PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altı yere vuruyor

aslam0740
15/03/2010, 12:07
arkadaşlar arabanın altı çok alçak, kaldırımdan ineyim desem hart diye yere vuruyor Valla içim gidiyor, öyle fazla yüksekliği olmayan bi kaldırım bu arkası iyide ön hiç hoşuma gitmiyor, bunların önü kalkıyormu yani takoz falan koysak 3 CM daha yüksek olsa çok iyi olacaK

GP COSKUN
15/03/2010, 12:13
KALDIRIMLARDAN MI İNİP ÇIKIYON
mustafa jeep değil bu punto allah iyiliğini versin senin

kaptan_ahab
15/03/2010, 12:15
KALDIRIMLARDAN MI İNİP ÇIKIYON
:X

zyilmaz90
15/03/2010, 12:40
Millet Alçaltmak İçin Para Veriyor. Abi sen yükseltmeye Calısıyorsun :) Abimin Şirket Arabası Albea Var Oda Öyle En ufak Yerde Cart curt Ediyor Altı. En sonunda Kanalizasyon Kapağı acık Bırakmışlar Deliğe Tahta Koymuslar Sonra Kapağıda Tahtanın ÜStüne Koymuslar Ne hikmetse Abim Giderken Takılmamış Yolda Kapalıymış Geri Gelirken Altını Bi sürtmüş Yağ Borusunumu Ne Koparmış Galiba Arabada Yağ kalmamış :D Kalmış orda :) Kaldırımdan Cıkıp İnmiyoruz Ama Dikkatli Olmamız Lazım İStanbul Cok Berbart Yaw.Yeri Geliyo Tek Yöne Tersden Giriyo Mecbur Kaldırıma cıkıyoruz.

KaMiKaZe
15/03/2010, 12:44
valla grande punto kendi segmentindeki çoğu araçtan yüksek, bence aracı yükseltmek yerine indiğiniz kaldırımları biraz alçaltsanız :D

demon
15/03/2010, 12:47
Abartı birşey olmadığı sürece hiçte arabanın altı bir yere sürtmüyor yani.

aslam0740
15/03/2010, 13:05
10 CM lik kaldırmıda vuruyor bizde yan inerek vuruntuyu kesmeye çalışıyoruz geçtiğimiz cumarttesi tamirciye götürdüm kesin ön düzen bitmiştir dedim Maşallah bişey yokmuş sağlam araba yani mesajlarınız için teşekkür ederim

clax22
15/03/2010, 13:14
valla sımdıye kadar altını vurdugumu hatırlamıyorum yeterince yuksek valla puntonun altı :)

zafer kardes bende diyorumki bu aralar niye internet yavas senden bişey kalmamışki bzlere masallah sömürmüşsün interneti (zafer yılmazın imzasından bahsediyorum :)

sowhat788
15/03/2010, 13:29
Yay olmasına rağmen altını hiç sürtmedim(arabada yolcu varken bile) konumuza kdv dahil ama kaldırımlar dahil değildir :)

Kriminal
15/03/2010, 13:33
Safariyemi katılıcaksın yan yan in kaldırımdan

Moosty
15/03/2010, 13:58
Evet ben de sürtüyorum ve içim gidiyor, kaldırıma hızlı girersem oluyor. Sanırım bu problem GP de değil, sürücünün adının 'Mustafa' olması ile ilgili.

emrequzel
15/03/2010, 14:04
Walla bende birçok kez alltaki muhafaza demirini sürttüm.her seferinde de içim cızlıyor. yamuldu bir kere serviste tekrar düzelttirmiştim.Alt vurma olayı dediğiniz o demir sanırım.

ABNEW
15/03/2010, 14:38
Mustafa, esasında araçlarımız yere yakın değil yani alçak değil.Ancak yuvarlak ön ve tampon tasarımı nedeniyle aracın önüne dikkat etmek gerekiyor.Kasisten geçerken de kaldırımdan inerken de ilk sürten yer aracın ön kısmı olmakta...

fatihhhh
16/03/2010, 08:54
ben kesinlikle arabamı bi 5-10 cm yükseltmek istiyorum.
altı yere çok yakın bence.
özellikle ön kızmı çok ama çok yakın.
çok masraflı olmadığına, ve güvenliği bozmadığına kanaat getirsem kesinlikle yükseltirdim.
yapan arkadaş olursa burdan yazsın da bizlerde öğrenmiş olalım.

StrawBeeRy
16/03/2010, 08:58
kaldırımmı şaka yapıyorsunuz :D

arabayı 5-10 cm daha yükselmem gerekiyo diyosunuz araba zaten yüksek bu haliyle nasıl vuruyrsunuz bravo valla

taneren
16/03/2010, 13:52
ön tampon altındaki siyah plastik çıta değiyordur,en alçak olan yer orası,oda sağlam yerinde duruyorsa korkmaya gerek yok.

Evo1
16/03/2010, 16:33
oldurabiliyorsanız off-road lastiği takın bence :)
araçlarımızın bana göre tek dez avantajı biraz havada görünmeleri ben yay takmayı düşünüyorum görüntüsü için ama konforu bozar diye endişeliyim açıkçası

Punto_Can
16/03/2010, 19:52
Evet ben de sürtüyorum ve içim gidiyor, kaldırıma hızlı girersem oluyor.

kaldırıma hızlı girmek mi?
abi naptın sen :D

aslam0740
16/03/2010, 21:52
evet Mustafa bey demekki Mustafa olmaktan kaynaklanıyor desenize eskişehirlisinizde bende kırkadayım ara sıra kaldırama çıkartıyorum inanın beni çok güldürdünüz Allahta sizi güldürsün

Moosty
16/03/2010, 21:56
kaldırıma hızlı girmek mi?
abi naptın sen :D

:D Ya evet tekrar okuyunca bana da komik geldi :D

Evimin olduğu sokaktan ana caddeye çıkış verebilmek için sağolsun belediye kaldırımı biraz alçak tutmuş ve giriş çıkışı da kolaylaştırmak için bir de rampa yapmış.

Eğer sokaktan çıkarken rampaya geldiğimde yavaş bile olsa hiç durmadan ilerlersem arabanın önü rampaya 'horrrşşşt' diye bir ses çıkararak sürtüyor. İlla ki rampaya kadar gelip, orada durup ön tekerlerin rampaya değdiğini hissedince gaza hafifçe basmak gerekiyor.

:) Tabi ben de öyle 'kaldırıma hızlı girince sürtüyor' diye özetleyince bu durumu :)
Aynı şeyi başkası yazsa 'abi bu gün kaldırıma hızla dalan yarın düz duvara da tırmanır' derdim yani.

Punto_Can
16/03/2010, 22:23
gerçekten çok güldürdün beni abi, allah da seni güldürsün :)

MichaelSchenker
16/03/2010, 22:48
bazen eve çıkartırken bana da oluyor ****

Moosty
17/03/2010, 11:11
bazen eve çıkartırken bana da oluyor ****

Acaba diyorum, motor katkılarını içmek yerine araba için kullansam daha mı iyi olur ki? :pepsi000:

MichaelSchenker
17/03/2010, 16:42
Acaba diyorum, motor katkılarını içmek yerine araba için kullansam daha mı iyi olur ki? :pepsi000:

abi ben de geçen şalgam aldım motora ekleyim diye, dayanamadım içtim.

M@GIC
17/03/2010, 18:06
kaldirimlardan mi inip çikiyon

+1000

reddragon
07/05/2012, 18:42
Valla ucuzundan bi jeep almak en iyisi. İstanbulda dar yollarda mecbur kalıyoruz kaldırıma çık in. An oluyor dikkatsiz vakte geliyor, an oluyor görmüyoruz karanlıkta. Her yer tümsek...

dogus618
07/05/2012, 18:51
ya walla usta şişlilin göbeğinde albea taksi önümdeki çukurdan geçti aynı çukura ben girdim puntom yeni iken hızım yok ayağım yarım debriyaj düsünün cukurucu gecicem yeni anam bir ses geldi tak diye daha sonra bir ses bir ses arabadan kayış korumasının plastği kırıl ucu kıvrıl kayışlara sürtmeye basla allah yarabbim dedim 150 tl masraf çıkmıştı o yüzden bencede altı çok alcak gerçekten

tonymontana
07/05/2012, 18:54
sağlam hort :D

dogus618
07/05/2012, 19:05
harbi öle bak tarihe babkmamıştım milattan kalmaymış beaa

dexter
07/05/2012, 20:03
2011 evom var altını çok vurdum, bu altını vurmuyorum diyenler ana yol harici kullanmıyor anlaşılan...hele arabada 4-5 kişi iseniz en ufak tümseğe korkarak giriyorsunuz...

ykaya1983
07/05/2012, 20:19
Bence de altı çok yere yakın.Arkadan bakıldığında tabi ki yerden yüksek gözüküyor ama aracın ön tarafı yere bir sigara paketinin uzunluğundan daha yakın.Ben de tuvtürk de yolun kenarına park ederken asfalttaki seviye fakından dolayı marşpiyeli yamultmuştum.Bu araçlara yay takıp altını hiç yere vurmayanlara da helal olsun diyorum.

aykut_1914
07/05/2012, 20:59
ya walla usta şişlilin göbeğinde albea taksi önümdeki çukurdan geçti aynı çukura ben girdim puntom yeni iken hızım yok ayağım yarım debriyaj düsünün cukurucu gecicem yeni anam bir ses geldi tak diye daha sonra bir ses bir ses arabadan kayış korumasının plastği kırıl ucu kıvrıl kayışlara sürtmeye basla allah yarabbim dedim 150 tl masraf çıkmıştı o yüzden bencede altı çok alcak gerçekten

valla ben bam güm giriyorum senin evo çürük :D

StrawBeeRy
07/05/2012, 21:03
evet arabanın şasesi kaportaya göre çok yere yakın dışarıdan bakıldığında araba yüksek gözüküyor ama eğilip altına baktığınız zaman farkı anlıyorsunuz dünkü buluşmada dikkat ettiyseler ufacık bir kasiste cazır cuzur sürtüyordu ama dışarıdan yüksek duruyor araba hatta bir kasiste direk karteri oturttuk neyseki birşey yoktu

Du Hast
07/05/2012, 21:04
yapmayın etmeyin kaldırıma çıkartmayın arabalarınız. ön düzene, ve ön amörsitörlerinize yazık. hafif sert bir harekette ön amörsitörü eğmeniz çok kolay olur.

dogus618
07/05/2012, 21:11
Wala evo ve gp ile bam gum anca asfaltta gidersiniz adim gibi eminim bu arabanin alti korumasiz acik ve yere yakin oyuzden pek insnmiyorum bozuk yolda heleki araba dolu ise of diyorum baska demiyirum

selcukcelik52
13/08/2012, 01:42
Izmirden orduya 1170 km yi kazasız belasız 4 gün önce atlattım.ve şunu söylüyorum.bu aracın her yerine kamera koymak gerekiyor.uzun yolda sıkıntı yok ama park yaparken öndeki araca ve arkadaki araca ne kadar yanaştığınızı asla görmüyorsunuz defalarca inip bakmak gerekiyor.orduda köye gideyim dedim 3 kişi bindik aracıma.3 cm bir taşa altı sürtüyor.şahinin geçtiği yerden alt takımı yaptırırım sorun değil diyorsanız geçin .öndeki ekzozu koruyan demir yamuldu defalarca aynı 3 cm de .asfalt arabası bu kasiste vuruyor altı.gözünüzle yola bakıp göremediğiniz kasiste vuruyor altı.içim acıyor bu duruma, varmı bu sorunla baş eden arkadaşım.

Semih Kurtulmus
13/08/2012, 01:51
Biz araçları basıyoruz çok aşırı yüksek diye :D 5 likle bastım hala çok yüksek geliyor :D
Yüksek araç istiyorsanız yanlış seçmişsiniz :)

bu arada araçla girmediğim yol kalmadı her türlü pis yola bozuk engebeli yola girdim daha altını sadece aşırı kar varken Yozgat'ta sürttüm o da ara mahallede kar birikintisine girdiğimde kar sürtmesi onun dışında hiç olmadı. 1 defa aracın burnunu sürttüm o da 2 çizik oldu azıcık :)
basık araç kullanmak zevktir :)

amoleddarkness
13/08/2012, 02:06
siz stock haliyle altının vurmasından şikayet ediyorsunuz aracında spor yay olanlar ne yapsın :D :D

Trigomi
13/08/2012, 02:41
Tereddut etmeden 5lik yay takin 8.5 cmden 4.5 cm indi alti kisi bindik hala altini wurmuyor awcilar kasislerinde

dexter
13/08/2012, 02:49
Izmirden orduya 1170 km yi kazasız belasız 4 gün önce atlattım.ve şunu söylüyorum.bu aracın her yerine kamera koymak gerekiyor.uzun yolda sıkıntı yok ama park yaparken öndeki araca ve arkadaki araca ne kadar yanaştığınızı asla görmüyorsunuz defalarca inip bakmak gerekiyor.orduda köye gideyim dedim 3 kişi bindik aracıma.3 cm bir taşa altı sürtüyor.şahinin geçtiği yerden alt takımı yaptırırım sorun değil diyorsanız geçin .öndeki ekzozu koruyan demir yamuldu defalarca aynı 3 cm de .asfalt arabası bu kasiste vuruyor altı.gözünüzle yola bakıp göremediğiniz kasiste vuruyor altı.içim acıyor bu duruma, varmı bu sorunla baş eden arkadaşım.
noktasına kadar katılıyorum... yayla altını vurmuyorum kasislerde diyenler kasislere 10km hızla ve yanlamasına giriyorlardır artık :D

Tayfun-E30
13/08/2012, 06:27
Yuksek arabaylada paldir kuldur girilmezki kasise .. Oyle ilginc suprizler olmadikca altini hic vurmorum siz yuksegii nasil vuruyorsunuz saskinim..

selcukcelik52
13/08/2012, 11:18
ASFALTTA GİDİYORSANIZ SORUN DEĞİL.AMA BİR ÖNDEN ALTINA BİR EĞİLİN MUAFAZA ÇUBUĞUYMUŞ YERE 3 CM.ÖN TAMPON ZATEN YERE 2 CM.VURMUYOR ARABAM DİYENLER ASFALTTA KULLNMIŞLAR.RALLİ YAPMIYORUZ AMA HADİ 4 KİŞİ BİNİNDE BİR KÖYE KASABAYA GİDİN TAMPONU ELE ALMIYORMUSUZ.:merhaba:

Ziyaretci040
13/08/2012, 11:23
Hortlamış :)

fotobelit
13/08/2012, 11:41
Bu konu daha çok hortlarda,bende alçak diyenlerdenim..Kaldırımı bırakın yerde hafif eğim olsun araba oraya girip biraz yaylansa cartt diye sürtüp duruyor..

fuatcosar
13/08/2012, 15:00
alttaki muhafaza çubuğu çok yakın bence. bende sürekli onu vuruyorum. bi defasında iyice eğilmişti ve gaz verdikçe egzosdaki spiral boru o çubuğa sürtüyordu. sorunun o olduğunu anlayana kadar aklım çıkmıştı bişey oldu diye. Allahtan sorun sadece gaz verdikçe egsozun esnemesiyle o çubuğa sürtmesinden kaynaklanıyormuş. onuda uzun bir sopayla aşağı doğru eğerek çözdüm içim çok rahatladı.

kemalbodrum
15/08/2012, 16:52
45 yanak lastik 3.5 yayla bir ayda 2tane pantolonum eskıdı pantolonun dızlerı param parca herserefınde bakıyorum :D