PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-Jet Roll Day (video)

Murat Gürakan
13/03/2010, 21:48
Dün ERTUĞ SERAZAT BEN bi kaç deneme yaptık.
Keyifli seyirler. Modifiye araçları görmek güzel :)

iki chipli punto savaşı. (romeo-jet vs 0000001)
Grande Punto TJET vs Grande Punto TJET - Car Videos on StreetFire (https://www.streetfire.net/video/grande-punto-tjet-vs-grande-punto-tjet_741027.htm)

Ve tabiki yenen benimle :)
Bravo Tjet vs Grande Punto Tjet - Car Videos on StreetFire (https://www.streetfire.net/video/bravo-tjet-vs-grande-punto-tjet_741035.htm)

Günün birincisi: dostluk kazandı :)

savagi
13/03/2010, 23:05
teşekkürler paylaşım için :)

siyahinci83
13/03/2010, 23:08
iyiymiş :)

Mjet
13/03/2010, 23:10
güzell :]

BSK
14/03/2010, 00:10
:stretche:Kendiniz eğlenirken kimseye zarar vermezsiniz inşallah :ermm:, sizleri pistlerde görmek isteriz...

bravo_sercan
14/03/2010, 00:38
dsg mi murat mı deseler.
dusunmeden murat'ı secerdim, vites atışına kurban olim kara muratım =)
short shift lazım sana ısrarla =)

skydome
14/03/2010, 00:51
Kankaaa önden başlamışsın olum:))))ilk önce iyi dayanmış punto ama sonra nefesi kesilmiş...

Romeo_er2
14/03/2010, 01:32
kaçııınnn jandarmaaa :D:D:D

Murat Gürakan
14/03/2010, 03:31
Deneme yapılan yer otoban ve trafiğin az olduğu bir yer... Kimseye zarar vercek bi duruma sokmam kendimi :). Nitekim diğer insaları geçtim en başta kendime zarar vermem :):):):):)

Murat Gürakan
14/03/2010, 03:34
dsg mi murat mı deseler.
dusunmeden murat'ı secerdim, vites atışına kurban olim kara muratım =)
short shift lazım sana ısrarla =)
Sercanım short shift biraz sert davranınca kırılıyormuş ama genede bize çıksa alırım aslında çok keyifli kısacık ne güzel.:)
Zaten bi tek hondalara göre var ne varsa hondada var yaa:P

skydome
14/03/2010, 11:03
hondacı kankam benim ehuehu

06kaymak
14/03/2010, 13:11
sürat felakettir gençler....aman dikkat...

Murat Gürakan
14/03/2010, 13:32
sürat felakettir gençler....aman dikkat...
Müslüm abim m3 ne geziyor o zaman :poster_s: :P

BuRaK-BG
15/03/2010, 11:55
yaa muratcım şu bizim m-jetlerin videosu kimde onuda ekleyelim:)

abinabi
15/03/2010, 13:20
evet mjet vs mjet ...bekliyoruzzz

sabanci
16/03/2010, 21:35
multijet videosu isteriz :)

Murat Gürakan
16/03/2010, 21:59
bende yoktu onlar ama nete yüklenince onlarıda koyucam.

0zann
16/03/2010, 22:08
Oradaki sci 160dsg orjinalmi?? inanasım gelmiyor ben arkadaşımın 160DSG golfuyle defalarca denedim bukadar fark yapamıyor, buna yakın fark bile yapamiyor iki araçta orjinal... :S

Murat Gürakan
16/03/2010, 22:23
Vallahi o arabada vardır bişey. dsg li 160 lık scirocco. stok halde kafa kafayayız chipten sonra zaten videodada mevcut sapıttı.
Bu arada senin arabanın motoru gp lerinkiyle aynı. Ağırlık avantajı ile gpler bravolardan daha iyi gidiyorlar. Yukarda iki tane chipli gp var birisi serviste yapılmış birisinide booster yaptı. serviste yapılan chipli ile aralarında 5 boy var. Demek istediğim En iyi yürüyen 120 liklerden birisi şşu anda ertuğun araba. Sonra Benim ertuğ ile denemem mevcut aradaki farkta ortada. Şimdi eğer senin arabanla 160 lık dsg li ile arada fark yok diyorsan O halde senin stok 120 lik halin benimkiyle yada chipli bi 120 lik gp ile eşdeğerde gidiyor:) Kulağa bile komik geliyor:D

Romeo_er2
16/03/2010, 22:38
bende geçen gün m3 geçtim ya 7. vites 20kmde roll yaptık =)

0zann
18/03/2010, 12:26
Şimdi eğer senin arabanla 160 lık dsg li ile arada fark yok diyorsan O halde senin stok 120 lik halin benimkiyle yada chipli bi 120 lik gp ile eşdeğerde gidiyor:) Kulağa bile komik geliyor:D

Ben nerede arada fark yok demişim?:agri:

Murat Gürakan
18/03/2010, 21:00
Ben nerede arada fark yok demişim?:agri:
Ozan bu kadar fark olmuyor demişsin o zaman bi sizin arabalar gidiyor bizimkiler fos:)
----
Zaten bu kadar gitmiyor nasıl bir değerlendirme yani göreceli bir kavram o geçtiği mesafe ama İMKANI YOK 160 DGS İLE YAKIN GİDEBİLMENİN.Gidiyorsada golf sahibinin acilen servise uğraması gerekli.
biz boşuna para harcıyoruz. Alsaymışız bi 120 ohh hemen hemen yakınmış yani... :P

skydome
18/03/2010, 22:19
kankaa mogan'a giderken kalkalım dedim kalkamadın...1.4 tdci dan bile çekiniyosun yav...:D

Murat Gürakan
18/03/2010, 22:47
kankaa mogan'a giderken kalkalım dedim kalkamadın...1.4 tdci dan bile çekiniyosun yav...:D
Kanka tırstım ne yapayım :) Biraz bassam sağımdan dayak yeme riskim vardıda biyascık :poster_s:

0zann
19/03/2010, 00:54
Benim laflarımı çarpıtmayın. https://www.streetfire.net/video/scirocco-14-tsi-dsg-160-vs-bravo-14-tjet şu linkteki son rollda oluşan farka şaşırdım. arkadaşda golf var orjinal arada 40hp var bukadar buyuk fark olmuyor seklinde izledigim olaya tepki verdim.. Ki yalan degil. Topu topu dedigim sey bu.. ne yakın gidiyor ne basa bas gidiyor dedim ne senin arabana fos dedim ne harcadıgın paraya bosuna dedim bu manaları nasıl cıkarttın anlam veremiyorum 120lik alsaydık demissin birde benim arabanın seninkinden ii gittigini mi iddaa etmis oldum yani? nası bir sacmaliktir bu ben bu soylediklerinin hicbirini soylemedim ayrıca benim buraya tartismak icin uye oldugum yok. Ancak soylemedigim seyleri soylemis veya ima etmis gibi gosterilmek istemiyorum. Biraz mantikli olalım.

Murat Gürakan
19/03/2010, 01:22
Ozan hayırdır ne bu asabiyet???

O videoda chipten sonra falan olaylarını umarım okudun yorum yapmadan önce. Geçen sana msn dende söyledim vw motorlarında büyük turbo var ve 3500dd doluyor 7000dd ye kadarda çok canlı bir motor karakteristiği var. O geçtiği halinde ( chipli )kesiciye 1 barla giriyor ki o turbonun 1 barı bizim 1.3-1.4 barımıza falan bedeldir. Düşünki rolling dede üst vitesler ve hep üst devirler konuştuğundan acaba uzaması normalmi anormalmi?
-----
Benim düşünceme göre o golf un servise kesin gitmesi gerekiyor. dsg siz olsa o zaman anlarım ama dsg li bir 160 lığa kafa tutamassın yani yakın bile gitmiş olmaman gerekir. Sonuçta senin arabanı kötülemem aynısından bende var ve nasıl gittiğini ve nerelerde avantajlı olduğunuda biliyorum bunlara dayanarak bunu söylüyorum.
-----
İstanbul gibi bir şehirdesin çok güzel dyno ların net sonuç veren dynoların memleketindesin sokun iki arabayıda dyno ya bakalım ne gibi güçlerimiz var elimzde görelim ona göre konuşalım. Acaba o golf le bu rocco aynı değerleri verebiliyorlarmıydı bizim önce bunu sormamız lazım kendimize. Sonra bu kadar nasıl açmış açmamışı tartışalım değilmi? Dyno kağıdınıda burdan paylaşırsan bizde görürüz olanı biteni. Hem birde videodan ne kadar açtığını ettiğini anlayamassın gerçekte çok olur videoda az gözükür gerçekte az olur videoda çok gözükür yani ikisini karşılaştırman çokda sağlıklı sonuç vermez bunu hatırla...

0zann
19/03/2010, 01:42
Bu daha uygun bir cevapti tesekkur ederim.

Öyleyse çipin tsilara bizim bravolardan daha fazla etkisi oldugunu soyleyebilirmiyiz? Golfte bir sorun oldugunu hiç dusunmuyorum bircok aracla denedik bende cok kez kullandım bana güçsüz gelmedi.. (gt de kullandık hatta 2 araba da denendi 1 belki 2 boy fark olmus)

Arkadaşımı bilmem ama benim dyno niyetim var. Dynonun önden yeterli hava gelmedigi için motora zararli olabilmesi dogrumu?

Murat Gürakan
19/03/2010, 15:45
Bu daha uygun bir cevapti tesekkur ederim.

Öyleyse çipin tsilara bizim bravolardan daha fazla etkisi oldugunu soyleyebilirmiyiz? Golfte bir sorun oldugunu hiç dusunmuyorum bircok aracla denedik bende cok kez kullandım bana güçsüz gelmedi.. (gt de kullandık hatta 2 araba da denendi 1 belki 2 boy fark olmus)

Arkadaşımı bilmem ama benim dyno niyetim var. Dynonun önden yeterli hava gelmedigi için motora zararli olabilmesi dogrumu?

Ozan sana bişey diyim o gt dediğin alet stokken 4. vitesten sonra bneim şu anki halime yanaşıp geçmeye başlıyor aynı şekilde 160lıktada aynısı olur hız çoğaldıkça onlar, alt devir ve alt hızlarda biz avantajlıyız. tsi ile roll yapıosanız 50-200 yapın bak ne demek istediğimi anlarsın. 2. viteste kafa çıkarırsın 2 sn sonra yanına gelir 3. vitese attığında öne çoktan geşmiştir artık 5. viteste aranız hızlanarak açılmaktadır film gibi yani :P
-----
Dyno önüne kocaman fun koyuyorlar hiç bir sorun olmaz buz gibide üflüyor ;) Bi sok bakalım net sonuç alacağın dyno araştır ama önüne gelene sokma sokmuşken bari net sonuç al.
-----
Tsi lara chip daha iyi oluyor deriz çünkü chipde senin yaptığın arabada varolan saklı gücü çıkarmak şimdi her turbonun belli bir gideri vardır bizim turbolarda 200 görmek İMKANSIZ! ama sana şunu diyim o videoda görüdğün roccolarda intercooler+cai+egzoz+yazılım ile 257hp alınmışlığı var yani turbo kaldırabilcek seviyelerde flow-rate e sahip.. Dyno çıktısıda mevcut erhanda ancak sahibi konmasını istememiş. Bizim arabalara aynı şeyi yapıyorsun al işte benimki 190 a yakın oluyor ve aldığımız gücüde 5250dd de alıyoruz tsi ise 6000+ larda veriyor doğal olarak o sırada var olan torkla ve güçle araba yürüyor falan bizimkiler şişip kalıyor. Erken vites atsan devir az olduğundan sorun oluyor kesicide atsan araba şiştiğinden ve vites attıktan sonra düşeceğin devirde gene tork olmadığından sorun oluyor...
-----
Vallahi kim ne derse desin golfler scirocco lar boşuna 20000tl fazlaya satılmıyor arabada motor daha sağlam ve alt yapısı daha küvvetli. Ama şuda var ben arabama 20000tl harcasam 300+hp yaparım :) bu bir çelişkimidir bilmiyorum :P

skydome
19/03/2010, 18:38
Kankacım sen o +300 beygirin yemiyle suyuyla başa çık, o beygirleri ben sana alırım yav.:)

nemrut
04/04/2010, 22:28
Sercanım short shift biraz sert davranınca kırılıyormuş ama genede bize çıksa alırım aslında çok keyifli kısacık ne güzel.:)
Zaten bi tek hondalara göre var ne varsa hondada var yaa:P

merhaba murat ben aranızda yeniyim..senin arabanın ön dizaynı çok hoşuma gitti panjur far karartma filan nerde yaptırdın?detaylı önden bi görüntüsünü koyarsan arabanın çok sevinirim...ALLAH KAZA BELA VERMESİN...GERÇEKTEN ON NUMARA OLMUŞ...

ufuk_punto
06/04/2010, 18:38
paylasım içn tesekkrler

Murat Gürakan
06/04/2010, 18:59
merhaba murat ben aranızda yeniyim..senin arabanın ön dizaynı çok hoşuma gitti panjur far karartma filan nerde yaptırdın?detaylı önden bi görüntüsünü koyarsan arabanın çok sevinirim...ALLAH KAZA BELA VERMESİN...GERÇEKTEN ON NUMARA OLMUŞ...

Çok teşekkür ederim :).
https://forum.grandepuntotr.com/garaj/14962-sport-bravo-video-eklendi.html
Burada detaylı fotolar mevcut göz atabilirsiniz. Far karartmayı yaptırdığım yerden hiç memnun değilim şimdi kötüleme yapmayım ama far işi ile uğraşan yerlere giderseniz yardımcı olurlar. Fibercilerde genelde yapıyorlar. panjurlarıda normal siyaha boyattım aracın rengine. Servisinde yaptırdım bunuda.