PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka yapıştırma

ZAK1980
13/03/2010, 18:48
Arkadaslar bahouseden aldıgım cıft taraflı bant ıle aracımın plakasını tampona yapıstıracagım satıcı cocuk kolay kolay cıkmaz dedı urunun uzerındede yapıstır cıkart bır urun olmadıgı cıkartılması ıcın kazınması gerektigı yazıyor sızlerın dusuncelerı nedır ?
resmını ekledım bantın

femoli
13/03/2010, 18:54
Plaka sadece bant ile yapışmaz silikon kullanmak gerekir ..

taneren
13/03/2010, 18:57
Bende geçen hafta serviste bağaj kapağinin alt kismina krom süs çitasi taktirmiştim çikmaz demişlerdi ama bir ucundan açilmaya başlamiş.silikon takviyesi lazim herhalde.

alperyonar
13/03/2010, 20:03
Mehmet abi senin taktığın plaka bugün sağ taraftan kendini bıraktı:(

KaMiKaZe
13/03/2010, 20:07
bence sakın silikon veya çift taraflı kullanmayın atın 2 vida vidalarıda beyaza boyayın gitsin. çift taraflı bant tutmuyor, silikonda sökerken çok sıkıntı çıkartıyor.

alperyonar
13/03/2010, 20:15
Benim plaka altında folyo var. Plaka yı takmasam da cam önüne koysam polis amcalar bişey der mi:D

KaMiKaZe
13/03/2010, 20:16
kendilerine sor istersen alper, plaka için ceza yazmasa bile aracını durdurmak için artık bir sebebi olacaktır. :D

BSK
14/03/2010, 00:20
Benim tampon çıkar plaka çıkmaz öyle bi yapıştırdım ki... bant hikaye zamanla bırakıyor kesinlikle, silikon şart.

yakup1
14/03/2010, 09:22
3m şeffaf çift taraflı bant ile yapıştırın.oldukça daynıklı bir bant

StrawBeeRy
14/03/2010, 10:13
Benim plaka altında folyo var. Plaka yı takmasam da cam önüne koysam polis amcalar bişey der mi:D
yok bişey demez sadece 62 lira ceza yazar iyi günler der yollar :D

alperyonar
14/03/2010, 11:28
yok bişey demez sadece 62 lira ceza yazar iyi günler der yollar :D
Sen bu acı tecrübeyi yaşadın galiba :D

atalayx
14/03/2010, 22:38
ön kısıma yapıstırırken plakayı hafif eğerseniz daha rahat oturur düşüncesindeyim.hatırlatma amacıyla söylüyorum.saygılar

PLaTiNuN
15/03/2010, 09:19
Gayet iyi bir ürün sonuçta 3M ama her ne kadar iyi olsada zamanla yapıştırılan bölgeye yağmur veya oto yıkamaya götürüyorsanız oradaki kimyasalların etkisiyle özelliğini kaybeder...Satan kişininde dediği gibi çıkarmanız için kazımanız gerekir çünkü tampona çok iyi yapışıyo ama plakayı bırakıyo...Yapmanız gereken burdan bi arkadaşımızın dediği gibi plakayı hafif bükeceksiniz çünkü tampon hafif bombeli olduğu için plaka kasılacak ve daha çabuk çıkacaktır...Ya da ben silikon kullanıcam diyosanız akvaryum silikonunun gayet işe yaradığını duydum...Tavsiyem silikonladıktan sonra kağıt bantla plakayı dört bir yanından tampona tutturun bir gün baskı uygulasın çok daha iyi yapışacaktır...

BuRaK-BG
15/03/2010, 09:23
gecen buluşmada konusmuştuk.eğer bant çok güçlü ise(fotodan anlamak zor,malzemeyi görmek lazım) ve sizde aracınız zarar görmesin diyosanız,plakayı yapıştıracagınız yere plaka ebatlarında folyo yapıştırın,sonra bantla plakayı yapıştırın.sökmek istediğinizde folyoyu sökersiniz bantı kazımak zorunda kalmazsınız:)

KaMiKaZe
15/03/2010, 09:46
gecen buluşmada konusmuştuk.eğer bant çok güçlü ise(fotodan anlamak zor,malzemeyi görmek lazım) ve sizde aracınız zarar görmesin diyosanız,plakayı yapıştıracagınız yere plaka ebatlarında folyo yapıştırın,sonra bantla plakayı yapıştırın.sökmek istediğinizde folyoyu sökersiniz bantı kazımak zorunda kalmazsınız:)

akıl akıldan üstündür teşekkürler burak zekice bir çözüm.

StrawBeeRy
15/03/2010, 09:56
Sen bu acı tecrübeyi yaşadın galiba :D
çoook :D :D

femoli
15/03/2010, 10:48
:D:D Alper tam adama sislikonla yap diyorum sen sağdan bıraktı diyorsun :D:D Silikonsuz olursa vida olması gerek o zmanda plaka delinmesi gerek :)

kubilai
16/03/2010, 23:30
Geçen gün bende yapıştırdım önce senin o resimde gösterdiğin bantı kullanarak sonra daha yarım saat geçmeden plaka köşelerden bıraktı kendini sonra bende direk siyah silikon var camcılar kullanır iki köşesine sıktım 1 hafta oldu sorun yok hatta bugün basınçlı su da tuttum çıkar diye korktum ama çıkmadı silikon lazım tutmaz yoksa...

sysworm001
18/08/2010, 17:08
siyah silikon camcılardan temin edebilirsiniz ancak yarın öbür gün folyo yaptırmak isterseniz çok sıkıntı oluyor bugün çıkarmak için 2 saat ter döktümde:)

Genius
18/08/2010, 17:56
Zeynel bu ürün ile APP plakalarımı yapıştırmıştım. iki plaka içinde ürünün yarısını kullandım ve çıkartmak için uğraştığımda iki plakamda perişan olmuştu. İnan çok kuvvetli bir yapıştırıcı. Silikon, vida falan hiçbirşey istemez. Benim tavsiyem, plaka kadar bir folyo kes. Onu yapıştır tamponlara ve üstüne de plakaları bu bant ile yapıştır. Sonra benim gibi sökmek için uğraşmazsın...

Punto_Can
18/08/2010, 18:23
mehmet abi yapıştırmıştı benim plakayı, 10 ay oldu maşallahı var :)

ATAK
01/09/2010, 09:44
femoli angel ve xenon hakkında pek bilgim yok senınkınde güzel durmuş önerebileceğin marka varmıdır acaba ve 8k mı 10 k mı xenon ?fiyatları ne durumda yardımcı olursan sevinirim

suvari_84
01/09/2010, 09:51
bende femoli mehmet abiye katılıyorum silikon şart hatta bazı yerler de gizli vida bile kullanıyorlar. plaka bir düşerse çıkarmak bayağı zaman alıyorrr

Kriminal
01/09/2010, 09:57
Silikonsuz olmaz zeynel

krakercocuk
01/09/2010, 09:58
bu vidalama sistemi berbat..ben ön tampondan vidalama yapılmış daha önce..çıkartamıyorum deilikler gözükecek diye.folyo çeksem olmucak siyahda çakma duracak:S

JASMINE
01/09/2010, 10:01
Vallahi ben tekne imalatında kullanılan mastik ile yapıştırdım. Ancak çelik tel ile kesilip çıkması lazımmış. Eğer bir gün arabayı satarsam alan kişi tamponuda sökmek zorunda kalacak :D :D

Elmedin
01/09/2010, 10:10
arkadaşlar bilmeden konuşmayalım. ürün çok süper. aynı bantla ben de plakalarımı yapıştırdım ve süper tutuyo. yağmur çamurdan da hiç etkilenmedi. sadece dikkat edilmesi gereken bir husus var. mümkün olan daha fazla yüzey tampona yapışsın diye plakayı önceden bükmek gerek ki sonradan yanlardan açılmalar yapmasın. açılma yapmasının nedeni de bant yeni yapıştırıldığında sonradan tuttuğu kadar hemen sert tutmuyor.

plakayı bükün, yapıştırın, sonra etkisini bikaç günde gösterir. isteseniz de sökemezsiniz. hatta o kadar iddialıyım ki başımdan geçen bi olayı aktarayım. arabamı başkası kullanırken kaza geçirdi. önden başka bir arabanın yan tarafına çarpıldı. her iki araba da hareketliydi. kaza sonrası plaka olduğu gibi tampona yapışıktı hatta diğer arabanın komple yan tarafını göçertip boydan boya sürtmesine rağmen sökülmedi. plakanın yarısı silikti çarpışmanın ve sürtünmenin etkisiyle :)

femoli
01/09/2010, 10:14
femoli angel ve xenon hakkında pek bilgim yok senınkınde güzel durmuş önerebileceğin marka varmıdır acaba ve 8k mı 10 k mı xenon ?fiyatları ne durumda yardımcı olursan sevinirim
bunları özelden sorarsan sevinirim , bu konu pek yeri değil :)

Elmedin@ tamam sustuk :D

dgn
01/09/2010, 10:54
bu bantla yapıştırdım geçen gün arkadaşım gaza getirdi yok bant tutmaz yok şöyle yok böyle silikon sıkalım vs. bende önden çıkartmaya çalıştım ve çıkaramadım ve plaka eğildi sol taraf yukarda duruyor ve yapışmıyor nası yapıştırmışsa bi iki güne ön plakayı çıkarıp çift taraflı bant+silikon yapacağım yiyosa düşsün :D

llcemll
11/09/2010, 15:42
bu marka kesınlıkle super ve bant sadece yeterlı ben kullanıorum kesınlıkle bı problem yasamadım::

GRDEDE
11/09/2010, 18:10
Mayıs 2009 da 3 M çift taraflı bantla yapıştırdım halâ taş gibi.Yapıştırdığınız zemin ve işçilik çok önemli.

WiSTaRiA
11/09/2010, 20:41
Arkadaşlar geçen sene aracımı aldığımda bizim buradaki TEKZEN'den çift taraflı silikon yapıştırıcı ile yapıştırdım plakayı ve Temmuz ayında tamponları boyatmak için servise verdiğimde plakaları sökememişler ve anasını ağlatmışlar plakaların... Sökmüşler ve düzeltip takmışlar şuanda plakalarım kazalı araba plakası gibi yamuk yumuk duruyo... Henkel'in çift taraflı bantı işinizi çok iyi görür... 40 kilo taşıma kapasitesi var...

GRDEDE
11/09/2010, 22:29
Benden tavsiye;kesinlikle silikon kullanmayın sökmesi dert olur.Ayrıca sökerken misina kullanırsanız zarar vermeden sökersiniz. Tecrübeyle sabit.

StrawBeeRy
11/09/2010, 22:31
Benden tavsiye;kesinlikle silikon kullanmayın sökmesi dert olur.Ayrıca sökerken misina kullanırsanız zarar vermeden sökersiniz. Tecrübeyle sabit.
evet sonra sökerken benim gibi tampondaki boyayı kaldırmayın :)

WiSTaRiA
11/09/2010, 23:33
Yada benim plaka gibi yamuk yumuk olmasın...

krakercocuk
11/09/2010, 23:55
en güzeli bant sistemi silikon ve vidalama kötü oluyor

StrawBeeRy
11/09/2010, 23:58
aslında en güzeli perçin ama perçin deliyor işte ama söktüğünüzdede altında ne iz var ne bişe geri takarken gene kolay pratik bir malzeme

krakercocuk
12/09/2010, 00:05
delme olması kötü oluyor..plakamı sökücem sökemiyorum..tutupda siyah arabaya da siyah folyo çekememki:S

StrawBeeRy
12/09/2010, 00:09
sonuçta deldiğiniz yer plakanın altında dışarıdan baktığınız zaman delik gözükmüyor yani ben arka plakayı böyle kullanıyorum çokta kullanışlı arada söküp arkasını temizleyebiliyorum app takılı polis sök dediğinde söküp orjinalleri takıp polisten uzaklaştıktan sonra tekrar app takma şansım oluyor hemde ne yamulma ne zahmet var :)

krakercocuk
12/09/2010, 00:10
anlıyorumda mert benım ön plaka vidalı yatay..ben kare yapıcam sorun orda:)

StrawBeeRy
12/09/2010, 00:14
ön plakayı kare yapıp takmayı düşünüyorsan hiç uğraşma abi çok kötü oluyor dişlek gibi duruyor yakıştırmıyorum

alpercabuk
08/12/2010, 16:15
Plaka boyutlarında kompozit kestirin kompozit malzemenin 4 köşesinden havşa açın kompoziti tamponlarınıza vida yardımı ile tutturun daha sonra plakalarınızı silikon yardımıyla kompozitin üzerine yapıştırın çok mükemmel bir sonuç elde edeceksiniz kompoziti cephe giydirme işi yapam herhangi bir firmadan temin edebilirsiniz 0,1*0,5= 0.05 iki plakalık için 0.1 m² kompozit işinizi görür mersinli bi arkadaşa uygulamayı hediye edeyim bari bu akdar anlatımdan sonra buda benim forum üyelerinden birine bi kıyagım olsun mersinden ilk irtibat kuran arkadaşa sevgilerimle :)

StrawBeeRy
08/12/2010, 20:08
Plaka boyutlarında kompozit kestirin kompozit malzemenin 4 köşesinden havşa açın kompoziti tamponlarınıza vida yardımı ile tutturun daha sonra plakalarınızı silikon yardımıyla kompozitin üzerine yapıştırın çok mükemmel bir sonuç elde edeceksiniz kompoziti cephe giydirme işi yapam herhangi bir firmadan temin edebilirsiniz 0,1*0,5= 0.05 iki plakalık için 0.1 m² kompozit işinizi görür mersinli bi arkadaşa uygulamayı hediye edeyim bari bu akdar anlatımdan sonra buda benim forum üyelerinden birine bi kıyagım olsun mersinden ilk irtibat kuran arkadaşa sevgilerimle :)
bende istiyorum ne kadardır bunun masrafı kargo dahil fiyatını verseniz nasıl olur burda hiç uğraşıcak vaktim yok :)

melikarslan
01/03/2012, 00:34
Zeynel bu ürün ile APP plakalarımı yapıştırmıştım. iki plaka içinde ürünün yarısını kullandım ve çıkartmak için uğraştığımda iki plakamda perişan olmuştu. İnan çok kuvvetli bir yapıştırıcı. Silikon, vida falan hiçbirşey istemez. Benim tavsiyem, plaka kadar bir folyo kes. Onu yapıştır tamponlara ve üstüne de plakaları bu bant ile yapıştır. Sonra benim gibi sökmek için uğraşmazsın...
Folyoyu da çift taraflı bantla mı yapıştırmak gerek?