PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek sensorü hakkında

xcruelx
25/02/2010, 12:50
Arkadaslar, benim bir sıkıntım var. Silicekler sensor modunda duruyorken. Aracımı calıstırdısam devreye girmiyor. İlla bir kapayıp acmam gerekiyor. Yani daha evvel sensor modunda iken aracı calıstırdıgımda sorun olmuyordu. Arac çalıştıgında eğer camda yağmur varsa siliyordu. Şimdi silmiyor. Aynı şekilde arka camlarda öyle. DAha evvel sensor acıkken, aracımı çalıtırdıgımda vede geri vitese taktıgımda arkalar sürekli calsıyordu.(arka silicekler acık olmasada) şimdi çalışmıyor. İlla sileceği off konuma getirip tekrar acmam lazım. Başınıza böyle bir şey geldimi fikirileriniz nedir?

drahmet
25/02/2010, 12:58
benim aracımda sensör yok ama babamın linea da var.
bildiğim kadarıyla auto konumunda araba ilk çalıştığında zaten devrede olmaması gerekiyor. camlara su atarak veya camı manuel olarak silmek gerekiyor. sonra sensor devreye giriyor. bunun amacıda bildiğim kadarıyla silecekleri korumak. mesela arabanın üstünde kar olsa ve bu sileceklerin temizleyebileceğinden çok fazla ise çalışması durumunda silecek motoruna zarar verebilir. aynı şey buzlanma içinde geçerli. ayrıca lineanın kataloğunda auto modu araba çalıştığında kapalıdır sileceklere herhangi bir müdahale ile devreye girer gibi bişey yazıyordu.

xcruelx
25/02/2010, 13:11
Daha evvel oluyordu. Hatta dediğin gibi bir kere cam buzlu iken bile çalıştı ********. Silcekler gitti diye korkmuştum. Dediğiniz mantıklı güzel bir şey aslında. Yaşadıgım şeyden sonra aslında direk girmemesi daha makul. Fakat eskiden yapmıyorken. Şimdi yapmaya başlaması garip bir durum. Yani eskiden bozukmuş şimdi düzenemi girdi ? :)

drahmet
25/02/2010, 13:26
yani dedim ya benim araçta yok ama lineada var ve devreye girmesi için araba çalıştıktan sonra bi kez manuel müdahale ile devreye giriyor ve bu daha mantıklı geliyor. katalogta da bu şekilde yazıyor gp için nasıl bilmiyorum

KaGaN
26/02/2010, 09:25
Ahmetin dediği gibi bir kez elle manuel olarak devreye soktuktan sonra birdaha mudahale gerekmiyor...

OzzY
26/02/2010, 12:23
Daha evvel oluyordu. Hatta dediğin gibi bir kere cam buzlu iken bile çalıştı ********. Silcekler gitti diye korkmuştum. Dediğiniz mantıklı güzel bir şey aslında. Yaşadıgım şeyden sonra aslında direk girmemesi daha makul. Fakat eskiden yapmıyorken. Şimdi yapmaya başlaması garip bir durum. Yani eskiden bozukmuş şimdi düzenemi girdi ? :)
sizin araçtaki değişiklik yazılım güncellemesi filan yapıldıysa onla alakalı olabilir.

xcruelx
26/02/2010, 13:14
Ahmetin dediği gibi bir kez elle manuel olarak devreye soktuktan sonra birdaha mudahale gerekmiyor...

Arkadaşlar dediğim gibi, sistem çalışıyor. Sadece sensor acıkta olsa kapatıp tekrar devreye sokmak gerekiyor. Eskiden bunu yapmama gerek kalmıyordu . Arac acılıdımı bodoslama çalısıyordu. Şimdilerde sizin söyleminize göre normal olan çalışma düzenine girmiş demekki. Ben anlamadıgım eskiden böyle iken birden düzeltimi bu alet öyle ise tekrar bozulabilir. Demekki.

JuzZz
26/02/2010, 13:42
bende var sanrım arka sileceklerde hafif yağmurlu gunlerde arabyı park ederken geri vitese taktıgım anda cok suratlı bi şekilde camı silmeye başlıoo tırsıorum kapatamıyrumda bi 4-5 sanıye silio öyle duruo kendiligindenn:S

KaGaN
26/02/2010, 21:03
Uğur ozaman yazılımsal bir sıkıntı var servise bir uğra sor bakalım neymiş sıkıntısı

xcruelx
01/03/2010, 12:57
bende var sanrım arka sileceklerde hafif yağmurlu gunlerde arabyı park ederken geri vitese taktıgım anda cok suratlı bi şekilde camı silmeye başlıoo tırsıorum kapatamıyrumda bi 4-5 sanıye silio öyle duruo kendiligindenn:S

O normal kardes sıkma canını :)

Bakıma 2 ay kaldı zati o zaman kadar biişi cıkmazsa gitiğimde hallederiz.