PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapıdaki yapışkanım düştü

muratokay
10/03/2010, 18:33
Bugün arabayı yıkatırken tazyikli suyun kuvvetiyle kapıdaki "design by Giugiaro" yazılı stickerım düşmüş. Dönüşte yolumun üzeri olduğundan Ağaçlı servisine uğradım. İki yanı yapışkanlı bant ile yapıştırdılar ama usta tekrar çıkabileceğini söyledi. Zaten eskisi kadar kuvvetli yapışmadı, isteyince çıkartabiliyorum. Er ya da geç tekrar düşecek belli.
Tekrar düşerse sizce ne ile yapıştırmalıyım? Ustaya japonla yapıştırsam mı diye sordum, sakın ha boyaya zarar verirsin dedi.
Sticker'ı olmayan birçok punto görüyorum. Kimisi düşüyordur ve eminim kimisini de kötü niyetli kişiler çıkartıyorlardır. Sağlam yapışması için önerileriniz neler?

Bu arada arabayı yıkattığım yerde orta yaşlı bir bayanla tanıştım, o da puntosunu yıkatmaya gelmiş. Bizim arabalardan bahsettik, o da puntosunu çok seviyormuş. Ben de ona siteden, buluşmalarımızdan bahsettim, bakarsınız o da aramıza katılır :D

ABNEW
10/03/2010, 21:26
Murat, benimki de düşmüştü yıkamadan sonra (tek taraf) Bende diğer tarafı da sökmüştüm:) Bence yapıştırıcı yerine çift taraflı bant daha iyi.İleride tekrar düşerse o zaman yapıştırıcı izi kalır...

magic
10/03/2010, 23:27
İnce bi tabaka silikon sürerek de halledilebilir sanırım, hem böylece yıkama esnasında sudan da etkilenmemiş olur.

berkeraaa
10/03/2010, 23:32
Bilmiyorum aracınızın garantisi sürüyormu ancak kullanıcı hatası olmadığına göre garantiden değiştirebilirsiniz o parçayı...yedek parça olarak 30 TL fln olması lazım 0 ının

h k
10/03/2010, 23:34
benimde düştü kaybolmuştu. kapanan evsan servisinde yenisini yapışırdılardı ücretsiz.

operatormurat
10/03/2010, 23:47
murat kardeşim silikona benzeyen fakat silikondan çok çok dayanıklı olan ve otomotiv sanayiinde de kullanılan DYSON denen mamulden sürüp yerine oturtsan,stıckeri ancak kapını boyayayacağın zaman boyacı ustası sökebilir.hırdavatçılarda bulabilirsin, japonu unut stıckeri eritir salisilik asit,boyanın verniğinide bozar sakın deneme.....

burhankutlu
10/03/2010, 23:50
evet bendekininde bi tarafı düştü bilmiyorum ama hoş gibi duruyordu iki taraflı nerden bulabiliriz acaba aynından

Erdem Bozdağ
10/03/2010, 23:54
benimde bi tarafı düştü diğer tarafı sökmedim bile ben
takılmıyorum pek:)

muratokay
11/03/2010, 08:45

valla benim hoşuma gidiyor. zaten orjinal olan dizaynın tescili gibi bişey :)
eğer düşer ve kaybolursa servislerden tekrar temin edebileceğimizi bilmiyordum. teşekkürler arkadaşlar.

BuRaK-BG
11/03/2010, 09:27
küçük birkaç konuda detaylara dikkat ederseniz çok sağlam sticker larınız olur.yapıştırmadan evvel yapışacagı yeri alkol ile temizleyin ki zeminde yağ,cila vb.. şeyler kalmasın.silikon bazlı cift taraflı bantlar var.onları kullanın.sonrada hiç sökmek istemeyin:)

kolombo
11/03/2010, 09:34
Aracı sıfır aldığım halde o sticker yoktu..

clax22
11/03/2010, 11:26
Aracı sıfır aldığım halde o sticker yoktu..

aynen :) gerekde duymadım valla

Scottie
11/03/2010, 11:28

aynen bende takılmıyorum. yenisini yapıştırtsanda yine düşecek zaten.