PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön amortisör takozları

hhhed
13/03/2010, 14:31
Arkadaşlar selam, aracın yaşı ilerledikçe problemler artmaya başladı...Direksiyonu çevirirken lakırtılı bir ses gelmeye başladığı için servise gittim, bakar bakmaz ön amorisör takozlarından oldugunu söylediler, aracımda uzatılmış garanti mevcut ve bu ay bitiyor :/ zaten serviste bana bu problemin garantiye gimeyeceğini söyledi ve 300tl gibi bir fiyatı olacagını. sizce garantiye girmeli mi? girmezse ne yapmalıyım.

SpyHunter33
13/03/2010, 14:38
Girmeyeceğini mi söylediler. :S:S forumda bir kaç konu daha vardı bunun gibi ve garantili araçlarda garanti kapsamında değişmişti benim de geçen haftalarda aynısı oldu ben servise götürmeden yetkisiz fiat servisine götürdüm iki tarafın amortisör takozlarını bilyalarını yağladılar TIK yok şimdi...Üstelik de 50 liraya hallolmuş oldu...

Konuyla ilgili daha açıklayıcı bilgiyi

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/15649-direksiyondan-gelen-ses.html
(https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/15649-direksiyondan-gelen-ses.html)
Buradan okuyabilirsiniz...

tempesty
13/03/2010, 15:25
Garantiden değiştirmeleri gerekiyor amortisör takozları kronik problem çünkü...Hangi servise gittiniz ??

hhhed
13/03/2010, 16:02
Kartaş, konya yolu üzerinde ankara

Erdem Bozdağ
13/03/2010, 16:04
Şaşırmadım kartaş olduguna.Forumda bakarsan bir çok kişinin takozları garantiden değişmiştir.Benim de takozlarım garantiden değişti.Servisinizi değiştirmenizi öneririm

SpyHunter33
13/03/2010, 16:06
takozlar değşmiyorsa servis değişir yani :)

Erdem Bozdağ
13/03/2010, 16:07
İyi niyet kaybolmuşsa yeni aşklara yelken açmak lazım:)

hhhed
13/03/2010, 16:12
öyle olacak heralde eşekkür ederim arkadaşlar.

sakinkaradas
13/03/2010, 16:39
arkadaşım takozun tanesi orjinali 50 tl yan sanayisi 40tl 2side1 yıl garantili.dilersen hemen gönderilebilir.

hhhed
13/03/2010, 16:41
Tamam duruma bakalım garanti olmazsa satın alıcaz artık.

ABNEW
13/03/2010, 18:19
Geçmiş olsun Eser,

Amortisör takozlarının garanti bitse bile ücretsiz değişimi yapılabilirken servisin garantideki araç için bundan ücret talep etmesi yanlış.Bence durumu tekrar belirtin ya da başka bir yetkili servise danışın...

demon
13/03/2010, 18:24
Arkadaşlar selam, aracın yaşı ilerledikçe problemler artmaya başladı...Direksiyonu çevirirken lakırtılı bir ses gelmeye başladığı için servise gittim, bakar bakmaz ön amorisör takozlarından oldugunu söylediler, aracımda uzatılmış garanti mevcut ve bu ay bitiyor :/ zaten serviste bana bu problemin garantiye gimeyeceğini söyledi ve 300tl gibi bir fiyatı olacagını. sizce garantiye girmeli mi? girmezse ne yapmalıyım.

Bu sorun garantiye giriyor. Servis seni yemiş. Aynı problemi daha önce garantiden yaptırdım.

GP COSKUN
13/03/2010, 20:45
servisin söylediği düpedüz saçmalık
ben garanti uzatmışım neymiş efendim takoz garantiye girmezmiş
bence derhal fiat müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatın
kesinlikle garanti kapsamında değiştirmeleri lazım

SpyHunter33
13/03/2010, 20:53
evet bence de direk fiat Müşteri hizmetlerni arayın.Hatta direk servisi şikayet edin.FİAT'a da deyin ki Garantiyi uzattıktan sonra ne demek bazı şeyler garanti kapsamında bazı şeyler değil ??? madem bir çok arızamız garanti kapsamından çıkacak o zaman neden garanti uzatıyoruz deyin.
Çok mu agrasifleştim neeeee

BSK
14/03/2010, 00:15
Kavaklıdere gözükmüş size...

alperyonar
14/03/2010, 00:43
Bence de siz bi Müslüm Bey le görüşün bu konuyu

hhhed
14/03/2010, 16:51
Fiat müşteri hizmetlerini aradım, pazartesi salı gibi döneceklerini söylediler. Gelişmelerden haberdar ederim beyler.

hhhed
25/03/2010, 10:47
Müşteri hizmetleri uzun bir aradan sonra (2 kere daha aradım) olumsuz olarak döndü bana! Amortisör takozları uzatılmış garantiden değiştirilemiyormuş falan filan, aradıklarında çok yoğundum kızacak vaktim bile yoktu tamam tamam diyip kapattım telefonu. sizce ne yapyım arkadaşlar başka bir servise gitmelimiyim? Hatırlatma yapayım kartaşa gitmiştim.

BSK
25/03/2010, 11:14
Müslüm Beye neden gitmiyorsunuz? Yeri de kolay sadece inerken dikkat edeceksin o kadar :)

Kriminal
25/03/2010, 11:20
Arkadaşlar bendede var bu sorunda yolda yuruyenler bıle ben gecerken bazen takozlardan gelen sese bakıyolar..Abarttımmı ne :P

Cözum lazım garantım falan yok gress yagıyla yaglatsak gecer denıyordu dogrumudur..

Çoşkun abi duyuyomusun

hhhed
25/03/2010, 12:57
Müslüm Beye neden gitmiyorsunuz? Yeri de kolay sadece inerken dikkat edeceksin o kadar :)

Evet birde oraya gideyim bakalım.

Evo1
25/03/2010, 13:19
Eser geçmiş olsun
Bence müşteri hizmetleri senin vaktinin olmayışından faydalanıp garanti olayında saçmalamış. Şartlar normal garantiyle aynı olmayacaksa garantiyi uzatmanın manası yok o zaman. Bence bi kez daha görüş ve bi de kavaklıdere otoya müslüm abiye uğra derim.

gorefest
25/03/2010, 15:21
Bu ses nasıl bir ses acaba? Bende de bir ses var ama şöyle tam sol yapıp ta hareket etmeye başladığım zaman alttan bir ses geliyor. sağ tarafta yok.

Bugün servise gittim. Burdan öğrendiğim için amörtisör takozları olabilir mi dedim. Usta baktı o değil dedi. Rot balans ile alakalı olabileceğini söyledi. Direksiyon tam ortadayken sola tam çevirdiğinizde 1,5 tur atıyor, sağa çevirdiğinizde 1,25 gibi bir tur atıyor. Pazartesi kontrol edilecek ama yine de kaz gibi yolunmak istemiyorum. Aracın garantisi 3 ay daha devam ediyor.

Bu sorun ne ile alakalı olabilir?

by_memur
25/03/2010, 15:59
aynı sorun benim arabadada vardı iki hafta önce ısparta demtrak demireller fiat servisinde garanti kapsamında değişti 1 kuruş para ödemedim.

hhhed
25/03/2010, 17:26
Bu ses nasıl bir ses acaba? Bende de bir ses var ama şöyle tam sol yapıp ta hareket etmeye başladığım zaman alttan bir ses geliyor. sağ tarafta yok.

Bugün servise gittim. Burdan öğrendiğim için amörtisör takozları olabilir mi dedim. Usta baktı o değil dedi. Rot balans ile alakalı olabileceğini söyledi. Direksiyon tam ortadayken sola tam çevirdiğinizde 1,5 tur atıyor, sağa çevirdiğinizde 1,25 gibi bir tur atıyor. Pazartesi kontrol edilecek ama yine de kaz gibi yolunmak istemiyorum. Aracın garantisi 3 ay daha devam ediyor.

Bu sorun ne ile alakalı olabilir?

aynı şey oldugunu sanmıyorum, takoz sorununu neredeyse 10m den anlıyolar sık rastlanılan bir problem oldugu için.

LeoN48
25/03/2010, 18:46
Amortisör takozu ve z-rotu sorunsalı gp'lerimiz için efsane oldular :) Yaşamayan yok bu efsaneyi.

gorefest
26/03/2010, 00:52
Amortisör takozu ve z-rotu sorunsalı gp'lerimiz için efsane oldular :) Yaşamayan yok bu efsaneyi.

z-rotu sorunsalı nasıl birşey? Nasıl anlaşılıyor?

burhankutlu
26/03/2010, 01:01
Ya garantinin ne filmi kaldı anlamadım o değişmiyor bu değişmiyor ne diye gitsen kullanıcı hatası. aslında gidip sövüp sayıcan o takozların üzerinde kazma küreklemi çalıştık sanki biz çok meraklıyız takoz bozup değişmeye nasıl iş anlamadım yahu. 30-40 bin liralık araba veriyorsun anamızdan emdiğimizi burnumuzdan getiriyorsun. eski aracımdada vardı bu garanti sorunu burdada var.

demon
26/03/2010, 01:33
Amortisör takozları garantide halloluyor ama. Kim demiş olmaz diye? Daha önce ben yaptırdım.

hhhed
26/03/2010, 12:28
Garantiden oluyormuş ancak uzatılmış garantiden olmuyormuş göya.

hhhed
26/03/2010, 12:39
Şimdi Kavaklıdere otoyu aradım, yarın 6 ya kadar açılarmış, öğlen iş çıkışında birde oraya gidicem.

demon
26/03/2010, 13:09
Garantiden oluyormuş ancak uzatılmış garantiden olmuyormuş göya.

O zaman ne anlamı varki garanti uzatmanın

puntoloji
26/03/2010, 15:25
Ben garantiden çiftini değiştirdi. garantiden

by_memur
26/03/2010, 16:22
benimki uzatılmış garantiden değişti.

hhhed
26/03/2010, 16:37
benimki uzatılmış garantiden değişti.

Hangi serviste değişti acaba?

hhhed
27/03/2010, 19:13
Beyler, bugün Kavaklıdere Servise gittim, Müslüm bey İstanbuldaymış ordaki arkadaşlarda arantiden yapamayacaklarını sölediler malesef :/ patladı bizde heralde bu takozlar.

gorefest
28/03/2010, 12:13
bende de var bu sorun..İzmir'de hangi servisi önerirsiniz?

sanyu
28/03/2010, 20:40
Dün antalya akdeniz sanayi sitesinde z rotlar,takozlar ve helezonları değiştirdim.
z rot yan sanayi 15+15=30
takozlar 75+75=150 orjinal
helezon vardı.
80 işçilik+30 rot balans verdim.
TOPLAM 290 TLye mal oldu malesef.

DAYI
28/03/2010, 21:29
Merhabalar evdeki bilgisayar sorunu nedeniyle uzun zamandır forum a giriş yapamadım.Amortisör üst takozları şimdiye kadar uzatılmış garanti kapsamında değişim yapıldığı doğrudur.Fakat son gelen tamimle malesef uzatılmış garanti kapsamında değişim yapılamamaktadır.Bu Kartaş otomotive ait bir uygulama değil Fıat talimatı doğrultusunda yapılan bir işlemdir.Normal garanti süresinde kullanım ömrü olan max 60 bin km e kadar sorunsuz garantiden değişim devam edecektir.Sizin aracınızla ilgili olarak p.tesi günü servis müdürümüz Göktürk bey ile görüşerek yapabileceğimiz bir şey olup olmayacağını size mutlaka bildireceğim.Saygılarımla..

hhhed
29/03/2010, 17:52
Merhabalar evdeki bilgisayar sorunu nedeniyle uzun zamandır forum a giriş yapamadım.Amortisör üst takozları şimdiye kadar uzatılmış garanti kapsamında değişim yapıldığı doğrudur.Fakat son gelen tamimle malesef uzatılmış garanti kapsamında değişim yapılamamaktadır.Bu Kartaş otomotive ait bir uygulama değil Fıat talimatı doğrultusunda yapılan bir işlemdir.Normal garanti süresinde kullanım ömrü olan max 60 bin km e kadar sorunsuz garantiden değişim devam edecektir.Sizin aracınızla ilgili olarak p.tesi günü servis müdürümüz Göktürk bey ile görüşerek yapabileceğimiz bir şey olup olmayacağını size mutlaka bildireceğim.Saygılarımla..

ilginiz için teşekkür ederim, haber bekliyorum.

demon
29/03/2010, 21:47
Hem parçayı dandik yap. Su alsın yağmur alsın hatta tazyikli suyla yıka bozulsun. Hemde yok 60.000 km yok uzatılmış garanti v.s
Bu parçanın kronik sorunlu olduğunu Fiat herkesten daha iyi biliyor.
Zaten birçok aracında bu parça problem çıkarıyor. Punto olsun, Linea olsun, Fiorino olsun
Biraz ayıp oluyor. Arabanın kullanma kılavuzunda bu arabayı çok yağmurlu havalarda kullanmayın, Tazyikli su tutmayın yoksa amortisör takozlarınız bozulur diyormusunuz? O halde sizin ayıbınız. Garanti bittikten sonrada değişim gelmesi şart. Çünkü bu parça cidden bu arabalarda bir hastalık.

hhhed
30/03/2010, 14:19
bence de ayıplı ürün olarak değerlendirilmesi lazım. buna km sınırını koymak tamamen kendini koruma politikasından başka bişey değil. o halde elimize bir liste versinler hangi parça kaç km ye kadar garanti kapsamında bizde bilelim ona göre davranalım.

DAYI
31/03/2010, 14:53
Merhabalar dün cevap yazamadığım için özür dilerim.Sizin için servis müdürümüzle görüştüm fakat parçanın kullanım ömrü dolması garanti kapsamında onay almamızı engelledi.Zira bahse konu olan parça nın değişim zamanı iş kabul kartlarının arka kısmında bakım tablosunda açıkça yazılmış durumda.(Kartın ek ücrete tabi işler kısmında) Sizin aracınızın en son servise giriş km si 62bin olarak gözüküyor.Parçaların sağlıklı kullanım ömürlerini üretici firma belirliyor.Bu nedenle bizlerin müdehale şansı kalmıyor.Saygılarımla.

hhhed
31/03/2010, 15:43
Napalım abi Fiatın bir ayıbıdır bu yapacak bişey yok. İlgin için teşekkür ederim. Sanayi yolu göründü.

kaptan_ahab
31/03/2010, 17:04
Servis 90-TL parça, 60-TL işçilik 150-TL istedi sadece sol takoz için.Sanayide 80-TL parça 30-TL işçilik ile yaparız demişlerdi.

hhhed
02/04/2010, 14:06
Servis 90-TL parça, 60-TL işçilik 150-TL istedi sadece sol takoz için.Sanayide 80-TL parça 30-TL işçilik ile yaparız demişlerdi.

öyle yapıcam artık bende, garantide bitti heralde çok özel bir durum olmazsa sanayi paklar bizi.

kaptan_ahab
02/04/2010, 14:40
Bendeki ses iyice azaldı.Geçenlerde motoru yıkatmıştım sanırım sorun ondan oldu.Yinede hafta sonu sanayide ön takımları elden geçirteceğim.Amortisör takozları,z rotu,motor kulakları, tıkırtı burçları vs.

aaa333
03/04/2010, 22:59
peki değişmediğinde ne zararı var arkadaşlar cahilliğimin kusuruna bakmayın

GP COSKUN
04/04/2010, 00:47
peki değişmediğinde ne zararı var arkadaşlar cahilliğimin kusuruna bakmayın

sesi yapan şey takozun içindeki bilya
bozuk bilyayı değiştirmediğinde ses yapacak zamanla
daha çok rahatsızlık vermeye başlayacaktır
taki bu bilya iyice bozulup tamamen kullanılmaz hale gelince
kitlenip artık dönmez hale gelecektir
kitleme yaptığın dada direksiyonunuz bir hayli ağırlaşacak
ve artık değiştirmeniz gerektiğini anlayacaksınız
ama sorunuzdaki amaç yolda kalma yada kazaya sebebiyet veririmi diye
merakınızdansa içiniz rahat olsun böyle bir duruma yol açmaz
saygılar

ByVal
04/04/2010, 14:11
Merhabalar,

Benimde aracımda 3 kere amortisör takozu değişti aracımı 18binde aldım şu an 33 binde. Son değişim dün oldu ve bugün amortisör takozları yine bozuldu ses gelmeye başladı... Serviste elinde kaldı allahtan garanti var :)) Tofaşla görüşecekler başka takoz yollayacaklarmış ne farkı var bilmiyorum ama yine bozulursa aracı iadeye kadar götürmeyi düşünüyorum eğer olursa.

GP COSKUN
04/04/2010, 15:14
Merhabalar,

Benimde aracımda 3 kere amortisör takozu değişti aracımı 18binde aldım şu an 33 binde. Son değişim dün oldu ve bugün amortisör takozları yine bozuldu ses gelmeye başladı... Serviste elinde kaldı allahtan garanti var :)) Tofaşla görüşecekler başka takoz yollayacaklarmış ne farkı var bilmiyorum ama yine bozulursa aracı iadeye kadar götürmeyi düşünüyorum eğer olursa.

dün değişen takozun bugün bozulması diye bir şey söz konusu olmaz
bir yerlerde yanlış var

ByVal
04/04/2010, 15:27
Bir yanlış yok serviste araç sökülüp takılırken özellikle inceliyorum. Çamurluk içleri tazikli suyla yıkandıktan sonra ses yapmaya başlıyor ve bozuluyor. Aracın işlemi bittikten sonra teste çıktık ustabaşıda dedi bu yine problem çıkartıcak. Aynı araç kendisinde de varmış 2007 model bendeki 2009 model aracım fiat linea.

GP COSKUN
04/04/2010, 20:32
işte bak yanlışı kendi ağzınla söylüyorsun
amortisör takozunun içinde bilya var bu bilyalara su giderse paslanıyor ve ses yapmaya başlıyor aracını yıkatırken bu bölüme fazla tazzikli su tutmamaya özen göster

ByVal
04/04/2010, 22:32
Anladım teşekkürler bilgilendirmeniz için ancak teste çıktığımızda araç zaten yıkanmamıştı yani dün sabah değişti yağmur v.s de olmamasına rağmen şu an ses devam ediyor. Acaba takoz değilde direksiyon mili gibi başka bir problem olabilir mi diye de düşünüyorum.

tasova
04/04/2010, 23:09
aynı sorun bendene var

hhhed
05/04/2010, 20:54
Geçtiğimiz cumartesi şaşmaz oto sanayide sol takozu değiştirdim, takoz değişirken bide aksilik z rotu kırıldı :/ ses kesildi bakalım şimdilik sorun yok gibi.

bu arada çıkan parçayı inceledim, bilyalar pas içinde kalmış.

cherokeeboy
10/04/2010, 12:22
benim 2 on takozda degisti-simdi servisten aradilar araba hazirmis,,tanesine iscilik dahil 160 tl cikardilar (ikisine 320 tl isticekler !) ama kavga edicem-o parayi vermicem-indiricekler yada o kadar sinirliyimki ya artik musteri hizmetlerini aramak falan hikaye hukuken sorunu hallederim herhalde-kardesim avukat :)...bakalim ne isticekler ne alacaklar...evden cikiyorum simdi ..

hhhed
10/04/2010, 12:44
benim 2 on takozda degisti-simdi servisten aradilar araba hazirmis,,tanesine iscilik dahil 160 tl cikardilar (ikisine 320 tl isticekler !) ama kavga edicem-o parayi vermicem-indiricekler yada o kadar sinirliyimki ya artik musteri hizmetlerini aramak falan hikaye hukuken sorunu hallederim herhalde-kardesim avukat :)...bakalim ne isticekler ne alacaklar...evden cikiyorum simdi ..

Aslında değiştirmeden önce arayıp fiyatını söylemeleri gerekliydi. Ben sanayide yarı fiyatına yaptırdım.

cherokeeboy
10/04/2010, 13:46
2 takozuda kdv dahil 270 tl ye degistirdim,150si parca tuttu...biraz indirim yaptirdim ama cikn takozlari gorunce ses tonumu azalttim,cok feci durumdaydilar...garantiden (uzatilmis garantiden) degismiyor

sakinkaradas
10/04/2010, 16:05
arkadaşlar takozun orjinal üreticisi bursadaki rapro kauçuk sanayiidir.ürünü şayet kendi kutusunda alırsanız tanesi 55 tl.şu an benim aracınkiler degişiyor.isteyen varsa gönderebilirim.ama daha ucuz olsun derseniz 45 tl yansanayi gb kauçuk marka.lazım olan arkadaşlar irtibata geçebilir.ürünün resimlerinide ekliyorum..(amortisör takozları ve amortisör bilyası set halindedir.söyledigim fiyat set fiyatıdır bilya dahildir.)

ibrahim06
22/04/2010, 12:37
Benimkinde de hareket ettikçe sol taraftan ufak ufak gıcırtı geliyor. Sanki direksiyondan geliyomuş gibi yapıyor ama sanmıyorum. Stop edince araba ufak bir sarsılır ya. Ozamanda duyuluyor bu. Sizce ne olabilir Z-rot olabilirmi.Araç 2010 model. Sanırım servise gitmeye vaktinden önce başlayacağım.

hhhed
22/04/2010, 13:30
Takoza benzemiyor.

seysey37
06/07/2010, 19:16
aynı sıkıntı bendede var bozuk yolda özellikle takır tukur gıcık bi ses,bende takarım bugun ustama sordum serviste 35+35 70Lira dedi bu iyide işçilikte 70-80 oldu 150tl :wacko000: ondan orjinal parçaları alıp sanayide taktırmayı düşünüyorum..

utku952
07/07/2010, 00:25
bende de 2 problem vardı bu şekilde. ön tarata ortalardan lakırtı geliyordu amortisör takozları imiş halletik 150tl ye.. bir de şimdi direksyonun içinden bi kıpırdama titreşimle beraber plastik sesi geliyor o da heralde tıkırtı burcuymuş bakalm ne kadar masraf cıkartacak....

mmtkara
07/07/2010, 22:06
arkadaşlar o ses takozdan değil amortisör bilyalarından geliyo banada aynısını dediler serwisten benım ustaya götürdüm ve 100 tl ye yaptırdım...bazı servisler baya yalan çıkıyo....

GP COSKUN
08/07/2010, 10:19
arkadaşlar o ses takozdan değil amortisör bilyalarından geliyo banada aynısını dediler serwisten benım ustaya götürdüm ve 100 tl ye yaptırdım...bazı servisler baya yalan çıkıyo....

mehmet amortisör bilyası diye bir parça yok
amortisör takozlarımız bilyalı tip zaten bilya amortisör takozunun kendisinde var yani bunuda ayrıca değiştiremiyorsun birbirine entegre oldukları için
takozu alıyorsun zaten kendinden bilyalı servislere yok yere suçlama yapmayalım

whitegold
08/07/2010, 11:12
mehmet amortisör bilyası diye bir parça yok
amortisör takozlarımız bilyalı tip zaten bilya amortisör takozunun kendisinde var yani bunuda ayrıca değiştiremiyorsun birbirine entegre oldukları için
takozu alıyorsun zaten kendinden bilyalı servislere yok yere suçlama yapmayalımcoşkun abı bayadır goremıyorduk hoşgeldın tekrar aramıza,senın engın ve zengın bılgılerıne ıhtıyac var bu sıtede kaybolma ole :) bu arada bu amartısör takoz bılyası olayının madurlarından bırıde bendım ama ıkı gun once cozduk cok sukur, dıreksıyonu saga sola dondurdugumde bır tıkırtı gelıyordu oncelerı dıreksıyon kutusundan sandım ama servıse gıdınce ustam amartısör takozları degıscek dıyınce baya bı sasırmıstım ne alaka dıe ama ustamı dınleyıp sag ve sol ıkısınıde degıstırdım cok sukur ses kesıldı nekadara mal oldugunu merak edecek arkadaslarım vardır orjınal parcaları aldım her bırı 87,50 yanı ıkısı 175 tl 40 tl de işçilik ödedim toplam 215 tl ye mal oldu,başından gecen tum arkadaslara gecmıs olsun dıyorum.

mm_isik
08/07/2010, 11:20
teşekkürler fiyat ve tamir bilgisi için soner:)

whitegold
08/07/2010, 11:24
teşekkürler fiyat ve tamir bilgisi için soner:)rica ederim murat sendedemı aynı sorun var yoksa?

mm_isik
08/07/2010, 11:26
yok yok allaha şükür şuanlık yok. inşallah olmasın :)

doktorstress
08/07/2010, 11:32
3 hafta önce aracımı yıllık bakım için servise götürdüm ve 420 tl lik bir ödeme yaparak aracımı teslim aldım .Aracımın önünden sağa sola dönüşte ses geldiğini söylememe rağmen beni bişey yok abi diyerek gönderdiler.Garantimin bitceğini biliyordum ama nasılsa uzatılmış garantim var dedim bir problem çıkarsa hallettiririm dedim kendi kendime
bugun bahsettiğim ses arttı diye servise gittim ve sağ takozun değişeceğini söylediler ama bunun uzatılmış garanti kapsamında olmadığını sölediler.ve 3-5 kuruşlık bişey olduğunu :-d sölediler ne olacakmışki ödesem

2 ay boyunca garantimi uzatmak için peşimde gezen firma şimdi bana şu girer bu girmez garantiye diyor

bundan çıkaracağım sey 35000 km de olan ve 2 senedir hertürlü bakımı ve servisi yapılan garanti kapsamında bir çöpü değişmeyen aracımdan kurtulmam gerektiği.Artık çok memnun olduğum aracımdan resmen soğudum maddi durumum elverir vermez borca girecem harca girecem gerekirse sıfır almayacağım 2. el alacağım adam gibi bir araba alacağım ,En azından sağından solundan gelen tıkırtıları duymamak için son ses müzik dinlemek zorunda kalmam ,sinirden patlamam ,

Fiat ın çağrı merkezinde kadın personele ağırlık verdiğini de anlamış bulunmaktayım .Bugun karşımda erkek bir muhatap olsaydı kendimi tutamayıp küfür manyağı yapardım onu herhalde,Neyse saygılar selamlar

kucukm
08/07/2010, 12:51
selam Onur Bey,

on takımların garantisi 60.000 km ye kadar. eger 35.000 de ise arabanız o zaman cagrı merkezini arayip durumu anlatın. sizin sorununuzu garant kapsamında cozebilecek baska bir servis yonlendirebilirler sanırım.

bu arada ben sag amortisor ve takozu 60.000 de degistirdim garanti kapsamında.

saygilar

3 hafta önce aracımı yıllık bakım için servise götürdüm ve 420 tl lik bir ödeme yaparak aracımı teslim aldım .Aracımın önünden sağa sola dönüşte ses geldiğini söylememe rağmen beni bişey yok abi diyerek gönderdiler.Garantimin bitceğini biliyordum ama nasılsa uzatılmış garantim var dedim bir problem çıkarsa hallettiririm dedim kendi kendime
bugun bahsettiğim ses arttı diye servise gittim ve sağ takozun değişeceğini söylediler ama bunun uzatılmış garanti kapsamında olmadığını sölediler.ve 3-5 kuruşlık bişey olduğunu :-d sölediler ne olacakmışki ödesem

2 ay boyunca garantimi uzatmak için peşimde gezen firma şimdi bana şu girer bu girmez garantiye diyor

bundan çıkaracağım sey 35000 km de olan ve 2 senedir hertürlü bakımı ve servisi yapılan garanti kapsamında bir çöpü değişmeyen aracımdan kurtulmam gerektiği.Artık çok memnun olduğum aracımdan resmen soğudum maddi durumum elverir vermez borca girecem harca girecem gerekirse sıfır almayacağım 2. el alacağım adam gibi bir araba alacağım ,En azından sağından solundan gelen tıkırtıları duymamak için son ses müzik dinlemek zorunda kalmam ,sinirden patlamam ,

Fiat ın çağrı merkezinde kadın personele ağırlık verdiğini de anlamış bulunmaktayım .Bugun karşımda erkek bir muhatap olsaydı kendimi tutamayıp küfür manyağı yapardım onu herhalde,Neyse saygılar selamlar

doktorstress
08/07/2010, 23:34
enteresan olan konuda bu zaten ,amortisör takozları 2 senelik garanti kapsamına giriyormuş biz hata edip üzerine para verdik garantimizi uzattık,ama takozlar girmiyormuş bende çağrı merkezini aradım bana geri döneceklermiş ama açıkcası benim çok umudum yok artık.

Fiat carbon clean ide 40000 bakımına zorunlu hale getirmiş sözde, bir tunap denen bişeyle yağ değişiminden önce motor temizleniyor , bide fiatın yıllardır millete reklamını yaptığı carbon clean yapılıyor ,

karbon temizleme işlemi 60 tl
ne demekse 30000 km yağ bakım 22 tl
motor içi temizleyici 16,53 tl
totalde 100 tl de ordan girdi
kızdığım nokta doktor olarak bi sürü tamirci hastam ve tanıdığım var,aracım garantiden çıkmasın diye servise gidiyoruz ,ama aracımız yine garanti dışı kalıyor.

doktorstress
13/07/2010, 01:03
Fiat dan aradılar ve bu arızanın artık uzatılmış garanti kapsamına girmediğini sölediler ,zaten aksini çok fazla beklemiyordum.

Böyle bir anlayış ancak türkiye fiat dan beklenebilir,Uzun zaman milletin burun kıvırdığı hyundai kullandım 1500 tl lik direksiyon sisteminin değiştirilmesi için 5 dakika onay telefonu beklemişken b**kdan bir lastik parçası için 4 gün bekledim,neyse ya sorun gerçekten para değilde son 1 ayda fiata 1000 tl ye yakın para verdim hala bana üç beş kuruşluk bişey cebinizden ödeyin ne olacak ki diyebiliyorlar

zafer murat
28/07/2010, 14:12
arkadaşlar mrb

benim aracım fiorino gerçi benimde amortisör takozları ikiside garantiden yaklaşık 4bin km önce değişti.Dünden beri direksiyonu sağ sola çevirdimmi aynı ses tekrardan gelmeye başladı.takozlar değiştirilirken ustanın başındaydım değiştirdiklerini gördüm.

alpercabuk
03/12/2010, 11:34
Merhaba arkadaşlar

aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay önce bir punto sahibi oldum gerçi alırkende amortisör takozlarının değişmesi ğerektiğini bilerek almıştım pek fazla bi rahatsızlık vermiyordu o günlerde lakin bugün akılalmaz bir sesle karşılaştım. Dün aracımı kendim yıkayıp lastik içlerindeki çamurun temizlenmesi için su tutmuştum bilyeler bugun neredeyse kitlenmiş durumda. Davlumlaz içlerinin yıkanma olayının bu şekilde ergonomik tasarlanmış bir otomobilde atlanılmaması gereken çok basit ama çok önemli bi sorun olduğu kanısındayım.garanti olayı şu durumda beni ilgilendirmiyor ki aracım 2006 model ve uzatılmış bi garantisi yok gerçi şu probleme karşı iyiki yok okuduğum kadarı bana stres yaşatmaya yetti. Gerçi servis problemiyle daha ilk gün karşılaştım ama çok iyi niyetli olmalarına rağmen fren balatalarımın idare edeceğini söyleyip hidrolikteki yağın bitmiş olmasına rağmen konrtol edilmeyip atlanılmasını saymazsak eğer,üstüne üslük telefonda arayıp servisimize 10 üzerinden kaç puan verirmisiniz sorusuna nezaketimi bozmayıp 9 puan vermemem rağmen bugün huzurlarınızda mersin boronlar/mezitli servisine 10 üzerinde 2 puan veriyorum oda orda görev yapan arkadaşlarımızın hatrına.konuyu dağıtmadan sorunuma değinmek istiyorum. Dün davlumbaz içlerini yıkadıktan sonra bugün arabaya bindiğimde arabanın sanki asalvaltın üzerinde sürünürcesine ve direksiyondan gelen abuk sabuk seslerle karşılaştım. Servisin yönü iş yerime ters oluşundan hemen karşımızdaki oto tamircisne bi uğradım araca biner binmez gelen sesi duydu ve takozlarının değişmesi gerektiğini söyledi. ücretini sorduğumda orjinal parcanın fiyatının 55 tl gibi bi rakam oldugunu fakat tavsiye etmediğini en kısa zamanda tekrar aynı sorunu yaşayabileceğimi ve kendi önerdiği bir markayı denememi kendisinin denediğini sorun yaşamadığını fiyatının ise aşagı yukarı orjinali ile aynı oldugunu söyledi. Sizce orjinal parçayımı düşünmeliyim yoksa 40 yıllık ustayımı dinlemeliyim. Alakalarınız için şimdiden teşekkürler. Not: Tavsiye edilen parça su geçirmiyormuş.

erosistanbul
03/12/2010, 14:57
garanti işi biryerde iyi aslında.aracım 4 aylıkken duallogic robotu garantiden değişmişti. fakat 22 aylık aracın orjinal aküsünü garantiden değişmediler.aracı muayeneye aldılar, sorun çıkmadı. sorun çıksaymış garantiden değişeceklermiş.ki çok dikkat ederim kontak kapalıyken lamba,teyp vb hiç açmam.araçta garantiden dolayı hiç değişiklik yapmadım.çivi bile çakmadım. korka korka bi kolçak yaptım.o kadar titiz davrandım.
uzatılmış garanti düşünüyordum ama bazı şeyler uzatılmış garantiye girmiyormuş.garanti uzatma düşünüyordum.şu an uzatılmış garanti parasını ilerde yapacak takoz masrafınamı ayırsam diye düşünüyorum.

Kriminal
03/12/2010, 14:59
Usta haklı...

alpercabuk
08/12/2010, 11:12
Arkadaşın verdiği bilgiler doğrultusunda aynen takazları söktürüp içlerini ustayla beraber kendi ellerimle temizledim va yağladık sonrada su izalasyonu için biraz plastik ve lastik özelliği olan bir silikon kullandık sıfırından farksız oldu herkese tavsiye ederim gidipte 300 lira gibi bi rakam vermeyin bi el emeği ile bu probleminizi halledebilirsiniz.

Girmeyeceğini mi söylediler. :S:S forumda bir kaç konu daha vardı bunun gibi ve garantili araçlarda garanti kapsamında değişmişti benim de geçen haftalarda aynısı oldu ben servise götürmeden yetkisiz fiat servisine götürdüm iki tarafın amortisör takozlarını bilyalarını yağladılar TIK yok şimdi...Üstelik de 50 liraya hallolmuş oldu...

Konuyla ilgili daha açıklayıcı bilgiyi

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/15649-direksiyondan-gelen-ses.html
(https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/15649-direksiyondan-gelen-ses.html)
Buradan okuyabilirsiniz...

GPEMREE
06/04/2014, 11:33
Merhaba arkadaşlar

aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay önce bir punto sahibi oldum gerçi alırkende amortisör takozlarının değişmesi ğerektiğini bilerek almıştım pek fazla bi rahatsızlık vermiyordu o günlerde lakin bugün akılalmaz bir sesle karşılaştım. Dün aracımı kendim yıkayıp lastik içlerindeki çamurun temizlenmesi için su tutmuştum bilyeler bugun neredeyse kitlenmiş durumda. Davlumlaz içlerinin yıkanma olayının bu şekilde ergonomik tasarlanmış bir otomobilde atlanılmaması gereken çok basit ama çok önemli bi sorun olduğu kanısındayım.garanti olayı şu durumda beni ilgilendirmiyor ki aracım 2006 model ve uzatılmış bi garantisi yok gerçi şu probleme karşı iyiki yok okuduğum kadarı bana stres yaşatmaya yetti. Gerçi servis problemiyle daha ilk gün karşılaştım ama çok iyi niyetli olmalarına rağmen fren balatalarımın idare edeceğini söyleyip hidrolikteki yağın bitmiş olmasına rağmen konrtol edilmeyip atlanılmasını saymazsak eğer,üstüne üslük telefonda arayıp servisimize 10 üzerinden kaç puan verirmisiniz sorusuna nezaketimi bozmayıp 9 puan vermemem rağmen bugün huzurlarınızda mersin boronlar/mezitli servisine 10 üzerinde 2 puan veriyorum oda orda görev yapan arkadaşlarımızın hatrına.konuyu dağıtmadan sorunuma değinmek istiyorum. Dün davlumbaz içlerini yıkadıktan sonra bugün arabaya bindiğimde arabanın sanki asalvaltın üzerinde sürünürcesine ve direksiyondan gelen abuk sabuk seslerle karşılaştım. Servisin yönü iş yerime ters oluşundan hemen karşımızdaki oto tamircisne bi uğradım araca biner binmez gelen sesi duydu ve takozlarının değişmesi gerektiğini söyledi. ücretini sorduğumda orjinal parcanın fiyatının 55 tl gibi bi rakam oldugunu fakat tavsiye etmediğini en kısa zamanda tekrar aynı sorunu yaşayabileceğimi ve kendi önerdiği bir markayı denememi kendisinin denediğini sorun yaşamadığını fiyatının ise aşagı yukarı orjinali ile aynı oldugunu söyledi. Sizce orjinal parçayımı düşünmeliyim yoksa 40 yıllık ustayımı dinlemeliyim. Alakalarınız için şimdiden teşekkürler. Not: Tavsiye edilen parça su geçirmiyormuş.

Konuyu hortlatiyorum ama bu su gecirmeyen paracanin markasi ne acaba?

alpercabuk
30/04/2014, 19:18
Konuyu hortlatiyorum ama bu su gecirmeyen paracanin markasi ne acaba?

Su gecirmeyen parca degil kaliteli bir silikon yeterli

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

must82
06/11/2014, 14:01
konuyu bir hortlatma da benden;

ön amortisör takozlarını değiştirmeyi düşünüyorum ama iki marka dönüyor internette biri diyor ki illa Ruville (https://www.opelgm.com/Opel-Corsa-D-Amortisor-Ust-Takozu-Ruville,PR-4664.html) biri diyor ki illa Rapro (https://unluoto.com.tr/urunler/1586/on-amortisor-ust-takozu-grande-punto) bilemedim. biri alman malı diğerini bilmiyorum ne malı var mı tecrübesi olan ?

must82
06/11/2014, 22:39
konuyu bir hortlatma da benden;

ön amortisör takozlarını değiştirmeyi düşünüyorum ama iki marka dönüyor internette biri diyor ki illa Ruville (https://www.opelgm.com/Opel-Corsa-D-Amortisor-Ust-Takozu-Ruville,PR-4664.html) biri diyor ki illa Rapro (https://unluoto.com.tr/urunler/1586/on-amortisor-ust-takozu-grande-punto) bilemedim. biri alman malı diğerini bilmiyorum ne malı var mı tecrübesi olan ?

Güncel bir soru :)

halils2
06/11/2014, 23:11
rapro yerli. İzmirde fabrikası var. Şanzıman takozunu kullandım, sıkıntı yaşamadım ama amortisör takozu nasıl bilmiyorum
RAPRO Otomotiv Yedek Parçaları (https://www.rapro.com.tr/)

skirsan
06/11/2014, 23:48
Rapro iyidir kullanıyorum tavsiye ederim fiyatıda uygun. Ayrıca bir tavsiyem takozları değiştirirken davlumbazlarınızı da elden geçirmeniz, gerekiyorsa değiştirmeniz. Kış boyunca da yağmurlu havalarda kafanız rahat eder.

must82
07/11/2014, 16:33
rapro yerli. İzmirde fabrikası var. Şanzıman takozunu kullandım, sıkıntı yaşamadım ama amortisör takozu nasıl bilmiyorum
RAPRO Otomotiv Yedek Parçaları (https://www.rapro.com.tr/)

ruville markasını çok övmüşler ama rapro kaliteli ise memleket kazanması açısından onu tercih ederim.

Rapro iyidir kullanıyorum tavsiye ederim fiyatıda uygun. Ayrıca bir tavsiyem takozları değiştirirken davlumbazlarınızı da elden geçirmeniz, gerekiyorsa değiştirmeniz. Kış boyunca da yağmurlu havalarda kafanız rahat eder.

Davlumbazın bir kısmı hafif çatlak, siz hazır sökülmüşken değştirin demek istediniz sanırım değil mi?