PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Döşeme temizliği

SONGOLCÜ
12/03/2010, 18:01
merhabalar geçenlerde oğlum arabanın arka koltuğuna istifra etti.hemen ıslak bir bezle sildim tabi akşam olduğu için tam detayları göremedim tabiki.sabah ilk işim arabayı temizletmek oldu fakat aracı aldıktan sonra koltuklarda ki lekeler tekrar köpürmeye başladı ve beyaz beyaz leke yaptı.koltuk kumaşlarına zarar vermeden nasıl bir yolla temizlememi tavsiye edersiniz tşk. ederim.

smartmavi
13/03/2010, 00:03
Profesyonel oto temizlikciler islerini iyi yapıyor ama siz de kosla ile silebilirsiniz. Ciddi ölçüde temizleyecektir.

kaptan_ahab
13/03/2010, 00:18
Amway ın halı şampuanı ile bölgeyi iyice ovup sonax ın temizlik spreyini kullanırsanız sanırım çözüm olur.İkisinin fiyatı 40-TL yi bulmaz

renoskoda
13/03/2010, 00:23
merhaba fotolarını bu linkten görebilirsiniz arkadaş tavan temizliğinde kullanmış aynı zaman da döşeme temizliğinde de kullanılıyor .isterseniz bir inceleyin

Meguiar's Quik Out ile Tavan Temizliği (fotolu) (https://www.turkiyeotoforum.com/tr/index.php?topic=433.0)

kara kız
13/03/2010, 00:31
bauhause dan sonax araç içi temizlik spreyi var işini görücektir sonax ta kullanılan ürünün aynısı..sık yumuşak bir fırcayla gerktiği kadar fırcala ama sakın bastırma ..sonra kalın bi havlu al ve iyice kurula bez değil havlu..sonrada sonucu bizlen paylaşş...

renoskoda
13/03/2010, 00:46
bauhause dan sonax araç içi temizlik spreyi var işini görücektir sonax ta kullanılan ürünün aynısı..sık yumuşak bir fırcayla gerktiği kadar fırcala ama sakın bastırma ..sonra kalın bi havlu al ve iyice kurula bez değil havlu..sonrada sonucu bizlen paylaşş...

sonaxın bu ürününü kullandım sudan bir farkı yok .zaten hiç satılmıyor geçen yıl 15-20 liraya satılan bu ürün birden 7-8 liraya düştü .meguiars la bir değil sonaxın ürünü .zaten fiyatından belli .

Erdem Bozdağ
13/03/2010, 01:21
Ben işin ehline bırakırım derim

SONGOLCÜ
13/03/2010, 01:27
Arkadaşlar hepinize tşk ler bir arkadaşimin tavsiyesi üzerine tuba isimli bir spreyaldim iş yerinde koltukta inanilmaz bir leke vardi orda denedim tertemiz oldu işallah aracin koltuğuda temizlenir hafta sonu onu denicem sonuçlari sizlerle paylaşirim

kara kız
15/03/2010, 00:46
sonaxın bu ürününü kullandım sudan bir farkı yok .zaten hiç satılmıyor geçen yıl 15-20 liraya satılan bu ürün birden 7-8 liraya düştü .meguiars la bir değil sonaxın ürünü .zaten fiyatından belli .
uzun yıllar sonaxta bu işi yaptımm ve bizde aynı urunu kullanıyorduk siz bence becerememissiniz..kusura bakmayınn..

renoskoda
15/03/2010, 00:58
uzun yıllar sonaxta bu işi yaptımm ve bizde aynı urunu kullanıyorduk siz bence becerememissiniz..kusura bakmayınn..

kardeşim ne kusuru olur mu hiç öyle şey sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz .valla inanmayacaksın ama çok etkili bulmadım .genelde sonaxın tüm ürünlerini kullandım hatta en çok motor temizleme spreyini severim .ama inan bu ürününden memnun kalmadım .zaten kullanma şekli alenen belli becerememe gibi bir durum yok .ben bir internet sitesinden bu ürünü aldım hatta şüphelendim acaba hilleli mi diye .

SONGOLCÜ
15/03/2010, 16:07
maalesef almış olduğum spreyi(tuba araç döşeme süngeri) denedim ama bir sonuç alamadım.eğer böle bişi başınıza gelirse o spreyi almayın arkadaşlar bir işe yaramıyor.sanırım bende bu işi yapan profosyonel ellere bırakacağım.yoksa kafayı yiyeceğim:agri:

Kriminal
15/03/2010, 16:12
Bu kadar kirli tavana prilde sursen boyle olur...

renoskoda
15/03/2010, 22:05
Bu kadar kirli tavana prilde sursen boyle olur...

sen prili tavana sürersen o tavan çamur gibi olur .kirler bir gün sonra kusar .varmiş olduğum linkteki ürün derinlemesine temizlik sağlıyor .meguiars 45- tl . piril ise 1 tl .hiç aynı olur mu .

murti82
15/03/2010, 23:34
İstifra çok kötü birşey, koku çok zor geçer. Temizlik maddelerini bilmem ama bunu gidermek için bence amonyak kullanmak lazım. Eczanede satılan amonyak'ı yarı yarıya sulandırıp kullan derim. Ama cam kapı açık kalsın işlem sırasında, yani çok fazla koklama. sonradan uçar gider merak etme.

atalays
28/12/2010, 12:38
Arkadaşlar herkese hayırlı günler,bundan önceki arabamı aldığımda koltuk kılıfları takılıydı eski olduğu için bende çıkarttım ama zamanla lekeler alta koltuk kumaşına sinmiş gri koltuklarda toz lekeleri seklinde oluşmuş ,tanıdık bir halı yıkmacı arkadaş ben bunları pırıl pırıl yaparım dedi gözümün önünde yarım saatte küçük halı yıkama makinesi ile çok harika temizledi ,kovalar çamur gibiydi...... hatta kapı döşemelerindeki kumaşları da yıkadı ve hava güneşliydi iki saate kadar kurudu..uzun süre bindim hiçbir zararı olmadı yıkamanın .....pislenirse gene gel temizlerim dedi ayrıca silmek iyi değil leke kumaşta kalıyor hatta süngere işliyor dedi ; 10 tl aldı ..

krakercocuk
28/12/2010, 16:40
valla bedava :)

thedetailing
26/01/2015, 16:12
Benim de başıma gelmişti. Ancak kuru kuruya silmekle çıkmıyor. Hele kusuk temizliği daha da zor. Halı ve döşeme yıkama makinası en iyi sonuçları veriyor. izmir de bu konuda mağdur olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.