PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 14 jant gp ye olur mu?

aslam0740
28/02/2010, 01:19
arakadaşlar biraz ilgin gelebilir ama ben jantları 14" yapmak istiyorum bundaki sebebim arabanın yanak mesafesi hiç hoşumagitmiyor sert bi yere girsem sanki yarılacakmış gibime geliyor. benim şuan şullandığım lastikler 185/65/15 ben bunları 175/80/14 yapmak istiyorum lastik hesaplamasına baktım 1.4 cm çapta büyüme oluyor onuda ölçtüm sürtme yapmıyor ama kampanaya sürtermi onu bilmiyorum yapan arkadaşlar varsa cvplarını bekliyorum

Fangio
28/02/2010, 19:33
Sürtme yapmaz 14" jant ben Pist organizasyonu sırasında yarışırken kullanmıştım.fakat lastiğiniz kaliteli ve çukurlara girmemek konusunda biraz dikkatli iseniz mevcut orjinal jant lastiklerinizle sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.Sonuçta fabrikadan çıkarken takılan orjinal aksam...14" sonrası aracınız gözünüze tuhaf gözükecek ve yol tutuş emniyeti ve sürüş konforu bakımından sıkıntı yaşarsınız...Orjinalliğini bozmayın derim...

GP COSKUN
28/02/2010, 19:37
mustafa benim şahsi fikrimde bu tür değişikliğe gitmemen yönünde
65 yanak gayet makul ve kullanışlı bir ebat
14 jant 80 yanak senin başına sıkıntı açabilir
yakıt tüketimi ve yol tutuşta sıkıntı çıkarır
çok fazla yanak genişliği çok fazla esnemeye sebeb olur ve aracın kontrolünü olumsuz etkiler orjinal ebetlarda kalman en mantıklı seçim olacaktır

ABNEW
02/03/2010, 19:41
Mustafa, bence %65 lik yanak bizim yolarımızda bile son derece yeterli ve güvenli bir ölçü.Bu oranı daha da arttırırsan yol tutuşda ciddi kayılar yaşarsın,

Bunun dışında 14'' lik janta kaliper ve poryelerin sürtüp sürtmediğine de bakmak gerekmekte...

aslam0740
04/03/2010, 12:33
yorumlarıunız için teşekkürler bende orjinal jantta kalmaya karar verdim