PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temizlik hakkında yardım

kaptan_ahab
14/03/2010, 22:51
Arkadaşlar yarın arabayı detaylı iç temizlik için bir firmaya vereceğim ancak koltukların sökülüp sökülmemesi konusunda kararsızım.Sizin fikirleriniz nelerdir?

kaptan_ahab
15/03/2010, 00:40
Arkadaşlar bu konuda fikri olan yokmu? Koltuklar söküldüğünde temizlik daha iyi olacak açıkçası kir durumu gerçekten sökülmesini gerektiriyor ancak montaj sonrasında ses yada yerine oturmama gibi problemler olabilirmi?

alperyonar
15/03/2010, 00:46
Takıldıktan sonra herhangi bir olumsuzluğun olacağını sanmıyorum. Zaten böyle bir risk olsa firma yetkilileri böyle bir konuya girmezler..

renoskoda
15/03/2010, 01:03
detaylı iç temizlik için ne kadar ücret ödeyeceksiniz ve hangi firmaya yaptıracaksınız . bu işi kendinizde yapabilirdiniz

kaptan_ahab
15/03/2010, 01:08
detaylı iç temizlik için ne kadar ücret ödeyeceksiniz ve hangi firmaya yaptıracaksınız . bu işi kendinizde yapabilirdiniz
İşyerime çok yakın bir firma var, işçiliklerini takip ettim özenli çalıştıklarını gördüm, gelen araçlar belirli gelir düzeyine sahip insanların bineceği türden.İç detaylı temizlik ve dış boya koruma (kendi tabirleri ile motordan girerek egzozdan çıkma olayı) 300-TL denildi.Bu aralar Adana da yağmur haberi aldığımdan sadece iç detaylı temizliğe girmeye karar verdim.150-TL ye yapılacak ancak kullanacakları malzemeyi sormadım.Sonax tarzı ünlü bir firma değil.Sadece araç detaylı temizliği yapan bir firma.Kendimde yapabilirdim ancak döşeme fazlaca kirli olduğundan uzmanına bırakmak istedim.

renoskoda
15/03/2010, 01:11
izmirde olsaydın ben sana ücretsiz yapardım .sadece temizlik bittikten sonra yarım ekmek köfte yerdik :siritma:

kaptan_ahab
15/03/2010, 01:14
izmirde olsaydın ben sana ücretsiz yapardım .sadece temizlik bittikten sonra yarım ekmek köfte yerdik :siritma:
Teşekkür ederim.
Canınız sağ olsun köfte ekmek için temizlik şart değil :)

renoskoda
15/03/2010, 01:18
:thumbup1:o zaman bir gün yolum düşerse adanaya bicibici yerim

kara kız
15/03/2010, 01:18
koltukların sökülmeside neymiş..ben böyle bişeyi ilk defa duyuyorum koltuklar ve diğer aksamlar araç içimde temizlenir..bu işi yapmış biri olarak söylüyorum kesinlikle yaptırmayın..aynı fiyata gidin sonax yada ziebartta yaptırın...temizlemek için dıarıya çıkartmak diye bir şey yok nekadar kirli olursa olsun kimyasal ilacı puskurtup fırcalayarak ve sonrada vakum makınesiyle koltuktaki kiri ve ilacı çekerek temizleme işlemi tamamlanır..koltuk kılıflarını sokup makınedemi yıkıcaklar..kesinlikle yaptırmayın derimm..ama karar size kalmışş derimm..

kaptan_ahab
15/03/2010, 01:19
:thumbup1:o zaman bir gün yolum düşerse adanaya bicibici yerim
Adana kebabı ve şalgam sonrasında tabiki :cool:

renoskoda
15/03/2010, 01:24
vaktiniz varsa bu uygulamayı kendiniz yapın derim .şayet yoksa 3 kuruş fazla verin kaliteli bir firmaya aracınızı teslim edin .ne olduğu belli olmayan firmalar garanti ve sorumluluk almaz .siz onlara 20-30 milyarlık araba teslim edeceksiniz .bakım olayı hata kabul etmez .

kaptan_ahab
15/03/2010, 01:26
koltukların sökülmeside neymiş..ben böyle bişeyi ilk defa duyuyorum koltuklar ve diğer aksamlar araç içimde temizlenir..bu işi yapmış biri olarak söylüyorum kesinlikle yaptırmayın..aynı fiyata gidin sonax yada ziebartta yaptırın...temizlemek için dıarıya çıkartmak diye bir şey yok nekadar kirli olursa olsun kimyasal ilacı puskurtup fırcalayarak ve sonrada vakum makınesiyle koltuktaki kiri ve ilacı çekerek temizleme işlemi tamamlanır..koltuk kılıflarını sokup makınedemi yıkıcaklar..kesinlikle yaptırmayın derimm..ama karar size kalmışş derimm..
Onur bey Sonax tarzı yerler detaylı iç temizliği 150-TL ye yapmazlar diye biliyorum.Burayı tercih etmemdeki en önemli sebep işyerime çok yakın olması ve aracımın gözümün önünde olması.Adana da sonax bana bayağı uzak.Söz konusu firma bi ara konuştuğumda koltuğun kir durumuna göre söküyoruz demişlerdi ve bende sökülmüş koltukları kurumaya bıraktıklarını gördüm bikaç kez.Tabi yine durum bana bağlı koltukları sökmeyin desem sökmezler ama sökülse koltukların altıda temizlenir düşüncesi ile daha iyi temizlik olur kanısındayım.Ama burdada montaj sonrası için endişeliyim.En iyisi işi onlara bırakıp birşey dememek galiba.

renoskoda
15/03/2010, 01:27
mesela sana kendi yapmış olduğum bir çalışmadan örnek sunayım .bir göz at istersen

meguıars Quik interior detailer mist & wipe uygulamam (https://www.turkiyeotoforum.com/tr/index.php?topic=279.0)

kaptan_ahab
15/03/2010, 01:30
vaktiniz varsa bu uygulamayı kendiniz yapın derim .şayet yoksa 3 kuruş fazla verin kaliteli bir firmaya aracınızı teslim edin .ne olduğu belli olmayan firmalar garanti ve sorumluluk almaz .siz onlara 20-30 milyarlık araba teslim edeceksiniz .bakım olayı hata kabul etmez .
Engin bey işçiliklerini bilmesem tabiki vermem.Birkaç yerden fiyat aldım, burada fiyatlar aşağı yukarı bu seviyede.Temizliği ben yapmayı daha çok isterim ama dediğiniz gibi vaktim yok ve temizliğin yapılması acil.Yaza doğru dış boya koruma işini kendime saklıyorum.

renoskoda
15/03/2010, 01:33
anladım kardeşim .hayırlısı olsun . şimdiden güle güle kullan.içine sinsin inşallah

kara kız
15/03/2010, 13:17
Onur bey Sonax tarzı yerler detaylı iç temizliği 150-TL ye yapmazlar diye biliyorum.Burayı tercih etmemdeki en önemli sebep işyerime çok yakın olması ve aracımın gözümün önünde olması.Adana da sonax bana bayağı uzak.Söz konusu firma bi ara konuştuğumda koltuğun kir durumuna göre söküyoruz demişlerdi ve bende sökülmüş koltukları kurumaya bıraktıklarını gördüm bikaç kez.Tabi yine durum bana bağlı koltukları sökmeyin desem sökmezler ama sökülse koltukların altıda temizlenir düşüncesi ile daha iyi temizlik olur kanısındayım.Ama burdada montaj sonrası için endişeliyim.En iyisi işi onlara bırakıp birşey dememek galiba.

tabiki tercih sizin ..aslında sonax ta yapılan detaylı iç temizlik uygulaması sizin vericeğiniz rakamla bir ibrine çok yakın..ama sizin zaman gibi bir probleminiz var buda çok buyuk bir sorun..zaten koltuk sokulsun yada sokulmesin her halikarda koltuk altı ve diğer ulaşilabilen tum yerler detaylı sekılde temizleniyor..ama en onemlisi montaj sonrasıda yaşayabileceğiniz aksaklıklar gerci buda çok zayıf bir durum..kullandıkları malzeme hakkında bir yorum yapamıcam..piyasada okadar çok emitasyon urun varkii araç içi malzemesine çok zararlı kımyasallar içeriyo..kumaşlarda solma plastık aksamlarda beyazlaşma meydana getiriyor umarım kullandıkları malzeme kalıteli bir malzemedir ve siz bu sorunları yaşamassınız..zaten unlu firmaların fiyatlarının malzemeleri çok pahalı ve kalıtelı olduğunda musteriye yuksek geliyor uygulama fiyatları..başka turlu zaten buişten kar edemezler.

kaptan_ahab
15/03/2010, 13:31
tabiki tercih sizin ..aslında sonax ta yapılan detaylı iç temizlik uygulaması sizin vericeğiniz rakamla bir ibrine çok yakın..ama sizin zaman gibi bir probleminiz var buda çok buyuk bir sorun..zaten koltuk sokulsun yada sokulmesin her halikarda koltuk altı ve diğer ulaşilabilen tum yerler detaylı sekılde temizleniyor..ama en onemlisi montaj sonrasıda yaşayabileceğiniz aksaklıklar gerci buda çok zayıf bir durum..kullandıkları malzeme hakkında bir yorum yapamıcam..piyasada okadar çok emitasyon urun varkii araç içi malzemesine çok zararlı kımyasallar içeriyo..kumaşlarda solma plastık aksamlarda beyazlaşma meydana getiriyor umarım kullandıkları malzeme kalıteli bir malzemedir ve siz bu sorunları yaşamassınız..zaten unlu firmaların fiyatlarının malzemeleri çok pahalı ve kalıtelı olduğunda musteriye yuksek geliyor uygulama fiyatları..başka turlu zaten buişten kar edemezler.
Onur bey son derece haklısınız.Sonuçta bu işi 100-TL ye yapan yerlerde var.Araç şuan firmada ve ara ara gidip bakıyorum.Yarın öğlen iş bitecek.Koltukları sökmediler bende birşey demedim.Yukarıda da dediğim üzre bu firmaya gelen araçlar hep belirli bir düzeyde ve araçlara baktığınızda gerçekten ilk günkü hallerine dönmüş gibi.Tabiki siz bu işi profesyonel anlamda yapmış bir kişi olarak işin detaylarını daha iyi biliyorsunuz.Ok yaydan çıktı artık umarım içime sinen bir çalışma olur.

Kriminal
15/03/2010, 14:51
Engin köfte yemeye ne dersin:)

renoskoda
15/03/2010, 22:02
Engin köfte yemeye ne dersin:)

kardeşim köfte ekmek işin sembolik kısmı .bir hafta sonu buluşalım elimden geleni yapayım aracın için . hatta dış yüzüne glaze uygulaması da yaparız

kaptan_ahab
15/03/2010, 22:24
Engin bey araç şuan orda.Acele ettirmedim ki işçilik sağlam olsun ve içime sinsin.Akşam şöyle bir baktım iş çıkışında bizim araç gerçekten kirliymiş :) ilaç sıktılar ve beklemeye aldılar.Kullandıkları malzemeye baktım dediğiniz meguiars marka.Sanırım iyi bir işçilik çıkacak ortaya.Yaza doğru dış yüzey için görüşlerinize başvuracağım ama.

renoskoda
15/03/2010, 22:32
Engin bey araç şuan orda.Acele ettirmedim ki işçilik sağlam olsun ve içime sinsin.Akşam şöyle bir baktım iş çıkışında bizim araç gerçekten kirliymiş :) ilaç sıktılar ve beklemeye aldılar.Kullandıkları malzemeye baktım dediğiniz meguiars marka.Sanırım iyi bir işçilik çıkacak ortaya.Yaza doğru dış yüzey için görüşlerinize başvuracağım ama.

tabii elimden geldiğince yardımcı olurum . bu arada adanada oturan forum arkadaşım var . aracınıza temizlemede size yardım da eder . o kadar iyi bir insan ki anlatamam . belki adana da size yakındır ..aracınızın temizliğinde profesyonel ürünler kullandıklarına sevindim

kaptan_ahab
15/03/2010, 22:36
Olmadı bi ara gelirsiniz hepberaber 3 araç birden aradan çıkarırız :)

renoskoda
15/03/2010, 22:41
Olmadı bi ara gelirsiniz hepberaber 3 araç birden aradan çıkarırız :)

adana bana çok uzakta .yakın olsa bir hafta sonu atlar gelirdim :siritma: