PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vakumlama tekniği ve göçükler

berkeraaa
01/03/2010, 23:34
Arkadaşlar bu vakumlama tekniği nedir nasıl yapılır teknik bilgisi olan birilerinden yardım rica ediyorum bu konu hakkında...Aracımı okulda çok sıkışık ve dar yerlere park ettiğim için gelen geçen kapısını çarpıyor ve buda ufak çaplı göçüklere neden oluyor..Autoking e sorduğumda ise arkadan açılacağını çekiçleneceğini macun çekilip boyanacağını söylediler ve bu bana çok anlamsız abartılı bir işlem gibi geldi...Bu arada aynı bölge üzerinde park ederken çarpma sonucu büyük bir göçüğüm var hepsini bir arada yapabileceklerini söylediler ve tahminen sağ taraf için 600 TL masraf çıkarttılar...Üstüne üstük aracımın sağ arkası boyalı durumuna düşecek...Bu ufak göçükleri ve bahsettiğim büyük göçüğü vakumlama tekniği ile yaptıramazmıyım acaba ?? Bu arada aynı şeymidir bilemiyorum ama vantuzla çekmeyi denediler çıkıyor ancak geri içe atıyor.Usta bana sacın esnemiş olduğunu söyledi ben ısıtmasını istediysemde bölgenin ısıtılamadığını ve aynı şekilde açıp çekiçlenmesi gerektiğini söyledi...Sizlerin tavsiyesi ne olur acaba ???

Asıl büyük olan göçük design guigario yazan bölgede benim isteğim bunu vakumlama yada ısı ile çözebilmek...Resimler kötü oldu ancak belki bir fikir verir..bende sabah daha iyi resimler çekmeye çalışacağım...

GP COSKUN
01/03/2010, 23:40
vakumlama dedikleri şeyi bende vantuzla çekme olarak biliyorum
büyük göçüğü alması lazım ama küçük yerlere pek fayda sağlamaz
sonuçta auto king bu işin uzmanı onlar böyle dediyse yapacak birşey yok
diye düşünüyorum
orjinallikten yana korkun çekingen varsa resimleriçek sakla satarken gözterirsin neden
boyandığını referans olmuş olur elinde

gogo61
01/03/2010, 23:42
bende aynı sıkıntıyı civicte yaşamıştım, kenarı kapıdaki kalkık çizgiye denk geldiğinden imkansız gibi bişey. çektiriyodum, rüzgar biraz sert esse yine dşüyodu. geçmiş olsun.

berkeraaa
01/03/2010, 23:44
Coşkun abi çok küçük göçükler ama bu büyük göçük sinirimi bozuyor fazlasıyla.. Birde 600 TL masraf çok fazla geldi..kaskoyuda bozdurmak gereksiz olacak...Çelişkide kaldım bir hayli :) :)

Bunun altında bir demir olduğunu falan söylediler banada..sac'da esnemiş çekince düşüyor dediler ama sacı biraz ısıtsalar çekseler falan acaba ? :D

GP COSKUN
01/03/2010, 23:50
Bunun altında bir demir olduğunu falan söylediler banada..sac'da esnemiş çekince düşüyor dediler ama sacı biraz ısıtsalar çekseler falan acaba ? :D

ısıtırlarsa boya da zarar görüryine boyatman gerekir
bence kapı panzotunu söküp arkadan bir müdahale yaptırsan olmazmı

berkeraaa
01/03/2010, 23:53
arkadan bi tekme diyorsun :D :D tam benlik abi gidip garaja söksemmi bi :D :D şaka bir yana bi sorayım abi servise :)

siyahinci83
01/03/2010, 23:55
kasko'nun mini onarım anlaşması yok mu? benim arkadaşım mini onarımı kullanarak komple tamponu boyattı hasarsızlığı da gitmedi

GP COSKUN
01/03/2010, 23:57
arkadan bi tekme diyorsun :D :D tam benlik abi gidip garaja söksemmi bi :D :D şaka bir yana bi sorayım abi servise :)

aman berker sakın tekme flan atma bu seferde abi dışa doğru şişti napıcaz dersin alırız başımıza iş
şaka bi tarafa içten şöle avcunun ayasıyla felan ittirirsan belki faydası olur
denemekte faydqa var bence

berkeraaa
01/03/2010, 23:57
mini onarım var ama mini onarıma girmeyeceğini çamurluğun beline kadar yarısının boyanması gerektiğini söylediler....

abi benim eliminde ayarı yoktur ki :D :D :D deneyip sonuçları bildiricem abi sana :)

KaGaN
02/03/2010, 00:20
Mini onarımı tavsiye etmem.Ankarada vakumlama işlemini en sağlam yapan şirket ankara oto birazdan tam sitesini ve adresini bulabilirim..Kesinlikle memnun kalıcaksındır resimlerden pek anlıyamadım ama galiba çok küçük bir göçük değil

adamların ismini ankara oto kaporta diye biliyordum ama bugun bende birşey var galiba sitelerini bulamadım yarın bi dergilerime bakıcam orda görmüştüm heralde

https://www.tunali.com.tr/kaporta.htm

burasıda işini görebilir bi görüş istersen.

berkeraaa
02/03/2010, 00:44
Pek küçük bir göçük değil ama abartılacak birşeyde değil..dışardan bakınca insanlar söylemedende anlamıyorlar ama aklıma taktım işte birkere...

Erdem Bozdağ
02/03/2010, 01:41
Aslında iyi bir kopartıcı bulsan içten vurmayla düzetebildiği kadar düzeltir boyaya zarar vermeden

Geçen sene arkadaşımın arabasına yandan vurmuşlardı.Autoking şaşmaza goturduk kesin boyancak dedi başka çaresi yok sora bi kaportacıya goturduk ıcten narin çekiç darbeleri düzenlemelerle 1 saatte orjinal gibi yapmıştı boyaya zarar vermeden.Dönüşte autokinge ugramıstık abi bu surede nasıl boyattınız ımkansız dıyordu:)

Bildiğin ya da güvendiğin bi kopartıcıya danısmak en mantıklısı o yuzden autokinge hemen guvenmemek lazım

bu arada geçmiş olsun

SpyHunter33
02/03/2010, 07:30
günaydınlar aslında vurdurmaya gerek yok bu tarz işlemleri kırıkçı çıkıkçı gibi isim verilen göçükçü!!! ler halletmekte ankarada varmı bilmiyorum ama mersinde bu işleri yapan ve farkı anlaşılmayan bir üsta var. Çok sevdiğim bir arkadaşım ( kendisi bu sitede :) ) onunda başına ufak bir darbe sonucu göçük meydana geldiğin de göçükcüde halletmişti.

https://www.gocukcu.com

Bu adresinden işlemin nasıl yapıldığını videolarını da görebilirsiniz. Saygılar...

serdar2362
02/03/2010, 12:11
Berker'cim. Teknik anlamda nasıl ve nerelere yapıldığını söylemek güç. Ama yer olarak biliyorum sormak öğrenmek lazım.

Yer: Çiftlik kavşağından demetevlere döndün. Büyük kavşağa gelince sağ taraf MİT'e sol taraf ostime gider. MİT'e doğru dönünce hemen solda koca levhası olan bir yer. Oraya sorup detay öğrenebilirsin.

berkeraaa
02/03/2010, 18:52
Yorum yapan ve ilgilenen tüm dostlara teşekkür ederim..Servise tekrar gittim ve usta yine sacın esnedigini oksijen kaynağı tarzı bir malzeme ile sacın o esnekliğinin kesinlikle alınması gerektiğini söyledi bu nedenlede boyanın gideceğinden bahsetti...Haftasonunda birde Serdar abinin söylediği yere uğrayacağım bir....Bakalım olmadı abarth sticker ile falan kapatmaya çalışacağım o bölgeyi...

berkeraaa
02/03/2010, 19:02
Bu Mersindeki göçükçü mustafa usta efsane olmuş abi :) :) çok büyük hasarları kolayca çözüyor adam videolara göre...Sizlerin Ankarada bildiği böyle bir usta varmıdır acaba arkadaşlar ??

Punto_Can
02/03/2010, 20:22
geçen sene siyah gp'm park halindeyken kendini bilmez, olanı çekemez bir vatandaşımız gp'min bagaj kapağının sol atarfına tekme veya yumruk gibi bişey atarak 20cm genişliğinde bir göçük yaratmış.

ertesi gün farkettiğimde şaşmaz auto king'e götürdüm. aynı sizin dediğiniz gibi çekiçlenip boyanacak dedi. aklıma pek yatmadığından eve gittim, bagaj kapağının iç tarafıdaki plastiği sökerek elimle ufak ufak bastırarak normal haline çevirdim, ne boya zarar gördü, ne de ufacık bir iz kaldı.

benim sana tavsiyem yapabiliyosan kendin elinle düzeltmeye çalış,
kendine güvenmiyosan bi göçükcü bul :)
belki sıfır gibi yapamaz, ucak tefek dalgalı göçükler olabilir belki ama ya orjinal gibi olursa :)

berkeraaa
02/03/2010, 22:36
Arkadaşlar kendim yapmayı denemek istiyorum ama bu tek kapılarda panzot nasıl sökülür daha önce sökmüş olan tarifini yapabilecek varmıdır acaba ??

serdar2362
02/03/2010, 23:45
Arkadaşlar kendim yapmayı denemek istiyorum ama bu tek kapılarda panzot nasıl sökülür daha önce sökmüş olan tarifini yapabilecek varmıdır acaba ??

Biz çocukken TV yoktu radyo vardı. O zamanlar radyoların içi koca koca ampullerle doluydu. Babamız bozulunca "ben yaparım bi ampulümü değiştiremiyecez" derdi sonra o radyodan hayır gelmezdi.
Sonuçta herkez iyi bildiği işe soyunmalı. Aksi taktirde kaş yapayım derken göz çıkarmak ta var.

Erdem Bozdağ
03/03/2010, 00:07
biz çocukken tv yoktu radyo vardı. O zamanlar radyoların içi koca koca ampullerle doluydu. Babamız bozulunca "ben yaparım bi ampulümü değiştiremiyecez" derdi sonra o radyodan hayır gelmezdi.
Sonuçta herkez iyi bildiği işe soyunmalı. Aksi taktirde kaş yapayım derken göz çıkarmak ta var.

+1910

berkeraaa
03/03/2010, 00:48
kaportacı yolları taştan diyorsunuz :) :)

serdar2362
03/03/2010, 08:48
Bence bu vakumlama tekniği konusunda adamlarla görüşüp fikir almalı ve onların yapamayacağı iş için de iyi bilen birini bulmalı. Malesef küçücük şeyler için çok paralar harcıyoruz. Yapmışken güzel bir iş yapalım.
Eğer derin ve çekiçlemelik iş varsa, ben Müslüm kardeşimin çalıştığı kaportacıyı bulmanı tavsiye ederim. Allah için adam iyi iş çıkarıyor.

alperyonar
03/03/2010, 09:32
Bence de Müslüm Abi nin çalıştığı kaportacıyı bulmanı tavsiye ederim.