PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Michelin Energy Saver ve PO Vmax

Erdem Bozdağ
28/02/2010, 18:53
rkadaşlar son 1 aylık izlenimlerimi sizle paylaşmak istedim

1-)Öncelikle aracıma 2 hafta önce 185/65/15 Michelin Energy Saver taktırdım.Biraz pahalı bir lastik ama gerçekten araçta konfor ve tüketim olarak inanılmaz işe yaradı.Yumuşak yapısından dolayı araç artık daha konforlu hale geldi.Yol tutuş olarak ta gayet başarılı.Düşünen arkadaşlar olursa kesinlikle tavsiye ederim

2-)1 aydır PO vmax dizel kullanıyorum.Araç çekiş ve tüketim olarak iyileşmeler hissettirdi.Gaza tepkilerden bariz olmasada iyileşme var.2 seneye yakındır opet kullanıyordum karşılaştırdıgım zaman gerçekten vmax opetten iyi.Yakıt değiştirmeyi düşünen arkadaşlar varsa tavsiye ederim.(Ankara PO yıldızdan aldım hep yakıtı)

Önceden 6.2 olan ortalamam aynı kullanım biçimiyle yeni lastik+vmax yakıtla 5.5-5.7 seviyelerine düştü.Benim için gayet tatmin edici bir ortalama oldu.(Genelde şehiriçi kullanım+araçta kn kutu içi filtre mevcut)

KaGaN
28/02/2010, 19:12
Tüketimde bariz bir düşme olmuş :) po ve shell yakıtı kullananlar bunlardan oldukça memnun :) gariptir ama daha az yakıyor araç..Galiba kıvamında birşeyler var..

GP COSKUN
28/02/2010, 19:33
yeni lastiklerini güle güle kullan erdem

alperyonar
28/02/2010, 20:27
Güzel seçim yapmışsınız, hayırlı olsun:) Bende garanti de sıkıntı olmasın diye opet'ten alıyorum. Ama herkes po dan almamı öneriyor. Sanırım po ya geçiş yapacağım:)

Erdem Bozdağ
28/02/2010, 21:18
Çok sağol Çoşkun abi

Alper ben de hep opetten alıyordum garanti için ama vmax ve gtl kullanan arkadaşlarımı duydukca opetin daha az km gittiğininin farkına vardım ondan vmaxe dondum çok memnunum açıkcası

gurik
28/02/2010, 22:05
alpet şaşmazdan iki depodur yakıt alıyorum. arabanın motoru fişek gibi oldu. yakış azaldı. üstelik lt si 3.53 tl.

burhankutlu
28/02/2010, 22:12
Arkadaşlar PO bi ara bu taraflarda baya bozuktu hatta çoğu firma bayiliği iptal etti o yüzden korkar olduk o taraflarda nasıl bilmem ama burda kapanıyor malın kötü olması nedeni ile. ve satan bayinin biri yakın abimiz iptal etme nedeni karışımlı mal dağıtması şirketin. yine bi dipnot olarak alın.

Erdem Bozdağ
28/02/2010, 22:24
Kesinlikle katılıyorum Burhan.Firmanın adı kadar aldıgımız istasyonun da önemi var.Ben de hep elimden geldiğince aynı yerden almaya dikkat ederim o yüzden.

LeoN48
28/02/2010, 22:27
Arkadaşlar hep Shell'in aynı istasyonundan alırım ama bu PO Vmax için söylenenler yavaş yavaş beni cezbetmeye başladı. Ne diyorsunuz?

burhankutlu
28/02/2010, 22:31
arkadaşım yukarda az çok bildiğim bişeyi paylaştım okursan sevinirim. ikincisi shell den bp den şaşma bi kaç kuruş fazla litrede ama bunların sağlamlığı belli. bi 7-8 sene öncesine kadar desen işim gereği çalıştığımda PO harbi bir numaraydı ama şirket el deiştirdi mal bozuldu. tabi sizin kararınız her malın alıcısı farklıdır :)

Tufan
28/02/2010, 22:32
shell in dizelinden vazgeçmem çok iyi dizeli.
Po kalite denetimleride çok iyi olduğunu eski çalışanlarından duydum onun için istasyon farkı yok diyorlar çok sık denetim varmış ve çok disiplinli bir marka diyorlar.

lastiklere gelince eee kaliteli lastik tabi artıları olcak

Erdem Bozdağ
28/02/2010, 22:38
Ben de hep PO ya önyargılıydım açıkcası ama son zamanlarda etrafımda duydugum memnuniyet,dizel teknolojilerinin yenilemesi ve bunun için ciddi kurumlarların araştırma yaptıgını duyunca denemeye karar verdim şuan için gerçekten çok memnunum.Reklamında kadir baba inanacaksın diyor gelde inanma yani :):)

ugurozer
01/03/2010, 14:16
fual save ile energy save farklı lastikler mi? bende 195*60*15 olan lastiklerimi değiştirmek istiyorum ancak yakıt ekonomisi ve yol sesi konularında başarılı olmasını istiyorum. artık fazla zıpladğım yok az yakmak için ugrasıyorum :)

Erdem Bozdağ
01/03/2010, 14:40
yol sesi,ekonomi,konfor açısından kesin onerırım
parasının hakkını verıyor

fatihhhh
03/03/2010, 13:02
ben opeti kullanıyordum
kampanyasında bize kazık attılar,
bende bıraktım
PO kullanıyorum
PO istasyonlarında standart yok,
hatta bazı istasyonlar çok kötü.
opet in istasyonları güzeldi.
yakıtında, performans yada ekonomide anlamlı bir fark görmedim.