PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öneri olarak ilgilenirmisiniz

By_Static
04/03/2010, 22:38
merhaba değerli site yöneticilerim ve adminlerim GrandePuntoTR | BravoTR Başlığı altındaki sitemizde zaman zaman paylasımlarda bulunuyoruz ki ziyaretcilerimizde oldukca fazla allah arttırsın yanlız yaptıgımız paylasımlarımız biraz sömrülüyor bu yüzden kayıtsız üyeler site içinde üye olmadan linklere erişim sağlanmasa daha cok üyelik derecemiz artmıs olur bunu bi fikir edinirseniz linkler için üyelik sartı konulabilir teşekkürler....

örnek:6706

unik06
04/03/2010, 22:39
Gayet mantıklı bir öneri!

değerlendirilmesi lazım bence de!

Erdem Bozdağ
04/03/2010, 22:45
+1000

serdar2362
04/03/2010, 22:54
Katılmıyorum. Çünkü buradaki her türlü bilgi topluma açık olmalıdır diyorum. İstedikleri kadar bilgi alabilirler. Tersi olursa adam üye olur ama istemeden giriş yapmış olur. Herşey gönül rızası ile olmalı bu kadar insan hep isteyerek üye oldu. Aramızdaki konuşmalar tartışmalar verilen bilgiler tamamen topluma açık olmalı. Bu benim fikrim.

seysey37
04/03/2010, 22:55
+1000

unik06
04/03/2010, 22:57
Katılmıyorum. Çünkü buradaki her türlü bilgi topluma açık olmalıdır diyorum. İstedikleri kadar bilgi alabilirler. Tersi olursa adam üye olur ama istemeden giriş yapmış olur. Herşey gönül rızası ile olmalı bu kadar insan hep isteyerek üye oldu. Aramızdaki konuşmalar tartışmalar verilen bilgiler tamamen topluma açık olmalı. Bu benim fikrim.

abi şimdi sen burada üye çekme kısmına takıldın ama,

esas nokta orası değil ki..esas nokta, birinin yaptığı bir paylaşımı herkesin değil de sadece üyelerin görmesini istemesi!

..ki bu da paylaşımı yapanın en doğal hakkıdır diye düşünüyorum!

By_Static
04/03/2010, 23:00

ben sadece linlker açısından fikir edindim ki eğerki siteye 1kez girip daha yolu geçmeyen bi kişi oluyosada bazı önlemler alınmalı burda okadar üyeyiz dostuz tanışanı tanışmayanı emeklere kısada olsa bazı sınırlar koyulmalı...

serdar2362
04/03/2010, 23:02
Bakış açım farklıydı pardon yani.

GP COSKUN
04/03/2010, 23:03
aslında bunu düşünebiliriz
bundan 4-5 hafta önce teknik bölümde benim yazdığım yazıyı adam aynen
kopyalayıp başka bir siteye koymuş
benide bi arkadaşım arayıp abi senin yazı nette dolaşıyor dedi
linkleri kopyalamaya sınır getirebiliriz
yönetim olarak bunu aramızda değerlendirip konuşuruz
serdar abinin de dediği mantıklı aslında bazısıda sırf aradığı şeyi görmek için üye olup bir daha uğramayacak buda istenilmeyen bir durum
bakalım erdi ve jasmıne bu konu hakkında ne düşünürler

cann
04/03/2010, 23:26
benim fikrim de farklı :) olacak,serdar abi gibi,çıkış noktam da "kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma" mantığıdır,yaptığım işten dolayı gün içinde küçük bir bilgi edinmek için google dan bulduğum sitelere girmek istediğimde "üyelik" istiyorsa sinir oluyorum,ayrıca bu güne kadar girdiğim forum sitelerinin büyük çoğunluğu bizimki gibi,üye olmadan paylaşımları görebiliyorsun ama resim,link vs görmek için üyelik istiyor,bu kadarı normal bence,

Evo001
04/03/2010, 23:28
Serdar Abiye katılıyorum bende..Ben aracımın ruhsatını kaybetmiştim nasil cıkartacagımı arastırırken 4-5 siteden faydalandım işimi kolayca halettim hicbirine uye olmadım...Uyelik olsaydı atiyorum motorsikletcilerin forumuna uye olmak zorunda kalacaktım.Gereksiz kalabalıga mahal verilmesin derim.
Coskun Beyin copyright olayı baska tabi, bi uye de kopyalamış olabilir sonuçta ama uye olmayanlara ctrl+c ve mouse sag tus kullanımı pasifleştirilebilir.

By_Static
04/03/2010, 23:29
arkadaşlar benim başlıkta belirtmek istediğim bilgiler gizlensin kimse üye olmadan siteden faydalanmasın değildi sadece resim we linklerin ulaşımı kayıtsız misafirlere engellenmesiydi eee buda üye olan arkadaşların bir farkı olsun...

Erdem Bozdağ
04/03/2010, 23:39
Arkadaşlar hepimiz gayet iyi açıdan baktıgımız için haklısınız ama Çoşkun abinin dediği gibi emek hırsızları internet aleminde çok.Bir çok bilgi veren arkadaşımızın bilgileri copy paste la başkalarının agzından yazılıyormus gibi gozukebılıyor.En basiti angel eye far taktıgım zaman ozaman daha yoktu kımsede zamanla sahıbınden comdan baktım cogu ılanda ozaman benım aracın fotoları vardı.Hepsi forumdan almış olmalı.Bundan dolayı durumu genel vurursak insanlar bizim kadar masum dusunmuyor.Kaldıki biz forum olarak gercekten çok onemlı bilgileri paylaşan bi platformuz diye düşünüyorum.Tamamen kişisel düşüncem

cann
04/03/2010, 23:40
arkadaşlar benim başlıkta belirtmek istediğim bilgiler gizlensin kimse üye olmadan siteden faydalanmasın değildi sadece resim we linklerin ulaşımı kayıtsız misafirlere engellenmesiydi eee buda üye olan arkadaşların bir farkı olsun...
zaten öyle diye biliyorum,yanlışmıyım?

femoli
05/03/2010, 09:48
Bende içeriğin gözsterilmesi taraftarıyım sırf aradığı bir bilgi için kayıt olup bir daha uğramayacaksa kuru kalabalıktan başka bişi olmaz isteyen üye olur paylaşım yapar isteyen üye olmaz paylaşım çalar ..:) tabi buda benim fikrim

zyilmaz90
05/03/2010, 09:58
Linkler ÜYelere Açık Olmazsa Direk Kapatır Sayfayı. Sitedeki bilgileri göremez üye olmaya üşenir.
hırsızlar var diyorsunuz Evet Var ama Çalacak Olan Üye Olur Gene Çalar. Üye Toplamaya Calısmanıza Gerek YOk Sitenin Hit i Yüksek Zaten Ben Üye Olmadan önce Hep Karşıma Cıkıyordu ve Sonunda Bende Üye oldum Bu Şekilde. Google a Punto Yazın Direk Site Cıkıyor Zaten.Bence Suanki Durumu Cok iyi Sitenin. Ama Emeğe Saygı İçin Çözüm Olarak Yazıları Seçmeyi Engelllemek İyi Bi Çözüm Olur Kopyalayamazlar en azından.

serdar2362
05/03/2010, 10:37
Size küçük bir anı mı anlatayım buradan kendinize ders alın.

Rahmetli babam Gazi Üniversitesine toplamda 48 yıl bilfiil öğretmenlik yapmış bir insandı. Eskiden teknik kitaplar pek yoktu çoğunlukla alman kitaplarının çevrimi vardı. Meslek hayatı boyunca 20 adedi geçen ve MEB bakanlığı onaylı teknik eğitim kitabı yazdı. Bu kitapları satarak bizleri (4 erkek kardeş) büyüttü. Hepimiz de Gaziliyiz.
Bundan 2 sene önce yağenim google de tesadüfen babamın kitaplarının satıldığını öğrenmiş ve bize söylemişti. Sordum. Babam izin vermemiş. Şikayet etmeyecekmisin dedim. Yoo etmeyeceğim dedi. Nedenini sordum. Verdiği cevap aynen şöyleydi.

"Ben yıllarımı kitap yazarak, öğrencilere nasıl yararlı olabileceğimi düşünerek geçirdim. Bunca bilgi, bunca emek ben öldükten sonra kimin işine yarayacak. İsteyen istediği gibi benim emeklerimi alabilir. İster satar, ister yararlanır. Ama sonuçta birilerinin teknik bilgisinin artmasına yarar. Sizler de çalışın yararlı şeyler yapın insanlar size teşekkür etsin"

Aynı gün internetten tüm kitaplarının yayınlanabileceğini söyledim. 86 yaşında çocuklar gibi sevindi. Ölmeden bir hafta önce de bu konunun yapılmasını bana vasiyet etti. Belki şimdi olmaz ama en kısa zamanda tüm kitaplarını ücretsiz yayınlayacağım. Mekanın cennet olsun babacığım.

Babamızın biyografisinin lingi aşağıdadır.

https://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Arif-Hikmet-Ozlu/195343985724?v=info

BuRaK-BG
05/03/2010, 13:17
Size küçük bir anı mı anlatayım buradan kendinize ders alın.

Rahmetli babam Gazi Üniversitesine toplamda 48 yıl bilfiil öğretmenlik yapmış bir insandı. Eskiden teknik kitaplar pek yoktu çoğunlukla alman kitaplarının çevrimi vardı. Meslek hayatı boyunca 20 adedi geçen ve MEB bakanlığı onaylı teknik eğitim kitabı yazdı. Bu kitapları satarak bizleri (4 erkek kardeş) büyüttü. Hepimiz de Gaziliyiz.
Bundan 2 sene önce yağenim google de tesadüfen babamın kitaplarının satıldığını öğrenmiş ve bize söylemişti. Sordum. Babam izin vermemiş. Şikayet etmeyecekmisin dedim. Yoo etmeyeceğim dedi. Nedenini sordum. Verdiği cevap aynen şöyleydi.

"Ben yıllarımı kitap yazarak, öğrencilere nasıl yararlı olabileceğimi düşünerek geçirdim. Bunca bilgi, bunca emek ben öldükten sonra kimin işine yarayacak. İsteyen istediği gibi benim emeklerimi alabilir. İster satar, ister yararlanır. Ama sonuçta birilerinin teknik bilgisinin artmasına yarar. Sizler de çalışın yararlı şeyler yapın insanlar size teşekkür etsin"

Aynı gün internetten tüm kitaplarının yayınlanabileceğini söyledim. 86 yaşında çocuklar gibi sevindi. Ölmeden bir hafta önce de bu konunun yapılmasını bana vasiyet etti. Belki şimdi olmaz ama en kısa zamanda tüm kitaplarını ücretsiz yayınlayacağım. Mekanın cennet olsun babacığım.

Babamızın biyografisinin lingi aşağıdadır.

Log In | Facebook (https://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Arif-Hikmet-Ozlu/195343985724?v=info)
+1 nur içinde yatsın abi...

GP COSKUN
05/03/2010, 14:07
babana verdiğin sözü mutlaka tut abi

serdar2362
05/03/2010, 14:13
Önce ömür boyu açık kalacak bir net sitesi alacağım. Sonra belgeleri taramak için scaner alacağım bunları PDF yada başka formatlarda tarayacağım. (yaklaşık 10000 belge) sonra da yayınlayacağım. Çoook çalışmak lazım çok Coşkun'cum.

femoli
05/03/2010, 14:19
Nur içinde yatsın serdar abi , allah mekanını cennet eylesin :(

magic
05/03/2010, 15:00
Mekanı cennet olsun...

serdar2362
05/03/2010, 17:10
Uğur kardeşim kusura bakmasın biraz konu dağıldı, ama bu platform malum her konuyu tartışabileceğimiz ve doğru olanı bulmak için ortak fikirlerimizi beyan edebileceğimiz bir ortam. Ben anımı paylaştım ki acaba doğru olan hangisi, yapılması düşünülen tedbirler gerçekten yarar sağlarmı tartışabilmek için.

ABNEW
05/03/2010, 18:29
Sonuçta paylaşımlarımızdan, bilgilerimizden herkesin yararlanmasının bir zararı olmaması gerekir ama burada adlarımız, işimiz, plakalarımız, kısacası özel olan birçok bilgilerimizi de paylaştığımız için misafirlerin bazı başlık ve özellikleri görmesi engelenebilir diye düşünüyorum...

serdar2362
05/03/2010, 20:00
İşte Arda'cım zaten konu burada şişiyor. Bilgileri üyeler görecek misafirler göremeyecek. Ard niyetli olanlar üye olur sorun biter. Asıl sorun o zaman başlar. Bir sürü tip üye olarak mevcudu şişirebilir, saçma sapan nick ler ortaya çıkabilir, zibidi takımı bu güzel muhabbetlerin içine etmek için acayip acayip mesajlar atabilir. Eğer kayıt sırasında kimlik no nun girilmesi zorunlu kılınırsa bir bakıma caydırıcı olabilir. Bu sefer de kimse üye olmak istemez.

tempesty
05/03/2010, 22:01
Bende bazı sınırlamalar getirilmesi kanaatindeyim , sonuçta grande punto kullanıcı kitlesi bence o kadar da kötü değil , bi süteye üye olmak zaten 5 dak. bile sürmüyor hem paylaşım artar hem de emeğimize yazık olmaz diye düşünüyorum..

OzzY
05/03/2010, 23:17
üye olmak sorun değil ki, 2 dakikada üye olur alıcağını alır veya napıcaksa yapar sonrada çeker gider. bu içerikleri vs üyelere özel yapmak için üye alımınıda kısıtlamak lazım. mesela referanslı üyelik, cep tel no ile üyelik vs olması lazım ki içerik gerçekten kısıtlanmış olsun.

böyle bi durumdada yeni aktif üyelerin sayısı sıfıra yaklaşır.

agll2000
07/03/2010, 22:35
Serdar beyin fikirlerine ve düşüncelerine aynen katılıyorum. Serdar bey babanız gerçekten büyük adammış. Bende gazi üniversitesindeyim ve verdiğim bir ders için hazırladığım ders notu var kitapçık şeklinde. Hatta yazdığımda gaza geldim birazda uygun bir fiyata 1000 adet bastırdım. Öğrencilerime zaman içinde dağıttım ücretsiz olarak. Bazı yıllarda fotokopiciye verdim oradan çağaltıp aldılar.
Ben de Serdar beyin babası gibi bilginin kapalı kapılar arkasında olmasına razı değilim. Parası olmayanda yararlanabilmeli. Zaten siteye konu açmak veya yorum eklemek için üye olmak gerekiyor gerekmeli de ama bilgi almak için gelenede üyelik şartı getirmek uygun değil diye düşünenlerdenim. Üstelik üyeliğin otomatik olarak gerçekleştiğini düşündüğümüzde gerekli olmadığı daha açık görünüyor.
Coskun bey ne mutluki size sizin bilginiz ve paylaşımınız değerli bulunmuş ve sadece burda olması yetmez daha çok kişi duysun istenmiş. Ben bundan gurur duyardım.