PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam stickerları....(Gptr değil...)

berkeraaa
07/03/2010, 14:19
Dostlar...Bildiğiniz gibi birçok kurum artık araçların kendi kurumlarına bağlı olup olmadığını tespit edebilmek amacı ile cam stickerları yaptırıyor ve yapıştırmamız için bizlere veriyor...Ben bugüne kadar üniversite stickerını camıma yapıştırmadan kullanıyordum ancak artık bir zorunluluk haline gelmiş durumda...Şimdi sizlere sorum bu sticker ı ön camıma yapıştırırsam sökerken sıkıntı yaşarmıyım acaba ?? Malum her eğitim öğretim döneminde yenisi veriliyor bu nedenle söküp yenisi ile değiştirmem gerekecek....

ABNEW
07/03/2010, 14:27
Berker, sökülebilme durumu stickerın yapısına göre değişir.Ancak nasıl yapılırsa yapılsın camdan birşekilde çıkar.Özellikle kağıt gibi olanlar biraz zor çıkmakta.Plastik yapıdakiler ise çok kolay çıkar...

berkeraaa
07/03/2010, 14:31
o zaman yapıştıracağım...sökerken bir tavsiyeniz olurmu...kurutma makinası gibi bir ısıtıcı falan kullanmanın bir faydası falan ??

BuRaK-BG
07/03/2010, 14:46
cama yapışacak olanlar plastik bazlı folyo veya benzer malzemeler olur.camdan sökülürken sıcak havada veya kurutma makinası yardımcı olabilir ancak zaten ebadlar max 15x15 civarındadır.her şekilde sökersiniz.söküldükten sonra yapışkanı kalabilir,boyalı zeminse eğer alkol yardımıyla rahatlıla temizleyebilirsiniz.cam yüzeyse alkol,asoton gibi malzemeler kullanabilirsiniz

Murat Gürakan
07/03/2010, 15:02
yahu ben okul stickerimi söküp söküp takıyorum bazen farklı arabayla gitmem gerkince :) valla birazcık yamulması dışında hiç bir sorun çıkmıyor.

OzzY
07/03/2010, 18:03
bilkentinki çok kolay sökülüp takılabiliyo :D
85 tl olunca söküp takmak gerekebiliyo :D:D

berkeraaa
07/03/2010, 19:47
ahah :D :D

velespit1988
07/03/2010, 22:33
Ben okul stickerinin yapiskan tarafini asetat kagidiyla kapladim. (poset dosyayi kesip de yapilabilir) daha sonra 4 kosesine kucuk cift tarafli bant yapistirip cama oyle monte ettim. isteyince cikarmasi cok kolay oluyor bu sekilde.

bilkentinki çok kolay sökülüp takılabiliyo :D
85 tl olunca söküp takmak gerekebiliyo :D:D

85 tl yine ucuzmus:) odtu her sene bizden servet aliyor doner sermayeye bagis makbuzuyla. bu sene 340 tl odedim sticker icin :S

alperyonar
07/03/2010, 22:54
Hiç bişey olmaz:) Asıl çek:) Belki biraz camda yapışkanı kalır ama onuda ıslak bezle silersin. Özel üniversitelerde sticker ın paralı olması çok saçma. Mesela benim okulumda Çankaya, sticker ı ücretsiz dağıtıyor.

bravo_sercan
07/03/2010, 23:11
çıkartmak istediğim zaman , arabanı yıkatırken. yıkamcıya şunuda çıkart de.
taziği yakından vurunca bişey kalmıyor =)
kalan izleride alkolle çıkartabbilirsin. alkolde ise önerim bi kücük rakı.
kalanında sen içebilirsin , içindeki kalıntıları söker atar =)

OzzY
08/03/2010, 23:04
85 tl yine ucuzmus:) odtu her sene bizden servet aliyor doner sermayeye bagis makbuzuyla. bu sene 340 tl odedim sticker icin :S
odtü tamamen soyuyo zatende
egede 5 tlyi 2-3 sene önce :)
ve yıllık değildi :)

CaGRi
08/03/2010, 23:30
falçata (t bıçağı) ucunu sökün stickera enlemesinden dalın :) bak nasıl çıkıo, ne sticker kalıo ne izi .

ha oldu da izi mi kaldı, kolonyalı mendil sağolsun.

not: tecrübeyle sabittir....:D

seysey37
08/03/2010, 23:37
Hiç bişey olmaz:) Asıl çek:) Belki biraz camda yapışkanı kalır ama onuda ıslak bezle silersin. Özel üniversitelerde sticker ın paralı olması çok saçma. Mesela benim okulumda Çankaya, sticker ı ücretsiz dağıtıyor.

aynı üni.deymişiz alper çankaya çıkarmı diye bekledim konuda ve çıktı :)
----
buarada ön camdaki hertürlü çıkıyoda;esas benim arka camda içerde var miller oto stiker'ı:agri: ve çıkartmayı denedim ama rezistans'ı kopartcak gibi:agri: bunun için bi fikri olan varmı arkadaşlar?