PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aux çıkışı hakkında

operatormurat
14/03/2010, 16:58
bugün can sıkıntısından forumda arkadaşların tarif ettiği gibi aux kablosu yaptım,kablonun ucuna sanayiden aldığım 3 tane soketi ( oto elektirikçilerinin kullandığı küçük metal dişi olan) bağlayıp bantla izole ettim teybi söküp arkasında takılması gereken yere tek tek takarken kablonun diğer ucun da mp3 çalar bağlı ve açıktı. zira soketleri taktığımda mp3 ten gelen sesi duymak istiyordum.soketleri yerlerine takarken birbirine temas etti ve çıtırtılarla beraber hafif yanık kokusu geldi.teybe baktığımda çalıştığını gördüm, tamda sorun yok diyecekken bir baktım ki benim sony nwz 142 mp3 ekmeğini yemiş(yanmış) yani diyeceğim şu ki kendinize güvenmiyorsanız kendiniz yapmaya çalışmayın, ya orjinal kablosunu alın ya uzman ellere bırakın. pirinçe giderken evdeki bulgurdan olmayın:ohmy0000:

yolcu27
14/03/2010, 17:05
geçmiş olsun. bendede bir evo varda kurcaladım biraz aux media falan filan var. bu aux usb girişimi demek. eğer böyle demekse bunun girişi varmıdır D: ben bulamadımda

operatormurat
14/03/2010, 17:16
yok aliciğim aux çıkışı usb değilde mp3 çalar gibi cihazların sesini araba cd çalarına verip mp3 teki şarkıları cd çalar üzerinden dinlemek için. senin arabanda mp3 çalarlı teyp varsa hiç gerek yok ,eğer yoksa teybin arkasına giren aux kablosundan alıp faliyete geçireceksin...

ABNEW
14/03/2010, 17:28
Murat geçmiş olsun, araçtaki teyp de zarar görebilirdi.Yine ucuz atlatmışsın...

yolcu27
14/03/2010, 18:04
yok aliciğim aux çıkışı usb değilde mp3 çalar gibi cihazların sesini araba cd çalarına verip mp3 teki şarkıları cd çalar üzerinden dinlemek için. senin arabanda mp3 çalarlı teyp varsa hiç gerek yok ,eğer yoksa teybin arkasına giren aux kablosundan alıp faliyete geçireceksin...

teşekkür ederim mp3 çalıyor zaten, ozaman gerekte yok şimdilik yeni ses formatları çıkmadıkça .

operatormurat
14/03/2010, 18:05
sağ ol arada bizimkisi işgüzarlık aux kablosu25 tl civarı, sony mp3 nwz 142 yi 100tl ye almıştım.ya bide teybi yaksaydım 600,700e yaklaşacaktı aux un bana malıyeti.....

BSK
14/03/2010, 19:31
Ben de başıma böyle birşey gelmesin diye ellemedim hiç geçmiş olsun, ben dün Mehmetin yanındaydım halletti ben de bu gün kabloları topladım düzenledim şimdi telefonu bağlıyorum hem mp3 player olarak kullanıyorum hem de telefon araç kiti olarak kullanıyorum aramalara cevap verip görüşebiliyorum. ucuz ve güzel bir çözüm oldu.

real
15/03/2010, 08:34
Ben de başıma böyle birşey gelmesin diye ellemedim hiç geçmiş olsun, ben dün Mehmetin yanındaydım halletti ben de bu gün kabloları topladım düzenledim şimdi telefonu bağlıyorum hem mp3 player olarak kullanıyorum hem de telefon araç kiti olarak kullanıyorum aramalara cevap verip görüşebiliyorum. ucuz ve güzel bir çözüm oldu.

Araç Kiti olarak nasıl kullanıyorsun.? telefon araması geldiğinde müziği kesiyor telefonu açabiliyorsun.karşı tarafın konuşmasını duyuyorsun.ama cevap veremiyorsun sanırım çünkü mikrofon modu AUX a bağlı şahsen ben yapamıyorum.ince ayrıntısı varsa paylaşırsan sevinirim

BSK
15/03/2010, 09:52
K750i telefonun 3.5mm jak çıkışlı mikrofonlu kulaklığı var, aux kablosunu bu çıkışa bağladım kulaklık kısmı da klimanın altında kaldı tetefonu da bardaklığın içine koydum hem müzik dinliyorum arama yaptığımda da ses net bir şekilde karşı tarafa gidiyor, karşı tarafın sesi zaten hoperlörden geliyor, otomatik cevap verme seçeneğini açarsam telefona dokunmadan arabadan gelen aramaları cevaplayabilirim. Detaylıca bu şekilde yaptım.

femoli
15/03/2010, 10:02
ok geçmiş olsun iyiki teybe zarar gelmemiş ..

Bu arada orj mp3 lü teyp var elimde sıfır araçtan sökülmüş isteyen arkdaşlar 450 tlye verebilirim ..

Aux girişinin araç kiti gibi kullanılacağı hiç aklıma gelmemişti desenize mp3 bile çalan teyp olsa her türlü işe yarayacak :)

BSK
15/03/2010, 10:14
Benimki mp çalıyodu zaten Mehmet ama hem cd yazmaktan sıkıldım esas sorunda şarkıları karışık çalmamasıydı şimdi ikiside çözüldü fazlasıyla.

erosistanbul
15/03/2010, 21:29
Araç Kiti olarak nasıl kullanıyorsun.? telefon araması geldiğinde müziği kesiyor telefonu açabiliyorsun.karşı tarafın konuşmasını duyuyorsun.ama cevap veremiyorsun sanırım çünkü mikrofon modu AUX a bağlı şahsen ben yapamıyorum.ince ayrıntısı varsa paylaşırsan sevinirim

nokiaların yeni jarkı var, üzerinde mic ve kulaklık çıkışı var. aux kablosunu kulaklık jarkına takınca teldeki mp3 leri dinliyorsun, çağrı geldiğinde cihazın üzerindeki mic den konuşup sesi de araç hoparlörlerinden dinliyorsun.