PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon hakkında yardım

barbar74
12/03/2010, 23:02
Selam arkadaşlar bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum.
Direksiyonum normal kullanımda(city kapalı konumda) aracımın sola dönüşü daha yumuşak ve kolay,sağa dönüşte ise sol tarafa göre daha sert.Ayrıca sağ tarafa dönüşlerde direksiyon kendini merkeze toplama eğiliminde geri tepmekte.Sol tarafta ise böyle bir durum bulunmamakta.Sanki her yön, iki farklı arabanın direksiyonuymuş gibi hatta öyle ki ne tarafın normal olduğuna karar veremiyorum.Forumlarda okuduğum kadarıyla city motoru arızasında direksiyondan ses geliyormuş ben m kadarıyla city motoru arızasında direksiyondan ses geliyormuş ben böyle bir ses farketmedim.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

GP COSKUN
12/03/2010, 23:10
barış cıty ben burdayım yakın zamanda misafirliğe geliyorum diyor

burhankutlu
12/03/2010, 23:13
barış cıty ben burdayım yakın zamanda misafirliğe geliyorum diyor
:D:D allah uzak etsin ya abi öle denirmi. felaket haberi gibi :) :agri:

GP COSKUN
12/03/2010, 23:15
:D:D allah uzak etsin ya abi öle denirmi. felaket haberi gibi :) :agri:

valla biraz damdan düşer gibi oldu ama
barış kusuruma bakma kardeşim

burhankutlu
12/03/2010, 23:19
abi adamın yüreğine indirecen alıştıra alıştıra söyle ya zaten city deyince otomatik puntocular olarak uykularımız kacar oldu :D

operatormurat
12/03/2010, 23:30
burhan forumun fenomeni oldun bilader,sen korkma seninkine bişey olmaz(!)

barbar74
12/03/2010, 23:32
Eyvah bu gece uyku yok bana geceler artık uzun bana...
coşkun kardeş böyle birden bire insanın yüzüne vurulmazki :)

burhankutlu
12/03/2010, 23:33
Murat abi yarı izmirli olduk izin ver olalım yahu :D

jakabo_ank
12/03/2010, 23:43
geçmiş olsun kardeş inşallah city değildir. forumda pekçok kişi garanti dışı değişeceğini söylüyorlar yolda gösteriyolar ama o iş yaş adamın yoksa serviste selam bile vermiyorlar. direksyon milindede sorun olabilir. servise çağırman vardır mutlaka bi uğra servise ben öylesine gittim geri çağırması çıktı aracın gitmesek haber bile vermeyecekler. şimdi beni aramalarını bekliyorum. arkadaşlar bişey soracam direksyon çevrilirken sanki paslı bir yerden atlıyor gibi takozlardandır diyorlar inşallah öyledir. ya da milden diyorlar. bir fikri olan varmı.

barbar74
12/03/2010, 23:48
valla moral bozuldu :(

jakabo_ank
12/03/2010, 23:56
bozma moralini servise mutlaka git. sesinide eccik yükselt. şansını dene bi. milden de olabilir garanti dışı olsa bile ücretsiz o iş.

barbar74
13/03/2010, 00:06
Peki bu city probleminin bana kaza yaptırma ihtimali varmı hızlı giderken gerçekleşmesi halinde nasıl bir durumla karşı karşıya kalıcağım?

GP COSKUN
13/03/2010, 08:42
geçmiş olsun kardeş inşallah city değildir. forumda pekçok kişi garanti dışı değişeceğini söylüyorlar yolda gösteriyolar ama o iş yaş adamın yoksa serviste selam bile vermiyorlar. direksyon milindede sorun olabilir. servise çağırman vardır mutlaka bi uğra servise ben öylesine gittim geri çağırması çıktı aracın gitmesek haber bile vermeyecekler. şimdi beni aramalarını bekliyorum. arkadaşlar bişey soracam direksyon çevrilirken sanki paslı bir yerden atlıyor gibi takozlardandır diyorlar inşallah öyledir. ya da milden diyorlar. bir fikri olan varmı.

amortisör takozlarının bilyasından geliyor o ses

barbar74
13/03/2010, 14:44
evet arkadaşlar nurtopu gibi city motor arızam olmuş. servisten şimdi geldim.
test ettik arabayı coşkun beyinde dediği gibi ufak ufak geliyorum diyormuş...
ilk etapta sessiz sessiz dinledim. daha sonra konuya vaakıf olduğumu city motorunun kronik bir arıza olduğunu vs. bahsettim zaten bu sitenin adını verdiğimde araştırıp geldiğimi anladılar. :)
fiat merkeze istek gönderdiler. pazartesi günü belli olur dediler. bende konuyla özel olarak ilgilenmelerini vede olumsuz cevapları halinde arızanın belgelenmesini istedim.
Evet arkadaşlar durum böyle... bakalım neler olacak... :)

SpyHunter33
13/03/2010, 14:52
Geçmiş olsun hayırlı haberlerle sitemize yazmanız dileklerimle umarım en kısa sürede GARANTİden değişim yapılır sizinde başınız ağrımaz bu konuda

barbar74
13/03/2010, 15:03
Geçmiş olsun hayırlı haberlerle sitemize yazmanız dileklerimle umarım en kısa sürede GARANTİden değişim yapılır sizinde başınız ağrımaz bu konuda

teşekkürler... sitemizde tabiki paylaşacağım. Zaten avukatımada konuyu danıştım oda hevesle bekliyor yanıtlarını :siritma:

burhankutlu
13/03/2010, 17:55
geçmiş olsun umarım hal olacaktır olmazsada gözlerinin yaşına bakma ver avukata gitsin.

ABNEW
13/03/2010, 18:10
Barış, sola dönme eğiliminde olan direksiyonun sorunu servo motordur maalesef, yetkili serviste ücret ödemeden değişme ihtimali büyük, geçmiş olsun...

Sorunun kaynağı anlaşılmış:) Umarım iyi bir şekilde hallolur...

barbar74
13/03/2010, 19:27
sağol arda inşallah uğraştırmazlar.

femoli
13/03/2010, 19:49
City lerde herzman ses gelecek diye bir kaide yok kimi cityler sola dönme eğilimi gösterirler sağa normal sola dönüşlerde ise kendini çabucak toparlama gösterir buda cityden kaynaklıdır aracın garantili vede düzenli servise gidiyorsan hiç bir ücret talep etmeden halldirler ..

barbar74
13/03/2010, 20:03
aracımın garantisi bitti. servise gidiyorum. benim arac sola dönüşlerde daha yumuşak sağa dönüşlerde daha sert sol tarafta direksiyon merkeze dönmüyor sağa dönüşlerde merkeze dönüyor (topluyor). direksiyondanda ses gelmiyor... bakalım p.tesi günü arayacaklarmış

alperyonar
13/03/2010, 20:11
Dikkatli olun. Fiat dan olumlu cevap gelmesi halinde bile servisler hala ne koparırsak diyorlar.Ör: bi arkadaş vardı forumdan, city motorunu değiştireceğiz fakat 30bin bakımını servisimizde yaptırmanız lazım demişler. ve üstüne üstlük bu aracın 30bin bakımı diye birşeyi yok ya yıllık ya da 20bin de bir..

GP COSKUN
13/03/2010, 20:19
BARIŞ
keşke koyduğumuz teşhis yanlış olsaydı
bundan sonra tek temennim arızanın servisçe bedelsiz olarak giderilmesi

barbar74
13/03/2010, 20:23
farkındayım zaten dikkatli davranacağım. Her bilgiyi mail yolu veya şirket antetli kağıtlarına yazılı olarak alacağım. gümrük müşavirliği yaptığımdan ''söz gider yazı kalır'' sözünü benimsemiş bir insanım eğer yetkili servis ekstra bir para isterse belgelerini alıp bir üst makamlarına sorarım artık :)

barbar74
13/03/2010, 20:25
coşkun bey zaten şak diye yüzüme söyledin insan biraz alıştıra alıştıra söyler az daha inme iniyordu :)
şaka bir yana temmenninizede teşekkür ederim. yaşayıp görecez artık...

jakabo_ank
14/03/2010, 20:43
amortisör takozlarının bilyasından geliyor o ses

ses gelmiyor direksyondan çevirirken sanki paslı biryerlere sürtüyor direksyon. ellerinle hissedebiliyorsun.

GP COSKUN
14/03/2010, 23:43
ses gelmiyor direksyondan çevirirken sanki paslı biryerlere sürtüyor direksyon. ellerinle hissedebiliyorsun.

tamam işte bundan bahsediyorum bende
tam emin olmak istiyorsan
birisi direksiyonu sağa sola çevirirken sen de çamurluğun içtarafındaki helezon yayları elinle tut eğer ses ve titreşim yaylarda da varsa
amortisör takozu

jakabo_ank
15/03/2010, 13:59
tamam işte bundan bahsediyorum bende
tam emin olmak istiyorsan
birisi direksiyonu sağa sola çevirirken sen de çamurluğun içtarafındaki helezon yayları elinle tut eğer ses ve titreşim yaylarda da varsa
amortisör takozu

saolasın akşam deneyim bi. eğer ses mes yoksa orda ya da titreşim yoksa?

GP COSKUN
15/03/2010, 14:35
saolasın akşam deneyim bi. eğer ses mes yoksa orda ya da titreşim yoksa?

sen bi dene bakalım ondan sonrasına bakarız :cool0000:

jakabo_ank
15/03/2010, 20:00
city deme sakın arabayı alalı daha 2 hafta olsu üstün otomotivde test ettirdim direksyonu özellikle fururum cityde sıkıntı çıkarsa o testi yapan lavuğu.

jakabo_ank
15/03/2010, 20:01
ya bu arada bugün pazartesi forum sahibi nettiki direksyonu merak ettim valla.ya fiata teşekkür maili atıyodur ya da kredi hesaplıyodur. 2500 tl kredinin aylık ödemelerini.

GP COSKUN
15/03/2010, 21:33
city deme sakın arabayı alalı daha 2 hafta olsu üstün otomotivde test ettirdim direksyonu özellikle fururum cityde sıkıntı çıkarsa o testi yapan lavuğu.

sen söylediğim testi yaptınmı
yaylarda ses ve titreşim varmı

barbar74
16/03/2010, 11:44
ya bu arada bugün pazartesi forum sahibi nettiki direksyonu merak ettim valla.ya fiata teşekkür maili atıyodur ya da kredi hesaplıyodur. 2500 tl kredinin aylık ödemelerini.

fiata teşekkür maili hazırlıyorum :)

jakabo_ank
16/03/2010, 12:47
helall be sevindim adına.

jakabo_ank
16/03/2010, 12:47
sen söylediğim testi yaptınmı
yaylarda ses ve titreşim varmı

yaylarda çok hafif gacırtı var titreşim yok.

GP COSKUN
16/03/2010, 12:52
yaylarda çok hafif gacırtı var titreşim yok.

geçmiş olsun amortisör takozların da sorun :whip0000:

barbar74
16/03/2010, 12:56
helall be sevindim adına.

teşekkür ederim bakalım çarşambaya randevu verdiler kısmetse sorunum çözülecek :)

jakabo_ank
17/03/2010, 20:53
nasıl hallettinmi sorunu. ya şaka maka bu city muhabbeti gece bile aklıma geliyor içim ürperiyor. allah esirgesin inşallah kimsenin başına gelmez.

GP COSKUN
18/03/2010, 00:03
nasıl hallettinmi sorunu. ya şaka maka bu city muhabbeti gece bile aklıma geliyor içim ürperiyor. allah esirgesin inşallah kimsenin başına gelmez.

asıl sen ne yaptın gittinmi murat servise

jakabo_ank
18/03/2010, 11:06
asıl sen ne yaptın gittinmi murat servise

yok kardeş daha gitmedim. arabanın plakayı değiştiriyorum bi aksilik çıkmazsa cuma akşamı yeni ruhsatı alacam tüp falan takıldı işte onlarla debelendim 15 gün. önümüzdeki hafta içi burdaki referanslara güvenerek kavaklıdere servisine gidecem. takozlardansa sıkıntı yok 6 ay önce serviste değiştirilmiş. hemde ücretli değiştirilmiş aldım bütün kayıtları servisinden. 2 yıl parça garantisi varmış ücretli yapıldığı için.

kara kız
18/03/2010, 13:19
arkadaşlar siz siz olun aracı park ederken lastıklerin kaldırıma değdirerek direksyonu cevirmeyin arkadaşımızın arızasının nedeni bu açı sensoru içindeki rölenin zorlammadan dolayı arızalanması...birde mümkün mertebede lasyıkleri düz bir şekilde bırakın.bende city motorunu değiştim sanırım 3 sene gibi bir zaman geçti..bu yazdıklarıma her park eişimde hatırlıyorum ve daha dikkatlice park ediyorum..faydasınında gercekten gördüm..ilk zamanlardan daha sert kullanmama rağmen su ana kadar pir sıkıntı yaşamadım..önceden parklarımda dikkat etmezdim ..aklınızda bulunsun arkadaşlar ...saygılar..

Kriminal
18/03/2010, 14:14
Dediğin gibi yapmayan şöför varmıdırki..?

kara kız
18/03/2010, 19:38
ben çok görüyorum yolda dediğim gibi yapmayan şöförr..hatta kaldırıma çıkmakta ısrar eden insanları bile göriyorum..

barbar74
18/03/2010, 21:17
direksiyonu zorlama huyum yok genellikle (çelik jantlar çizilmesin diye) kaldırıma bile yaklaşmam. ben olacağı varmış diyorum...

jakabo_ank
19/03/2010, 23:36
nasıl beleş hallettin neye dikkat ediyor fiat ona göre başımıza bi iş gelirse hareket edelim bizde.

barbar74
20/03/2010, 15:35
nasıl beleş hallettin neye dikkat ediyor fiat ona göre başımıza bi iş gelirse hareket edelim bizde.

fabrika çıkışı hata olduğunu bildiğinizi belli edin yeter

önder gerze
05/04/2010, 19:57
arkadaslar benım cıty motorunun ıcınden bozuk yolda sankı ıcınde bosta bırr vıda varmıs gıbı tıkırtı gelıyor bır fıkrı olan varr mı

GP COSKUN
05/04/2010, 20:14
arkadaslar benım cıty motorunun ıcınden bozuk yolda sankı ıcınde bosta bırr vıda varmıs gıbı tıkırtı gelıyor bır fıkrı olan varr mı

tıkırtı burcunda sorun var gibi
servise gidip baktır ayrıca direksiyon milindede boşluk olabilir