PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan döşemesindeki lekeler

Scottie
03/03/2010, 11:49
arkadaşlar merhaba
aracımın tavan döşemesinde ufak ufak pas lekeleri var. serviste olağan bir durum değiştirisek yine olur dediler. çevremde bulunan birkaç gp'yi inceledim. onlarda böyle bir sorun yok. garanti kapsamında değiştritmeyi düşünüyorum. bu sorun neden olmuş olabilir.

magic
03/03/2010, 15:11
Bu da bizim GP lerin kronik bir sorunu ne yazıkki. Bazı araçlarda çıkıyor bazılarında çıkmıyor. Forumda bununla ilgili bir başlık olması lazım ve eğer yanlış hatırlamıyorsam tavan yapıştırıcılarının eriyip döşemeye bulaşması şeklinde oluşuyor. Yaşayan arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar size. Garantiden değiştirebilirsiniz. Zira başka yapacak birşey yok.

Scottie
03/03/2010, 16:29
arkadaşlar
bu sorunla karşılaşan başka biri var mı.

06kaymak
03/03/2010, 17:00
çook....

Scottie
03/03/2010, 17:13
tolga arkadaşmızın dediği gibi oluşuyor bu sorun

Wolf1965
05/03/2010, 01:40
Bende de olduydu garantiden değiştirdiler...

hakan26
05/03/2010, 17:52
Eser maalasef puntolarımızın kronik sorunlarından birisi de tavan leke problemi,garantiden değiştirirler.

serkandemir
22/03/2010, 11:28
malesef bendede aynı sorun var forumda okumadan önce sorunun sigaradan kaynaklandığını düşünüyordum daha sonra servisi aradım ve sorunun klimadan kaynaklandığını falan sölediler herhalde bakımda garantiden değiştireceğim

Scottie
22/03/2010, 11:58
aynı şekilde bana da aynısı söylediler. ben değiştirteceğim.

hhhed
23/03/2010, 16:46
bende de oldu, önce direndiler sonra garantiden değiştirdiler.

nizamavci
23/03/2010, 17:19
Valla bende de aynı sorun var aracı ikinci el aldığım için sigara izi diyordum. Bu konuyu açtığınız için teşekkürler. garantiden değiştrimelerini isteyeyim bari.

serkandemir
24/03/2010, 15:09
tavan lekeleri için birmot beylikdüzünden bir beyefendi ile görüştüm kendisi cumartesi günü gelmemi söyledi eğer gerçekten arabayla alakalı bir durum ise ellerinden geleni yapacaklarını değiştireceklerini söyledi bu konuda rahat olmamıda ayrıca belirtti.cumartesi günü aracımı götüreceğim ve muhtemelen sonuç çıkınca burada paylaşacağım umarım sorunsuz bir şekilde değiştirebilirm

PNT 34
24/03/2010, 17:47
tavan yapıştırıcılarının akmasından kaynaklı bir sorun..
kronik problem..
garanti kapsamında değiştiriyorlar..

sabanci
24/03/2010, 19:03
benim aracımdada aynı sorun var fakat benşm aracımın garantisi bitti yinede kronik sorun olduğu için tavan döşememi değiştirirlermi?

JASMINE
24/03/2010, 19:08
benim aracımdada aynı sorun var fakat benşm aracımın garantisi bitti yinede kronik sorun olduğu için tavan döşememi değiştirirlermi?

Benim aracımda da aynı sorun vardı ve garanti kapsamında değiştirildi.
Sizin garantiniz bittiği için uygulama nasıl olur bilemiyorum ancak Merkez Servis - Kurtuluş beye veya Poyraz Otomotiv - Cüneyt beye bir danışın derim.

LeoN48
24/03/2010, 21:39
Garanti dışı araçlar için uygulama yaklaşık ne kadar tutuyor?

serkandemir
24/03/2010, 22:14
Garanti dışı araçlar için uygulama yaklaşık ne kadar tutuyor?

muhtemelen tavanın değişme maliyeti yüksek bir meblağ olabilir sizin için cumartesi günü öğreneceğim gittiimde

sabanci
24/03/2010, 23:40
Serkan öğrenirsen çok makbule geçer :) ama ben yinede yasemin hanımın dediği gibi servise danışıcam bu olayı

kaptan_ahab
25/03/2010, 00:08
Kronik sorunlarını yediğim canım puntom, bendede var o lekeler, fiyatı merakla bekliyoruz.

serkandemir
25/03/2010, 08:42
Serkan öğrenirsen çok makbule geçer :) ama ben yinede yasemin hanımın dediği gibi servise danışıcam bu olayı

tabikide danışmanı öneriyorum bende sonuçta girişimciliğine bakar :) dediğim gibi cumartesi günü buraya yazacağım hakan..

serkandemir
27/03/2010, 11:58
herkese günaydın öncelikle;

bugün beylikdüzü birmota tavan leke problemim için gittim,servis danışmanı şsmail bey bana yardımcı oldular.tavandaki problemi gösterdiğimde garantiden değiştireceklerini söyledi ve aracı tavanı değiştirmek için bıraktım.fiyatına gelince yedek parçacı o sırada olmadığından fiyat alamadık ancak teslim almaya gittiğimde fiyatını söyleyecekler bilginize..

sabanci
27/03/2010, 13:53
teşekkürler serkan garantiden değişiypr galiba öylemi?

serkandemir
27/03/2010, 15:35
teşekkürler serkan garantiden değişiypr galiba öylemi?

evet hakan değişiyor heyecanlıyım şu an aldığımdan beri leş gibi duruyordu tavan şimdi gözümüz gönlümüz açılacak

nizamavci
27/03/2010, 18:04
bende dün zincirlikuyu birmot'a başvurdum. garantiden değişecekler tavanı..ürünü fabrikadan istediler bir hafta sonra arayacaklar.

burhankutlu
27/03/2010, 18:09
bendede var aynı sorun ama garanti bitik napacaksak ..

wilsonbaba
29/03/2010, 08:32
Merhaba arkadaşlar. Aynı sorun benim 2006 model GP aracımda da var. Normal olarak garanti dışı kalmış bir araç bu. Önce müşteri hizmetlerine mail gönderdim. Ordan bana dönüş yapıp herhangi bir yetkili servise gitmemi, onların raporuna göre karar verileceğini söylediler. Bursa Teknomak servise başvurdum. Müşteri hizmetleri ile görüştüler ve sorunu bölge müdürlüğüne ilettiler. Bölge müdürlüğü de garanti süresi dolmuş olduğu için bu değişimi gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

Garanti süresi bitiminden sonra bu değişikliği gerçekleştiren arkadaşımız var mıdır? Varsa özel mesaj yoluyla ya da burdan araç şasi numarasını gönderebilir mi? Müşteri hizmetleri ile tekrar irtibata geçip bunun ürün kaynaklı bir hata olduğunu ve garanti dışında da değişmesi gerektiğini iddia edeceğim fakat bir-iki tane emsal değişim de gösterirsem benim durumumdaki tüm arkadaşlara yardımı olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

sabanci
29/03/2010, 18:52
Merhaba arkadaşlar. Aynı sorun benim 2006 model GP aracımda da var. Normal olarak garanti dışı kalmış bir araç bu. Önce müşteri hizmetlerine mail gönderdim. Ordan bana dönüş yapıp herhangi bir yetkili servise gitmemi, onların raporuna göre karar verileceğini söylediler. Bursa Teknomak servise başvurdum. Müşteri hizmetleri ile görüştüler ve sorunu bölge müdürlüğüne ilettiler. Bölge müdürlüğü de garanti süresi dolmuş olduğu için bu değişimi gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

Garanti süresi bitiminden sonra bu değişikliği gerçekleştiren arkadaşımız var mıdır? Varsa özel mesaj yoluyla ya da burdan araç şasi numarasını gönderebilir mi? Müşteri hizmetleri ile tekrar irtibata geçip bunun ürün kaynaklı bir hata olduğunu ve garanti dışında da değişmesi gerektiğini iddia edeceğim fakat bir-iki tane emsal değişim de gösterirsem benim durumumdaki tüm arkadaşlara yardımı olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

benim hislerime tercüman oldun vallahi :cool0000:

Scottie
18/05/2010, 19:28
bugün 18.05.2010 tarihi ve Bozüyük Otomotiv'de GP mun tavan kaplaması değişti. Garanti kapsamından değiştirdik... çok güzel oldu. Bozüyük Otomotiv' başta Yavuz bey olmak üzere teşeküürlerimi sunuyorum...

ulassor
20/05/2010, 16:02
benimkisindede var pas nasıl sokulur garantiside bitmiş

Scottie
20/05/2010, 17:16
benimkisindede var pas nasıl sokulur garantiside bitmiş

malesef değişimden başka çare yok... garanti biteli ne kadar oldu ki.

hhhed
20/05/2010, 18:03
ben uzatılmış garantiden bayağa bir cebelleştikten sonra değiştirdim.

Kriminal
20/05/2010, 18:17
Sanırım bu kronik bir sorun benım raacımdada vardı aldıktan 20 gun sonra degıstırttım garantıden:)

DENY
20/05/2010, 20:09
Benim arabamda böyle bir sorun olmadı ama kronikse bende aynı sorunu yaşayacakmıyım şimdi? :( acaba çok güneşte durması filan buna etki edermi?

Scottie
20/05/2010, 21:32
Benim arabamda böyle bir sorun olmadı ama kronikse bende aynı sorunu yaşayacakmıyım şimdi? :( acaba çok güneşte durması filan buna etki edermi?

maalesef kronik bir sorun. arac yeni ise olmayabilir. kesin olacak diyede bir sey yok... araciniz yeni mi....

ulassor
21/05/2010, 10:37
1 yıl olmuş

Ziyaretçi049
21/05/2010, 10:51
Bendede var aynı sorun sinir bozucu yaa, benimkisininde garantisi bitti napıcaz şimdi :(

Scottie
21/05/2010, 10:53
1 yıl olmuş

bütçene uyarsa değiştir d. ama yine olmuyacağının garantisi yok tabi...
kampanya vardı. garanti uzatma diye. bir danış servise . ayrıca bu kronik bir sorun hemen hemen tüm GP larda oluyor.

gabartey
22/05/2010, 23:46
benim puntonun tafanındada vardı aynı sorun serviste kronik problem olduğu için garantisi bitmiş olsada ücretsiz değiştirilebilir.

gabartey
22/05/2010, 23:48
tabi biraz üstlerine gidilmesi gerek.benim puntonun garantisi olduğundan garantiden değiştirdiler.

gabartey
22/05/2010, 23:51
tabi servisten servise bu yaklaşım biraz değişir.ben götürdüm fazlada incelemediler birde devamlıgittiğin servise daha kolay oluyor.bende oldugu gibi.

whitegold
24/05/2010, 14:04
arkadaslar benımde tavanımda sorun var fakat pas degılde daha cok kufe benzıyor aracım 2008 model garantıden degıstırırlemı ve kuafordede temızletınce cıkmıyormu bu lekeler kuafore vermeyı dusunuyordumda ona gore verıp vermemekte kararımı degıstıreyım

Scottie
24/05/2010, 15:20
arkadaslar benımde tavanımda sorun var fakat pas degılde daha cok kufe benzıyor aracım 2008 model garantıden degıstırırlemı ve kuafordede temızletınce cıkmıyormu bu lekeler kuafore vermeyı dusunuyordumda ona gore verıp vermemekte kararımı degıstıreyım

pas lekeleri nokta nokta oluyor. tavan yapıştırmasının içine kusmasından dolayı kaynaklanıyor. kuaförde de çıkmaz . değiştirmekten başka çare yok. ben yeni değiştirttim garantiden mis gibi oldu.

hhhed
24/05/2010, 16:17

garantiden değiştirin derim.

poeta
24/05/2010, 19:41
benim de 2006 model bir puntom var yeni aldım lakin bende de bu sorun söz konusu..yazdıklarınızı okudum fakat garanti kapsamında olmayan araçların kaça malolduğu konusunda bir bilgi alamadım..bu konuya değinebilirseniz çok sevinirim..