PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navitech PXB210F GPS sistemi aldım

LeoN48
06/03/2010, 19:32
Merhaba herkese. Uzun zamandır araştırdığım gps cihazları arasından navitech'in bu modelinde karar kıldım. Nettn aldığım için normal teknoloji market fiyatının ortalama 50 tl daha altına satın aldım. Yazılım olarak Başarsoft kullanılmış, haritayı yeterli derecede ayrıntılı buldum, en dandik benzin istasyonlarını bile adıyla yazmasına şaşırdım mesela :) Bunun yanında restoran, otopark, cafe-bar, havaalanı, otogar, tarihi yerler vb. birçok detayı da görebiliyorsunuz. İlk ciddi deneyimim bugün İzmir-Salihli arasında oldu. Kendi adıma gerçekten çok yararlı oldu. Yol ayrımlarında, kavşaklarda, şerit değiştirilmesi gerektiğinde en az 800 m önceden bilgilendirmesi gerçekten işe yarıyor.
Boyutu 4.3 inç, kanımca en ideal boyuta sahip, daha büyüğüne hiç gerek yok. 2 gb belleği var, daha da arttırılabiliyor. İşlemcisi 500 MHz, Türkiye'de daha hızlısına rastlamadım. Bugün bilerek yanlış rotalara girdiğimde 3-5 sn içersinde hemen yeni rotayı çiziyor. Video oynatma, mp3 çalma, fm transmitter, bluetotth gibi birçok özelliğe de sahip. Bence çok ideal, navigasyon düşünen arkadaşlara öneririm. Özellik olarak bir alt model olan 205F ve bir üst model olan 215F ile tamamen aynı, sadece tasarımları farklı makyajlanmış.

bravo_sercan
06/03/2010, 20:13
Hayırlı olsun abi.
Bende bu tür bişey istiyorumda, daha karar veremedim, ''paso yanlış yollara girmeme ramen :D ''
Hepsiburdadan mail gelmişti, sanırım aynı cihazdı seninkiyle,fiyat 200 tl'di, bumuydu acaba..
bide abi mesala gidicemiz yerin sokağını bilmiyoruz mesala nasıl gideriz ? yerin ismni yazsak bulurmu, gerçi bilindik yerleri falan bulurda, çogu alışveriş merkezini falan..

LeoN48
06/03/2010, 20:21
Hayırlı olsun abi.
Bende bu tür bişey istiyorumda, daha karar veremedim, ''paso yanlış yollara girmeme ramen :D ''
Hepsiburdadan mail gelmişti, sanırım aynı cihazdı seninkiyle,fiyat 200 tl'di, bumuydu acaba..
bide abi mesala gidicemiz yerin sokağını bilmiyoruz mesala nasıl gideriz ? yerin ismni yazsak bulurmu, gerçi bilindik yerleri falan bulurda, çogu alışveriş merkezini falan..

Sağolasın Sercan, sana gelen maildeki PX115 modeli, o zaten heryerde indirimde, tek handikapı biraz kalın olması ve ekranının 3.4 inç olması. Yoksa yazılım olarak problem çıkarmaz.
Adres bulma konusuna gelince, arayüzü çok basit tutmuşlar, şehir, ilçe, cadde ya da sokak ve apt nosunu girebiliyorsun, hedef olarak belirliyosun ve navigasyonu başlatıyorsun, gayet pratik. Rotayı kolay, kısa ya da ekonomik olarak hesaplatabiliyorsun. Ben de bu konuda titizdim almadan önce, isteklerine fazlasıyla cevap veriyor.
Ayrıca navitech, hondadan opele kadar birçok modelin araçiçi navigasyonlarına da el atmış durumda, sitesinden bakabilirsin.
www.navitech.com.tr

bravo_sercan
06/03/2010, 20:29
Sağolasın Sercan, sana gelen maildeki PX115 modeli, o zaten heryerde indirimde, tek handikapı biraz kalın olması ve ekranının 3.4 inç olması. Yoksa yazılım olarak problem çıkarmaz.
Adres bulma konusuna gelince, arayüzü çok basit tutmuşlar, şehir, ilçe, cadde ya da sokak ve apt nosunu girebiliyorsun, hedef olarak belirliyosun ve navigasyonu başlatıyorsun, gayet pratik. Rotayı kolay, kısa ya da ekonomik olarak hesaplatabiliyorsun. Ben de bu konuda titizdim almadan önce, isteklerine fazlasıyla cevap veriyor.
Ayrıca navitech, hondadan opele kadar birçok modelin araçiçi navigasyonlarına da el atmış durumda, sitesinden bakabilirsin.
www.navitech.com.tr

Hepsiburada.com : Navitech, NAV-PX120, Yeni Nesil Navigasyon Cihazı | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/navitech-nav-px120-yeni-nesil-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otdelnav-px120&utm_source=mailcampaings&utm_medium=mail&utm_campaign=xhboto_subat_17_02_2010)

evet bana gelen buymuş abi.
bide biri şunu almış abi netten
DealExtreme: $79.71 4.8" LCD MSTAR 400MHz Windows CE .NET 5.0 Core GPS Navigator w/FM Transmitter + Maps SD (https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.33231)
buda yaklaşık 150 tl , ekranıda 4.8

bide şey abi, navigasyon alınca, turkiye haritasnı yanındada veriyorlarmı yoksa?
haritayı bizmi alıyoruz ?

LeoN48
06/03/2010, 20:59
Zaten 115-120-125 3.5 inç kategorisinde,
205-210-215' de aynı şekilde 4.3 inç kategorisinde. Aynı kategoride değişen sadece tasarım. Haritaya para verme falan yok, içinde güncellenmiş veriliyor, bazı modellerin güncellemeleri de yine sitede ücretsiz yapılabilmekte. Link hakkında fazla yorum yapamıcam, son zamanlarda bu freeshipping dalgasıyla beraber birçok uzakdoğu malı gps çok çok az fiyatlara dünyanın heryerine servis edilmekte, aldıktan sonra ne kadar destek verilir, kalitesi nasıldır pek bilmiyorum. 250'ye 5 inçlik modeller (piranha) de bulman mümkün ama ben ada biraz önem veriyorum.

bravo_sercan
06/03/2010, 21:10
abi senin aldığım cihazın link'i varmı , bide fiyatı ?

LeoN48
06/03/2010, 21:12
abi senin aldığım cihazın link'i varmı , bide fiyatı ?

https://www.netsiparis.com/detay/30581038007/NAVITECH-NAV-PXB-210F-YENI-NESIL-NAVIGASYON

Genius
06/03/2010, 21:22
Güle güle kullanın hayırlı olsun. 4.3 ekran en güzeli. Daha büyük ekranlar biraz görüşü kısıtlıyor. Ben 2 sene önce 210 liraya çin malı 4.3 ekran almıştım. Üzerindeki yazılım IGO8'dir. En son güncellemelerini internetten yaptım ve hala sorunsuz kullanıyorum ;)

LeoN48
06/03/2010, 21:27
Şimdiye kadar almadığımız hataymış zaten Engin Abi, çok yardımcı ve bence standart hale gelmeli.

erosistanbul
06/03/2010, 22:37
Hayırlı olsun, güle güle kullan. bende Piranha leon ile NAVITECH arasında kaldım.nokia ile blutooth yaptınmı, verim nasıl.

LeoN48
06/03/2010, 22:40
Bluetoothu denemeye fırsatım olmadı daha ama abi sana önerim navitech'i alman.

erosistanbul
06/03/2010, 22:47
Tafsiyen için teşekkür ederim.blutooth için Piranhada problem varmış diye duydum ama emin değilim, NAVITECH ile denediğinde bilgilendirirsen sevinirim. benim de aklım NAVITECH a daha yatkın. geçen hafta aux kablosu bağlatmıştım, cep telimi bağlıyorum.mp3 leri çok net dinliyorum.tel çaldığında auxdan araç içinde rahatlıkla konuşuyorum. NAVITECH de bu daha hoş olacağına inanıyorum.

erosistanbul
06/03/2010, 23:01
:XHaa bu arada kardeşim cennet de yerin kesinleşti.Haberin olsun. (inşallah)

LeoN48
06/03/2010, 23:10
:XHaa bu arada kardeşim cennet de yerin kesinleşti.Haberin olsun. (inşallah)

:):) biraz geç oldu ama önemli değil :D

erosistanbul
06/03/2010, 23:12
Yok canım geç olurmu, adres belli artık, rahat ol.Tabii geç vakit de. :) :)

majestyxxx
07/03/2010, 00:00
öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan.

operatormurat
07/03/2010, 00:24
arkadaşlar piranhadan uzak durun, hepsi buradadan eylül ayında almıştım,yazılım hatası vardı 3defa değişim için geri gönderdim,gelen aynı model 3 cihazdada aynı yazılım hatası vardı,en son iade edip hediye çeki aldım,almadan müşteri yorumlarını okuyun, doğru bir seçim yapmışsın,hayırlı olsun....

LeoN48
07/03/2010, 12:10
arkadaşlar piranhadan uzak durun, hepsi buradadan eylül ayında almıştım,yazılım hatası vardı 3defa değişim için geri gönderdim,gelen aynı model 3 cihazdada aynı yazılım hatası vardı,en son iade edip hediye çeki aldım,almadan müşteri yorumlarını okuyun, doğru bir seçim yapmışsın,hayırlı olsun....

Bence de uzak durun, navitech, navking, paranız varsa da tomtom ya da garmin, bu dörtlüden şaşmayın.

drahmet
07/03/2010, 12:48
hayırlı olsun bey.
bende ay önce pbx-205 almıştım 280 liraya. galiba aralarındaki tek fark tasarım ve ışık sensörü die bişey benim makinada bu yok.
harita olarak gerçekten ii köyyolarını bile gösteriyor. poiler ise süper gerçekten. dürümcüleri bile gösteriyor :D
ancak fm transmitteri biraz zayıf parazitlenmeler yapıyor.ben auxtan bağladım şuan gayet süper. ve uzun bir vantuz aparatı alarak sol küçük kelebek cama yapıştşrıp gösterge panelinin soluna yerleştirdim. şarj cihazını ise sigorta tablasının oraya yeni bir çakmaklık çektik kuzenle (kuzen oto elektirkçi) aux ve şarj kablosu ön kapının ön fitillerinin altından yukarı çıkıyor. sadece uçları açık. tavsiye ederim bence süper oldu. ortadan şarj cihazı kakmış oldu:D.
bu arada bluetoth u sormuş arkadaşlar. senin yerleştirdiğin yerde hem cihaza uzanmak problem hem de mic. sesi zor alıyor. karşı taraf sesin çok uzaktan geldini söylüyor.ve gıcık olan yanı ise karşı tarafın sesini araç hoparlöründen duyamıyorsun. kendi hoparlöründen veriyor. ben auxa bağlayınca araça aktarır sandım ama yine kendi hoparlörünü kullanıyor.belki biraz mantıklı araç hoparlörü olsa karşı taraf kendi sesini duyar. ondan böyle de yapmış olabilirler.
tekrar hayırlı olsun. bu arada güncelleme yayınlandı galiba.
naviextras.com dan pc tool programı inidirip cihazı pc ye bağla ve cihazı çalıştır. zaten kendi cihazı tanıyor ve programın türkçe dil paketi de mevcut.

cuhadar
07/03/2010, 12:55
öncelikle hayırlı olsun merak ettiğim ve sormak istediğm benim araçta active model bunu en randımanlı nereye koymak lazım ?fotoğraflarınız varmı? açıklarsanız sevinirimşimdiden teşekkürler

LeoN48
07/03/2010, 15:11
öncelikle hayırlı olsun merak ettiğim ve sormak istediğm benim araçta active model bunu en randımanlı nereye koymak lazım ?fotoğraflarınız varmı? açıklarsanız sevinirimşimdiden teşekkürler

Fotolar yukarıda ilk mesajımda mevcut. Görüş açısını engellemeyecek şekilde benim gibi ön cama ya da Ahmet arkadaşımızın dediği gibi uzun bir tutucuyla sol kelebeğe monte edilebilir.

LeoN48
07/03/2010, 15:16
hayırlı olsun bey.
bende ay önce pbx-205 almıştım 280 liraya. galiba aralarındaki tek fark tasarım ve ışık sensörü die bişey benim makinada bu yok.
harita olarak gerçekten ii köyyolarını bile gösteriyor. poiler ise süper gerçekten. dürümcüleri bile gösteriyor :D
ancak fm transmitteri biraz zayıf parazitlenmeler yapıyor.ben auxtan bağladım şuan gayet süper. ve uzun bir vantuz aparatı alarak sol küçük kelebek cama yapıştşrıp gösterge panelinin soluna yerleştirdim. şarj cihazını ise sigorta tablasının oraya yeni bir çakmaklık çektik kuzenle (kuzen oto elektirkçi) aux ve şarj kablosu ön kapının ön fitillerinin altından yukarı çıkıyor. sadece uçları açık. tavsiye ederim bence süper oldu. ortadan şarj cihazı kakmış oldu:D.
bu arada bluetoth u sormuş arkadaşlar. senin yerleştirdiğin yerde hem cihaza uzanmak problem hem de mic. sesi zor alıyor. karşı taraf sesin çok uzaktan geldini söylüyor.ve gıcık olan yanı ise karşı tarafın sesini araç hoparlöründen duyamıyorsun. kendi hoparlöründen veriyor. ben auxa bağlayınca araça aktarır sandım ama yine kendi hoparlörünü kullanıyor.belki biraz mantıklı araç hoparlörü olsa karşı taraf kendi sesini duyar. ondan böyle de yapmış olabilirler.
tekrar hayırlı olsun. bu arada güncelleme yayınlandı galiba.
naviextras.com dan pc tool programı inidirip cihazı pc ye bağla ve cihazı çalıştır. zaten kendi cihazı tanıyor ve programın türkçe dil paketi de mevcut.

Valla konumlandırmada dediğiniz yer benim de ilk aklımda olan yerdi, aparat yetişmeyince şimdilik ortada kaldı öyle :)

Poiler gerçekten çok bomba :) Canınız bilmediğiniz bi yerde pizza mı çekti, en yakın pizzacılar adlarıyla beraber şak ekranda, tavuk mu çekti, kfc şak ekranda :D Hadi benzin ist, eczane, hastane gibi önemli yerleri geçtik de oto aksesuarcısı bile var ya :)

abulbul08
07/03/2010, 15:32
hayırlı olsun güle güle kullan

drahmet
09/03/2010, 16:20
ben de buraya yerleştirdim işte :)

https://img26.imageshack.us/img26/1840/dscn1016u.th.jpg (https://img26.imageshack.us/my.php?image=dscn1016u.jpg)

https://img251.imageshack.us/img251/2793/dscn1017l.th.jpg (https://img251.imageshack.us/my.php?image=dscn1017l.jpg)

https://img61.imageshack.us/img61/7562/dscn1019.th.jpg (https://img61.imageshack.us/my.php?image=dscn1019.jpg)

https://img532.imageshack.us/img532/8431/dscn1022.th.jpg (https://img532.imageshack.us/my.php?image=dscn1022.jpg)

LeoN48
09/03/2010, 21:35
Harika durmuş Ahmet, fotolar için sağol. Ben de böyle yapmayı düşünüyorum.

drahmet
10/03/2010, 09:42

evet en güzelide teybin vitesin oralarda kablonun olmayışı ve aux tan alınca ses daha da ii oldu tavsiye ederim :)

Kriminal
10/03/2010, 09:55
Walla arkadaşlar bende kullanıyorum ama iyi ögrenmek lazım..
Kolay yol hızlı yol ekonomik yol diye 3 e 4 e ayrılıyor..
Mesela bı örnek benım yasamıs oldugum tecrube dıyelım
Ankara - Didim
Ekonomik yol 700 km
Hızlı yol 774 km civarıydı
ben tabı ekonomıkten gıttım
Keşeke gıtmeseydım uşak ve aydının gezmedıgım köyü kalmadı tam 12 saatte dıdıme gıttım tek serit koy yollarına soktu benı gecenın bı yarısı çobandan yol tarifi istedim :)
Siz siz olun simulatör yoluyla gıdecegınız yolu görün sonra yola cıkın ve arada 1km fark dahı olsa sızı ekonomıkten götürmekte...
Tecrübeyle sabittir:)

SpyHunter33
10/03/2010, 10:06
Benimde kullandığım emektar bir GPS cihazım var gittigidiyordan 90 liraya almıştım :D hatta defalarca format attım PNA modelli olduğu için cep bilgisayarı olarak da kullanılıyor...

Deniz bey abicim dediğiniz yolları tam olarak bilmediğim için bişey diyemem ama bu GPS lerde en keliteli bilgiyi güncellenen haritalar ile alabiliyoruz. Ben İgo6 kullanıcısıyım ve haritalarımın güncel tarihlerde olmasına özen gösteriyorum. benim de ilk kullandığım da 2004 haritası ile gelmişti. Ve ilk yola çıktığımda haritasında görünmeyen bir sürü yoldan dolayı sürekli yeniden hesaplıyorum uyarısı alıyordum.

drahmet
10/03/2010, 19:40

teşekkürler evet gercekten süper oldu ben şu aparatı kullandım

https://www.hepsiburada.com/automix-pda-cep-telefonu-mp3-gps-navigasyon-tutucu/ProductDetails.aspx?productId=otsv1002100004161&categoryId=264097

hatta fiyatı bile düşmüş şuan bizim navigasyon direkt takılabiliyor tel. tutucu aparata gerek kalmıyor
tavsiye ederim her ne kadar kaliteli değilse de görünüm açısından gayet güzel oldu

LeoN48
11/03/2010, 09:19
Walla arkadaşlar bende kullanıyorum ama iyi ögrenmek lazım..
Kolay yol hızlı yol ekonomik yol diye 3 e 4 e ayrılıyor..
Mesela bı örnek benım yasamıs oldugum tecrube dıyelım
Ankara - Didim
Ekonomik yol 700 km
Hızlı yol 774 km civarıydı
ben tabı ekonomıkten gıttım
Keşeke gıtmeseydım uşak ve aydının gezmedıgım köyü kalmadı tam 12 saatte dıdıme gıttım tek serit koy yollarına soktu benı gecenın bı yarısı çobandan yol tarifi istedim :)
Siz siz olun simulatör yoluyla gıdecegınız yolu görün sonra yola cıkın ve arada 1km fark dahı olsa sızı ekonomıkten götürmekte...
Tecrübeyle sabittir:)

Evet rota modu gerçekten önemli, ben genelde kolay seçeneğini kullanıyorum başım ağrımasın diye.

LeoN48
17/03/2010, 16:13
teşekkürler evet gercekten süper oldu ben şu aparatı kullandım

https://www.hepsiburada.com/automix-pda-cep-telefonu-mp3-gps-navigasyon-tutucu/ProductDetails.aspx?productId=otsv1002100004161&categoryId=264097

hatta fiyatı bile düşmüş şuan bizim navigasyon direkt takılabiliyor tel. tutucu aparata gerek kalmıyor
tavsiye ederim her ne kadar kaliteli değilse de görünüm açısından gayet güzel oldu

Bugün elime geçti senin aparat. Ön camda durunca daha artistik oluyor tabii ama kullanışlılık açısından sol kelebek en mantıklısı oldu. Fotolar şöyle :)

Kriminal
17/03/2010, 17:13
on numara olmus benımkısı ortada druuyo hem herkes yolu goruyo

M@GIC
17/03/2010, 17:43
öncelikle hayırlı olsun..
menülerin kullanımı nasıl ? yani bir adres girmek için karmaşık bir şekilde menüler arasında geçişlemi uğraşıyorsun. bu konuda ki görüşlerinide yazarsan sevinirm.

LeoN48
17/03/2010, 17:50
öncelikle hayırlı olsun..
menülerin kullanımı nasıl ? yani bir adres girmek için karmaşık bir şekilde menüler arasında geçişlemi uğraşıyorsun. bu konuda ki görüşlerinide yazarsan sevinirm.

Adres kullanımı kullanışlı ve basit, ilk sayfada bu konuda post'larım var, ordan bakabilirsiniz.

msanli
18/04/2010, 09:49
Merhaba herkese. Uzun zamandır araştırdığım gps cihazları arasından navitech'in bu modelinde karar kıldım. Nettn aldığım için normal teknoloji market fiyatının ortalama 50 tl daha altına satın aldım. Yazılım olarak Başarsoft kullanılmış, haritayı yeterli derecede ayrıntılı buldum, en dandik benzin istasyonlarını bile adıyla yazmasına şaşırdım mesela :) Bunun yanında restoran, otopark, cafe-bar, havaalanı, otogar, tarihi yerler vb. birçok detayı da görebiliyorsunuz. İlk ciddi deneyimim bugün İzmir-Salihli arasında oldu. Kendi adıma gerçekten çok yararlı oldu. Yol ayrımlarında, kavşaklarda, şerit değiştirilmesi gerektiğinde en az 800 m önceden bilgilendirmesi gerçekten işe yarıyor.
Boyutu 4.3 inç, kanımca en ideal boyuta sahip, daha büyüğüne hiç gerek yok. 2 gb belleği var, daha da arttırılabiliyor. İşlemcisi 500 MHz, Türkiye'de daha hızlısına rastlamadım. Bugün bilerek yanlış rotalara girdiğimde 3-5 sn içersinde hemen yeni rotayı çiziyor. Video oynatma, mp3 çalma, fm transmitter, bluetotth gibi birçok özelliğe de sahip. Bence çok ideal, navigasyon düşünen arkadaşlara öneririm. Özellik olarak bir alt model olan 205F ve bir üst model olan 215F ile tamamen aynı, sadece tasarımları farklı makyajlanmış.

, Başka bir soru soracağım sana. Arabanın konsol aydınlaması orijinal mavi mi? sonradan mı yaptırdın? O kırmızı renk iç aydınlatmadan çok farklı ve muhteşem görünüyor.

LeoN48
18/04/2010, 10:05
Sonradan yaptırdım Mustafa Abi, detaylı bilgi şu konu başlığı altında: https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/14122-mavi-aydinlatma-calismasi.html
Saygılarımla.

msanli
18/04/2010, 10:38
Sonradan yaptırdım Mustafa Abi, detaylı bilgi şu konu başlığı altında: https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/14122-mavi-aydinlatma-calismasi.html
Saygılarımla.

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/8110-mavi-gosterge-grande-puntom-da.html bu konuda Bursa'dan Vedat ledlerin Türkiyede olamadığını ve Almanya'dan aldığını söylüyor. Peki Hüseyin nerden nerden bulup da yaptı. İstanbul'da yaptıracak yeri bilirmi acaba...

Kırmızı aydınlatma gerçekten kötü...

alpimmm
18/04/2010, 11:42
güle güle kullan, özellikler çok güzelmiş, ekranın yeride çok güzel olmuş. bilgilendirdiğin için tekrar teşekkürler

LeoN48
18/04/2010, 12:46
https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/8110-mavi-gosterge-grande-puntom-da.html bu konuda Bursa'dan Vedat ledlerin Türkiyede olamadığını ve Almanya'dan aldığını söylüyor. Peki Hüseyin nerden nerden bulup da yaptı. İstanbul'da yaptıracak yeri bilirmi acaba...

Kırmızı aydınlatma gerçekten kötü...

Dediğiniz gibi Almanya'da bir arkadaşından temin ediyor Hüseyin Abi.

güle güle kullan, özellikler çok güzelmiş, ekranın yeride çok güzel olmuş. bilgilendirdiğin için tekrar teşekkürler

Rica ederim, saygılar.

cr7cr7
25/05/2010, 19:15
Selamun aleyküm,

Yaw babacım navigasyonu okadar övmüşsün ama eksik yönleri hiç söylememişssin, mesela
adresleri yalan yanlış yerlere götürüyor.Herhangi detaylı bir şekilde adres bulamıyorsun kapı numarasını bulamıyor yolda giderken seslendirme geneli yanlış, 1 hafta önce aldım ama çok pişman oldum.Ekranı görüntüsü iyide, biraz ayrıntılara inmeye başladın mı navigasyon kendini şasırıyo nereye götürdügüne bilmiyor.Gerisi size kalmışş arkadaşlar güncelemesinide yaptım fakat netice bana göre sıradan bir navigasyon alırken 1 kere daha düşünün derim görüntüsüne büyüklüğüne kapılmayın

GPunto19
25/05/2010, 20:14
Selamun aleyküm,

Yaw babacım navigasyonu okadar övmüşsün ama eksik yönleri hiç söylememişssin, mesela
adresleri yalan yanlış yerlere götürüyor.Herhangi detaylı bir şekilde adres bulamıyorsun kapı numarasını bulamıyor yolda giderken seslendirme geneli yanlış, 1 hafta önce aldım ama çok pişman oldum.Ekranı görüntüsü iyide, biraz ayrıntılara inmeye başladın mı navigasyon kendini şasırıyo nereye götürdügüne bilmiyor.Gerisi size kalmışş arkadaşlar güncelemesinide yaptım fakat netice bana göre sıradan bir navigasyon alırken 1 kere daha düşünün derim görüntüsüne büyüklüğüne kapılmayın

Hangi marka?
Bende Navitech px 120 aldım..Bugüne kadar hangi adresi girdiysem kapının önüne kadar götürdü..Fiyatıda uygun 12 taksit..200 tl..Menü kullanımı kolay..Gidilen yada gidilecek rotaları kaydediyorsunuz..Daha sonra rotayı seçip navigasyonu başlatınca tarife başlıyor..Burda önemli olan bir nokta daha uyduya çabuk bağlanması..Hemen buluyor..Ayrıca rota dışına çıkılınca saniyeler içinde yeni rota çiziyor..İstanbulda evden çıkmayan ben artık istediğim yere gidiyorum. Cihaza ayrıca kart ile hafızayı artırıyorsunuz..Fotoğraf,video,şarkı ve ekitap yüklenebiliyor..Navitechi tavsiye ederim..

LeoN48
25/05/2010, 20:24
Ben de bahsettiginiz sorunlarla hic karsilasmadim, navitechte de calismiyorum, ondan objektif olmamam icin bir sebep yok.

IVAA
25/05/2010, 20:34
Walla navigasyonu ilk önce nasıl kullanılacağını öğreneceksin aldığın cihazın haritası eski olabilir rafta durmasından dolayı güncellemesini yapacaksın ahmet sokak dediğinde bir sürü ahmet sokak olabilir harita üzerinden göreceksin göremiyorsan ayrıntısına bakacaksın istediğin ilçede istediğin mahalledemi zaten Türkiye haritalarında kapı numaraları tam olarak işlenmiş değil sen sokağı bul yeter. ayrıca navigasyon cihazında yok Mp3 yok Video yok telefon bu özellikler olunca o cihaz şaçmalar. hatırlarsanız önceden cep telefonları sadece arama yapmak için kullanılırdı başka özellikleride olmazdı ama o telefonlar yıllarca sorun çıkartmadan hizmet verdi ki hala çalışanlar bile var, ne zaman özellikleri çoğaldı (yok Televizyon, internet, fotoğraf makinesi, vb.....) telefonlar şaçmalamaya başladı teknoloji böyledir bir cihaza ne kadar çok özellik koyarsanız o kadar şaçmalar. bende nokia 5800 var içerisinde Garmin Yükledim ki Başarsoft haritası kullanıyor Türkiye'de en kapsamlı harita şu an Başarsoft, cihaz saçmalıyor kilitleniyor reset atıyor. sonra aldım TOMTOM navigasyonu Tık yok canavar gibi verdiğim komutları hemen gerçekleştiriyor. işin özü 100TL ye navigasyon cihazı ve 1500TL ye de navigasyon cihazı var. aldığınız cihazın İşlemcisine , RAM belleğine ve hafızasına çok dikkat etmeniz lazım.

Selamun aleyküm,

cr7cr7
26/05/2010, 01:06
valla ben yaşadıklarımı söylüyorum naviteche herhangi bir düşmanlıgımda yok.Seslendirmeler hep yanlış kapı numarası bi kere cıkmıyor (SİTE olarak herhangi bir yer bulamıyorum.bazı ek özellikleri bakımından güzel hani blutut felan video müzik fena değillerde haritada bocalıyor.yorum sizlerin

eexelanss
26/05/2010, 10:13
Güle güle kullan.. Bende Navking mini S350 kullanıyorum. Faydalı birşey. Özellikle uzun yolda çok işe yarıyor.

cr7cr7
26/05/2010, 21:11
ben şimdi gittim navking maxi-m450 ile değiştirdim bakalım bu ne sorunlar üreticek inşallah sorun vermez

koyublack
29/05/2010, 02:10
bende navitech pxb 215f aldım gold bilgisayardan. işlemci hızlı uyduları hemen buluyor ilk aldığımda evin içinde denedim kapı pencere perde kapalı odada uydulara bağlanmada bir sıkıntı yaşamadım. ekranı gayet güzel 4.3 ekran olduğu için ekstra bir kalem de gerektirmiyor menüleri parmağınızla kolayca kullanabiliyorsunuz, gece ve gündüz saatlerine göre ekranı ayarlıyor bu özelliği hoşuma gitti özellikle gece araç kullanırken gözü yormuyor ve dkkati dağıtmıyor gündüz de ekran net seçilebiliyor. FM modunu verimli kullanamadım çünkü boş kanal frekansı bulmak çok zor o yüzden ses parazitli geliyor ama aux kablosuyla daha net ses alınacağından eminim. bluetooth özelliği tek kelimeyle mükemmel. cihaz 'ın ilk mesajında bulunan resimdeki konumundayken normal sürüş pozisyonunda konuşma gayet net hem hoparlör sesi yüksek geliyor(ses seviyesi ayarlanabiliyor) hem de karşı tarafa sesimiz net gidiyor. telefonu pantolonumun cebinden çıkarmadan hiç bir kesiti olmaksızın rahatlıkla konuştum. telefonu önceden tanıtmışsanız cihazı açar açmaz hemen bağlantı kuruyor telefon defterini de cihaza aktarıp ordan aranacak kişiyi seçebiliyorsunuz. menülerin kullanımı kolay yeterki ne aradığınızı bilin site adından bile rahatlıkla gideceğiniz yeri bulabiliyorsunuz, mahalle arasındaki ufak tefek yollar bile kayıtlı haritada gitmek istediğiniz adrese sorunsuzca gidebiliyorsunuz açıkçası ben bir sıkıntı yaşamadım. şarz bütün fonksiyonlar devredeyken çok uzun süre dayanmıyor o yüzden sürekli şarza takılı kullanmak lazım. arabanın kontağını kapattığınızda ekranda beliren iptal seçeneğine dokunmazsanız 10 saniye içinde kendini otomatik olarak kapatıyor, iptale basarsanız kapanmıyor gerekli olan gücü pilden sağlıyor. multimedia özelliklerine gelince video çok da kötü sayılmaz zaten araç kullanırken pek de tercih etmiyorum o kadar da önemli değil benim için ekolayzır var istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz ama daha önce kaliteli bir mp3 çalardan müzik dinlemişseniz açıkçası pek de tatmin edici değil ama auxtan teybin kendi ayarlarıyla ses nasıl çıkar onu teybimde öyle bir özellik olmadığı için deneme fırsatım olmadı. genele bakarsak bu cihazdan çok memnun kaldım özellikle navigasyon ve bluetooth gayet başarılı. ama aracın içinde konumlandırma denemelerim halen sürüyor heralde en iyisi daha uzun bir aparatla sol kelebek camı kullanmak olacak. ben gold bilgisayardan 375 tl'ye aldım ama bugün hepsiburada'da gördüm %11 indirimli 339 tl. sağlık olsun özellikle elektronik cihazda sadece resimlerini görerek almayı tercih etmiyorum bire bir gözümle görerek ve dokunarak almaktan yanayım. navitech markasını seçmemdeki asıl sebep ise burdaki ve internetteki olumlu yorumlar oldu Allah utandırmasın :)

gokhan.bey
29/05/2010, 11:36
merhaba arkadaşlar bende çinden navigasyon getiriyorum ve bizzat kullanıyorum 4,3" dokunmatik ekran + bluetoth + FM transmitter + video + mp3 + 2Gb SD card + bir sürü oyun falan özellikleri var harita olarak IGO8 ve IGO AMİGO kullanıyor cihaz kaliteli ve şık isteyen olursa foruma özel 4,3" 200 TL ye 5,0" 240 TL ye adresinize kargo dahil gönderirim

yuzuakyener
08/06/2010, 11:28
Arkadaşlar ben de bugün bu cihazı siperiş edeceğim inşallah. Konumlandırma benim için de biraz sıkıntı olacak. Boyum azıcık uzun olduğundan çok geride kullanıyorum arabayı. Bazen arabanın kendi panellerine ulaşmak için bile yerimden doğrulmam gerekiyor.

Sormak istediğim soru ise şu: Vantuz, teybin yan kısmındaki düz zemine yapışmıyor mu?

koyublack
08/06/2010, 12:30
ben o şekilde de denedim ama uzun süre durmadı sonra kendiliğinden düştü. en sağlıklısı cama yapıştırmak. kullanım kolaylığı açısından da en uygun yer sol kelebek camının yan tarafı.

yuzuakyener
08/06/2010, 13:14
Teşekkür ederim Soner Bey. Her ihtimale karşı uzun vantuzu da sipariş ettim. Umarım verdiğim paraya değer ve memnun kalırım.

atom43
08/06/2010, 13:38
ben vitesin önündeki bardaklık yerine koydum hem cok gozumu almıyor hemde yer kaplamıyor sesini duymak yeterli oluyor o diyor zaten sağa dön sola don vs. ama en gıcık olduğum şey hız limitini aştınız demesine deliriyorum istanbulda otobandan gidiyorsun ve sana 50 ile gitmeni soyluyor vs. ama yılın icatı bu kesinlikle tavsiye ederim eskidenmiş o sora sora bağdatı bulmak artık gps e sokagın ismini yaz gidecegin mekanı (poi) lerden bak o seni götürüyor

almayanların almasını bu teknolojiden uzak kalmaması lazım kullanımı ilk başta zor oluyor ama zamanla kurcuklaya kurcuklaya öğreniliyor

koyublack
08/06/2010, 13:57
rica ederim Yener Bey. ben uzun vantuza gerek duymadım kendi vantuzuyla ön camın sol alt köşesine kelebek cama doğru yapıştırdım. bu arada forumda hemşerimi görmek güzel. Boluluyum ben de :)

yuzuakyener
08/06/2010, 19:56
Çok memnun oldum. Neresindensiniz Bolu'nun?

yuzuakyener
14/06/2010, 17:26
Arkadaşlar cihazın dahili hafızasına müzik-video yükleyip açabilen arkadaşlar var mı?

koyublack
14/06/2010, 17:29
onu ben de yükleyemedim. hafıza kartı takılı olmayınca depolama aygıtı olarak görmedi. anca hafıza kartına yüklenen film ve müzikleri gördü.

yuzuakyener
14/06/2010, 17:33
Bir elektronik-bilgisayarcı olarak bu soruyu sormaktan utanıyorum ama biraz kurcaladım bulamadım. Az daha bakayım bari

koyublack
14/06/2010, 17:35
ben de bir türlü sesli yönlendirmeyi çalıştıramadım. acaba ufak bir ayrıntıyı mı kaçırdım onla uğraşıp duruyorum. bugün fabrika ayarlarına yükleyip tekrar denicem.

yuzuakyener
14/06/2010, 17:39
Navigasyon ana menüsünde ayarlar kısmında ses menüsü altında yönlendirme ses düzeyi var. Oraya baktınız mı?

koyublack
14/06/2010, 17:43
evet hem ana ses düzeyi hem de yönlendirme ses düzeyi maksimumda. ayrıca harita ekranında sol alt köşede sinyal seviyesinin olduğu kısma dokununca açılan kolay menüde hoparlör seçeneği de aktif. yönlendirme sesi olarak da zeynep v2 seçili ama bi türlü yönlendirme sesi alamadım.

yuzuakyener
14/06/2010, 17:45
Allah Allah. FM Transmitter özelliği açık mı?

Bu arada dahili hafızasını kullanmayı becerdim. Bilgisayar bağladınızda iki harici disk çıkıyor. Biri hafıza kartı biri dahili hafıza. Dahili hafıza TFAT adında. Tfat'ın içine music diye bir klasör oluşturdum tanıdı :D Bir de videoyu deneyeceğim.

koyublack
14/06/2010, 17:48
hımm bak ona dikkat etmedim her tarafını kurcaladım ama fm e bakmadım. şimdi aşaya inip onu da kurcalayım.

yuzuakyener
14/06/2010, 17:55
Tamam. Videos klasöründe videoları da oynattı :D

koyublack
14/06/2010, 19:53
fm'i devre dışı bırakınca ses geldi şimdi :)

yuzuakyener
14/06/2010, 20:13
Sevindim ;)

zafermutlu
11/08/2010, 17:18
Bugün elime geçti senin aparat. Ön camda durunca daha artistik oluyor tabii ama kullanışlılık açısından sol kelebek en mantıklısı oldu. Fotolar şöyle :)

bu tutucunun markası ne arkadaşım arıyorum bulamıyorum yardım edermisin?

ferruh25
12/08/2010, 01:27
Bunlara kamera bağlayabilirmiyiz geri görüş için

BSK
13/08/2010, 00:04
Arkadaşlar radar yerleri için uyarı özelliğini ve nasıl yapıldığını anlatacak ve güncel radarlar ile ilgili dosyayı paylaşabilecek arkadaş var mı bende de 215f var

LeoN48
13/08/2010, 00:17
bu tutucunun markası ne arkadaşım arıyorum bulamıyorum yardım edermisin?

Abi, 1-2 gün kullandım, sonra memnun kalmadım, boşuna alma hiç, sürekli titriyor yan kelebek camına monte edince, ses yapıyor, kullanışlı olmadı hiç.

zafermutlu
13/08/2010, 16:22
Abi, 1-2 gün kullandım, sonra memnun kalmadım, boşuna alma hiç, sürekli titriyor yan kelebek camına monte edince, ses yapıyor, kullanışlı olmadı hiç.

sipariş geçtim hemen iptal edim ..tşkler..