PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg şart oldu

jakabo_ank
08/03/2010, 21:04
bugün lpg takan biryerle görüştüm. atikerin yeni çıkan bir sisteminden bahsetti. diğer atikerlerden 150 tl pahalıymış. onu önerdi bana. sanırım taktıracağım. bu sistemle ilgili bilgisi olan arkadaş varmı acaba.

Erdem Bozdağ
08/03/2010, 22:06
Eğer forumda arama yaparsanız bu konuda onlarca mesaj bulabilirsiniz

burhankutlu
08/03/2010, 23:08
evet dayıoğlum taktırdı ve gayet memnun yakıtta çok iyi pişman olacağını sanmıyorum bugune kadar ne yakıtta nede sistemde bi sorun duymadım halen ama şöyle bişey var her tüp sistemi her arabaya bazen uyum göstermiyor birazda şans bence

jakabo_ank
09/03/2010, 22:55
forumlarda bahsedilen atiker sistemleri eski. bu yeni yapılmış bir sisemmiş diğerleri gibi 990 on taksit değil. farklıymış bayisi öyle dedi. fiyatıda diğerlerinden 150 fazla. neyse bakalım yarın sabah taktıracaz aldık randevumuzu. gerekli bilgileri veririm burdan artık. inşallah sıkıntı yaratmaz.

nerhal61
10/03/2010, 10:42
Bence 1150 gibi bir rakama geliyorsa BRC taktır gitsin. BRC italyandır nihayetinde....Yeni bir sisteme karşıyım ben...Atikerin ar-ge faaliyetleri zayıf oldugu icin fiyatları tüketiciye daha uygun oluyor. Biraz deneme yanılma gibi geliyor atikerin sistemleri. 3-4 ay takılı atikerin enjektörleri garantiden degismisti eski aracımda. Ayrıca atiker taktıran baska arkadaşlarımın farklı araçlarında da illaki atikerde bir sorun duyuyoruz. Yok ikide bir ayar mayar deyip 40 kağıt ödüyorlar. Sonra gene aynı...Ama ben 2 defa brc taktırdım eski araçlarıma (Ankara Mocan Otogaz) ve servisten cıkışım o çıkış, hicbir sorun yaşamadım. O araçlarımın biri 2003 model astra klasik biri de 97 model bir honda civic idi...Yeni evomuza lpg taktırırsam yine oraya taktıracağım. Tama montaj yapan yerin kalitesi önemli ama takılan malzeme kalitesiz olduktan sonra usta allamicihan olsa ne yazar...beim görüşüm bu..

gaziantepunto9676
10/03/2010, 11:03
bana sorarsan brc taktır derim kardeş ben honda accord 2.4 motora taktırdım atiker hiç memnun kalmadım hep sorun yaşadım pişman oldum atiker taktırdıgıma keşke brc taksaydım sende sorun yaşamak istemiyorsan kesinlikle brc derim....

jakabo_ank
10/03/2010, 22:18
arkadaşlar saolun. piyasada olan brc ler hemen hepsi yerli malı. 2a mühendislik. orjinl italyan olanlarıda 1800 tl. taktırdığım serviste prins brc omvl atiker bide bir marka daha vardı. adama dedim parası önemli değil hangisi sıkıntı vermeyecekse onu tak dedim. adamın dişleri sorunlu bende diş hekimliğindeyim. kıyak yaparsa bende yaparım dedim. atiker dedi adam. 20 gün sonra dişlerine gelecek eğer atikerde sıkıntı varsa dişerinin vay haline adamın.

pdr42
10/03/2010, 23:17
merak etme sıkıntı yasamassın bende atiker kullanıyorum 10 binde taktırdım 60 bine geldi simdi. arada ayar sorunu sadece atikerde deil tum lpg kitlerinde oluyor

ugurozer
11/03/2010, 12:28
paran varsa ve aracını uzun vade kullanmayı düşünüyorsan prins. buna neredeyse eşdeğer teleflex var.Daha ötesi yok. 2. sırada landi renzo yada omwl derim bu ikiside fena değil nihayetinde alman arabalarında kullanılan bosch marka enjektorleri kullanıyorlar. Atikerin tek karı takarken biraz daha az oduyorsun gerisi meçhule yolculuk.. Prinsde kulanılan enjektorler honda stock enjektorleri, Keihin. teleflex kendi enjektorlerini kullanıyor ama onlarda kaliteli diye biliyorum

jakabo_ank
11/03/2010, 15:28
ya kardeş çok güzel yazmışsın da prins in fiyatı nerdeyse araba fiyatı. taktırdım atikeri 2 gün oldu. valla ne yalan söyleyeyim beklediğimin üstünde çıktı alet. şimdilik memnunum. sistem otogaz diye bi yerde taktırdım. inşallah sıkıntı olmaz ilereyen günlerde

ugurozer
11/03/2010, 18:43
hayırlı olsun iyi günlerde kullan inşallah

opn21
11/03/2010, 20:44
150 tl fazla olması nedeni , yeni geliştirdikleri bi enjektörden dolayı . bende titreme problemi vardı lpg de ;
150 tl istediler enjektör yenilenmesi için yeni sistemden dolayı diye , bende vermedim tabii zaten problem enjektörden değil ısıtma bujisinden kaynaklanmış.

tu_navy82
11/03/2010, 21:02
bende dusnuyorum aracım 30000 bınde ama benı dusunduren bı durum var 77 beygır olması cok fark atar mı değermı cok kararsızım. aktıf bı kullanıcı arkadas tedaylı bı bılgı verırse cok sevınırım

pdr42
12/03/2010, 00:52
bu i olayının burada ne alakası var

burhankutlu
12/03/2010, 00:55
şaban 77 olması pek bişey ifade etmez tabi önceki gibide olmaz ama nasıl etmez taktırdığın lpg markası kaliteli olursa aracına uyum sağlarsa takılan lpg ayarını her adam beceremiyor bide onu beceren bi usta bulursan ve çok cimrilik yapmazsan istediğin kıvama gelir ;)

jakabo_ank
12/03/2010, 23:51
tüpü taktırdım yola çıktım. 15 dakka sonra tüpü takan servisi aradım bu arabaa tüpe geçmedi diye. tüp ışığı yanıyor ama geçmedi diyorum adama adam geldi baktı. abi ilk defa dört dörtlük tüp taktım diye sen şikayet ettin dedi. meğerse araç tüpteymiş ama anlamadım bile ben tüpte olduğunu. tavsiye ederim. yarı yarıya düştü yakıt performans aynı.

ugurozer
13/03/2010, 13:24
ilk defa 4-4 luk taktım gibi bir cumle kullanması adamın işçilik kalitesini ayaklar altına almasından başka birşey olmamış.

alperyonar
14/03/2010, 00:55
Kesinlikle. Böyle bir cümle kullanması kendisi açısından hiç iyi olmamış...

demon
14/03/2010, 00:59
Sanırım arkadaş yanlış aksettirdi. Dört dörtlük yaptığım bir iş için ilk siz şikayetçi oldunuz demek istemiştir.

jakabo_ank
14/03/2010, 20:36
Sanırım arkadaş yanlış aksettirdi. Dört dörtlük yaptığım bir iş için ilk siz şikayetçi oldunuz demek istemiştir.

aynen dediğin gibi oldu. herşey güzelken bile demekki şikayet olabiliyor. alıştığımız için bu memlekette herşeyin yarım yapılmasına tam olduğunda şaşırıyoruz.

jakabo_ank
14/03/2010, 20:38
bu arada arkadaşlar dün servise uğradım randevu almak için direksyon mili değişecekmiş aracın. sordum ordaki arkadaşlara lpg sıkıntı yaparmı diye verdikleri evap brc dışında önermiyoruz oldu. çok söktüren oluyormuş atikeri zavoliyi hatta az daha adam konuşsaydı prinsi bile piyasadan silecekti.

renoskoda
14/03/2010, 20:47
lpg siz veya dizel araba olmadan gezmek bu devirde zor

ugurozer
14/03/2010, 23:39
bu arada arkadaşlar dün servise uğradım randevu almak için direksyon mili değişecekmiş aracın. sordum ordaki arkadaşlara lpg sıkıntı yaparmı diye verdikleri evap brc dışında önermiyoruz oldu. çok söktüren oluyormuş atikeri zavoliyi hatta az daha adam konuşsaydı prinsi bile piyasadan silecekti.

yok daha neler :) prins ile ilgili hiçbir markada sıkıntı arıza ışığı vs duymadım suana kadar :)

jakabo_ank
15/03/2010, 13:52
bende duymadım prinsle ilgili herhangi bişey. ama servis illada brc diyor. başka arabaya uymasada brc fiat için idealmiş. başka araba derken peugeout 207 den bahsediyor. önceki aracım oydu brc taktırmıştım servisinde hemde. 6 ay zor bindim merete. sattım gitti sonra sırf brc yüzünden. paran varsa prins yoksa şansına diyecem artık.

tempesty
15/03/2010, 22:21
O arkadaşa benim arabanın kilometresini gösterelim lpg ile 45.000 km oldu teleflex :)