PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 kapı gp dynamic özellikleri

mavigitar
21/03/2007, 14:54
Arkadaşlar benim gp 3 kapı egzotik kırmızı dynamic fire.
Kıbrıs'ta tek bir Fiat bayisi var ve onlara full paket istediğimi söyledim onlar da bu aracın en konforlu araç olduğunu söylediler. Bana söylenen dynamic fire ama artık bundan şüphe ediyorum. Acaba 3 kapı olmasını bi farkı olabilir mi?

özellikleri=skydome,yağmur+park sensörü+,deri direksiyon+deri vites topuzu,
hi fi müzik sistemi, jant, dıştan kapı açma kolu ve dikiz aynaları siyah değil arabanın boyasının renginde(egzotik kırmızı), bagajda 12v soket girişi,6 hava yastığı, digital klima....vs

Bunun haricinde olması gereken başka özellik var mı acaba?

microab
21/03/2007, 14:56
Bunun haricindekiler neysede yağmur sensörü de mi var sende?
Bagajda priz varsa eğer konfor paketi de olmalı yani bel ayarlı koltuk--kolçak haa yoksa fişi numune yapmışlar desene...

matrox
21/03/2007, 14:57
yağmur sensörü türkiyede hiç yok
senin arabanın dynamic olduğuna eminmisin?
bu arada konfor paketi var galiba bagajda 12 volt prizi olduğuna göre birde kolçak varmı arabanda ve koltuk bel ayarı

brvhgt
21/03/2007, 14:58
kıbrısa farklı donanım olabilirmi

mavigitar
21/03/2007, 14:59
Bunun haricindekiler neysede yağmur sensörü de mi var sende?
Bagajda priz varsa eğer konfor paketi de olmalı yani bel ayarlı koltuk--kolçak haa yoksa fişi numune yapmışlar desene...

Evet yağmur sensörü de var.
Bel ayarlı koltuk derken nasıl yani? benim koltuğumun sağında kolçak var onu yukarı her çekişimde otomatik yukarı kalkıyo boyuma göre ayarlayabiliyorum. Böyle birşey mi?

AWD
21/03/2007, 15:00
bencede arba sağdan direksiyon tr den almamış arabayı :D

microab
21/03/2007, 15:02
Kolçak;vites değiştirirken kolunu koyabileceğin bir parça,yani koltuk ayar kolu değil...
Konfor paketi yok fakat bazı farklı donanımların var.Kıbrıs olması hasebi ile sahip olabilmişsin belki yağmur sensörü falan...

mavigitar
21/03/2007, 15:03
yağmur sensörü türkiyede hiç yok
senin arabanın dynamic olduğuna eminmisin?
bu arada konfor paketi var galiba bagajda 12 volt prizi olduğuna göre birde kolçak varmı arabanda ve koltuk bel ayarı

Kıbrıs'ta tek bir Fiat bayisi var ve onlara full paket istediğimi söyledim onlar da bu aracın en konforlu araç olduğunu söylediler. Bana söylenen dynamic fire ama artık bundan şüphe ediyorum. Acaba 3 kapı olmasını bi farkı olabilir mi? Park+ yağmur sensörü de var çünkü.
Kolçak derken 2 koltuğun arasındaki mi?Böyle bir kolçak yok ben de sadece yan kapılarda var. Dİreksiyon tutuşunda kolumu dayıyorum rahat oluyoo:)

matrox
21/03/2007, 15:04
Evet yağmur sensörü de var.
Bel ayarlı koltuk derken nasıl yani? benim koltuğumun sağında kolçak var onu yukarı her çekişimde otomatik yukarı kalkıyo boyuma göre ayarlayabiliyorum. Böyle birşey mi?
yağmur sensörü olması güzel
koltuğun solundaki koltuk yükseklik ayarı onu söylemiyorum
el freninin arkasında bir buton var koltuğun bel kısmını ileri yada geri hareket ettiren bir motoru yönetiyor
kıbrıstaki versiyonlar türkiyeden farklı zaten oradaki arabala üzerindeki çelik jantlar burada yok

arabanda asr butonu varmı peki?
esp hill holder?

mavigitar
21/03/2007, 15:08
yağmur sensörü olması güzel
koltuğun solundaki koltuk yükseklik ayarı onu söylemiyorum
el freninin arkasında bir buton var koltuğun bel kısmını ileri yada geri hareket ettiren bir motoru yönetiyor
kıbrıstaki versiyonlar türkiyeden farklı zaten oradaki arabala üzerindeki çelik jantlar burada yok

arabanda asr butonu varmı peki?
esp hill holder?

hımmm el freni arkasında bi buton var hep merak etmişimdir ama kullanmak aklıma gelmedi demekki bu o işe yarıyooo:)

asr butonu ne peki?:icon_ohmygod:
esp hill holder

mavigitar
21/03/2007, 15:12
Kolçak;vites değiştirirken kolunu koyabileceğin bir parça,yani koltuk ayar kolu değil...
Konfor paketi yok fakat bazı farklı donanımların var.Kıbrıs olması hasebi ile sahip olabilmişsin belki yağmur sensörü falan...

kolçak yok ama el freninin arkasında bi buton var onun ne işe yaradığını henüz öğrendim. :icon_ohmygod: elektrikli bel koltuk ayarıymış. Demek ki benim gp tüm gp versiyonlarından örnekler almış:icon_smile_wink:

matrox
21/03/2007, 15:13
dörtlü flaşör butonunun yanında asr butonu varsa arabanda anti patinaj sistemi
bununla beraber yokuşta kalkış destek sistemi (hill holder) ve elektronik stabilite sistemi(esp) vardır arabanda
eger araban dynamic ise anlaması kolay
arkadaki punto yazısınının üstündeki nokta krom renkse dynamic,mavi ise active,siyah renk ise emotion dur

sende kesinlikle konfor paketi var ama ilginç olan bizdeki kolçak yerine sende yağmur sensörü var
birde kaç tane hava yastığının olduğunu biliyormusun?

Mısafır
21/03/2007, 15:17
bende 3 kapı dynamic full aldım..

sport paket
konfor paket
guvenlık paketı
skydome
17" jant "sonradan"
beyaz gosterge "sonradan"

mavigitar
21/03/2007, 15:21
dörtlü flaşör butonunun yanında asr butonu varsa arabanda anti patinaj sistemi
bununla beraber yokuşta kalkış destek sistemi (hill holder) ve elektronik stabilite sistemi(esp) vardır arabanda
eger araban dynamic ise anlaması kolay
arkadaki punto yazısınının üstündeki nokta krom renkse dynamic,mavi ise active,siyah renk ise emotion dur

sende kesinlikle konfor paketi var ama ilginç olan bizdeki kolçak yerine sende yağmur sensörü var
birde kaç tane hava yastığının olduğunu biliyormusun?

ya arkadaşım inanılmaz bilgiler veriyosun bana bilmediğim çok şey varmış .:ok:
Dörtlü flaşör dediğin sis lambasını manuel olarak yaktığımız butonun yanındaki düğmeler mi?onların yeri var ama sanırım o düğmeler ben de yok
Arkadaki nokta krom renk bu arada.

hava yastığı 6 adet

CAGLARKA
21/03/2007, 15:44
ya arkadaşım inanılmaz bilgiler veriyosun bana bilmediğim çok şey varmış .:ok:
Dörtlü flaşör dediğin sis lambasını manuel olarak yaktığımız butonun yanındaki düğmeler mi?onların yeri var ama sanırım o düğmeler ben de yok
Arkadaki nokta krom renk bu arada.

hava yastığı 6 adet

dörtlü flaşör cd çaların üstündeki ortadaki kırmızı düğme :)

mavigitar
21/03/2007, 15:45
dörtlü flaşör cd çaların üstündeki ortadaki kırmızı düğme :)

Ay pardon ya dörtlüler tabii sağol :):muha:

matrox
21/03/2007, 15:54
araban kesinlikle dynamic ama gelelim paketlere
konfor paketi kesinlikle var dediğim gibi senin arabanı ben görmüştüm spor paketi de var ayrıca aliminyum alaşım jant da var
fakat

ilginç olan burada hiçbir dynamic de 6 hava yastığı yok ayrıca konfor paketinde yağmur sensörü var sende fakat kolçak yok

kapı içlerinde kapı kolları, cam kaldırma butonlarının olduğu yer metalik gri mi?
birde dörtlü flaşör ün olduğu butonların hizasında asr yazan bir buton varmı?

mavigitar
21/03/2007, 15:59
araban kesinlikle dynamic ama gelelim paketlere
konfor paketi kesinlikle var dediğim gibi senin arabanı ben görmüştüm spor paketi de var ayrıca aliminyum alaşım jant da var
fakat

ilginç olan burada hiçbir dynamic de 6 hava yastığı yok ayrıca konfor paketinde yağmur sensörü var sende fakat kolçak yok

kapı içlerinde kapı kolları, cam kaldırma butonlarının olduğu yer metalik gri mi?
birde dörtlü flaşör ün olduğu butonların hizasında asr yazan bir buton varmı?

kapı içlerinde kapı kolları siyah ben tercihimi siyah yaptım ama döşeme siya-krem rengi. Herhangi metalik bir durum yok.

4lü flaşörün yanında asr butonu var mı tam hatırlamıyorum mesai çıkışında ilk işim bakmak olucak ama olsaydı farkederdim herhalde yok.

Sanırım benim gp' m tüm gp çeşitlerinin karşımının tek örneği:icon_smile_wink:

matrox
21/03/2007, 16:07
kapı içlerinde kapı kolları siyah ben tercihimi siyah yaptım ama döşeme siya-krem rengi. Herhangi metalik bir durum yok.

4lü flaşörün yanında asr butonu var mı tam hatırlamıyorum mesai çıkışında ilk işim bakmak olucak ama olsaydı farkederdim herhalde yok.

Sanırım benim gp' m tüm gp çeşitlerinin karşımının tek örneği:icon_smile_wink:

asr varsa süper :)
umarım vardır
döşemeyi tercih edebiliyorsun fakat kapı içilerindeki kapı açma kolu ve cam kaldırma butonunun çevresini tercih edemiyorsun buradaki emotion larda oralar metalik gri renk
birde mp3 çalarının üzerindeki butonlara dikkat et SRC PTY TA yazıları varmı
eger öyleyse bizdeki mp3 çalarlardan üst versiyon senin teybin

mavigitar
21/03/2007, 16:10
asr varsa süper :)
umarım vardır
döşemeyi tercih edebiliyorsun fakat kapı içilerindeki kapı açma kolu ve cam kaldırma butonunun çevresini tercih edemiyorsun buradaki emotion larda oralar metalik gri renk
birde mp3 çalarının üzerindeki butonlara dikkat et SRC PTY TA yazıları varmı
eger öyleyse bizdeki mp3 çalarlardan üst versiyon senin teybin

Arkadaşım gerçekten çok sağol sayende çok şey öğrendim. Bildiklerimi de pekiştirdim. Gerçekten süpersin...tekrar sağol...yarın:ok: tam olarak ne var ne yok sana yazıcam:)

matrox
21/03/2007, 16:15
ben teşekkür ederim :)
sen de bizi bilgilendirdin senin araban İngiltere versiyonu olduğu için donanımsal farklılıkları öğrendik sayende
yağmur sensörünün olmasının nedeni de ingiltereye yönelik olması çünkü orada sürekli yağmur yağıyor :)

senden haber bekliyoruz bakalım daha neler çıkacak arabanda :)

saygılar

Linos
21/03/2007, 18:13
Bence bu böyle olmayacak! Sen en iyisi içinin bir güzel fotoğraflarını çek ve buraya koy ;) Neler varmış senin GP'da böyle yaw...

femoli
21/03/2007, 18:20
evet en kısa zamanda fotoları görmek istiyoruz merak ettim walla..

matrox
21/03/2007, 22:01
arkadaşlar ben haftaya kıbrısa gidebilirim gideceğim servise bütün modellerin fotolarını çekeceğim bu ne kardeşim bizde yağmur sensörü bilenem yok ya aslında oradan gelirken alsam mı?

dur ben bunu bir araştırayım

mavigitar
22/03/2007, 08:21
Haklısınız arkadaşlar bu hafta bi aksilik çıkmazsa size sağ direksiyonlu un fotolarını görücüye çıkartıcam. Başka türlü olmayacak:)

mavigitar
22/03/2007, 08:29
@matrox arkadaşım

Bu arada dün arabamı iyice inceledim mp3 altında Blaupunkt diye bir yazı var yani sizden farklı değil sanırım. Asr falan düğmesi de yok! sadece düğmenin çıkış yerleri var ama yerinde düğmeler yok:) Elektrikli bel ayarı düğmesi de yokmuş!Bu arada demek Kıbrıs'a geliyorsun. Lefkoşa da kalacaksan belki caddelerde benim gp yi de görürsün:):) Özellikle Dereboyunda....

Ya bişiy farkettim Kıbrıs'ta emotion gp yok arkadaşlar. Buna emin oldum. Bayiye dedim ki bana en konforlusunu verin bana benim gp yi gösterdiler. Emotion getirmiyolar. Bu kesin. Sebebini anlayamdım ama inanın emotion fiyatına dynamic satıyolar. Son durum bu.

femoli
22/03/2007, 09:16
olması gerek belki o anda elinde yoktu sizi bekletmemek için en iyisi konforlusu bu denmiştir olabilirmi....

mavigitar
22/03/2007, 09:22
olması gerek belki o anda elinde yoktu sizi bekletmemek için en iyisi konforlusu bu denmiştir olabilirmi....

Yok arkadaşım bu imkansız çünkü 2 ay öncesinden ben görüşmelere başladım. Herkes beni tanıyodu artık:) Bekletme olamaz dolayısıyla. Ellerinde hala emotion yok. Gp yi alalı 3 ay oldu. Kıbrıs a emotion gelmiyo anladığım kadarıyla.

femoli
22/03/2007, 09:25
olabilir şaşkınlık verecek bir durum bazen böyle bir sonun olabiliyor gümrük girişinde kp özel bir vergi felan varsa araç fiyatlarını yükseltmemek amacıyla giriş yapmamıştır yani özel bir vergisi varsa ondan dolayı olabilir bizim doğanla , doğan slx gibi elektrikli cam sis merkezi lilit var diye vergisi 2 katıydı

mavigitar
22/03/2007, 09:28
olabilir şaşkınlık verecek bir durum bazen böyle bir sonun olabiliyor gümrük girişinde kp özel bir vergi felan varsa araç fiyatlarını yükseltmemek amacıyla giriş yapmamıştır yani özel bir vergisi varsa ondan dolayı olabilir bizim doğanla , doğan slx gibi elektrikli cam sis merkezi lilit var diye vergisi 2 katıydı

Anladığım şu arkadaşım.
Benim gp dynamic+emotion versiyonlarından ortaya çıkan melez bir gp :):icon_smile_wink:

femoli
22/03/2007, 09:30
he he mgp seninki o zaman güzel güle güle kullan :)

mavigitar
22/03/2007, 09:33
he he mgp seninki o zaman güzel güle güle kullan :)

:muha: teşekkür ederim.

Lewent
22/03/2007, 10:43
Hayırlı olsun, enteresan bi wersiyon...
Resimleri bekliyoruz en kısa sürede!

mavigitar
22/03/2007, 10:46
Hayırlı olsun, enteresan bi wersiyon...
Resimleri bekliyoruz en kısa sürede!

Evet arkadaşım biraz geç kaldım belki ama fotolar en kısa zamanda görücüye çıkartıcam:)

matrox
22/03/2007, 13:34
Evet arkadaşım biraz geç kaldım belki ama fotolar en kısa zamanda görücüye çıkartıcam:)

mavigitar arkadaşım
senin bu fotoları koyacağın yok gelip ben çekeceğim senin arabanın resimlerini
:)

bu arada bende kıbrısta emotion yok diye duymuştum bunun büyük nedeni oradaki fiat bayii nin tutumu ve yüksek vergi yanlış bilmiyorsam emotion lüks vergisine giriyor buda arabanın satılabilirliğini etkiliyor

bel ayarı yok demişsin el freni arkasındaki buton ne işe yarıyormuş peki?
yoksa sadece buton mu var ?

mavigitar
22/03/2007, 14:09
mavigitar arkadaşım
senin bu fotoları koyacağın yok gelip ben çekeceğim senin arabanın resimlerini

bu arada bende kıbrısta emotion yok diye duymuştum bunun büyük nedeni oradaki fiat bayii nin tutumu ve yüksek vergi yanlış bilmiyorsam emotion lüks vergisine giriyor buda arabanın satılabilirliğini etkiliyor

bel ayarı yok demişsin el freni arkasındaki buton ne işe yarıyormuş peki?
yoksa sadece buton mu var ?

tabii beklerim gel gör benim yakışıklı gp mi:)
Bu arada el freni arkasında buton var sanıyordum nerden böyle bişey aklımda kalmış aslında anlayamadım ama herhnagi bi buton yok:icon_ohmygod:

Ama sanırım dediğin gibi vergi olaylarından dolayı emotion modeli yok. Zaten dynamicler bile eminim emotion fiyatına satılıyo:mad:

matrox
22/03/2007, 14:41
Şimdi biraz araştırma yaptım arkadaşlar
sağ direksiyon gp lerde
donanım seviyeleri
active
active sport
dynamic
sporting

bu yüzden kıbrıs fiat bayii sana en donanımlıyı vermiş arkadaşım yani emotion diye bir donanım yok
birazdan arabanın tüm özellikerini çıkaracağım

mavigitar
22/03/2007, 15:01
Şimdi biraz araştırma yaptım arkadaşlar
sağ direksiyon gp lerde
donanım seviyeleri
active
active sport
dynamic
sporting

bu yüzden kıbrıs fiat bayii sana en donanımlıyı vermiş arkadaşım yani emotion diye bir donanım yok
birazdan arabanın tüm özellikerini çıkaracağım

tamam arkadaşım süper bekliyorumm:)

matrox
22/03/2007, 15:13
Buyrun Sağ direksiyon 1.4 dynamic 3 kp için donanım listesi

15" aliminyum jant S
radyo Cd çalar S
blue&me O
Radyo mp3 çalar O
Özel boya O
Metalik Boya O
Kapı koları Boyası O
Çift bölgeli Oto klima O
Çift kademeli elektro servo Dreksiyon S
Klima S
Arka park sensörü O
Ön camlar otomatik S
Subwoofer ses sitemi O
Merkezi Kilit S
Sky Dome O
Emniyet kemeri S
3. Arka kafalık O
Deri direksiyon ve vites topuzu S
Yolcu hava yastığı S
Abs ve ebd S
3. emniyet kemeri S
Yağmur Sensörü O
Sis lambaları O
Yan hava yastıkları S
Perde hava Yastıkları S
Standart Boyut Stepne S

Mavi gitar senin arabanda blue&me dışındaki bütün opsiyonlar var yani gerçekten adamların dediği gibi araban full
Bu arada egzotik kırmızı özel boya olarak geçiyor ortalama ingiltere satış fiyatı donanımlarla beraber 9900 sterlin

S= Standart donanım
O= Opsiyon

mavigitar
22/03/2007, 15:17
Buyrun Sağ direksiyon 1.4 dynamic 3 kp için donanım listesi

15" aliminyum jant S
radyo Cd çalar S
blue&me O
Radyo mp3 çalar O
Özel boya O
Metalik Boya O
Kapı koları Boyası O
Çift bölgeli Oto klima O
Çift kademeli elektro servo Dreksiyon S
Klima S
Arka park sensörü O
Ön camlar otomatik S
Subwoofer ses sitemi O
Merkezi Kilit S
Sky Dome O
Emniyet kemeri S
3. Arka kafalık O
Deri direksiyon ve vites topuzu S
Yolcu hava yastığı S
Abs ve ebd S
3. emniyet kemeri S
Yağmur Sensörü O
Sis lambaları O
Yan hava yastıkları S
Perde hava Yastıkları S

Mavi gitar senin arabanda blue&me dışındaki ütün opsiyonlar var yani gerçekten adamların dediği gibi araban full

S= Standart donanım
O= Opsiyon
Standart Boyut Stepne S

ya gerçekten seni tebrik etmek istiyorum arkdaşım. Bu kadar araştırma yapıp bizi bilgilendirmen gerçekten çok hoştu. Teşekkürlerimi bir borç bilirim yine efendim:)
Demek ki adamlar hakikaten doğru söylemişler. Zaten bana yamuk yapmaları imkansızdı. Artık gide gele ahbap olmuştuk:)

çok tşkr tekrar:icon_smile_wink:

PuNToGiRL
22/03/2007, 15:19
Çok Güzel ;)
MAŞALLAH !

https://img267.imageshack.us/img267/5205/nazar1ga3.gif (https://imageshack.us)

mavigitar
22/03/2007, 15:21
Çok Güzel ;)
MAŞALLAH !

https://img267.imageshack.us/img267/5205/nazar1ga3.gif (https://imageshack.us)

çok sağol arkadaşım:ok:

matrox
22/03/2007, 15:21
Ne demek araban direk ingiltere için üretilen model yani donanım seviyesi avrupa ile aynı değil
ilginç olan içeride pekçok konfor unsurunun yer almamasına karşılık yağmur sensörü, 6 hava yastığı gibi donanımlara yer verilmesi

yani adamlar önce güven diyor bizimkiler gibi önce konfor demiyor

bu arada bizdeki gibi konfor paketi, spor paketi, güvenlik paketi gibi donanımlar yok
opsiyon ve standart olarak belirtilmiş

ben teşekkür ederim

saygılar :)