PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : düşen çekiş , artan gürültü ve yakıt tüketimi :(

h k
22/03/2007, 19:33
arkadaşlar benim arabanın çekişi epey düştü , sıcak soğuk demeden motorun gürültüsüde bayağı arttı ve özellikle soğukta motor insani titretecek kadar da sarsintili calismaya basladi. yakitimda epey artti . degisik benzinler denedim ama fark etmiyor , kar lastiklerimi cikartip orijinal lastikleri taktim cekiste tüketimde bişi degismedi. arac 26 binde , 16 binde iken hava filtresi degismisti 20 de de yagi degistiydi . malum bujileri degistirmeyi ise servisciler unutmuslardi.

servise gideyim diyorum ama pek vakit bulamiyorum , insallah bu cumartesi boş olabilecegim. evsan yada kücükyali birmottan birine gideyim diyorum , ayrica bir iki noktada pasta-rötüş , inleyen ve saga sola düşen direksiyonuma da bir çare lazim. direksiyondan müzik kumandasinda radyo kanallarini yukari asagi yaptigimda bazen calisiyor bazen calismiyor. yani anlayacaginiz bir sürü derdim birikti. hangi servis bana adam gibi destek verebilir ? bir yol gösterin :(

shoparr_
22/03/2007, 19:35
kolay gelsin arkadaşım işin zor çok sorun çıkarmış senin yaramaz..istanbullu arkadaşlar iyi bir servis tavsiye etmeliler bunların hepsini kısa sürede halledebilip sennle ilgilenecek..

h k
22/03/2007, 19:43
arabanin bir derdi yoktu ya , son 2-3 bin kmdir ne olduysa oldu. bugün bir arac sollarken canim cikti , önceden böyle degildi.

Bülent A.
22/03/2007, 19:57
Hor kullanıyorsun horrr.
Ondandır.

h k
22/03/2007, 20:03
Hor kullanıyorsun horrr.
Ondandır.

hor kullanmiyorum ya ama cok kullandigim dogru , düsünüyorumda araci aldigim 17 hazirandan beri kullanmadigim bir tek gün bile yok :D

canberkkilic
22/03/2007, 20:31
geçmiş olsun h k! benimde sol arka tarfataki 1 cm çıkık.

Mısafır
22/03/2007, 20:31
evsan ıyı bı servıs sanada yakın bence gecık<me...

the_Algn
22/03/2007, 20:40
bu ses artması bende de oldu gibi ama ...titreşim namına birşey yok motorda ilk günkü gibi...hava filtresinden mi kaynaklanıyor acaba..

ABNEW
23/03/2007, 00:00
Geçmiş olsun.Gaz kelebeği,hava akış ve enjeksiyon sisteminden kaynaklanıyor olabilir.Tabi servisin görmesi zorunlu, inşallah önemli bir problem değildir...

karaburak
23/03/2007, 00:03
Geçmiş olsun Hüseyin abi.İnşallah hallolur ve bir daha tekrarlanmaz

SANtO
23/03/2007, 00:16
benimkindede ses arttıda muhtemelen hava filtresinden. 10000 km bakımıda geldi zaten. bakalım bakımdan sonra bi rahatlama olacakmı.

h k
24/03/2007, 21:47
evsana servise gittim baktirdim yaptirdim geldim.

bujiler , hava filtresi degisti. cekis artti gibi sanki , bilgisayardan takip ettigime göre yakit kesin olarak düstü ama motor sesinde pek bir degisim olmadi titremede yok gibi.

direksiyon icin sifir nokta kalibrasyonu yaptilar baska bir sorunu yokmus , önceden -4 derece hatali duruyormus. ön lastiklerimin balansi kötüymüs , lastiklerden birine civi girmis tamir ettiler , polen filtrem tikanmis havalandirmanin sesi ondanmis degisti ses kesildi , direksiyon kumanda kolunun soketi gevsemis yaptilar . arka kapilarim ayarlandi , tas izlerim rötüslandi . garanti kapsamina girenler garantiden digerleri ise 137 ytl ücreti karsiliginda halloldu.

gebzede kullanilan araclar icin gebzedeki servisimde demisti , evsandakilerde aynisini söylüyorlar burasi gibi tozlu igrenc bir yerde sürekli kullanilan araclarin hava filtresini kesinlikle 10 binde , hatta dizellerinkinide 5 binde bir degistirin diyorlar. gebzeli arkadaslar varsa duyrulur.

microab
24/03/2007, 22:16
Güzel gelişme,bazılarımız tek bir sorunu bile defalarca kez gitmesine rağmançözümleyemezken,senin bir defada bunca sorundan kurtulman çok iyi...

ORACLE
24/03/2007, 22:48
Evsan gerçekten iyi bir servis. Müdürleri de :ok:

PuNToGiRL
24/03/2007, 23:12
Geçmiş olsun

kara kız
26/03/2007, 18:28
sendeki sorunların biçoğu bendede mevcut.mesela motor sesi günden güne içeriye daha çok ses vermeye başladı ve titreşimde arttı.ama ses tuslarındakı problem bence senin eserin.biraza hor kullanmıssın gibi.benim aracım daha 16,000 de ama sorunlar basladı işte ama hic servise gotrmedim daha.sadece 1 lt kadar motor yağı ekledim.servis olayına gelince bence zincirlikuyu birmota git.istanbuldaki en iyi servis bence orası.sağolsunlar çok ilgili ve bilgilendiriciler.ben bu hafta sonu götürcem zaten senelik bakımı geldi ve kasko sigorta isleri var.ama servis konusu bemce önemli.iyi arastır öyle karar ver

kara kız
26/03/2007, 18:31
biraz geç olmus kusura bakma

h k
26/03/2007, 22:01
ilgin için teşekkür ederim arkadaşım.

ses tuşlarım nasıl oluyorda karışıyordu biliyor musun ? araç ile çukura düşünce bozuluyor bir sonraki düşüşte düzeliyordu. hayatında hiç gebzeyi görmemiş içinde dolaşmamış arkadaş varsa lütfen çukurlara dikkat et demesin.

ben aracımı süs olsun garajda dursun arada onunla oynayayım diye almadım , günlük kullanmak için aldım ve hergün biniyorum . e haliyle doğal olarak kamyondan fırlayan taşların kaportama boyama zarar vermesini , çukurların lastiklerime jantlarıma zarar vermesini , hava filtremin kirlenmesini engelleyemiyorum. bunlar niye oluyor diyede şikayetci değilim sadece bunları en sorunsuz bir şekilde giderebilecek , bakım yaptığı aracın dizel mi yoksa benzinli mi olduğunun ayırdına varabilecek bana en yakın servis arayışı içerisindeydim.birmot zincirlikuyu bana çok çok uzak ama giden arkadaşlar memnunlar , olurda birgün çözümsüz problemim çıkarsa ve yakınlarımdaki onca servis gideremezse zincirlikuyuya da gidebilirim.

kadoku
27/03/2007, 15:06
sorunlarını halletmiş olman sevindirici, anadolu yakasındaki servisler içinde Evsan en iyilerden biri :ok:

lithium
27/03/2007, 17:05
sorunlarının geçmiş olması çok iyi.. bu başlığı okuyanlara yıllık bakım ile ilgili küçük bir sorum olacak:
işim gebzede o nedenle evsan'a gidebilirim
fiatın zincirlikuyu merkezi ile de işim oluyor, zincirlikuyu birmot'a da gidebilirim
aracı küçükyalıdan aldım, küçükyalı birmot'a da gidebilirim...

ne yapayım?:)

Auto engineeR
28/03/2007, 16:36
umarım tamamen eski haline kawuşur. belli olmayan bi problemden dolayı sorun yaşanması can sıkıcı gerçekten..
kaç kmde araban buarada? ben de hergün kullanıorm da o yüzden sordum

h k
28/03/2007, 20:58
umarım tamamen eski haline kawuşur. belli olmayan bi problemden dolayı sorun yaşanması can sıkıcı gerçekten..
kaç kmde araban buarada? ben de hergün kullanıorm da o yüzden sordum

aracin kilometresi 26666 yi gecti :D

cekis falan gayet iyilesmis , abandim biraz gaza güzel gidiyor bakim öncesi gibi tikanmiyor yokuslarda . direksiyonun saga sola düsme olayida gecti o da sevindirici. simdilik sorun yok sükür.