PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto alıyorum (city arızalı :)) ) yorumlarınız lazım

aaa333
10/03/2010, 00:04
Arkadaşlar bir grande punto buldum araç 2006 model 60.000de adam aracı daha önce satmış fakat serviste city arızası çıkınca alan adam vazgeçmiş

araçta boya kaza hiç bir şey yok 1.4 active modeli tertemiz
adam bu haliyle 14.250ye bırakabileceğini durumu olmadığından yaptıramadığını söyledi.
Anlaştık gibi sanırım maliyeti 2000 flnmış bana 16.250ye gelicek.

hesap etmediğim başka bir şey var mı ??
bir de ücretsiz değişim vs. okudum ama :cool0000: 2.el aldığımda yaparlar mı acaba sonuçta 2.el de olsa kullanıcı hatası değil.
en azından parayla bile olsa indirim vs. birşeyler olur mu acaba

burhankutlu
10/03/2010, 00:09
osman abi yazılan yorumlar var okursan sanırım yardımcı olucakdır aracın ikinci eli ucuncu eli olmaz eger fabrikasal bi hata ise hakkını ara bence eline ruhsatı al ve online yetkili yardım servisini ara onlarla konus deişim yapılması lazım şimdiden hayırlı olsun .

ABNEW
10/03/2010, 00:11
Osman öncelikle hoşgeldin aramıza,

Araç anladığım kadarıyla 1.4 fire active donanım.Tamiriyle beraber 16250TL ye geliyor.Bu fiyatla bile bence uygun.Tabi kazası ve bakım durumu da incelenmeli.Araç sürekli yetkili servise gitmiş ise iyiniyet garantisi adı altında değişim yapılabilir.Satın alacağınız kişiyle bunu konuşup halletmesini söyleyebilirsiniz.Bu şekilde hem siz hem de satan kişi kazançlı çıkar.Tabi orta yolda buluşursanız,

Hayırlısı olsun diyelim, keyifli forumlar...

operatormurat
10/03/2010, 01:07
güzel hemşerim arabanın başka sorunu yoksa içine sinmişse serviste araştırdıktan sonra 14.250 ye al.daha sonra city arızasını bedavaya getirmek için müşt hizm. ara servisleri ara gerekirse italyayı ara, araya birilerini sok,bişekilde para verme,city arızasınıda yaptırdıktan sonra,benim şereflikoçhisarıma doğru bir180 yap hadi osmanım....

burhankutlu
10/03/2010, 01:11
boşver abi yavaş git sen hız felakettir :D:D

operatormurat
10/03/2010, 01:37
burhan hemşerim arabayı ucuza bağlayacak,dolayısıyla zevkten uçacak tabii yol ip gibi radarda yok gaz pedalini test edecek(toyota hesabı) ayrıca kaç bastığını görecek....

Gökhan Can
10/03/2010, 02:26
Murat abi doğru söledin :)

aaa333
10/03/2010, 09:28
yani ücretsiz yaptırma ihtimalim var mı arkadaşlar :)
araçta boya kaza vs. hiç bir şey yok araç gayet temiz yani.
hatta adam araçta bu hatanın olduğunu bilmiyormuş. satmış daha önce servis kontrolünde çıkmış adam da şaşırmış :) adam da almaktan vazgeçmiş.
sonra da fiyat kırmış.
bu konuda yol gösterici olabilecek olan var mı arkadaşlar. Bursa-Eskişehir buralardaki servislere gidebilirim. Buralarda daha önce yaptırmış olan var mı

SpyHunter33
10/03/2010, 09:32
Aramıza öncelikle hoş geldin.

Aracında şimdiden hayırlı olsun. City direksiyon arızası forumumuzun diğer konularında da anlatıldığı gibi önceden ücretli ama şimdilerde FİATın kendi bünyesinde ücretsiz değiştirilebilmekte. Yapman gereken FİAT müşteri hizmetlerini arayarak mağduriyetini belirtmek aracın bilgilerini vererek onlardan yardım istemen olacaktır. Fiat olarak oldukça da uygun kendi cebinden 2000lira fazladan bile versen her türlü değer kanaatindeyim..Hayırlı olsun tekrar...

GP COSKUN
10/03/2010, 10:59
bence cıty bozuk olsa bile fiyat harika tahminimde 1500-1750 civarı yaptırırsın
şansında yaver giderde ücretsiz yaptırabilirsen değme keyfine
bence başka bir problemi olup olmadığına baktır aracın ve hiç düşünmeden git al

aaa333
10/03/2010, 20:30
arkadaşlar araç daha önce dediğim gibi expertize girmiş tek hatası bu.
yani yazan şey """direksiyon kutusu arızası"""" bahsedilen şey bu city arızası değil mi başka birşey olamaz herhalde.

bu arada forumda herkes çok ilgili gerçekten.
hiç bir forumda herhangi bir soruma bu kadar hızlı yanıt almamıştım :))

h k
10/03/2010, 23:39
ücretsiz yaptıramazsan parayla olursa nakit 1500 e kadar inerler 2000 olmaz.

GP COSKUN
11/03/2010, 00:49
arkadaşlar araç daha önce dediğim gibi expertize girmiş tek hatası bu.
yani yazan şey """direksiyon kutusu arızası"""" bahsedilen şey bu city arızası değil mi başka birşey olamaz herhalde.

evet cıty arızası

06kaymak
11/03/2010, 10:23
merak etmeyin herhangi bir serviste ücretsiz degiştirebilirsin...

ince5757
11/03/2010, 10:47
Osman bu kadar laftan sonra artık bu puntoyu alırsın.Hayırlı olsun.Güle güle kullan.Ben daha 1 ay önce garantisi bitmiş puntomda ücretsiz değiştirdim.Bende 3 sene öncede olsa ikinci el almıştım arabamı.

SpyHunter33
11/03/2010, 11:06
:D bu yazdıklarımızı arabanın sahbi duymasın :) fiyatı çeker yukarı :)

aslam0740
11/03/2010, 12:31
Merak

GP COSKUN
11/03/2010, 12:34
Merak

merak ne ?:cool0000:

aslam0740
11/03/2010, 12:35
MERAK etme osman bende yeni aldım 2 hafta sonra city direksiyon arızası verdi servise gittim arızayı sildi ama sonra tekrar yaptı yenisi 2000 tl dediler. daha sonra burdaki arkadaşlardan sağolsunlar yardımcı oldu akıl verdiler. bu iyi niyet garantisinde değişiyormuş, bunu öğrenince servisin yolunu tuttum. bu iyi niyet garantisinde değişiyormuş dedim. hatta yolda birden ışık yandı direksiyon sertleşti az kalsın kaza yapıyordum de ki biraz tuttuşsunlar. bedava değiştirirsin benimkisini değiştirdiler

aaa333
11/03/2010, 16:48
--

ZAK1980
12/03/2010, 14:05
sonuc ne oldu osman bey bu arada Muslum abı de değiştirirler diyorsa değişir bence son durumu yazarsan sevinirim

possseydon
13/03/2010, 12:10
Bence 14250ye alıp sonra bedavaya yaptırması hiç etik değil.Satıcının da durumdan haberdar edilmesi lazım.Tabi bu benim fikrim. : )

sakinkaradas
13/03/2010, 12:34
arkadaşlar bu direksiyondaki city ARIZASINI ÇORUM SANAYİSİNDE TAMİR EDİYORLAR DİYEREK DUYDUM BEN.ZİRA BENİM PUNTONUNKİNİ ALDIGIM ARKADAŞ YAPTIRMIŞ VE 1 YILDA GARANTİ VERMİŞLER.AMA ARIZA CİTY Mİ BAŞKA Bİ ARIZAMI ONA SORMAK LAZIM.

SpyHunter33
13/03/2010, 12:38
arkadaşlar bu direksiyondaki city ARIZASINI ÇORUM SANAYİSİNDE TAMİR EDİYORLAR DİYEREK DUYDUM BEN.ZİRA BENİM PUNTONUNKİNİ ALDIGIM ARKADAŞ YAPTIRMIŞ VE 1 YILDA GARANTİ VERMİŞLER.AMA ARIZA CİTY Mİ BAŞKA Bİ ARIZAMI ONA SORMAK LAZIM.

Şahin arkadaşım sonuçta elektronik bir olay söz konusu tamir edilemiyecek diye bir şeyde yok. Sorun şurda bu City arızasında arıza yapan sadece ufak röle tarzı bir elektronik parça. ama kutusunun fiyatı 2bin lira. servisler içindeki parçayı temin edemediklerinden !!!! direk olarak kutuyu değiştirmeyi seçiyorlar ki bunu sanırım fiat merkez de söylüyor.
benim fransada bir arkadaşım city sorununu kendisi çözdü hemde çok komik bir rakama yaklaşık 30 ytl civarına :D
( Parçayı buldu aracın içindekini söktü yenisi ile değiştirdi olay bitti )

barbar74
13/03/2010, 14:55
Bence 14250ye alıp sonra bedavaya yaptırması hiç etik değil.Satıcının da durumdan haberdar edilmesi lazım.Tabi bu benim fikrim. : )

aynı fikirdeyim...

GP COSKUN
13/03/2010, 21:07

bana göre bunda etik olmayan bir taraf yok arkadaşlar
satıcı kusurlu yada ayıplı yada arızalı bir malı arıza bedelini düşerek satmak zorunda ben aracı aldıktan sonra ister bedavaya yaptırırım ister 3000tl harcarım ondan sonrası beni ilgilendirir
ama
yaptırsın cıty arızasını aracı sağlam teslim etsin o zaman normal fiyatını ödeyelim

aaa333
13/03/2010, 21:21
ben araçla uğraşırken sanırım bir takım tartışmalar olmuş :)
arkadaşlar ben zaten kesin bedava yaptırırım vs. diye almıyorum.Buna güvenerek de almıyorum çok da araştırmadım açıkcası hatta burada aracı araştırıken öğrendim böyle bir şey olduğunu.
Böyle bir durumda satıcıya ne demem lazım ki kesin bir şey de yokken.
beyefendi ben yaptırabilirim buyrun size 2bin daha veriyim diyemem ki :)

neyse arkadaşlar konuya döneyim ben :)
aracı bugün bir de ben expertize soktum satıcının dediği gibi çıktı araç gerçekten.
fakat expertizde yazan """direksiyon kutusunda ses var."""
bu bahsettiğimiz arıza mı ?
Bu aracın direksiyonu bundan daha masraflı bir arıza çıkarabilir mi ?
Kesin budur diye sormadım sonra eve dönerken içime kuşku düştü.
Nasipse punto pazartesi benim kaporayı verdim.

Müslüm Beyde yanıt verirse sorum sevinirim.
Arkadaşlar konuya ilginiz içinde teşekkür ederim gerçekten

SpyHunter33
13/03/2010, 21:25
Hadı bakalım merakla bekliyoruz :)

demon
13/03/2010, 21:28
Ekspertizi nerde yaptırdınızki

aaa333
13/03/2010, 22:00
istanbul florya da özkar da

demon
13/03/2010, 22:14
Sorup detayını öğrenebilirsin arkadaşım. Hayırlı olsun.

aaa333
14/03/2010, 01:00
ben araçla uğraşırken sanırım bir takım tartışmalar olmuş :)
arkadaşlar ben zaten kesin bedava yaptırırım vs. diye almıyorum.Buna güvenerek de almıyorum çok da araştırmadım açıkcası hatta burada aracı araştırıken öğrendim böyle bir şey olduğunu.
Böyle bir durumda satıcıya ne demem lazım ki kesin bir şey de yokken.
beyefendi ben yaptırabilirim buyrun size 2bin daha veriyim diyemem ki :)

neyse arkadaşlar konuya döneyim ben :)
aracı bugün bir de ben expertize soktum satıcının dediği gibi çıktı araç gerçekten.
fakat expertizde yazan """direksiyon kutusunda ses var."""
bu bahsettiğimiz arıza mı ?
Bu aracın direksiyonu bundan daha masraflı bir arıza çıkarabilir mi ?
Kesin budur diye sormadım sonra eve dönerken içime kuşku düştü.
Nasipse punto pazartesi benim kaporayı verdim.

Müslüm Beyde yanıt verirse sorum sevinirim.
Arkadaşlar konuya ilginiz içinde teşekkür ederim gerçekten

SerhanOz
14/03/2010, 13:08
su direksiyon sorununu garanti biten arabaların bedavadan servislerde gidermesi sehir efsanesi oldu sanırım.
bende götürdüm 2100 tl fiyat cektiler. bedava filanda olmaz diyorlar.

06kaymak
14/03/2010, 13:18
garantisi bitmiş gp ler de ki city arızasını servise basvurdugunuzda ücretsiz olarak degıstırebılırsınız...

cann
14/03/2010, 13:37
su direksiyon sorununu garanti biten arabaların bedavadan servislerde gidermesi sehir efsanesi oldu sanırım.
bunu söyleyen servisin hangisi olduğunu da yaz bari de,okuyanlar kapısının önünden geçmesin,üzerinden aylar geçti bu mevzunun ,haberleri olmaması imkansız,tamamen art niyet var bence

demon
14/03/2010, 15:23
Zaten bazı servisler tamamen kazıklamak dışında başka şey düşünmüyor.

Fuzuli
14/03/2010, 15:52
garantisi bitmiş gp ler de ki city arızasını servise basvurdugunuzda ücretsiz olarak degıstırebılırsınız...

Fiat city motoruna sınızrsız garanti verdi mi?Verdiyse çok iyi...Tabi ben sırf bu yüzde 500küsür para verip garantiyi uzattırmıştım :(

aaa333
14/03/2010, 18:22
benim soruna cevap yazan olmamış arkadaşlar ya
bir de bir arkadaş 2.100 TL çektiler demiş
bunu nakit kaça yaparlar 2.100 çok değil mi ya

benim sorun bu sorun bir de dimi

cann
14/03/2010, 18:57
osman kardeşim nasıl bi cevap istiyosan söyle onu yazalım,yazılan cevaplar senin sorununun çözümünü söylüyor zaten," bu sorunu yaşayan arkadaşlar (ben dahil) ücretsiz yaptırttık servise,illede paraylamı yaptırmak istiyosun,eğer öyleyse 2000 tl ye yaptırabilirsin.

GP COSKUN
14/03/2010, 18:58
benim soruna cevap yazan olmamış arkadaşlar ya
bir de bir arkadaş 2.100 TL çektiler demiş
bunu nakit kaça yaparlar 2.100 çok değil mi ya

benim sorun bu sorun bir de dimi

sorunun tartışmasız cıty olduğu belli

cann
14/03/2010, 19:05
sorunun tartışmasız cıty olduğu belli
coşkuncum sorunun city olduğu zaten ilk mesajda saptanmış:)bunun çözümüne cevap istiyor osman kardeşimiz,bide sen çözüm öner bakalım ne diycen:)

GP COSKUN
14/03/2010, 19:16
coşkuncum sorunun city olduğu zaten ilk mesajda saptanmış:)bunun çözümüne cevap istiyor osman kardeşimiz,bide sen çözüm öner bakalım ne diycen:)

ben ne diyeyim abi
gerekeni müslüm söylemiş zaten
ben şimdi üyeye arabayı al müslüme götür değiştirsinmi diyeyim :cool0000:
arkadaşımız halen sorunum kesin bu mudur diye soruyor bende bu yüzden evet bu dedim

aaa333
14/03/2010, 20:15
osman kardeşim nasıl bi cevap istiyosan söyle onu yazalım,yazılan cevaplar senin sorununun çözümünü söylüyor zaten," bu sorunu yaşayan arkadaşlar (ben dahil) ücretsiz yaptırttık servise,illede paraylamı yaptırmak istiyosun,eğer öyleyse 2000 tl ye yaptırabilirsin.

yok arkadaşım kim parayla yaptırmak ister ki :) sonuçta daha aracı üzerime almadım da arkadaşın biri yapmıyorlar deyince ve 2000 üzerinde bir rakam belirtince hop dedim açıkcası :)

siz hangi serviste yaptırdınız acaba

GP COSKUN
14/03/2010, 20:17
yok arkadaşım kim parayla yaptırmak ister ki :) sonuçta daha aracı üzerime almadım da arkadaşın biri yapmıyorlar deyince ve 2000 üzerinde bir rakam belirtince hop dedim açıkcası :)

siz hangi serviste yaptırdınız acaba

cevap konunun içindeki mesajlarda saklı :cool0000:

aaa333
14/03/2010, 20:28
cevap konunun içindeki mesajlarda saklı :cool0000:

sanırım müslüm bey oluyor cevap da:laugh000:

GP COSKUN
14/03/2010, 20:33
sanırım müslüm bey oluyor cevap da:laugh000:

ÇÖZDÜN SEN BU İŞİ
jeton 4 köşeymiş ama :cool0000:

lionT-JET
14/03/2010, 22:00
benım cıty problemım yok ama olurda,servısım yok bu ucretlı olur derse ılk ısım servısımı degıstırırım.

SerhanOz
14/03/2010, 23:59
bunu söyleyen servisin hangisi olduğunu da yaz bari de,okuyanlar kapısının önünden geçmesin,üzerinden aylar geçti bu mevzunun ,haberleri olmaması imkansız,tamamen art niyet var bence

birmot kucukyalı
birde dudullu da adını hatırlamadıgım yetkili servis.

aslında garantisi bitmis gp lerin city motorunu ücretsiz degistiren servisi yazsanız biz direk oraya gitsek daha iyi sanki.

SerhanOz
15/03/2010, 22:20
kimse cevap vermemis.
kim nerde yaptırdı garantisi bitmis gp nin city motorunu bedava?
nerde söyleyin yarın hemen gidecegim.

h k
16/03/2010, 12:08
gebze birlik motorlu araçlarda. fiat bayi ve servisidir.

ancak ücretsiz değişim talebini servisten değil tofaş müşteri hizmetlerinden yapmıştım. tofaşta beni en son bakım yaptırdığım olan birlik motorlu araçlar servisine yönlendirdi ve serviste ücretsiz değişti.

barbar74
16/03/2010, 12:16

şehir efsanesi değil.

lionT-JET
16/03/2010, 12:19
dudulluda os-ka otomotiv benım gıttıgım servıs.az asagısında da karden servıs var..

SerhanOz
16/03/2010, 21:19
dudulluda os-ka otomotiv benım gıttıgım servıs.az asagısında da karden servıs var..

garantisi bitmis gp nin city motorunu oska ücretsiz degistirdi mi?

cann
16/03/2010, 21:28
birmot kucukyalı
birde dudullu da adını hatırlamadıgım yetkili servis.

aslında garantisi bitmis gp lerin city motorunu ücretsiz degistiren servisi yazsanız biz direk oraya gitsek daha iyi sanki.
benimki izmitte,"yılmaz oto" fiat yetkili servis,ancak arkadaşların da bahsettiği gibi fiat ın kendisiyle görüşerek ücretsiz yaptılar,yani fiat tan onay aldılar,bence arayın fiat müşteri hizmetlerini,anlatın probleminizi,adresinize en yakın servise onlar yönlendirsinler.

narkoz30
16/03/2010, 22:09
Al sana fiat ın city sini bulabileceğin bir web adresi herşey var burada hatta turbo bile bulabilirsin. www.fiatcikmaparca.com aracı al hayırlı olsun. çıkmacıda mutlaka pazarlık yap mümkünse oto tamircini yolla son kullanıcıya resmen geçiriyorlar fiyatta. :)
Servisin 2300 liraya sattığı t-jet turbosu burada çok az kullanılmış işler olarak (sağlam) 300-350 lira ve mandalla ipe dizmişler bir sürü turbosu var dükkanda :D bizzat gördüm.