PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astradaki ıslıka benzeyen turbo sesi

mehmetsafran
04/03/2010, 22:40
Merhaba arkadaşlar benim sorum bizim arabalarla alakalı değil. Arkadaşda 2008 model Opel Astra Cosmo var. bugün onun arabasıyla gezdik arabada devir yükselince böyle ıslığa benzer bir ses geliyor. Arkadaş servise falan göstermiş turbo sesi önemli değil demişler(her ustaya ayrı ayrı sormuş). Ama ses rahatsız edici bir ses değil, ama yine de insanın aklına takılıyor, ben de size sormak istedim burada bilgili arkadaşlar var, öğrenmek güzel :)

Murat Gürakan
04/03/2010, 22:53
turbo olan her arabada çıkar o ses sorun yok ;) turbonun pallerinin dönme sesi dönerkende hava üflüyor üflerkende o ses çıkıyor kafaya takcak bir sorun yok. Hatta keyif verici bir ses bence :) youtubedan falan izleyin kocaman turbosu olan arabalardan çıkan o sesin şiddetine o zaman bizimkinden çıkmıyormuş diyceksiniz :)

GP COSKUN
04/03/2010, 22:57
muratın da dediği gibi turbo tribününün basınçlı hava üflemesinden kaynaklanan
hafif bir ıslık sesidir
ancak bu ses normalden fazla arttıysa turbo hortumlarında veya manifold bağlantısında
kaçak var demektir

bravo_sercan
04/03/2010, 23:00
evet bu sesi ilk duydumda bende bi noluorz demiştim.
özellikle gece boş bi sokaktan geçerken bariz duyuluyor =)

mehmetsafran
04/03/2010, 23:16
bunu siz söyleyince sorun yok ama servistekiler söyleyince insanın içine kurt düşüyo çok teşekkür ederim saolun

dallix
06/03/2010, 00:22
Gaza basarken ıslık yapıyorsa ömrümü tamamladım ben gidiyorum manasına gelir.

Gazdan ayağınızı çekerken yapıyorsa balans sesidir biçok turboda olur bu ses bunu alırım diyen onbinlerce dolarlık makinalara bağlayan kişiler sizin paranızdan başka bişeyi düşünmüyordur, sakın ses balansı yalanına kanmayın.Ben turbo tamir bakım ve satış servisi sahibiyim ve balans sesi yüzünden kimseden para almadım almamda.

Bu ses gidermi?

kendiliğinden geçebilir,yada işinin ehli gerçek bi ustaya gösterilir,o usta kitap gibi okur malzemeyi siz söylemeden motorunuzdaki ve turbonuzdaki tüm arızaları sayar,ona göre bi yol çizersiniz.

Yetkili servisler?

Yetkili servisler turbonın içinde keçe olduğunu zanneden bi avuç sözde ustayla dolu,ıslık sesinin ne anlama geldiğini bildiklerini zannetmiyorum.

ABNEW
06/03/2010, 00:47
Salih, zaten yetkili servisler arızalı turboyu açmazlar, parça değişimine yani yenilemeye giderler...

burhankutlu
16/03/2010, 00:20
arkadaşlar benim bildiğim o bağzı araçlarda geliyor turbo sesi bizim eski aracımızdada vardı o ses ve gayetde hoş çıkıyordu.