PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ekran kartı alıcam...

Mısafır
22/03/2007, 13:31
nvidia7900 gs 160 usd
ati1950 xt 260 usd

yotrumlar veya alternatıf onerıler...

unik06
22/03/2007, 14:10
vadi..bende de xfx 7900gs xt var.. hızları süper 600/1600 :ok:
tüm oyunları 1280/1024 de full açıyorum.. (fear dahil..bilen bilir.. kartların kabusudur bu oyun)

ama 1950de çok güzel karttır..aa ve hdr yi aynı anda açma muhabbeti vardı galiba bunda!

ama ati de çok farklı modeller kullanmış biri olarak ve atinin meşhur vpu recovery sorunu vb. muzdarip olmuş biri olraka.. nvidia'ya geçtim huzura erdim diyebilirim :)

bu tercih biraz da marka sempatisine bakıyor..bence...o yüzden, hangisne yakınsan onu seç..fps olarak zaten ati biraz daha avantajlı ama onda da oyununa göre değişiyor.. bildiğin gibi, artık oyunlar da anlaşmalı ve ikisinden birine optimize edilmiş olarak çıkıyor genelde..

aradaki 100 dolarlık fark da ayrı bir konu tabii..

ama nihai görüşüm..eğer acil değilse alma kararın.. yaza kadar bekleyip..güzel bir dx10 destekli 8600gts ya da gt alman olucaktır. :ok:

matrox
22/03/2007, 14:16
sapphire ati 1950 xt çok sağlam bir kart
atinin avantajı overclock da nvidia dan daha başarılı olması birde crossfire özelliğini kullanmak istediğinde iki tane aynı ekran kartına ihtiyaç duymuyor
sli teknolojisinde iki tane ikiz nvidia gerekiyor
ama ati chip setli ana kartlar da nvidia kadar multimedya sunamıyor

seçim senin ama ati alacaksan seçimin kesinlikle sapphire olsun çünkü sapphire atinin amerika için ürettiği built by ati imzalı kartların üreticisidir

AWD
22/03/2007, 14:17
+1907 unik06

acil diilse yazı bekle yada fiyatları şu an nası bilmiyorum ama 7900 GTX ede bakabilirsin overclock fln düşünüyosanda ati al derim ama şu vpu recovery çıldırtıyo insani :mad:

unik06
22/03/2007, 14:37
@matrox

evet..atinin overclock'u daha iyi olabilir..ama ısınması da daha yüksek kesinlikle :mad:

ve ihtiyaç duyduğu amper değerleri de nvidia'dan çok daha fazladır..hele ki o/c yapılacak ise :destere:

kısaca yeni nesil atiler için sağalm bir psu'n yok ise..şöyle 400watt ve single ya da dualden 30amper'in üstünde bir amper değeri sağlayabilen.. bence bekle.. ve hem güzel bir psu hemde dx10'lu bir nvidia al derim :ok:

AWD
22/03/2007, 14:40
yada zalman vfu 700 al atinin üstüne öle overclock yap ben o şekilde yaptım baya etkisi oldu yanlız çok ses yapıyo ve vpu recovery olayını engellemiyo malesef :(

Ryu
22/03/2007, 14:40
xfx 7900 gs iyi bulamazsan x1950 pro da iyi gelir.

8800 gts ler var dx10 lu

unik06
22/03/2007, 14:48
yada zalman vfu 700 al atinin üstüne öle overclock yap ben o şekilde yaptım baya etkisi oldu yanlız çok ses yapıyo ve vpu recovery olayını engellemiyo malesef :(

ah be kaan.. bilemezsin ben en çektim o vpu recıvery olayından.. :destere: :destere: :destere:

işin ilginci.benim board ati chipsetli bir board :pissed: bunda bile vpu recovery alıyorsam dedim..ben bu işin içine ...

gittim..daha önce hiç nvidia kullanmamışken f/p kartı olan 600 çekirdek/1600 bellek hızlı nvidia mı aldım.:ok:

afiyetle kullanmaktayım...babalar gibide full+full de 1280*1024 açıyorum oyunlarımı.

serdalm
22/03/2007, 14:55
100 Dolar sınırında Palit 7600 Gs sonic.Bende bi bilgisayar forumunda konu açarak almıştım bu kartı.
https://forum.pclabs.gen.tr/index.php?showtopic=80297

Şuanda kullanıyorum gayetde güzel.Fear'da dahil olmak üzere NFS Carbon hepsini detaylar açık biçimde oynayabiliyorum fiyatıda makul.

utku952
22/03/2007, 14:56
bnce ATi radeon olsun ne olursa olsun... :)

AWD
22/03/2007, 14:58
ah be kaan.. bilemezsin ben en çektim o vpu recıvery olayından.. :destere: :destere: :destere:

işin ilginci.benim board ati chipsetli bir board :pissed: bunda bile vpu recovery alıyorsam dedim..ben bu işin içine ...

gittim..daha önce hiç nvidia kullanmamışken f/p kartı olan 600 çekirdek/1600 bellek hızlı nvidia mı aldım.:ok:

afiyetle kullanmaktayım...babalar gibide full+full de 1280*1024 açıyorum oyunlarımı.

abi o vpu olayını yapmasa zalmanla fln sağlam hızlara çıkyıorum ayrıca uraşmak modifiye etmek çok eylenceli oluyo desktopta ama laptopta sorunsuz olması açısından nvida kullanıyorum ;)

Mısafır
22/03/2007, 16:22
Vay Beee Bekelmedigimden Cok Bilgiye Ulastim
Arkadaslar Limitim 200 Usd Max Kdv Dahil Olursa Sevinirim Ve Elimde 6600 Gt Vardi Fani Bozuldu Bask Fan Taktim O Fanin Vidasi Ekran Kartinin Boardina Zarar Verdi %50 Performansla Calisiyor Kartim Yani Yaza Kadar Beklemek Biraz Zor :)

Link Verirseniz Fiyat Konusunda Daha Iyi Olur...
Bugune Kadar Hep Nvidia Kullandim Bende Gene Nvidia Alma Taraftariyim...

unik06
22/03/2007, 16:38
vadi...

6600gt de deli bir karttır yaw.. yazık olmuş :(

ama nvidia'cı isen.. acilliğini sorgula derim hala :) ve bekle derim sana!!

sonra bütçeni 50-60 $ arttırıp.. en son nesil bir kart alırsın yaza :):)

haa..bekleyemem diyorsan...

1- www.gigatek.com.tr (https://www.gigatek.com.tr)
2- www.inventus.com.tr (https://www.inventus.com.tr)

bu iki sitede hesaplı olarak bulabilirsin... inventus istanbulda olduğu için daha işine gelebilir tabii..ama giga'nın kargolaması da süperdir..ve hesaplıdır :ok:

Mısafır
23/03/2007, 10:06
valla ben index üzerinden toptan fiyatına alıyorum. ordada bu yazdıgım 2 kart var fıyatlarıda 160 260 seklınde ...

matrox
24/03/2007, 15:09
ben epox da hiç vpu recovery yaşamadım?

ati x1600pro kullanıyorum evet yüksek güç istediği doğru ama at arpa meselesi bunun yanından ben ısınmayla ilgili sorun yaşamadım 1950 xt nin soğutucularıda gerçekten çok iyi hele sapphire nin bir toxic modeli varki görülmeye değer üzerinde orjinal thermaltake sıvı soğutma var

dx10 için nvidia bir adım önde ama onunda aa ve hdr ile ati kapatıyor

arkadaşlarında yazdığı gibi birazda sempati meselesi
bence en iyi fiyat performans oranına göre bir kart al
eger daha evvel ati kullanmadıysan oynadığın oyunları ati ile oynadığında görüntü kaliteleri ve 3d hızlandırıcıları farklı gelebilir aynı oyun 2 farklı kartla çok farklı görünebiliyor
ben oc ile çok uğraştığım için amd,epox,ati üçlemesini kullanıyorum
bu benim tarzım

benim diyebileceklerim bunlar

şimdiden yeni kartın hayırlı olsun demek kaldı bize ama alınca görüşlerini paylaşırsan seviniriz

:)

Ziyaretçi047
25/03/2007, 01:58
ati raedon derim. firma da gigabyte oldu mu değmesin keyfine.