PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda sistem aldım:)

kubilai
03/03/2010, 19:18
Merhaba Arkadaşlar forumda birçok kez konu açmıştım sistem yaptırmadan önce nihayet sistemimi yaptırdım şu an keyifle dinleyebiliyorum tam istediğim gibi oldu.

Teyp: Pioneer deh-p8650mp
Woofer: İnfinity Reference 1250W 300W Rms 4 ohm (bandpass)
Midtiz Takımlar: DLS R6A 80W rms
Anfi: İnfinity 7541a (4 kanal 111 rms 4 ohm)
Arka kapılara: For-x X20 tweeter

Parçalar gayet uyumlu oldu sanırım teyp zaten çok güzel teybi Kılıç elektronikten dükkanda Panelde duruyordu satmayacaktı oradan söktürdüm zorla aldım :)hiç araca takılmamış daha. Midlerin ne kadar canlı olduğunu anlatamam kapılarda yalıtım var ayrıyeten kapı plastiklerinin altına komple keçe çektirdim kablolar dahil ve ses mükemmel çıkıyor. Arkalarda orjinal 13cm ler söküldü onların yerine dediğim gibi tweeter takıldı sesten gayet memnunum. Woofer aslında biraz fazla oldu gibi ama anfidende kısık olmasına rağmen çok deli çalıyor. Sizinde bildiğiniz gibi işin en önemli noktası montaj ve yalıtımı Mersin'den Servet Usta yaptı kendisi woofer kutuları yapıp almanya belçika tarzında yerlere ihraç ediyor şu anda da DLSin kutularını yapmakla meşguldu. Gerçekten bu kadar profosyonel bir insan görmedim ve montajda yapmıyor normalde ama bana yaptı gece 12de bitirdi bir kez daha teşekkür etmek istiyorum buradan da.

Forumda bulunan benim mesajlarıma cevap yazan ya da yazmayan arkadaşlara çok teşekkür ederim çok şeyler öğrendim sizlerden öğrenmeye de devam edeceğim. Forum sayesinde yapabildim güzel bişeyler sistem bakımından. Sisteme gelince yorumlarınızı bekliyorum herkese saygılar sunuyorum...

zyilmaz90
03/03/2010, 19:24
way be Hayırlı Olsun. Bende Eski Aracımı Özledim Şimdi Fiat Bayisinde Otopark Da Suan :D Takasa vErirken Amfi İle Bass ı verdim 2.el Alan KLardeşimin İşine Yarar Belki Diye İnş Fiat daki Elemanlar Söküp Almazlar :D Bişey Sorucam Punto Evo Nun Orjinal Teyp ine Amfi Bağlanırmı acaba ? Bide Montajı Nasıl Yaptı Amfi yi nereye koydu ? Son Olarakda Kaça Patladı Söyleyebilirmisiniiz Tekrar Hayılrı Olsun allah Amfini korusun çıp tıs çıp tıs :D

Genius
03/03/2010, 19:27
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Şimdi yapılacak ilk iş bu parçaları kaskoya işletmek olacak. Malum memlekette hırsız çok. Resimleri bekliyoruz.

bravo_sercan
03/03/2010, 20:02
hayırlı olsun güle güle, titre kardeşim =)
not : ilk 1 hafta başın ağrıyabilir. normal bi vaka, sonra alışıyorsun.. =)

M@GIC
03/03/2010, 20:03
Hayırlı olsunn. Güzel sistem kurmuşsun. iyi işçilikle çok harika netice alırsın.
Yalnız dikkat etmen gerek bir husus var o da hareketli müzikleri dinleyince iyice gaza gelip yükleniyon pedala :)

İyi günlerde kullanman dileklerimle. 2010 hit müzikleriyle mobil yayın hayatına başlarsın ;)

kubilai
03/03/2010, 20:11
Herkese teşekkürler arkadaşlar valla şöyle deyim Adana'da hangi sistemciye montajcıya gittiysem adamların söyledikleri " Lan bu çok güzel olmuş" :) Engin abi söylediğin ii oldu zaten 1-2 aya biter kasko işletirim haa bide bende aslen İzmir'liyim abi dayım teyzem orada hala Yeşilyurtta hatayın orada. Bi ara boyoz yolla abi bilmiyolar burada ya:D İşçilik mükemmeldi diyebilirim kabloların hepsi en iyi sınıftı foto mak yoktu yanımda ama son halini fotolarım belki bi de video da koyarım :) herkese teşekkürler....

kubilai
03/03/2010, 20:13
way be Hayırlı Olsun. Bende Eski Aracımı Özledim Şimdi Fiat Bayisinde Otopark Da Suan :D Takasa vErirken Amfi İle Bass ı verdim 2.el Alan KLardeşimin İşine Yarar Belki Diye İnş Fiat daki Elemanlar Söküp Almazlar :D Bişey Sorucam Punto Evo Nun Orjinal Teyp ine Amfi Bağlanırmı acaba ? Bide Montajı Nasıl Yaptı Amfi yi nereye koydu ? Son Olarakda Kaça Patladı Söyleyebilirmisiniiz Tekrar Hayılrı Olsun allah Amfini korusun çıp tıs çıp tıs :D

Teşekkürler Zafer. evet anfi bağlanır RCA dönüştürücü ile bağlayabilirsin o teybi tanımıyorum ama neticede kablo çıkıyorsa anfi de bağlanır.

kubilai
03/03/2010, 20:14
Fiyat olarak montaj işçilik falan herşey dahil 1600TL oldu biraz çok belki ama bence bu parçalara göre değil bilenler bilir parçaları zaten.

zyilmaz90
03/03/2010, 20:32
Teşekkürler Zafer. evet anfi bağlanır RCA dönüştürücü ile bağlayabilirsin o teybi tanımıyorum ama neticede kablo çıkıyorsa anfi de bağlanır.

Teşekkürler. İşte RCA CIkısı Varmı Yokmu Bilmiyomki Ama Hi-fi Ses Sisteminde Arkada Subwoofer Olduguna Göre GalibA RCA cıkısı var.Ben İlk TEsisatımı Kendim Bağlamıştım 70 TL montajı Cok Gördüm :D ama Kan Ter İçinde Kaldım Herkes gözümü Korkutmuştu yanlıs Bağlarsan Yanar Felan diye.Lisede de Elektrik Okuduk ama Ne fayda + - Ne Biliyoz Sadece :DNeyse bağladım O bass Sesi Yokmu ya O adamı Katil Eder yolda :D Edward Maya- this İs my Life Bass içinde Akcent - thats my name indir. Bide İnna- Feelo Var Sırf bu Şarkı İçin Gittim Media Markt a Amfi Bas Aldım Ya ^^ Neyse Uzatmim Ben..

kubilai
03/03/2010, 21:26
Kardeş az önce de dinledik bi arkadaşla siteden şikayet ederler diye fazla duramadık feelo indirdim direk yazdım track olarak mükemmeldi ya öyle söyleyim sana. Bağlayabilirsin ama ohm ayarlamasını yapması biraz karışık. Benim montaj tam 8 saat falan sürdü yani altı üstü iki comp bi woofer bide anfi ama cihazlar güzeldi montaj kablo yalıtımda öyle olunca şahane bi ses çıktı.

zyilmaz90
03/03/2010, 21:30
Arada Slow Takılmak İstersende California Dreaming :D Arkasına Haraketli İstersende California Dreaming Remixi Var oh oh e oh oh e e :D Link Veriyorum İnş Yasak Değildir. https://www.youtube.com/watch?v=ueTiY2UNMW8 Remix Dreaming bu

kubilai
03/03/2010, 22:03
Montajı yapan ustanın site adresi gidip görün tanışın konuşun başka bişe demiyorum:)

https://www.wooferkabini.com/

bulut
05/03/2010, 00:32
hayırlı olsun kardeişm. güle güle kullan. belki alısınca değişiklik isteyebilirsin.
ilk sistem yaptıgımda bana yeter bu sistem demiştim. şimdi 30 cm lik kutu basla arabama binen ''bune yaa '' deyip sesi kısıyolar ama ben alıstıgım içim kısmetse 38 cm kıcker düsünüyorum:D

kubilai
05/03/2010, 22:03
yok değişikliğe ihtiyacım yok ya teybin çıkışları 6.5 volt yani sesi tarif edemem. Ama belki şöyle bişe yapabilirim 4 kanalı köprüleyip complara girerim ayrıca bitane sub anfisi alırım mono bu halde böyle çalıyosa bu o halde düşünemiyorum:D

GünahsizSeytan
05/03/2010, 23:24
Teşekkürler. İşte RCA CIkısı Varmı Yokmu Bilmiyomki Ama Hi-fi Ses Sisteminde Arkada Subwoofer Olduguna Göre GalibA RCA cıkısı var.Ben İlk TEsisatımı Kendim Bağlamıştım 70 TL montajı Cok Gördüm :D ama Kan Ter İçinde Kaldım Herkes gözümü Korkutmuştu yanlıs Bağlarsan Yanar Felan diye.Lisede de Elektrik Okuduk ama Ne fayda + - Ne Biliyoz Sadece :DNeyse bağladım O bass Sesi Yokmu ya O adamı Katil Eder yolda :D Edward Maya- this İs my Life Bass içinde Akcent - thats my name indir. Bide İnna- Feelo Var Sırf bu Şarkı İçin Gittim Media Markt a Amfi Bas Aldım Ya ^^ Neyse Uzatmim Ben..

ustra bu dediğin şarkıların bassla bi alaksı yokki :) nyse bahane olmuş iyi olmuş :D

erosistanbul
06/03/2010, 22:50
Kubilai hayırlı olsun, güle güle kullan.

majestyxxx
06/03/2010, 23:48
hayırlı olsun kubilai güle güle kullan

kubilai
08/03/2010, 00:04
Teşekkürler arkadaşlar keşke sizlere de dinletebilsem canlı canlı paylaşabilsem sesi :)

Genius
09/03/2010, 20:42
Herkese teşekkürler arkadaşlar valla şöyle deyim Adana'da hangi sistemciye montajcıya gittiysem adamların söyledikleri " Lan bu çok güzel olmuş" :) Engin abi söylediğin ii oldu zaten 1-2 aya biter kasko işletirim haa bide bende aslen İzmir'liyim abi dayım teyzem orada hala Yeşilyurtta hatayın orada. Bi ara boyoz yolla abi bilmiyolar burada ya:D İşçilik mükemmeldi diyebilirim kabloların hepsi en iyi sınıftı foto mak yoktu yanımda ama son halini fotolarım belki bi de video da koyarım :) herkese teşekkürler....

Valla bende özledim tadını. Ama yollarım canın sağolsun. En güzel boyoz Alsancakta 12'den sonra yeniyor ;)

kubilai
09/03/2010, 21:38
Valla bende özledim tadını. Ama yollarım canın sağolsun. En güzel boyoz Alsancakta 12'den sonra yeniyor ;)

Dogrudur abicim ya saolasın hele karşıyakaya geçtikten sonra da midyelerin tadı büyüklüğü felan bi başka oluyor:)

kaptan_ahab
09/03/2010, 22:32
Kubilai hayırlı uğurlu olsun hemşerim,ilk başlarda uyumakta zorluk çekiyor insan baş ağrısından haberin olsun :)

kubilai
10/03/2010, 20:51
Sağolasın kardeşim uyumada bi zorluk yok ama kullanırken alışkın olmayınca baş ağrısı yapıyor ya:D Adana'da ikamet ediyorsan bir ara tanışmak isterim ya ünideyim ben gelirsen beklerim.

beyaz evo80
04/05/2010, 11:55
selam kardeşim ben 3 gün önce 2 akadas el ele verip aracıma tesisatı taktık orjınal teyıbe donusturucu takarak anfi cıkısı yaptık 2 adet pıooner 440,alpin mid takım 1 farad kapasıtor kıcker es kabın subwofer ve 1 adet 4kanallı ve 1 adet 2 kanallı bas anfisi taktık tek kelıme ıle super oldu orjınal teyp den bu kadar ıı performans beklemıyrduk çok gusel oldu sadece tiz zayıflığının oldugunu farkettım bır boslukda onuda anfı ayarlarından oyna ma yapıcaz en kısa zamanda tesisat fotsunuda garaja eklıyecegım

beyaz evo80
14/05/2010, 15:02
Merhaba Arkadaşlar forumda birçok kez konu açmıştım sistem yaptırmadan önce nihayet sistemimi yaptırdım şu an keyifle dinleyebiliyorum tam istediğim gibi oldu.

Teyp: Pioneer deh-p8650mp
Woofer: İnfinity Reference 1250W 300W Rms 4 ohm (bandpass)
Midtiz Takımlar: DLS R6A 80W rms
Anfi: İnfinity 7541a (4 kanal 111 rms 4 ohm)
Arka kapılara: For-x X20 tweeter

Parçalar gayet uyumlu oldu sanırım teyp zaten çok güzel teybi Kılıç elektronikten dükkanda Panelde duruyordu satmayacaktı oradan söktürdüm zorla aldım :)hiç araca takılmamış daha. Midlerin ne kadar canlı olduğunu anlatamam kapılarda yalıtım var ayrıyeten kapı plastiklerinin altına komple keçe çektirdim kablolar dahil ve ses mükemmel çıkıyor. Arkalarda orjinal 13cm ler söküldü onların yerine dediğim gibi tweeter takıldı sesten gayet memnunum. Woofer aslında biraz fazla oldu gibi ama anfidende kısık olmasına rağmen çok deli çalıyor. Sizinde bildiğiniz gibi işin en önemli noktası montaj ve yalıtımı Mersin'den Servet Usta yaptı kendisi woofer kutuları yapıp almanya belçika tarzında yerlere ihraç ediyor şu anda da DLSin kutularını yapmakla meşguldu. Gerçekten bu kadar profosyonel bir insan görmedim ve montajda yapmıyor normalde ama bana yaptı gece 12de bitirdi bir kez daha teşekkür etmek istiyorum buradan da.

Forumda bulunan benim mesajlarıma cevap yazan ya da yazmayan arkadaşlara çok teşekkür ederim çok şeyler öğrendim sizlerden öğrenmeye de devam edeceğim. Forum sayesinde yapabildim güzel bişeyler sistem bakımından. Sisteme gelince yorumlarınızı bekliyorum herkese saygılar sunuyorum...

kardeşim hayırlı olsun gusel gunlerde dinlemen dileğiyle

beyaz evo80
14/05/2010, 15:04

adaş:) evo teyıbıne anfı bağlanıyor ben montajını yaptım kablo bıle gorunmuyor:)fotolarına bakabılırsın

kubilai
16/05/2010, 23:47
Herşey aslında rms ve ayar demek değildir tizlerinizin montajı konumu da önemlidir yapı gereği tweeterların yüzünüze dönük olması gerekiyor gerçi bizim araçlarda kapı kartonunda ya nese evoyu bilmiyom ama bakmadım ön tizler nerde die :)

UgurK89
02/04/2011, 19:39
Hayırlı olsun Kubilay Bey.En kısa zamanda resimleri bekliyoruz :)

gorkem kaan
03/04/2011, 13:08
hayırlı olsun birader.. benim sorum şu olcak ben aracın ön konsolda degişiklik yapmadan kendi teypiyle sadece kolon amfi woofer alarak kaliteli birşeyler cıkarabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim.