PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vw passat 1.6 102 beygir

pdr42
14/03/2010, 20:16
arkadaslar puntodan sonra boyle bir araç almayı planlıyorum tabi hemen almıyacagım simddien arastırmaya baslıyayım dedim. geniş bi araba lazımdı en iyi aday bu diye düşünüyorum arkadasım bir tane aldı sıfır 43 bine en baz modeli ama aracta yok yok . simdi benzin olayı olunca tabi aracın kasa masallah haliyle yakıyor. bende simdiden lpg taktırıp binmeyi dusnuyorum sizler ne dusunuyorsunuz. veyahut ne tavsiye edersiniz başka arac ta olabilir yada bu aracla ilgili ne tavsiye edersiniz

GP COSKUN
14/03/2010, 20:21
mustafa aslına bakarsan 77 lik ten inip buna binersen
yakıt konusunda çok sıkıntı yaşarsın
kasa çok ağır motor 1,6 yanarsın valla benden söylemesi kardeşim

pdr42
14/03/2010, 20:23
lpg olayı cozmezmi acaba coskun kardes.

GP COSKUN
14/03/2010, 20:24

dizel bi araç neden düşünmüyorsun
mesala lineanın 1,6 lık dizeli
hem kasada büyük tam aile arabası
tabi passat la mukayese edilmez ama
lpg ile bile 300-350 falan yakarsın km de

pdr42
14/03/2010, 20:39
lineayı begenmiyorum tipi hosuma gitmiyor. ama tabi para bulamazsam herhalde onu alırım:)) lpg de 300 350 yakarsa ne anlamı kaldı o lpgnin ozaman almam o aracı . ben 250lpg de yakar diye dusnuyorum ama tabi forumlara bakmadım bu aracın forumu vardır herhalde :) aslında ben dizel arac almayı dusnuyordum ama passatın dizelini mumkun degil alamam baska ne var dizel uygun aile otomobili. aracın gorunutsu hosuma gitsin her aracı alırım ama her aracın goruntusude hosuma gitmiyor

ABNEW
14/03/2010, 20:51
Mustafa, bir arkadaşım da araç bakıyordu yenile.Birçok markayı gezdi, c sınıfı boş araçlar bile 40000TL yi bulmuş:) Passatın fiyatını görünce sevindiler.En sonunda Passatta karar kıldılar gibi.Motor biraz mütevazi ama Passat Türkiyede tutan bir araç.Bence iyi bir tercih olur,

Eğer fiyatları aynı ise İnsignia ve Mondeoya da bakabilirsin, hayırlısı olsun...

pdr42
14/03/2010, 20:58
hakikaten passat neden ucuz donanımı suyu buyu derken bayagı bir ozellikli suan sıfırı 43 binlira ama dizel dersen 60 70 e cıkıyor sanırım. oda bir garip durum mesela bizde en baz benzinli ile dizel arasında 4 000 5000 lira oynar bunda 20 bin lira oynuyor ne garip

phyevren
14/03/2010, 21:15
ford focus sedan 1.6 TDCİ ve renault fluence 1.5 DCi ayrıca vw jetta 1.6 TDİ öneririm.
Sakın ola 1.6 benzinli passat alıpta başını yakma;passat alıp lpg taktırınca da ne değişecek bir kere kasa ağır ne koyarsan koy dizel olmadıktan sonra bide cepte para olmadıktan sonra benzinli passat akıl karı bir iş değil.!

GPS2
14/03/2010, 21:49
:agri:Sonradan pişmanlık olabilir...GP den sonra ben şahsen 2 nesil LİNEA 1,6 mjt bekliyorum...ama şu an genede 1,6 mjt emotion alırdım...ok linea*yı beğenmediniz BRAVO o fiyatlara yok yok*u sunuyor 1,6 mjt 120 bg ...emo veya sport...olmadı daha daha lüksü LANCİA DELTA ...hadi onuda geçelim illa fiat dışı olacak ise 40 000 tl in üzerinde dizel golf,astra,focus gerisi Türkiye piyasasında yalan...:cool0000:

abulbul08
14/03/2010, 22:06

Bildiğim kadarı ile bu aracın motoruna kolay kolay LPG takmıyorlar.

Erdem Bozdağ
14/03/2010, 22:08
Ahmet abi benim bildiğim fsi lara olmuyor pek

Alp
14/03/2010, 22:12
Soyledigin arabanin jettasini arkadasim aldi. Sehirici hic basmadan bile 10 lt/100 km az takmiyor tabii verdigi performansi hic yazmiyorum bile VW iyidir hostur fakat eski teknoloji motorlari bostur. Varsa paran TSİ yada FSİ benzinli yada min 1.9 dizeline bak paran yetmiyorsa uzak dur :) bir dost tavsiyesi sana...

ABNEW
14/03/2010, 22:25
hakikaten passat neden ucuz donanımı suyu buyu derken bayagı bir ozellikli suan sıfırı 43 binlira ama dizel dersen 60 70 e cıkıyor sanırım. oda bir garip durum mesela bizde en baz benzinli ile dizel arasında 4 000 5000 lira oynar bunda 20 bin lira oynuyor ne garip

Mustafa, buradaki 20000TL lik farkın çoğu ÖTV den kaynaklanmakta (1600cc-2000cc farkı)

Tufan
14/03/2010, 22:32
aldıpında sakın uzun konvoylu tek yollu yola çıkma .sollamalarda tık yok .tecrübeyle sabit

GPS2
14/03/2010, 22:36
Bu motor*lu BORA vardı çok yakın hem akrabamda hem arkadaşımda...biri TIR sollayamıyorum diye sattı diğeri benzini bol kepçe harcıyor diye kurtuldu ondan... ama en ilginci ben 1,2 16v palioyla kalkışta fark üstüne fark atıyordum...1,6 bora*ya ...tabii 8v olanından bahsediyoruz...

abulbul08
14/03/2010, 22:47
Ahmet abi benim bildiğim fsi lara olmuyor pek
Olabilir Abimde golf plus var ona takmadılar fsı motor.
bu araçtada aynı motor var diye aklımda kalmış ondan öyle dedim

lionT-JET
14/03/2010, 23:02
bızde 2.0fsı trıptonık var.araba performanslı ve ekonomık benım t jet ıle aynı yakıyor nerdeyse.maalesef fsı motorlara lpg takılmıyor.bızım aracın aynısından olan bır abımız sırf bu yuzden satıp dızel 308 aldı.yanlız aracın onunden felaket ses gelıyor bunu bılerek al..bır arkadasım yenı 2009 model 1.6fsı trıptonık aldı arabadakı seslerden son derece sıkayetcı.eger vw alacaksanız jetta tsı,yoksa focus tıtanıum dızel almanızı tavsıye ederım.passatı dıger turlu kesınlıkle tavsıyede etmıyorum.

pdr42
14/03/2010, 23:30
kasa olarak cok guzel bir arac passat buyukk bir arac istedigim icin passat demistim ama motor boyle sıknıtılıysa jetta bakabilirim tabi jettanın dizeli nasıldır fiyat oalrak onuda bilmiyorum. oda cok pahalı bir aracsa anasılan bize uygun bir arac bulamıyacagız

lionT-JET
14/03/2010, 23:42
kasa olarak buyuk ve uzun yolda guven verıyor ama bır e kasa kadar guven vernıyor.eskı aracım toledo 1.6 102 hp 8v olanlardan ıdı araba gıtmıyor ve cok yakıyordu. 12-13 lt cıvarı ıdı.yanlız bu motoru jette dsg ıle hem hızlanma hemde yakıt olarak bayagı ıyıletırmısler.bu motora jetta ıle bır goz atıp dusunmenıde tavsıye ederım.ınternetten bır goz atabılırsın.bu arada kesınlıkle fsı alma!motor arıza ısıgı yanabılıyor,yanarsa eger 1200-2000 arası bır rakama tamır oluyor.elv denılen bır parcası degısıyor.

Tufan
15/03/2010, 00:17
pasat 98 ncaptan 3 yıldız almıştır arkdaşlar kasa büyükse güvenli olmuyor

alperyonar
15/03/2010, 00:50
Passat dış görünüş olarak gayet güzel bir araç. Fakat onu aldıktan sonra size hem yakıt konusunda hemde bakım konusunda cebinizde delik açacaktır. Bence bu fiyata full dizel linea düşünebilirsiniz. Çok konforlu bir araç ve uzun yolda çok başarılı. Hem yakıt hemde servis konsunda yüzünüz gülecektir.

onurcan
15/03/2010, 01:07
bizdede passat fsi var bende araştırdım BRC fsi motorlar için lpg kiti geliştirmiş ama nasıl olur bilemem.. ama passatların performansı gayet iyi benzinde çok yakıyor içine ses vermiyor bence çok kaliteli motor sesi hiç yok desen olur sınıfının en iyisi...

agabey3838
15/03/2010, 01:50
102 bg lik motorda lpg sorun olmaz eğer performans düşkünü değilsen motorda yeterli bence zaten 77 bg den sonra iyi bile gelir. şehir içi yakıt tüketiminde kullamın şekline göre 220 ile 280 kuruş arasında olur ''tabi lpg ile''(bir ışıktan diğerine tam gaz drag yapar gibi gitmiyorsan 280 kuruş yakmasıda zor) puntoyla sollamalarda sorun yaşamıyorsan passatla hiç yaşamazsın o konuda kafan rahat olsun

çok güzel bir seçim umarım alırsın

pdr42
15/03/2010, 07:33
aslında 77 den sonra performasnlı bir arac almak en guzeli ama begendingin arac istedigin fiyata olmuyor. yine performans beklemiyecegiz aractan ama bu aracın bakım maliyeti sizce ne olaiblir. yani puntoda bile bazen cok diyoruz sadece teker acısından dusundugumde 4 tekeri 500 aldım ben puntoda. bundada 700 olur herhalde onun dısında masraflarıda cok olursa bu arac hayal olur gibime geliyor. jettanıın da bakım masrafı bundan geri kalmaz herahlde.

pilotender
15/03/2010, 10:05
aslında 77 den sonra performasnlı bir arac almak en guzeli ama begendingin arac istedigin fiyata olmuyor. yine performans beklemiyecegiz aractan ama bu aracın bakım maliyeti sizce ne olaiblir. yani puntoda bile bazen cok diyoruz sadece teker acısından dusundugumde 4 tekeri 500 aldım ben puntoda. bundada 700 olur herhalde onun dısında masraflarıda cok olursa bu arac hayal olur gibime geliyor. jettanıın da bakım masrafı bundan geri kalmaz herahlde.

Passat lastikleri sanırsam 16 inch boyutundaydı. ve tanesi 200 veya 220 gibi rakamlarla karşılaşacaksın iyi marka lastik alırken.. Bir passat'ın bakım ve servis masrafları demişsiniz ya hocam sakaın bulaşmayın bu işe derim ben... Bizde VW Bora vardı. Yetkili servise girince, biz mi servise giriyorduk yoksa.... :) Aman hocam boşver aldanma sen onun çekici görüntüsüne filan. Hem şahsi fikrimi sorarsan 102 beygir bir passata asla ama asla yetmez seni de tatmin etmez. sattıgımız bora 105 beygirdi o bile gitmiyordu. passat herhalde boradan daha ağır bir arabadır.

h k
15/03/2010, 15:19
vw nin pek çok modelinde kullandığı 1.6 8v 102 beygirlik SR motoru oldukca dayanıklı bir motordur. uzun süre sorun çıkarmadan kullanırsınız. ancak yakıtta oldukça savurgandır , bir hayli eski teknoloji olduğu için çok fazla yakar. bu motora sorunsuzca LPG uygularsınız , boradan golfe , jettadan passata kadar uygulanıyor. 1.6 102 lik passatın gerçekten enteresan bir fiyatı var. baz maz ama çok dolu bir araç .

öte yanda 1.6 102 hp jetta da alabilirsiniz , vw nin fiyat listesini bir inceleyin. 1.6 102 lik motorla aldıktan sonra çok ilginç jetta fiyatları var. jettada oldukca iri bir araç , bagajı passattan bile büyüktür. arkadaşım lpg ile 1.6 jetta kullanıyor , aracından çok memnun.

phyevren
15/03/2010, 20:52
ford focus 1.6 tdci derim! süper süspansiyon kendini kanıtlamış modern motor!

ozdkay
16/03/2010, 00:43
passatın bu modelini bende showroomda inceledim. baz modeli 42bin fiyat verdiler. baz model olmasına rağmen yok yok içinde. satıcının dediğine göre passat da kasa değişecekmiş eldekiler için kampanya yapıyolarmış ondan bu fiyatlara inmişler (önceki fiyatı neydi bilmiyorum).. bide fsi motora lpg takılmıyo diye biliyorum.. tabi teknoloji hergün değişiyor. ama dizelin tadını almış biri olarak benzinli araca binmem bu saatten sonra

pdr42
16/03/2010, 00:53
sanırım bakım ve yakıt konusu bu arabada epey basımızı agrıtacaga benziyor yeni astra sedanların dizellerinden dusunsem herhalde daha mantıklı olacak gibi

ozdkay
16/03/2010, 01:11
sanırım bakım ve yakıt konusu bu arabada epey basımızı agrıtacaga benziyor yeni astra sedanların dizellerinden dusunsem herhalde daha mantıklı olacak gibi

bana göre doğru seçim. şuan benimde düşündüğüm bi araç.. üstünde bildiğim sağlamlığına güvendiğim bi motor var. görünümü şık, içi geniş aile aracı. vergi avantajıda var.

pdr42
16/03/2010, 01:27
evet vergi avantajı var resimden baktım simdi cok begenisi yok gibi ama birde gercekte gormek lazım fakat enteresan olan 1.3 dizei 38 lira ama yeni astra hb ise en ucuzu benzinli hemde 40 lira yahu genelde sedan pahalı olmazmı bizde linea punto misali amma entersan haa
bu arada yavas yavas kriterler belirleniyor
1.3 dizel olacak vergi avantajından dolayı
sedan olacak
ikinci eli tutulan olacak
geniş bi araba olacak
bakalım liste uzamaya baslıyacak:))

ABNEW
16/03/2010, 15:19

Mustafa, Passat Passattır:) VW ni eleştirenlerin başında ben varım.Ancak şuanki Passat Fiyatı kesinlikle iyi. 42000-43000TL ye D segmenti bir VW alıyorsun,

1.6 8v li VW motoru ne çok güçlü ne de çok ekonomik bir makine.Ancak uzun yıllar birçok marka ve modelde sorunsuzca kullanılıyor.Bir de lpg uygulaması yapılınca bence çok uygun bir seçenek oluyor,

Benim 40000TL bütçem olsa ve geniş, sedan, kaliteli bir aile otomobili istesem Passat alırdım:) Ben bu paraya d segmenti varken c ile hiç uğraşmam:)

webaslan
16/03/2010, 15:53
d sınıfı istiyorsanız Seat Exeo öneriyorum eski kasa A4 le aynı araç ve passattan daha kaliteli.

narkoz30
17/03/2010, 09:37
al bi quashqai nissan 2. elleri çok ucuz ve donanımlı 1.6 ve emsalsiz benzin yakış değerleri var ben olsam niisan alırdım içi de geniş tabii sana kalmış.

serkan_gazi
17/03/2010, 10:25
arkadaşım araç ii bende sordum dayım için yalnız şöyle bir sorun var araç 8 valf ona göre ucuz olmasının sebebi de şehir içi 10 litrenin altına düşmüyomuş satan görevli söyledi bunları tavsiye etmedi tanıdık olduğu için benden söylemesi

ABNEW
17/03/2010, 22:21
arkadaşım araç ii bende sordum dayım için yalnız şöyle bir sorun var araç 8 valf ona göre ucuz olmasının sebebi de şehir içi 10 litrenin altına düşmüyomuş satan görevli söyledi bunları tavsiye etmedi tanıdık olduğu için benden söylemesi

Serkan, tsi olunca -biraz da donanımlı oluyor tabi- fiyat 50 lere çıkıyor:) Bence 40000TL ye alınabilir.Zaten mühendisler tavsiye edip ürettiklerine göre bir problem olmaz....;)

pdr42
18/03/2010, 19:26
quashqai nissan da guzel arac ikinci elde ne kadar bilmiyorum onada bakayım ama tekrar lpg li aracdeilde dizel arac kulanmak istiyorm. arda hersey guzelde bu lpg ye tekrar donmek istmeiyorum. oyzuden sıcak bakmıyorum ama belli olmaz tabi ben arac almayı dusnurken pejo 106 dan girdim skodada dusundum 206 ya acaba dedim corsada olurmu deidm en son getz derken punto aldım bakalım bunda ne olacak:))

burhankutlu
18/03/2010, 20:23
seat leon, renault fluence, vw golf, citreon c4-5 pevgeot 407 derim başkada bişey demem abi :) o parayı veriyorsun madem ben olsam bunlardan birine binerdim :)

ABNEW
18/03/2010, 20:51
quashqai nissan da guzel arac ikinci elde ne kadar bilmiyorum onada bakayım ama tekrar lpg li aracdeilde dizel arac kulanmak istiyorm. arda hersey guzelde bu lpg ye tekrar donmek istmeiyorum. oyzuden sıcak bakmıyorum ama belli olmaz tabi ben arac almayı dusnurken pejo 106 dan girdim skodada dusundum 206 ya acaba dedim corsada olurmu deidm en son getz derken punto aldım bakalım bunda ne olacak:))

Anladım Mustafa, tabi Passat Tdi olunca fiyat neredeyse 2 kat artıyor:)

Dizel ön koşulsa Türkiyede tutulan ve uygun fiyatıyla Focus Tdci düşünülebilir...

tempesty
18/03/2010, 20:55
Mustafa hayırdır lpg ile ilgili bir problemmi var acaba araçtan bayağı soğumuş gibisin umarım ciddi bişey değildir merak ettim şimdi :(

lionT-JET
18/03/2010, 21:12
ah su cruze'un bır dızelı cıksa cok satacak.ford focus veya mondeo tdcı yada dedıgınız gıbı pazara yenı gıren astra cdtı da mantıklı..

ozdkay
18/03/2010, 21:35
ah su cruze'un bır dızelı cıksa cok satacak...

+111111

cidden çok güzel araç.. nede olsa opel üretiyo. neden takmazlar cdti motoru anlamam..

pdr42
18/03/2010, 23:18
bora lpg de sıkıntım yok. oyle cok buyuk bir sıkınıtıda yasamadım acıkcası. ama araca sonradan eklettigimiz ve serviste sıkıntı cıkaracak bi durumda sucu lpg ye atıp yırtma mevzuları aklıma geldikce soguyorum. birde lpg icin arada bakımına gitmekten hoslanmıyorum onunda ayrıca servisi var. ama bunları diyorum yarın wv yi alıp lpg taktırırsam artık ne diyim kendime. birde olcumlerimde aracım sehirici kısa kullanım olarak 200 bekide 200 geccek son olcumlerimonu gosteriyor . acıkcası ww golfu 1.6 102 beygirli arkadas ta sehiricinde 250 gibi yaktıgını soyleyince benim yakıt bana fazla gelmeye basladı. tabi arac 60 bine geldi yakıtı ondan da artmıs olabilir . bir umudum daha var oda su carbon clean ondan sonra olcum yapacagım eger uygun cıkarsa belki bu soguklukların hepsi gider:))

tempesty
18/03/2010, 23:20
O zaman haklısın kardeş bi tuhaflık var çünkü benim arabada 55.000 kilometrede ama 16 kuruş hesaplıyorum..

pdr42
18/03/2010, 23:32
bora deme boyleeeeeeeeeeee. bak simdi iyi ce sogudum nasıl yakıyor anlamıyorum gercekten sehriicnde mi bu yakıt. uzun yolda ne yakıyor ozaman. birde lpgnin litresi nekadar.

tempesty
18/03/2010, 23:41
Kardeş lpg nin litresi burda 1,60 ile 1,83 arası oynuyor

Benim değer de pek Ankara şehir içi sayılmaz aslında çünkü çok fazla dur kalk yapmıyorum , kısa mesafede kullanmıyorum yani ortalama hız 40 km/s gösteriyor yol bilgisayarında anlık tüketimde sürekli 6,5 litre civarı..

burhankutlu
19/03/2010, 00:28
nerde o fiyata lpg burda en ucuzu 2.07 pfsss işe bak

tempesty
19/03/2010, 00:31
nerde o fiyata lpg burda en ucuzu 2.07 pfsss işe bak

Doğru sende haklısın :ohmy0000:

skydome
19/03/2010, 00:42
Arkadaşlar şimdiye kadar focus tdci, fiesta tdci, bravo multijet ve astra cdti kullandım...Astra arkadaşımın arabası sıfır aldı...cdti astra resmen basıyorsun gitmiyor arkadaşlar bilginize rezalet bir motor...

pdr42
19/03/2010, 00:46
evet burada 2.12 lira lpg benm yol bilgisayarı 8.3 gosteriyor. senin hem kullanımın hemde lpg fiyatın daha uygun oldugu icin az ykaıyorsun . işe bak aracımız aynı havayı soluyo ama faturası bize kesiliyo:)))

pdr42
19/03/2010, 00:48
astranın kasasımı cok agır geliyor neden acaba

lionT-JET
19/03/2010, 21:43
90 hp lınea motoru var bu yuzden kasya agır gelıp,kaldırmıyordur.ıse focus almadan once lınea kullanmıstım araba resmen yerınde sayıyordu,ondan sonra focus almıstım.en guzelı focus tdcı alırkende satarkende para edıyor.

pdr42
19/03/2010, 22:36
bu arada cruze dediginiz yeni astra hb mi. ben hb almıyacagım diye hic bakmıyordum bi arkadasım soyledi hayran kaldım yeni hb astraya ama dizeli yok sanırım cruze dediginiz bu mudur . arac super bee

ozdkay
19/03/2010, 22:49
bu arada cruze dediginiz yeni astra hb mi. ben hb almıyacagım diye hic bakmıyordum bi arkadasım soyledi hayran kaldım yeni hb astraya ama dizeli yok sanırım cruze dediginiz bu mudur . arac super bee

chevrolet - cruze.. tam karizma araç.. ama dizeli yok.. benzinli opel ecotec motoru var üzerinde

ABNEW
20/03/2010, 00:00
Mustafa, belki şimdi bu nerden çıktı diyeceksin ama bence Yeni Kia Cerato da çok şık ve güzel bir araç.Uygun fiyatıyla düşünülebilir...

pdr42
20/03/2010, 01:16
inceleyim arda kiaların ikinci ellerinden uzak duruyolar genelde satısı agır ve zararı fazla diye sanırım

ABNEW
20/03/2010, 17:25
inceleyim arda kiaların ikinci ellerinden uzak duruyolar genelde satısı agır ve zararı fazla diye sanırım

Haklısın Mustafa.Ancak Ceratolar Türkiyede tuttu.Satın alırken ucuz olduğu için satarken de ucuz olmakta.Eskilerinin görünüşünü beğenmesem de yenileri harika bence.Eğer uygun fiyatlı bulunabilirse iyi bir alternatif olabilir kompakt sınıfta, Cruze da aynı şekilde düşünülebilir fiyatı uygunsa...

pdr42
20/03/2010, 18:25
fiyat uygun olursa alınabilir ama en ucuz cruze 33 7 lira simdi opelin aynı modeli ile karsıastırgımıxda fiyat olarak hemen hemen aynı gibi donanımlarını karsıalstırmadım astra aynı motora sahip oda 35 lira bilmiyorum belki tek eksisi bunun esp si yoktur belki simdi opel yıların markası , alırken herkesin oncelikli tercih edecegi marka. 2 milyar icin boyle bir riske girlirmi tartısılır. tabi donanımlarıda karsıalstırdıktan sonra tartısılır:)

ABNEW
20/03/2010, 21:44
fiyat uygun olursa alınabilir ama en ucuz cruze 33 7 lira simdi opelin aynı modeli ile karsıastırgımıxda fiyat olarak hemen hemen aynı gibi donanımlarını karsıalstırmadım astra aynı motora sahip oda 35 lira bilmiyorum belki tek eksisi bunun esp si yoktur belki simdi opel yıların markası , alırken herkesin oncelikli tercih edecegi marka. 2 milyar icin boyle bir riske girlirmi tartısılır. tabi donanımlarıda karsıalstırdıktan sonra tartısılır:)

Haklısın tabi Mustafa, Cruze, i30, Cerato gibi araçların diğer kompaktlara göre daha ucuz olması lazım ki tercih edilsin.Bunların fiyatı 35000TL ye çıkarsa herkes Opel, Renault, Peugeot, Vw ne döner...

pdr42
21/03/2010, 00:09
ASlında bunu firmaların düşünmesi gerekmez mi? SAtış politikalarını ona göre yapmaları lazım. Astra sedan ile cruze arasında 2ooo lira fiyat farkı var peki donanım olarak en az 5 ia 10 bin arasında hatta 10 bin liralık fazladan donanımı olursa daha cok tercih edilir diye düşünüyorum. İkisiniin segmenti aynı mı degil mi bilmiyorum tabi.

demon
23/03/2010, 01:05
Passat CC derim başkada birşey demem