08:52
evet bende çok güldüm :)

ErdeM53
28/03/2007, 08:59
süpermiş. saol paylaşım için. :D:D:D:D

erdiyilmaz
28/03/2007, 10:49
: )

bizim spikerLerden gaf üstüne gafLar süper

gurik
28/03/2007, 11:27
çok hoş oldu bunlar evden çıkmadan baya bi güldüm. Türkçemizin ne kadar zengin bir anlam yükü olduğunu ispatlıyorlar.

dagored
28/03/2007, 12:25
güzel ülkemden araba manzaraları.....

https://img144.imageshack.us/img144/6173/34060364xk3.jpg (https://imageshack.us)

https://img292.imageshack.us/img292/8459/10xh7.jpg (https://imageshack.us)

https://img245.imageshack.us/img245/4360/11rx2.jpg (https://imageshack.us)

https://img329.imageshack.us/img329/3658/12eb9.jpg (https://imageshack.us)

https://img181.imageshack.us/img181/8374/13pd7.jpg (https://imageshack.us)

https://img185.imageshack.us/img185/7799/20xe1.jpg (https://imageshack.us)

https://img86.imageshack.us/img86/4185/22ef9.jpg (https://imageshack.us)

bu da bonus olsun :icon_lol: :naughty:

https://img183.imageshack.us/img183/6863/15rb6.jpg (https://imageshack.us)

zeynepc
28/03/2007, 13:01
yaa ben nie resim ekleyemiorum bu şekilde:(

femoli
28/03/2007, 13:07
bonusa bak bee helal dogored sözlün görmesin

zeynep çok güzel paylaşımın için saol...

dagored
28/03/2007, 13:17
yaa ben nie resim ekleyemiorum bu şekilde:(

zeynep sorunun cevabı burda
https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=4

zeynepc
28/03/2007, 13:22
:ebebe: mahkeme tutanaklarıSORU : Doğum tarihiniz nedir?
CEVAP : 15 Temmuz
SORU : Hangi yıl?
CEVAP : Her yıl

SORU : Hastalığınız hafızanızı etkiliyor mu?
CEVAP : Evet
SORU : Peki ne şekilde etkiliyor?
CEVAP : Olayları unutuyorum.
SORU : Bize unuttuğunuz bir şeyi örnek olarak verebilir misiniz?

SORU : Sizinle yaşayan oğlunuz kaç yaşında?
CEVAP : Ya 38 ya da 35 Hangisi olduğunu hatırlamıyorum.
SORU : Ne kadardır sizinle yaşıyor?
CEVAP : 45 yıldır...

SORU : Kocanız uyandığı zaman, size söylediği ilk şey neydi?
CEVAP : Bana ''Neredeyim ben, Canan?'' dedi.
SORU : Peki bu niçin canınızı sıktı?
CEVAP : Çünkü benim adım Suzan...

SORU : Korna çaldınız mı?
CEVAP : Kazadan sonra mı?
SORU : Kazadan önce.
CEVAP : Tabii; 10 yıl boyunca...

SORU : Kadının üç çocuğu vardı değil mi?
CEVAP : Evet.
SORU : Kaçı erkekti?
CEVAP : Hiçbiri.
SORU : Hiç kız çocuğu var mıydı?

SORU : Merdivenlerin bodrum katına indiğini söylediniz.
CEVAP : Evet.
SORU : Aynı merdivenler yukarı çıkıyor muydu?

SORU : İlk evliliğiniz nasıl sona erdi?
CEVAP : Ölümle.
SORU : Ölen kimdi?

SORU : Saldırganı tarif eder misiniz?
CEVAP : Orta boyluydu, sakalı vardı.
SORU : Kadın mıydı, erkek miydi?

SORU : Vücudu incelediğiniz zamanı hatırlıyor musunuz?
CEVAP : Otopsi 18.30 da başladı.
SORU : Adam ölüydü değil mi?
CEVAP : Yok, masada oturmuş, neden üzerinde otopsi yaptığımı merak ediyordu!

zeynepc
28/03/2007, 13:24
sonuncusu süpermiş ama :D

microab
28/03/2007, 13:47
Zeynep eline sağlık...

zeynepc
28/03/2007, 13:48
:ssss: YASADIGIN DUNYAYI SORGULAYAMIYORSAN, BARI ULKENI SORGULA.....
ASIL DEGERI 9 (DOKUZ) TRiLYON DOLAR DiKKAT 9 MiLYAR VEYA 9 MiLYON DEGiL 9 TRiLYON DOLAR... ABD SADECE 40 KIRK MiLYON DOLARA KAPATACAK YAZIKLAR OLSUN....
KAPTIRANA, VERENE ... VATANINI SEVEN HERKESE bu konuyu GONDERELIM, HEPINIZIN BILDIGI GIBI ETIBANK OZELLESTIRILECEK VE ALICISI AMERIKA...VE BOR ISLETMELERI ETIBANK BUNYESINDE. KONULAN FIYAT NEDIR 40 MILYON
:deal:
Borla calisan araba uretildi, Turkiye kiskacta. Arabayi bor madeniyle calistiracak patentli 600 proje oldugu ortaya cikti. Turkiye, dunya rezervinin yuzde 70`ine sahip ve uluslararasi teroristler Turkiye uyanmadan bu kaynagi ele gecirmeyi planliyor. bu maili paylaşarak en azindan bir toplum bilinci olusmasina yardim edebiliriz... ya da direkt silin... torunlariniz size ve 7 ceddinize sovsun...:ranting2:

Misafir2
28/03/2007, 13:51
bu ve buna benzer sayısız örneklerımız var sadece bıraz araştırmak ve dıkkat etmek tüm çarpık polıtıkaları göz önune çıkartıyor ama anlaya bılene ve anlamak isteyene

teşekürler zeynep

zeynepc
28/03/2007, 13:52
güyyaa bunlar gerçekmiş :) aaa aaa

femoli
28/03/2007, 13:53
sana canı gönülden katılıyorum beypazarı elden gidiyor arkadaşlar tükiye bor zengini ama bunun değerini bilen kimse dünyanın bor rezerv nin yüzde 70 beypazarından bor madenlerinden çıkıyor bor dan üretilen ürünler saymakla bitmez deterjandan metal alaşıma kadar her şey ,tonunu 3 kuruşa satığımız boru işlenmiş olarak dışarıdan 300 kuruşa alıyoruz büyk bir haksızlık.....

shoparr_
28/03/2007, 13:54
https://youtube.com/watch?v=CFH-vSStKJk

https://youtube.com/watch?v=CuTCPSZ1amk

+18 telegol olayların tavsiye ederim :D

paylaşım için teşekkürler zeynep..koptum

İbrahimKC
28/03/2007, 13:54
bu tip maillerin gerçeklik payından ciddi şüphem olduğu için inanmıyorum.

Hiç bilimsel bir veri dayanmadan direk birilerinin gözlerini boyamak kandırmak gaza getirmek amaçı ile yazılmış mailler bana göre.

Örneğin, Tuz gölü ile yazılan mailli biliyorsunuzdur, Konya'ın lagımı boşalıyor öyle yapıyor böyle yapıyor diye bir sürü yazan en altta pamukkale üniversiteden bir hocanın imzası olan bir araştırma mailli.

Hocayla mail yoluyla irtibata geçip yazın gerçekten kendisine ait olup olmadığını soran bir arkadasım, cevap olarka maildekilerin ciddi iddalar olduğu ama bunalrın kanıtlanmadığı yazınında kendisi tarafından yazılmadığı belirtildi.

Bor konusunda kesinlikle gerçekler var ama dolaşan maillerin ne kadarı doğru bakabileceğimiz resmi bir bilgi yok ne yazıkki..

zeynepc
28/03/2007, 13:55
bişe deil.şu durumda dünyanın en zengin ülkelerinden biriyis :D

femoli
28/03/2007, 14:02
telegol yarıldım shoparr saol be

zeynepc
28/03/2007, 14:03
bor madeni ve niğde civarı yıllardır konuşulan bi konu.birascık delil istiyosan etibankın özelleşme nedenini düşünebiliris bence.boru çıkartıyorus fakat işlememize izin verilmio..ayçiçeğini yetiştiriyorus ama işleyemiorus,fındık depolarda beklio cabası.bence yalan diil ben inanıorum bu tarz olaylar Türkiyenin kaderi bence. .;)

zeynepc
28/03/2007, 14:36
türkçe ne isim koyardınız??

mango turuncusu mesela portakal turuncusu

ErdeM53
28/03/2007, 14:37
rock siyah=kömür siyah

femoli
28/03/2007, 14:40
titanyum gri : aşk grisi

maviş
28/03/2007, 14:43
New Orleans Mavi: Marmara Mavisi :)

mavigitar
28/03/2007, 14:44
egzotik kırmızı = aşk (alev) kırmızısı

ufuk61
28/03/2007, 14:49
titanyum grisi: milenyum grisi
.

zeynepc
28/03/2007, 14:50
new orleans mavi=okyanus mavisi

Akincl
28/03/2007, 14:53
Bolero kırmızısı

Bildiğin bordo:)

levogrande
28/03/2007, 14:53
egzotik kırmızı = kan kırmızı

zeynepc
28/03/2007, 16:54
?

GaladrieL
28/03/2007, 16:59
eğer gerçekse beni oraya götürebilir mi biri acaba??
dönüşümde olmasın emii :)

shoparr_
28/03/2007, 17:05
photoshoptur bence

microab
28/03/2007, 17:07
Dubai deki ada da aynen böyle dolgu ile hallediliyor,petrol şeyhlerinden biri parayı bastırıp denizi doldurtmuş da olabilir...

zeynepc
28/03/2007, 17:09
nası bişe ya buraya sahip olup burda yaşamak ? ööf bee iyi bişeydir :)

youcq
28/03/2007, 17:12
GP'yi kullanacak yol yok ki ama orada, yüzebiliyor mu bu araçlar?

Auto engineeR
28/03/2007, 17:12
artık parayı werene özel ada yaptırılıyor.
denizi doldurarak müşterilerin istediği büyüklükte ada yapılabiliyor. gerisi zaten kolay :)

femoli
28/03/2007, 17:13
bune ya nasıl böyle insan korkar deniz yükselse aman allahım kaçacak yerde yok

dagored
28/03/2007, 17:17
Dubaili zenginlerin sitesi olabilir...

mesela ÖzDubai sitesi :D:D:D:D:D

etraftaki büyükçe ada dalgakıran olarak doldurulmuş sanırsam, içindeki diğer küçük adacıklar da sahiplerini bekliyor olabilir :D:D:D

e tabi fatoş değilse :D

zeynepc
28/03/2007, 17:19
yaa bu ağaçlar bu ev t gibi..ti bile yakarrr amaaaan...

jeoenis
28/03/2007, 17:20
bence bu kesinlikle bir t evin etrafında bir tek insan bile yok

microab
28/03/2007, 17:26
Bu tsede adamlar koskoca Palm Jumeirah ı yaptılar bitirdiler yavv...

https://img59.imageshack.us/img59/2241/palmjumeirahmv3.jpg

zeynepc
28/03/2007, 17:28
çok özür diliyorum..ama ohaa dicem hatta yuhara..bu ne güzellik yaa..adamlarda petrol kalmadı turizime yatırım yapıolar..valla bravo

jeoenis
28/03/2007, 17:28
çoook ilginç

microab
28/03/2007, 17:31
Petrol tükendikten sonrada bacasız sanayi Turizm ile yollarına devam edecekler.
Para olduktan sonra devammm...

Dünyanın sekizinci harikası diye anılan Palmiye Adası, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai sahillerinde inşa ediliyor. Palmiye Adası’nda halen inşaatı devam eden ‘The Palm Jumeirah Shoreline Apartments’ adı verilen konut projesi . Jumeirah Bölgesi’nde denizin doldurulması ile yapay olarak hazırlanan palmiye biçimindeki dev yerleşim merkezinin büyük bölümü tamamlandı. Beş kilometre uzunluğunda gövdesi, 17 kolu ve 12 km uzunluğunda yarım ay biçimli bir dalgakıran barındıran Palmiye Adası, 30 km. uzaklıktaki yine palmiye biçiminde yapılan ikizi Jebel Ali ile birlikte toplam 100 lüks otele de ev sahipliği yapacak.

Palmiye ağacı görüntüsü veren palm jumeirah adasının yaprak şeklinde 17 yarımadası bulunuyor.Her bir yaprağın üzerine iki sıra halinde süper lüks evler yer alıyor.Palm jumeirah’ın yapraklarında 1400 villa ve ağacın ana gövdesinde de 2500 dairenin yer aldığı 20 apartman var.İnşaatın maliyeti 14 milyar doları buluyor. Bizim paramızla 20.5 katrilyon.Palm jumeirah’ın inşaatında 14 bin işçi geceli gündüzlü çalışıyor.

2006 Ağustos ayında yazılmış bir makaleden alıntı yaptım fakat,Kasım ayında ilk ev sahiplerinin taşınacağı söyleniyordu...

EKLEME: https://www.pbase.com/bmcmorrow/dxbpalms Palmiye adasından fotoların bulunduğu link

zeynepc
28/03/2007, 17:39
yaaa böle gözlerim pörtledi okurken..tebrik ederim ya süper bu adamlar..paralarıda var akıllarıda..hammadde zaten var..kıskanmamak elde deil.benim ülkemde olsada keşke ben gidemesem..100 lüks otel 100 yaa 100..

zeynepc
28/03/2007, 17:46
kızmak yok başına koydum:ok:

jagar
28/03/2007, 17:49
yorumsuz .... ( bööööööööö :icon_smile_dead: :icon_smile_sleepy: )

ErdeM53
28/03/2007, 17:49
ııııııııııııııyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy y

jeoenis
28/03/2007, 17:50
midem kalktı kesinlikle çin mutfağı bana göre değil

zeynepc
28/03/2007, 17:50
yaaa bencede..napıo bu adamlar ne bulsalar yiyolar...valla eksik tahta bunlar yaaa:D

zeynepc
28/03/2007, 17:52
potansiyel yiyici bunlar yaa.düşünsenize 2 tane adam oturuo sokakta falan..birden önlerinden bişe geçio hayvanlardan biri işte.direkt hadi yiyelim .yok böle bişe yaaa...:s17:

Auto engineeR
28/03/2007, 18:17
çok lezizzzz görünüolarrrr.... hmmm :p

unik06
28/03/2007, 18:25
kaç milyar insan avr orda yaw.. biraz insaf edin hehehe:)

nasıl doyursunlar.. bulgurla pirinçle.. :)

SANtO
28/03/2007, 18:47
zeynep hanım iğrenç ya bu çinliler. ben bi kere televizyonda seyretmiştimde azkalsın kusuyodum. tüh..

PuNToGiRL
28/03/2007, 18:49
Zaten midem rahatsız görünce daha da kötü oldum, bana bişeyler oluyo
iğrenç ötesi!!!

tigis
28/03/2007, 18:55
belkide onlarda bizim mutfağımızdaki kuzu tandırı,işkembe çorbasını,yuvalamayı,ciğer kavurmayı,et soteyi görünce ığğğhhhh diyolardır :)
denemeden yorum yapmayalım tadı güzeldir belkide kimbilir :)

06kaymak
28/03/2007, 18:57
tamam bunlar igrenc ama cok guzel olanlari da var:)

Gianfranco
Gokmen Ozdenak dokturmus...saatten olsa gerek :)

SANtO
dubai deki muhteşem yahu. Parayı bulsakda bizde alsak oralarda bi yer, 1 metrekare arsa falan..

06kaymak
evet tadi cok lezzetli ve bir o kadar da saglikli olan yemekleri de var...

tigis
28/03/2007, 18:58
illaki vardır kardeş herşeyleri kötü değildir ki bu adamların
di mi ama?

SANtO
28/03/2007, 18:59
faremi güzel? zaten köpekten, böcekten başka ne yiyolarki..

tigis
28/03/2007, 19:04
santo kardeşim bizim oralarda 1 metrekare yer alabilmemiz için
herhalde günümüz şartlarında bi 50 sene falan çalışmamız lazım :)

SANtO
28/03/2007, 19:06
santo kardeşim bizim oralarda 1 metrekare yer alabilmemiz için
herhalde günümüz şartlarında bi 50 sene falan çalışmamız lazım :)

haklısın tigis hocam. hemde hiç harcamadan..

BGRAYS
28/03/2007, 19:32
Bu tsede adamlar koskoca Palm Jumeirah ı yaptılar bitirdiler yavv...

https://img59.imageshack.us/img59/2241/palmjumeirahmv3.jpg

ne biliyim fazla beğenmedim sanki biraz fazla güzel olmus :) ..

Linos
28/03/2007, 19:57
İlahi Zeynep, cin falan görünce başlıkta korku içeren bir şeyler bekliyordum :D :D :D

microab
28/03/2007, 20:26
Bunların bide Tayland modelleri var,onların canlı maymun lokantaları var.Hayvancıkların canlı canlı beyinlerini yiyor şeref yoksunları...

PuNToGiRL
28/03/2007, 20:30
sizi yemeğe davet ediyorum fare kızartması yapçam :)

SANtO
28/03/2007, 20:36
sizi yemeğe davet ediyorum fare kızartması yapçam :)

bide haşlamasını dene :icon_surprised:

PuNToGiRL
28/03/2007, 20:39
ıyyyy :)

Auto engineeR
28/03/2007, 23:36
bunlara iğrenç diyoruz da, insanlık dışı olan yemekleri de war : CENİN!! konserwe İNSAN BEYİNLERİ..
yorumsuz yaw..

ABNEW
29/03/2007, 00:37
Bunların mutfaktaki işçilikleri de çok ucuz:D

zeynepc
29/03/2007, 08:56
ben bide şey görmüştüm..hamam böceklerini canlı canlı yiyolardı..ıyyy.

Mısafır
29/03/2007, 08:58
afıyet olsun yarasın lop lop et olsun ...

Dikici
29/03/2007, 09:06
ben bide şey görmüştüm..hamam böceklerini canlı canlı yiyolardı..ıyyy.

oda güzelmiş:icon_smile_tongue:

zeynepc
29/03/2007, 09:16
merak edenlere öm yazarım..aramızda kalmak şartıyla :D

zeynepc
29/03/2007, 09:24
yaa şimdi forumda söylesem yine tepki alcam benimde başka yönlerden zararıma olcak..size keyifli forunlar diliorum.;)

femoli
29/03/2007, 09:25
bişimi oldu birmottan felan

erdiyilmaz
29/03/2007, 09:26
eğitime gidecekti ; )

GaladrieL
29/03/2007, 09:28
çabuk gelll :)

zeynepc
29/03/2007, 09:29
yoo eğitime var daha :)

İbrahimKC
29/03/2007, 09:47
Spor yazar ve yorumcularımızın söylediği ilginç, komik, unutulmayan sözlere dünkü maçtan bir örnek..

Türkiye korner kullandı, ceza sağına düşen top Norveç'liler tarafında uzaklaştırıldı..

Spiker: Rebound'u alamadık sayın seyirciler...

femoli
29/03/2007, 09:51
abi sipiker 10 numaraydı ya adam rebound dedi yaw sipiker kafayı yemiş daha neler söledi

erdiyilmaz
29/03/2007, 10:03
hımm o zaman başka bir bahane buLaLım : )

yıLLık izine çıkıyorsun? bakaLım iLk kim tahmin edecek, biLene 1 yıLLık ücretsiz bakım hediye edeLim ; )

"günün sorusu: zeynepc nereye gidiyor?"

Dr.Hannibal
29/03/2007, 10:14
ya adamların ucuz işçilik için çalışmaktan beyinleri sulanmış zaten :)
ne yapsın garipler yakında kimbilir yiycek ne bulurlar her şeyi yiyolar çünkü :)

mavigitar
29/03/2007, 10:15
arkadaşım çok özletme kendini...umarım çok önemli bişiy yoktur...iyi bak kendine...

Mısafır
29/03/2007, 10:17
gizlimiz saklımız mı var ? yaz bılsın herkez...

zeynepc
29/03/2007, 10:19
yok bişi yaaa :) sınav iş zor oluo ;)

ufuk61
29/03/2007, 10:20
zeynep kardeş adamlar ne yapsın ağızlarının tadını bilmiyor bunlar yavvvvvvv

İbrahimKC
29/03/2007, 10:21
Ahhh Zeynep haaa.. Sabah sabah stres yaptın valla...

Sana Haftasonu için şimdiden başarılar.. Kolay gelsin..

Lewent
29/03/2007, 10:21
Ya wallahi brawo :) ben de başlıkta öle x mix görünce bolbol dedim noluyoruz yaw, ne yiyiyo bu adamlar böle :D :D Ünlem flan koysaydın he he. Afiyet olsun adamlara, ne diyelim...

erdiyilmaz
29/03/2007, 10:23
benden söyLemesi, forum bağımLıLık yaptıgı için, sınav günü sabahı da dahiL oLmak üzere forum'a girecek eminim :D

zeynepc
29/03/2007, 10:25
teşküüür ;)

Dr.Hannibal
29/03/2007, 10:25
ufak minibüs dialogları ;
1-söför bey mübarek bi yerde inebilir miyim?
su ilerdeki caminin önünde birakayim teyze seni...
2-basibüyük mü?
evet, basibüyük.
ne zaman kalkar?
sen oturursan kalkar bacim.
-Ne kadar vericem?
-2 versen yeter

3 - şöför- arkadan vermeyen var mi?
yolcu- az önce eline verdik ya kardesim..

4 - yolcunun sigarasi bitmistir fakat minibüst0e
oldugunu unutmaktadir
yolcu- bir monte carlo lütfen
söför- abla bu bakirköye gider

5 - neriman sen arkadan verme ben veririm

6 - kadin: kizim dur! ben vereyim benimki bozuk zaten...
kizi: aman ne olcak sanki nasil olsa benimki de
bozulacak,ben vereyim!

7 - oğlum bu eminönü'nden geçer mi?
-yok teyze biz taksime çikiyoruz
-hah tamam oglum siz gidin ben gelmeyeceğim

8 - yolcu: - abi heykel'e çikiyo mu?
soför: - yok abi, yanindan geçiyo.

9 - arkadaki aksi teyze öndeki uzun saçli
delikanliya seslenir: -kizim şurdan bir kisi uzatir misin?
ben kiz degilim!!!
amaaaan ne bileyim kizmisin dulmusun, uzat iste!!

erdiyilmaz
29/03/2007, 10:43
Midesi kaldırmayanlar lütfen bakmasın!..

https://img204.imageshack.us/img204/9579/5qb3wk1.jpg
https://img207.imageshack.us/img207/4941/1cd2un5.jpg
https://img214.imageshack.us/img214/8926/2lt5fm6.jpg
https://img214.imageshack.us/img214/4784/3sd2pe8.jpg
https://img204.imageshack.us/img204/816/4oq1ak5.jpg
https://img207.imageshack.us/img207/8251/6kl5bt1.jpg
https://img214.imageshack.us/img214/2610/7ug6ha9.jpg
https://img214.imageshack.us/img214/7414/8nr5rh2.jpg
https://img204.imageshack.us/img204/5313/9fg7zx7.jpg

kürtajLa aLınan ya da erken dogan bebekLer, çin'de asiLLik göstergesi oLarak hastahaneden satın aLınıp bu şekiLde yeniyor (bebek fiyatı küçükLügüne göre 50$ iLe 70$ arası)

zeynepc
29/03/2007, 10:49
erdil bu bir şaka..şaka şaka şaka ..böyle bişe olamas yaaaaaaa...isyanlardayııım...:s20:

Dikici
29/03/2007, 10:52
insanlık kawramından yoksn mahluklar nasıl kıymışlar o bebeğe.alçaklar bide yiyiyo ya .. bunlar ıın insan olma yüzdesi bile yok.

Dr.Hannibal
29/03/2007, 10:53
ya inanmıyorum yaa
sabah sabah midem kalktı abi bunlar insan olamaz ya off yemedikleri bi bu kalmıştı bunuda yaptılar ya

Linos
29/03/2007, 11:15
Erdi, fotoğraflar iğrenç! Harbiden insanın midesi kalkıyor!.. Sadece link versek ;)

ORACLE
29/03/2007, 11:17
İğrenç ve şer...... adam bunlar ya.
Midem darma duman oldu

Lewent
29/03/2007, 11:22
Ufff, çok kötü yaw, pes doğrusu :( gerçekmidir acaba.

ufuk61
29/03/2007, 11:30
bunlar ne biçim insan yaaa resmen cenın yıyorlar

dagored
29/03/2007, 11:37
irençççççççç !!!!!!!

bu konu kaldırılsa olmaz mı?

hatırlatırım sizlere 13 yaşında da üyelerimiz var!!!

Linos
29/03/2007, 11:55
Erdi sanırım online değil! Fotoğrafları link haline getirdim! Midesi kaldırmayacak olanlar bakmasın!..:ok:

canberkkilic
29/03/2007, 13:08
daha kahvaltı yapmadım Erdiii naptın sen yaa !! böghh :icon_smile_dead:

Misafir2
29/03/2007, 14:25
başarılar dılıyorum

youcq
29/03/2007, 15:02
ben geldim kota doldu da eski üyelerden birinin gitmesi mi gerekiyordu yoksa :-)
her ne işin varsa kolaylıklar dilerim, umarım geri dönüşünde de karşılarız bu kadar kalabalık
nede olmasa ilk hoşgeldin mesajımı senden almıştım

karagümrüklü
29/03/2007, 15:29
hayırdır zeynep merak ettım valla nedır senı forumdan uzaklastıracak sey? her foruma gırdıgımde senden bı msj goruyodum .artık goremıcez anlasılan.

ABNEW
29/03/2007, 17:21
Paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar...:)

zeynepc
29/03/2007, 17:28
şifremi unuttum..sistem beni iteledi yaaaa:icon_cry:

microab
29/03/2007, 17:30
Kim bakiim o sistem göster :boxin: :kar: :s19:

Hem giremiyecem diyo,hemde giremiyom diyo :D

zeynepc
29/03/2007, 17:32
büyük konuşmuşum yaaaw :D harbiden giremedim :(

zeynepc
29/03/2007, 17:35
yaa tamamen deil ama bu kadar sık olamiicam..iş ders falan konsantre olamıorum..;)

zeynepc
29/03/2007, 17:47
....:lamer:

Auto engineeR
29/03/2007, 17:49
gerçekten etkileyici..
teşekkürler paylaşım için..

zeynepc
29/03/2007, 17:51
çok etkiliyici..çook;)

İbrahimKC
29/03/2007, 18:01
ee sen forumu dışlayınca oda alıntı tabiii..

zeynepc
29/03/2007, 18:09
:D

OzzY
29/03/2007, 18:15
kusura bakma mailini yeni aldım.

ErdeM53
29/03/2007, 18:39
dayanamadın dimi söyledik sana bağımlılık yapar forum diye :D:D

tigis
29/03/2007, 18:57
hayatı boyunca yaşadığı her an (acı,sevinç,üzüntü,keder,nefret,aşk...)
bir mıh gibi çakılmış yüzündeki çizgilere

zeynepc
29/03/2007, 19:19
aynen öyle.fotoğrafı çekeninde ellerine sağlık çok güzel yakalamış ama

PuNToGiRL
29/03/2007, 19:20
Paylaşım için tşkrler arkadaşım ;)

zeynepc
29/03/2007, 19:20
bişi diil ;)

tigis
29/03/2007, 19:23
bir laf vardır bilirsin çekene değil çektirene bak diye :)
bu kareyi görüpte ölümsüzsüzleştirmeyecek insan evladının yaşadığından şüphe ederim ben

tempesty
29/03/2007, 19:29
heykel gibi walla ya çok ilginç :)

zeynepc
30/03/2007, 08:58
...

femoli
30/03/2007, 08:59
tüm müslüman aleminin mevlit kandili mübarek olsun...

zeynepc
30/03/2007, 09:03
Çalınan ekmek Emin ÇÖLAŞAN

GAZETECİLİK yaşamında her dakika her şeyle yüz yüze geliriz. Çok şaşırdığımız anlar olur. Bazılarına inanmayız, inanmak istemeyiz.

İstanbul'dan bir okuyucum tarafından birkaç gün önce gönderilen faks, bunlardan biriydi. İsminin açıklanmasını istemeyen okuyucum aynen şunları yazıyordu:

"21 Mart günü arabamı Kadıköy tarafında cadde üzerine park ettim. Yarım saatlik bir işim vardı, oraya gidecektim. Arabamın sağ arka koltuğuna az önce önünden geçtiğim marketten aldığım üç ekmeği bırakmıştım. Ekmekler naylon poşet içerisinde duruyordu. Camlarım renkli değil. Yani dışarıdan bakınca arabanın içini görüyorsunuz.

Biraz sonra geldim ve arabamın kapısını açtım. Ben fark etmemiştim, tam o sırada genç bir hanım gösterdi: 'Beyefendi, arabanızın arka camını kırmışlar.'

Hemen arkaya dolandım, gerçekten de sağ arka cam kırılmıştı...

Ve sağ arka koltukta bulunan üç ekmek çalınmıştı.

Arabamda zaten başka bir şey yoktu ve dolayısıyla radyo-teyp falan gibi çalınan başka bir şey de olmamıştı.

Nereden nereye geldiğimizin bundan daha iyi bir örneği olamaz. İnsanlar ana caddede bile o riske giriyor ve camı patlatıp ekmek çalıyor.

Çevredekilere sordum, olayı gören ve duyan yoktu. Polise falan gitmedim; çünkü boşuna zaman kaybı olacaktı.

Kamu görevlisiyim, lütfen adımı zorunlu olmadıkça açıklamayın."

Okuyucum telefon numaralarını yazmıştı. Faksı alır almaz aradım... Çünkü olanlara inanmamıştım. Kamu kesiminde üst düzey bir yönetici olan okuyucum aynen doğruladı ve şöyle dedi:

"Polise gitmediğime şimdi pişmanım. Bu olayı, yani artık ekmek bile çalındığını keşke devletin arşivine geçirseydim."

Bana da, ilk kez duyduğum bu acı olayı size olduğu gibi yansıtmak kaldı.

Yine birkaç gün önce üç Cumhuriyet Savcısı ile konuşuyorduk. Aynen şöyle dediler:

"Her konuda işlenen suçlarda çok büyük artış var. Polis ve biz başedemiyoruz. İşin acı tarafı, şimdi önümüze gelen şikáyetleri işleme koyarken insan olarak da utanıyoruz.

Semt pazarlarında özellikle alışveriş sonrasında evine giden yaşlı insanların elinden sebze-meyve torbasını kapıp kaçıyorlar. Ya da yardım amaçlı taşıma bahanesiyle aynı şeyi yapıyorlar."

Dondum kaldım.

* * *

Fahrettin Göyçimen yazıyor: "İstanbul'da saat 18.30'da iki bıçaklı maganda, arkadaşıyla birlikte kurstan dönen oğlumu gasp ettiler, cep telefonunu alıp kaçtılar. Başıboş sokak itleri İstanbul'da dehşet saçıyor. İstanbul yavaş yavaş onlara kalıyor. Kendi başlarına kalınca da birbirlerini ısırıp yemeye başlayacaklar.

Benim en çok üzüldüğüm, oğlumun ve arkadaşının gözlerindeki korku ve dehşet, tenlerindeki çekilmiş kanın sebep olduğu beyaz solukluk. Bu travmayı nasıl atlatacaklar? Şimdi bunu düşünüyorum."

* * *

Emekli albay, altın madalyalı Kıbrıs gazisi plastik cerrah Doç. Dr. Harun Özkan yazıyor: "Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi'nde muayenehanem var. Geçenlerde üç dakika için arabamdan inip cep telefonumu almaya çıktım. Üç dakika sonra geldiğimde sol arka kapı camının kırıldığını ve içinden çantam ve laptopumun çalındığını gördüm.

Kimliğim, ehliyetim, araç ruhsatım, anahtar ve gözlüklerim, kredi kartlarım, hastalarımın tüm belge ve bilgileri gitti.

Olayı derhal Şişli Emniyet Amirliği'ne bildirdim. Tutanak tutuldu. Bana şanslı olduğum söylendi ve buna örnek olarak çok acı olaylar anlatıldı. Tedbirli olmadığım için suçun bende olduğu imalarıyla gönderildim. Hepsi bu kadar!

Bu durumda ben ne yapacağım? Elim kolum bağlı kaldı. Bizler, bu ülkenin namuslu ve üretken insanları bu şehirde yaşayamayacak mıyız? Aracımın bulunduğu yerden 50 metre ötede gezici polis otosu vardı. Cadde aydınlık ve kalabalıktı. Bu şartlarda bile soyulduğumuza göre, Sayın Emniyet Müdürümüz bizlere ne tavsiye etmektedir? Bu şehrin asayişinden kim sorumlu? Burada yaşayacak mıyız, yoksa terk etmek zorunda mı kalacağız?

Emin Bey, ben Kıbrıs savaşında bile can ve mal güvenliğimin bu kadar tehlikeye düştüğünü hatırlamıyorum."

İşte size uygulanan ekonomik politikalar, milyarlarca dolarlık satışlar, eşe dosta ve partili yandaşlara yapılan trilyonluk kıyaklar ve işte insanlarımızın içine düşürüldüğü utanç tabloları! Yarattıkları eserle gurur duysunlar!

EMİN ÇÖLAŞAN

femoli
30/03/2007, 09:12
yaw ne hale gelmişiz, görebiliyorsunuz değilmi .Birde bu işi meslek haline getirenler var, suç var ama ceza yok , suç işleniyor suçlu ön kapıdan giriyor arka kapıdan çıkıyor.. Adalaet yok .... yazık çok yazık

GaladrieL
30/03/2007, 09:17
Kandilimiz mübarek olsun..

ErdeM53
30/03/2007, 09:18
Hayırlı Kandiller.

Korhan
30/03/2007, 09:19
Kandiliniz kutlu olsun.

AWD
30/03/2007, 09:38
Alayınıın Kandili mübarek olsun :D ibadet etmek için ii bi gece bu fırsatı değerlendirin ;)

GaladrieL
30/03/2007, 09:49
Bu gidişle yakında hepimiz evlerimizden dışarı çıkmaya korkar hale geleceğiz.. Şu anda bile paranoya hat safhada.. Üstelik bu korkuyu yaratan da yine biziz, insan ! Sefalet ve cinnet insanoğlunu öyle bir hale getirdi ki, artık üç kuruşluk bi cep tlfnu için bile göz kırpmadan cinayet işlenebiliyor.. Kim suçlu? Kim masum? Çok da önemi yok aslında, önemli olan çözüm yaratabilmek.. Ama bu denli büyük bir kısırdöngüde tek başımıza nasıl çözüm üretebiliriz ki?? Koskoca devlet bile önüne geçemiyorsa bu olan bitenin, bizler ne yapmalıyız, nasıl yaşamalıyız artık kestiremiyorum ben.. Çok yazık..

unik06
30/03/2007, 09:49
tüm forum üyelerinin (hadi misafirleri de katalım :)) kandilleri mübarek olsun

ufuk61
30/03/2007, 09:50
tüm müslaman aleminin mübaret kandili kutlu olsun

dagored
30/03/2007, 09:52
tüm müslüman aleminin kandili mübarek olsun....

ufuk61
30/03/2007, 10:48
zeynep arkadaşım burası türkiye ve gün gectikce kanunlar suclulardan yana bir yandan baktığında ekmek için araba camı kırmak ki bir insanlık ayıbı türkiyemizin düştüğü haller bir yandan istanbulda ve diğer kozmopolit illerde yaşamanın zorluğu(kapkaç-terör,hrsızlık vs.) halimiz cok acı sana başımdan geceni anlatayım benim bundan önceki arabama hırsız girdi ve alarm caldı,bunun üzerine ben henüz uyumamıştım ve hırsızı gördüm dur yapma falan derken adam bana ukala bir tavırla küfür falan etti ve ben hoş olmayan birşey yaptım ve adama iki el ateş ettim ve adamı vurdum.polis geldi ve adam benim hakkımda suç duyurusunda bulunudu ve 1 ay içeride yatcaktum ve kefaletle salındım.adamın tedavi masrafınıda ben karşıladım bu ne demek yasalar insanlarımızı suça teşvik ediyor hee bu arada adam benim arabamın iki camını kırmış ve torpidodaki teybi almak için torpidoyu kırıp almış.gülermisin ağlarmısın

GaladrieL
30/03/2007, 11:07
Hay Allah gerçekten vahim bi durum, traji-komik resmen.. Çok geçmiş olsun..Tam gülerim ağlanacak halimize olduk..

femoli
30/03/2007, 11:12
geçmiş olun. Bune saçmalık eve hırsız girecek ama adma bir şey yapmayacaksın, sadece yatak odasında bir şey yaparsan nefsi müdafa oluyor, yani admı salonda vur veya döv suçlusun, yatak odasında öldürsende nefsi mudafa oluyor..

zeynepc
30/03/2007, 11:19
ev bir oda bir salonsa çocuklar salonda yatıosa adam salondan girmişse eve çocukları korkutmuşsa....:)çok gülünç bi yasa

ufuk61
30/03/2007, 11:25
evet o gece polis te bana aynısını dedi hırsıza sadece yatak odasında müdahale edebilirmişiz.o zaman bende şeydemiştim oturma odasında hırsızı yakalayıp yatak odasına zorla götürürüz demiştim polis te gülmüştü

femoli
30/03/2007, 11:32
zaten bu tür vakalarda hep o şekilde yapılıyor polislerde bunu biliyor ve öyle yapın diyor , yani o şekilde yakalanırsanız polis anlayışlı bir şekilde zabıt ı ö yönde tutuyor

zeynepc
30/03/2007, 12:10
Gelişmiş ülkelerde istatistiklere dahi alınmayacak kadar düşük oranda olan trafik kazaları ya da basit hastalıklar, gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerde 10 temel ölüm nedeni arasında yer alıyor.
WHO’nun resmi internet sitesinde yayınlanan rapor, ülkeleri Dünya
Bankasından alınan gelir bilgilerine göre “gelişmiş”, “gelişmekte olan” ve “az gelişmiş” olmak üzere üç gruba ayırırken, özellikle birinci grup ile ikinci grup ülkeler arasında gerek ölüm nedenleri, gerekse ortalama ömür istatistiklerinde çarpıcı farklılıklar olduğu gözler önüne seriliyor.

ZENGİNİN DE FAKİRİN DE DERDİ KALP
Varlıklı ve yoksul ülkeler arasında yaşam kalitesi, sosyal konular ve ölüm nedenleri bakımından ciddi farklılar bulunsa da koroner arter hastalıkları her üç grupta da ölüm nedenleri arasında ilk iki sırada yer alıyor.

Gelişmiş ülkelerde birinci ölüm nedeni koroner arter hastalıkları, ikinci ölüm nedeni ise felç ve beyin fonksiyonlarına ilişkin diğer hastalıklar olarak belirlenirken, gelişmekte olan ülkelerde bu hastalıklar yer değiştirerek ilk iki sırayı alıyor.

Az gelişmiş ülkelerde de birinci ölüm nedeni koroner arter hastalıkları, ancak ikinci sırada diğer iki grupta daha alt sıralarda yer alan solunum yolları enfeksiyonları yer alıyor.

AIDS VE TRAFİK
WHO’nun hazırladığı rapor, dünya genelinde ölüm nedenlerinde ilk iki sıradaki benzerlikler olduğunu, buna karşılık diğer ölüm nedenlerinde ülkenin gelişmişlik düzeyine bağlı olarak önemli farklılıklar bulunduğunu gözler önüne serdi.

Rapora göre, gelişmiş ülkelerde ölüm nedenleri listesinde ilk onda yer almayan HIV/AIDS, gelişmekte olan ülkelerde 4., az gelişmiş ülkelerde ise 3. en yaygın ölüm nedeni. Bu durumun en önemli nedeni, gelişmiş ülkelerde güvenli cinsel ilişki oranının fazla olması ve gelişmiş ülke vatandaşlarının gerek HIV tanısının konmasında gerekse bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yönelik tedavilerde daha fazla şansa sahip olmaları.

WHO’nun raporu, gelişmiş ülkelerde trafiğin artık canavar olmaktan çıktığını da ortaya koyuyor. Az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde en yaygın 10 ölüm nedeni arasında yer alan trafik kazaları, gelişmiş ülkelerin listesinde yer almıyor.

Birinci ve ikinci grupta yer alan ülkelerde çeşitli kanser türleri sıralamada yer alırken, yoksul ülkelerde yaşayan önemli sayıda insan ise hala verem, sıtma ve ishal gibi hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirebiliyor. Az gelişmiş ülkelerde doğum ve doğum sonrası komplikasyonları da gelişmiş ülkelerin aksine hala anne ve bebek sağlığını ciddi ölçüde tehdit ediyor.

70 YAŞIN ÜZERİNİ GÖREBİLENLER
Çeşitli hastalıkların tedavisi ve yaşam kalitesi bakımından daha çok olanağa sahip olan gelişmiş ülkelerde yaşayanların yüzde 70’i 70 yaşın üzerinde yaşama veda ederken, yoksul ülkelerde bu oran her üç kişiden birine kadar düşüyor.

Rapor, yoksulluk ve olanaksızlıkların en çok çocukları vurduğunu çok net biçimde ortaya koyuyor. Gelişmiş ülkelerde 14 yaşın altında çocuk ölümleri yüzde 1’in altında seyrederken, az gelişmiş ülkelerde her üç çocuktan biri 14 yaşına gelmeden yaşama veda ediyor.

Dünya genelinde her yıl ortalama 11 milyon çocuk, 5 yaşın altındayken ölüyor. Rakamlar, dünya genelinde ölen çocukların yüzde 98’inin gelişmekte olan ve yoksul ülkelerde hayata gözlerini yumduklarını ortaya koyuyor.

Bülent A.
30/03/2007, 13:55
Yok yok.Pejo 207 almış
Onun için utanıyormuş.O yüzden girmiycekmiş.
Hahhahahaha

SANtO
30/03/2007, 14:04
bu arada aöf sınavına girecek herkse başarılar.

OzzY
30/03/2007, 14:35
tüm müslüman aleminin kandili mübarek olsun....

zeynepc
30/03/2007, 15:05
teşkürler yarın büyük gün

SANtO
30/03/2007, 15:18
kandiliniz mübarek olsun.

microab
30/03/2007, 15:26
Allah tekrarına eriştirsin inşallah...

Lewent
30/03/2007, 16:09
Hayırlı Kandiller...

Ryu
30/03/2007, 16:17
hayırlı kandiller.

mavigitar
30/03/2007, 16:21
Herkesin kandili mübarek olsun....

Cnyt01
30/03/2007, 16:52
ya bu futbol prog. zaten geyik uzerıne kurulmus :) her programda baska bı tıyatro war ....

zeynepc
30/03/2007, 16:57
Tek kelimeyle bomba...

orta iki ingilizce sınavı. soru:what is your mother's telephone number? cevap:annemin telefonunu veremem.

soru: selcuklu devletinin kurucusu kimdir? cevap: imparator birinci selcuk

soru:akıl ile ilgili bir hadis-i şerif yazınız. cevap:akıllı ol, canımı ye...

soru: kazim karabekir kimdir? cevap: kazim karabekir askerdir. mustafa pasanin en yakin arkadasidir. londros, mondros ve sivas kongrelerine katilmistir.

soru:dag basini ...... almis,gumus dere durmaz akar" yukarıdaki cumledeki nokta ile gosterilen yere ne yazilmalidir? cevap:babam

konu: aydınlanma çağı soru: ütopya'nın yazarı kimdir? beklenen cevap: thomas more cevap: fatih sultan mehmet bir diğer cevap: mona lisa

soru: maki nedir? cevap: akdenizde yaşan kısa boylu cücler

muhasebe sınavı: soru: kasa sayımında 100bin tl eksik çıkmıştır. bunu büyük defterde*muhasebeleş tiriniz. cevap: tekrar sayın, eksik çıkmaması lazım.

soru:ebu suud, yazdığı bütün eserleri ............. .... adlı kitabında toplamıştır." cevap: the of ebu suud. alınan not: 90.

soru : hz. x 'in tıp bilimi hakkında çıkardığı kitabın adını nedir? cevap : tubitak-ul-tı bbül-mecit. ..

ilkokul 3. sınıf, sınıfa müfettiş gelmiştir. soru: isa kimdir? cevap: geçen sene bizim sınıftaydı, artık gelmiyo.

bir ilkogretim okulunda 4. sinif bilgisayar sinavi: soru: microsoft word programini nasil calistirisiniz? adim adim anlatiniz. cevap: baslata tiklanir otesi kolaydir.... ..

bir türk dili sınavından soru ve yanıt: soru: yazara göre toplum içindeki davranişlarimiz nasil olmalidir? nelere dikkat edilmesini öneriyor. cevap: yazar diyor ki nerde nasil davranacağimizi bilmeliyiz. oturmasini kalkmasini bilmeliyiz. yırtık dondan cikar gibi her lafa atlamamaliyiz.

soru:ülkemizde ilk nüfus sayımı hangi yılda yapılmıştır? cevap:1927 yılında ikinci mahmut zamanında yapılmıştır. (oha)

soru: calculus'u kim bulmustur? cevap: adams calculus

soru: ismet inonu'nun batı cephesine bakısı nasıl idi, acıklayınız cevap:200 metreden durbunle..

milli güvenlik sınavı: "rütbeleri artan sıralamada yazın'' cevap: yüzbaşı, binbaşı, albaşı, yarbaşı....

--------------------------------------------------------------------------------

memat
30/03/2007, 20:51
>>>
>>>California da yasanmıs ve kayıtlara gecmiş bir olay dosyası :
>>>
>>>Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına
girdiğinde masada bir bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar
verir.
>>>
>>>Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese
gönderir....
>>>
>>>tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının cenaze
töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür,
arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp
kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür.
>>>
>>>Kime : Sevgili karıma
>>>
>>>Konu : Yeni ulaştım.
>>>
>>>Tarih : 16 Mayıs 2004
>>>
>>>Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar
var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve
kaydımı yaptırdım. Herşey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek
hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi
sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
>>>
>>>Not: Burası çok sıcak.
>>> :zuha: :zuha: :zuha: :zuha:

karagümrüklü
30/03/2007, 22:04
Allah Kolaylik Versin Zeynep .basarilar .senin Mesajlarini Gormek Guzel.

Misafir2
30/03/2007, 23:28
çölaşanı hergün okumanızı tavsıye ederım arkadaşlar

objektif haberden takip edebılırsınız yazılarını

Dikici
30/03/2007, 23:45
çok Ilginç Paylaşim Için çok Saolun

otoritec
31/03/2007, 01:01
tüm müslüman aleminin kandilini kutluyorum... ALLAHım sana şükürler olsun...

erdiyilmaz
31/03/2007, 01:10
tüm müsLüman aLeminin mevLid kandiLi mübarek oLsun.

TEZEL PUNTO 45
31/03/2007, 13:47
Unttum Yazan Bolume Girin

Linos
31/03/2007, 14:14
Çözüme ulaştığı için konu kilitli...

Gkhan
31/03/2007, 21:16
Al bendende okadar bende bi süre yokum arkadaslar evden nete giremiyorum sorun yaşıyorum :(

MOZDİ
31/03/2007, 21:41
sana çok çok başarılar, mevlam sana ve sınava giren herkese yardım etsin...

CaGRi
01/04/2007, 03:01
allaah tepenizden baksın. ne bunlar yaaa. sonra way efendim biz kısayıs way efendim biz böyleyis. tabii kısa kalırsın. bööğ