PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Sorunu

İbrahimKC
21/03/2007, 16:39
Arkadaslar Soruları ikişerli grup olarak düşünerek cevaplarsanız sevinirim.

(yani 1 yada 2 , 3 yada 4 ve 5 yada 6 olmak üzere toplam 3 secenek seçilmeli)

Direksiyon sorunun genel mi özel mi olduğunu anlamaya çalışıyorum.

microab
21/03/2007, 16:42
Yeni bir başlık açmaya gerek varmıydı ki İbrahim?
Aynı başlık vardı abicim...

İbrahimKC
21/03/2007, 16:45
Abicim anket şeklinde olsun istedim cevaplar net bir şekilde verilsinki ona göre davranayım diye..

Öteki türlü cevaplar çok karışıyor.

dagored
21/03/2007, 16:47
sanırım 2006 modellerde genel , 2007 modellerde ise özel sorun

Ryu
21/03/2007, 16:49
ya bu genel sorunmuydu bende direksiyonun yumuşaklığından zannediyordum. servise söyledim bunu inanmadılar.

İbrahimKC
21/03/2007, 16:51
ya bu genel sorunmuydu bende direksiyonun yumuşaklığından zannediyordum. servise söyledim bunu inanmadılar.

Hangi servis inanmadı Akif.

Kartşa yakından ilgileniyor benimle direksiyonda değişti ama sorun devam ediyor. Bende bir Birmot'a götüreyim diye düşünüyorum.

Ryu
21/03/2007, 16:54
üstünoto. benim direksiyon takırtısından gitmiştim. yağladılar birde böyle bişey var dedim. bindiler sürdüler. bendede punto var aynısı dedi adam geçiştirdi.

h k
21/03/2007, 19:44
düz yolda dümdüz gidebiliyorum , ama durunca direksiyon cogunlukla sola bazende saga yatma egilimi gösteriyor.

Muhendis06
21/03/2007, 23:46
Arkadaslar, eger araciniz yolda duz cizgide gitmeme egilimi gosteriyorsa, ilk kontrol ettirmeniz gereken nokta ön duzen rot ayaridir.

Benim ön lastiklerim, aracin rot ayari bozuk oldugundan dolayi 15 000 km sonunda sizlere ömür, mefta oldu. Optik tezgahta yaptirdigim ölçüm sonucu, sol tekerlek toe degeri (-6,2 mm) ve sag tekerlek toe degeri (+2,5 mm) cikti.:icon_eek:

Ingilizce manuele gore ön tekerlek geometrisi toe in (+1 +/-1 mm) ve Turkce manuele gore ise (+2 +/-1 mm) olmasi gerekiyor. Bu degerlerde dahi tutarsizlik var. Netice olarak, tek mantikli aciklama, Turkce manueldeki degerin toplam toe datasi olabilecegidir???

Buna gore tekrar inceleyiniz kendi aracinizi, bakalim ne cikacak??

:type:

brvhgt
21/03/2007, 23:54
ankete gerek yok benimde hata veriyordu ama çekme falan yoktu değişti fıat servislere gerkli yazıyı yollamış okudum gerekli prosedürler var onlar uygulanıyor son çare direksiyon motoru değişiyor genelde son çare oluyor yda olması lazım en temizi ve sağlıklısı alan razı satn razı servisler niye bukadar bu işi sallıyor anlamadım bence korkuyor bu herifler sökmeye takmaya bence sorgusuz sualsiz değişmeli bende böyle oldu yaklaşık fiyatı 1300 ytl civarı garantinin gözünü seveyim

Ziyaretçi047
22/03/2007, 02:38
sorun genel bu bilinen bir gerçek. bende gezinme sorunu vardı. tıkırtı burcu sıkıyordu. değişti yenisi takıldı sorun kalmadı. yoksa ankaraya gelemezdim.

CAGLARKA
22/03/2007, 11:06
Arkadaslar, eger araciniz yolda duz cizgide gitmeme egilimi gosteriyorsa, ilk kontrol ettirmeniz gereken nokta ön duzen rot ayaridir.

Benim ön lastiklerim, aracin rot ayari bozuk oldugundan dolayi 15 000 km sonunda sizlere ömür, mefta oldu. Optik tezgahta yaptirdigim ölçüm sonucu, sol tekerlek toe degeri (-6,2 mm) ve sag tekerlek toe degeri (+2,5 mm) cikti.:icon_eek:

Ingilizce manuele gore ön tekerlek geometrisi toe in (+1 +/-1 mm) ve Turkce manuele gore ise (+2 +/-1 mm) olmasi gerekiyor. Bu degerlerde dahi tutarsizlik var. Netice olarak, tek mantikli aciklama, Turkce manueldeki degerin toplam toe datasi olabilecegidir???

Buna gore tekrar inceleyiniz kendi aracinizi, bakalim ne cikacak??

:type:

bu problemin rot ayarıyla ilgisi yok. direksiyon bariz bi şekilde kendini sola dönderiyor

femoli
22/03/2007, 11:08
bunaldım valla direksiyondan sol kolum ağrıyor uzun süre tutarsam sola bir eğim oluyor

İbrahimKC
22/03/2007, 16:14
bunaldım valla direksiyondan sol kolum ağrıyor uzun süre tutarsam sola bir eğim oluyor

Aynen ya sol kol direksiyonu yukarı kaldıracam diye harap oluyor.
Bakalım ne yapacak servis...

ASlında Kavaklıdere Oto Servisinden bir servis teknik uzmanı girsede bize yol göstersede, nasıl çözülebileceğini söylese, bizde arabayı oraya götürsek hiç fena olmaz..

Madem bize destek oluyor bizde onlara destek olalım...

İbrahimKC
23/03/2007, 17:56
Evet arkadaslar, yarın servise gidecem ve bu sayfanın çıktısını alarak gitmek istiyorum. Lütfen herkes oy kullanabilir mi acaba?