PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat-BRC-Lpg Montajı ve Garanti

nerhal61
15/03/2010, 12:04
Arkadaşlar,

Foruma yeni üyeyim...2 hafta kadar önce sıfır punto evo aldım. İlk ölçümlerime göre ağırlıklı ş.içi trafikte benzin ışıgı yandıgında ölçüm yaptım ve 500 km yi 36 lt ile gitmişim. Bu da 7.2 lt/100km lik bir tüketim eder. oldukça uygun bence. Bu da km de 27 kuruş eder. Ancak benzin fiyatlarının 5-6 liralara gideceğini düşünürsek araclar kapıda yatabilir. hani cok niyetim oldugundan degil ama garantisini bozmayacak şekilde lpg takılması mümkün mü araçlarımıza? Bildigim kadarıyla fiat takmıyor ve garanti bozulur diyor. Yanlış mı biliyorum? Var mı bir yolu yordamı?

Teşekkürler

zyilmaz90
15/03/2010, 12:20
Aynı Şeyi Bende Merak Ediyorum. Halit Abi Dualogic Nasıl Sürüşü Zevklimi. Sorun Varmı ?

nerhal61
15/03/2010, 12:41
Zafer dualogic olayı süper bence...Herhangi bir sorun yok...Vites geçişleri tam otomatikmişcesine sessiz ve hissedilmiyor...Sürüş zevkli...Gaz pedalına tepkilerinle vites atımlarını ayarlayabildigin gibi, eco moduyla da ekonomi yapabiliyorsun. Benim ilk depo tam ölçümle, agır ş.içi trafikte 500 km gitti benzin ısıgı yanında. Kaldıki yol bilgisayarı 150-200 km menzil bile verirken....Yani ışık yanıdgında 7 lt kalır bilgisini var sayarsak 38 lt ile 500 km gittim. Bu da 7.6 lt /100 km yapıyor... Km de 28.5 kurus ii bir rakam yeni mtor icin...Daha da düşecektir...Bir daha evomu satsam bile asla manuel vites almam...Neden mi manuel de de kullanılabiliyor da ondan :)...Evo süper

zyilmaz90
15/03/2010, 12:51
Teşekkürler Halit abi. Allah Kaza Bela Vermesin Mayısda Dualogici Tadıcam Allah İzin Verirse :)

jakabo_ank
15/03/2010, 13:49
o rakamı yakıyorsa hiç lpg ye girme. 2008 active aldım ben şehir içi 8,8 sarfiyat olunca lpg taktırdım. dışardan atiker taktırdım gayette memnunum. üstün otomotiv brc takıyor. garantide devam ediyor. ama sadece o servise gitmeye devam etmen gerekiyor.

nerhal61
15/03/2010, 14:00
o rakamı yakıyorsa hiç lpg ye girme. 2008 active aldım ben şehir içi 8,8 sarfiyat olunca lpg taktırdım. dışardan atiker taktırdım gayette memnunum. üstün otomotiv brc takıyor. garantide devam ediyor. ama sadece o servise gitmeye devam etmen gerekiyor.

Üstün otomotiv fiat bayisi mi? Yoksa lpg ci mi? O anlamda mı üstün'e devam etmek gerekiyor?

Erdem Bozdağ
15/03/2010, 14:38
üstün otomotiv fiat bayisi Halit abi
istanbul yolu uzerınde tam şaşmaz sapagında

nerhal61
15/03/2010, 15:32
Erdem tamamdır anladım...Yaw ben arabayı alırken onalrdan da fiyat almıştım. bana 32500 fiyat verdiler. E yuh dedim sonra kartaş ne uygun fiyatı verdi...Peki orda lpg yi kaça takıyolar,ne marka?

Erdem Bozdağ
15/03/2010, 17:19
Abi o konuda hiç bi bilgim yok en iyisi arayıp telefonla konuşmak bence

tempesty
15/03/2010, 19:21
Fiat yetkili servisleri lpg montajı yapmıyorlar diye biliyorum ayrıca lpg taktırdığınızda aracın sadece motoru garanti dışı kalıyor tabi servislerle ilişkinize de bağlı bir durum bu...Ayrıca lpg-bakım-satış vs.. her ne olursa olsun Üstün otoyu asla tavsiye etmiyorum , keyifli sürüşler..

jakabo_ank
15/03/2010, 19:58
1500 tl ye brc takıyorlar bendeki atikeri görünce kızdılar bana araca uyumsuz diye. brc daha önce kullandığım için dediklerine cevaplarım sert oldu. sustular. 10 taksitte var sanırım.

javelinlivefire
15/03/2010, 20:23
Halit Hocam, bende ekonomik nedenlerle aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum. Gerçi ben satış esnasında defalarca sormuştum bu konuyu İzmir Birmota, "Garanti dahilinde izin veriyormusunuz?" diye. Her seferinde evet fiat garantisi bozulmadan taktırabilirsin dediler. Lpg taktırmaya karar verdiğimde adamlarla görüşmeye gittim. bu seferki cevapları olumsuzdu. Bir nevi kandırıldım. :) Fiat ile ilgili bütün birimlere ulaştım, şikayet ettim ama sonuç değişmedi. Nuh diyor, peygamber demiyorlar, Punto ve Bravolar için. Seninde bilgin olsun. Kesinlikle motorun garanti dışı kalır. Takarız diyenler riskleri kendi üzerlerine alıyorlar demektir. Ki öyle bir durumda da sözlerine güvenme, yazılı bir teminat al derim. Fiat ile yaşadığım bu süreçten edindiğim müşterinin sözlerine güvenmiyorlar, iddianı ispatlayabileceğin bir belgen olmadan :)

nerhal61
16/03/2010, 09:16
Halit Hocam, bende ekonomik nedenlerle aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum. Gerçi ben satış esnasında defalarca sormuştum bu konuyu İzmir Birmota, "Garanti dahilinde izin veriyormusunuz?" diye. Her seferinde evet fiat garantisi bozulmadan taktırabilirsin dediler. Lpg taktırmaya karar verdiğimde adamlarla görüşmeye gittim. bu seferki cevapları olumsuzdu. Bir nevi kandırıldım. :) Fiat ile ilgili bütün birimlere ulaştım, şikayet ettim ama sonuç değişmedi. Nuh diyor, peygamber demiyorlar, Punto ve Bravolar için. Seninde bilgin olsun. Kesinlikle motorun garanti dışı kalır. Takarız diyenler riskleri kendi üzerlerine alıyorlar demektir. Ki öyle bir durumda da sözlerine güvenme, yazılı bir teminat al derim. Fiat ile yaşadığım bu süreçten edindiğim müşterinin sözlerine güvenmiyorlar, iddianı ispatlayabileceğin bir belgen olmadan :)
Evet haklısın fiat genel olarak garip bir marka...Yani satış sonrası hizmetlerini bircok kişi (genel olarak) begenmiyor ve sikayet üstüne sikayet...Uyarın icin tesekkürler