PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat stilo 2005 3k

mercan shark
24/02/2010, 23:39
arkadaşlar yaklaşık 1.5 haftadır senelerdir hastası olduğum araca çok yakınlaştım diyelim =) kendisi 2005 model sarı 3k 46bin km fiat stilo tüplü fakat bu araç biliyorsunuzki tr de pek fazla tutulmadı ve şuanda fiyatları düşük kendim binmek için alıyorum 4-5 sene binerim çok çok büyük bir aksilik çıkmadığı taktirde fakat olduda bişey oldu satmaya kalktım zor satılan bir araç ne düşünürsünüz tavsiyeleriniz nelerdir parça satış bakım problemleri vb.biraz açarsanız çok makbule geçer teşekkürler...

KaGaN
24/02/2010, 23:42
Aracın tutulamamasının nedeni fiatın reklam yanlışlığıdır :)

Aslında çok güzel bir araç konforlu ve şık...Tavsiye edilibilir yani..

Forumumuzda vardı bir kişi baya dolu ama aracı koyarım linkini birazdan..

Eğer sportif olarak düşünürsen punto tercihimdir yok ben spor falan sevmem binicek rahat araba olsun dersen stilo doğru karar

tolgaank88
24/02/2010, 23:45
sarı stilo 3 kapı birde cam tavan
eminim ki birçok kişinin hayallerindeki arabaydı benim için o hayal hala devam ediyor

SpyHunter33
24/02/2010, 23:47
https://image5.sahibinden.com/photos/91/70/37/big_17917037x9h.jpg

bunun gibi bşi sanırım...

KaGaN
24/02/2010, 23:47
https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/12038-var-mi-stilimin-uzerine-stil.html

Mesela bu arkadaşımızın stili :):) gerçekten uzay mekiği gibi resimlere bakmanı tavsiye ederim

mercan shark
24/02/2010, 23:56
bulduğum araç bunun aynısı sadece fiat orjinal 17 jantlar var esksik olarak sadece skywindow yok zaten istemiyorum açıkçası onun haricinde araç full+full yok yok sadece korkuyorum açıkcası piyasası gerçekten yok diyorum ya olduda satmaya kalktım 1-2 sene sonra fiyatının iyice düşmesi ve elimde kalması gibi nedenler daha fazla yorum istiyorum arkadaşlar =))içimi rahatlatın

KaGaN
24/02/2010, 23:59
Valla adam akıllı 4-5 sene binicem diyorsan al piyasa zaten düşük düşücektirde ülke ekonomisi malum :)

Eskidendi o 5 liraya al 10 liraya sat şimdi ne alırsan al muhakkak aldığının çok çok altında satarsın :):) her araba için geçerli satmak için alma binmek için düşün bence :)

SpyHunter33
25/02/2010, 00:03
Araç bi kere çok güzel ama bende bir 3K kullanıcıydım ( Opel Tigra emektarım 3 senelik ) Kullanım olarak çok dikkat çekici çok seri sportif ama iş bir kaç kişi ile seyehate geldiğinde tam bir işkenceydi benim için sorun yok çünki sürücü koltuğundayım. Herkesin zevkleri farklıdır ve zevkler tartışılmaz tabiki ama aracı hangi amaçla kullanacağın da önemli bende 3Klara çok düşkün olmama rağmen bir süre sonra arkaya yolcmu alırken baya bir sıkıntı yaşamaya başladım. bir de tabi sonuçta Fiat bu parçası bulunmaz diye bir şey yok bence. yukarıdaki arkadaşın Stili gibi bir araç olsa off derdim tadından yenmez :)

mercan shark
25/02/2010, 00:03
binmek için düşünüyorum açıkçası ama işte kararsızım stilomu yoksa puntomu

KaGaN
25/02/2010, 00:05
Valla binmek için düşünüyorsan al geniş rahat araba punto ona göre birazdaha küçük ve sportif kalıyo :):)

aslında gönlüm punto ama senin kafanda stilo olduğu için kafanı bulandırmak istemiyorum :)

SpyHunter33
25/02/2010, 00:07
binmek için düşünüyorum açıkçası ama işte kararsızım stilomu yoksa puntomu

:) valla puntocuların yoğunlukta olduğu bir site :) o yüzden bir çok kişi punto diyecektir. Karar verme aşamaları gerçekten zor allah Kolaylık versin. iki araç arasında kaldıysan puntosu olan bir arkadaşından yardım al Aracı kullan özelliklerini incele konforunu kıyasla. ileriye dönük de düşün hani ev hali evlilik sevgili :) sözlü nişanlılık falan. Verilen para bunları da karşılayabilmeli bence...

mercan shark
25/02/2010, 00:21
şöyle söyliyeyim stilo olursa 3k fakat bu araca anem ve peder beylerde binicek bundan dolayı biraz sıkıntım var 3k olmasından değil piyasası için onlarında gönlünde punto yatıyor ama benim gönlümde stilo.punto kullanan yakın bir arkadaşım var kendisinde sport var 2008 120 ps lik olanlardan memnun bizimkilerde zaten punto için önyargılı değiller istiyorlar ama ben ortamı bozan kişiyim stiloya oke demiştik fakat kuzenim ford şahsuvaroğlunda o annemi gine ikna etti hayır konusunda fena stresteyim anlatamam size

serdar2362
25/02/2010, 10:11
Eğer satamazsan sadece renginden dolayı satamazsın. Taxı gibi olduğundan vatandaş pek tercih etmeyebilir. Daha önce de söyledim şahsen GP almanı isterim.

h k
25/02/2010, 12:22
stiolunun tutmama sebeblerinden biride güçsüz motorudur. o güzelim görüntüye fiatın eskimiş 103 hp lik motoru yetersiz kalmakta. sportif göründüğü kadar sportif gitmemesi nedeni ile alan kısa sürede elden çıkardı , birde markadan dolayı 2. el imajı zayıf olunca fiyatı hepten yerlere düştü .

103 hp motor palio için iyiydi , belki zamanında fiatın diğer araçları için de iyiydi ama stilonun nesildaşı araçlara göre zayıf kalmıştır. bu aracın üstünde olsa 1.4 150 hp motor o zaman tadından yenmezdi.

şimdi siz bu aracı alırken ölü fiyatına alabiliyorsanız korkmadan alın ,satarkende ölü fiyatna verirsiniz ciddi bir zararınız olmaz. ama pahalıya alıyorsanız satmamayı göze alın.

ahmetkarakaş
25/02/2010, 13:16
lüks lüks lüks...

alperyonar
25/02/2010, 16:17
Bineceksen eğer hiç düşünme al derim..

ABNEW
25/02/2010, 17:46
Alper, ben tavsiye ederim kesinlikle.Önemli olan aracın sorunsuzluğu.Bakımları yapılmış, önemli bir kazası yoksa ve fiyatı da uygunsa kaçırma derim,

Stilo 3k, tasarım olarak güncel kompakt modellerden bile daha modern daha spor durmakta bence.Kaliteli bir iç mekan, donanım, ortalama performans ve tüketim olarak özetleyebilirim,

1.6 103bg lik motorun hızlanma ve son hız değerleri o yıllardaki tüm 1.6 larla baş edebilecek yapıda(Ortalamanın altında değil) Maksimum torku çok yüksek olmasa da bu torkun büyük bir kısmını uzun süre üretebilmekte.Sorunsuz bir motor, en büyük dezavantajı ortalama 1lt kadar daha fazla yakması rakiplerinden,

Hayırlısı olsun...

mercan shark
25/02/2010, 22:21
arkadaşlar sanırım puntoya karar kıldık gözüm hala daha stiloda ama işte ... bakalım hayırlısı artık ya sizlere daha cok soru soracağım kusura bakmayın alıncada artık yüzyüze tanışma faslına geçeriz =)

KaGaN
26/02/2010, 09:04
Mantıklı bi seçim olmuş şimdiden hayırlı olsun birde güzel bir punto buldunmu deyme keyfine :)

serdar2362
26/02/2010, 09:07
arkadaşlar sanırım puntoya karar kıldık gözüm hala daha stiloda ama işte ... bakalım hayırlısı artık ya sizlere daha cok soru soracağım kusura bakmayın alıncada artık yüzyüze tanışma faslına geçeriz =)

Şimdiden hayırlı olsun. Seni pişman edeceğini sanmıyorum.

mercan shark
26/02/2010, 22:37
arkadaşlar yorumlar için sağolun benim gözüm hala daha biliyorsunuz stilo da ve öümüzdeki hafta muhtemelen çarşamba günü aracı görmeye gidicem aileme göstermek durumundayım ve ikna çabaları gibi gibi operasyon adı(doğuş operasyonu)artık görerek onlar karar vericekler eminimki aracı yakından görünce fikirleri değişicek gibi geliyor bana
https://www.sahibinden.com/temiz_ilk_sahibinden-88WQQaXQQ19710534WQQpXQQdisplayitem

buyrun buda linki birde siz bakın aracın değişeni yok sorgulandı fakat ön sağ park sensörünün bri çalışmıyor(problem değil) ve sol kapıda lokal boya var (problem değil) bunların haricinde herhangi problemimiz yok tabi birde yakından görmek lazım aracı haftaya yanındayım

SpyHunter33
26/02/2010, 22:47
Hobaaaa :) uçak gibi maşallah :) önden görüntüsü bana nedense hep ford mustangları anımsatıyor. Şimdiden hayırlsı olsun sen kafana koymuşsun artık...

mercan shark
26/02/2010, 22:50
ya size gerçekten şaka gibi gelebilir ama fena vuruldum makinaya o yüzden bukadar üstüne düşüyorum tamam vazgeçtim diyorum ama yalan eminim bunun haricinde bir araç alsamda memnun kalmayacağım çünkü aklım hep stiloda haftaya büyük gün arkadaşlar inşallah resimleri buraya ekleme şansı bulabilirim

SpyHunter33
26/02/2010, 22:53
ya size gerçekten şaka gibi gelebilir ama fena vuruldum makinaya o yüzden bukadar üstüne düşüyorum tamam vazgeçtim diyorum ama yalan eminim bunun haricinde bir araç alsamda memnun kalmayacağım çünkü aklım hep stiloda haftaya büyük gün arkadaşlar inşallah resimleri buraya ekleme şansı bulabilirim

yok yahu neden şaka gelsin bende tigrayı alacağım zaman öyle bir takmıştım ki kafaya yat kalk tigraydı sonra puto oldu tabi. seni çok iyi anlıyoruz merak etme en kısa zamanda aracına kavuşup kazasız belasız sefasını sürmen dileklerimle...

mercan shark
26/02/2010, 23:03
amin erkan amin =))

arkadaşlar bu araç birlşey duydum doğruluğunu öğrenmek istedim pek bişey bulamadımda ben heralde pek bilen yok stiloların arka koltuklarını ileri geri yapabilme imkanı varmış diz mesafesini ayarlamak için ne derece doğruluğu vardır acaba ??

sinanunlu
27/02/2010, 15:55
ben bu ilandaki araca geçen hafta baktım araç gerçekten temiz ama bir kaç küçük problemi war haberin olsun. aracın lpg si problemli lpg de stop edio onun dışında sol taraf boyalı sağ taraftada ufak tefek boyalar var ama değişeni yok istediği fiyat çok yüksek bu araç için benin yaptığım araştırmaya göre ben vazgeçtim bu araçtan bide ince yanak lastik olduğu için bazıları balon yapmştı şuan tam olarak hangileri olduğunu hatırlayamıorum.

mercan shark
27/02/2010, 22:34
evet ufak tefek şeyleri varmış bana dediğide sadece telde daha göremedim çarşamba gidicem ön sağ park sensörü çalışmıyor sağ 2 kapıda lokal boya ve geçen gün biraz masraf yapmış lpg için fln baca fln dedi bana telde pek anlamadım araç yeni muayeneye girmiş sanırsam bundan dolayı masraf yapmış nekadar doğru bilmiorum zaten aracı fiat yetkili servisi kırmaka götürücem ve baktırıcam kesin karar verilirse sana mesaj attım bana ulaşabilirsen detaylı konuşmak istiyorum grüşmek üzere fiyatta anlaşamayan kişide sen oluyorsun heralde =)

sinanunlu
28/02/2010, 02:33
ekledim seni msne bu arada istiosan götürme para verceksen servise ben zaten yetkili servise götürdüm bostancı sanayide baktırdım.biliyorum yani tüm sorunlarını servis o sorunların dışında bişi bulamamıştı.Ön takımında bi sorun yok aracın ama triger değişcek 400-500 civarı tutuo o da. Lpg yi yaptırdıysa ii. serviste ki ustalara sorduğumda bn 15 milyardan fazla verilmez demişlerdi ama 15 çok az onun istediği rakamda çok diye düşünüyorum ben değmez ikinci el 2005 model bi arabaya.

mercan shark
28/02/2010, 22:08
çok sağol sinan bu bilgiler çok işime yarıyacak msn dede detaylı konuşmak istiyorum seninle aracı görenbiri olarak

GünahsizSeytan
02/03/2010, 00:48
Benimde içimde bi stilo tutkusu yatıyo heryönüyle hayran olduğum bi araç.. ilerde beyaz windowsky lı dynamic bi 3k stilim olur inş :D usta linkteki araç uygunsa kaçırma derim ;)

tempesty
02/03/2010, 15:15
Stilo motora lpg uyum sağlamıyo problem çıkarıyo diye duymuştum dikkatli olmanı tavsiye ederim , yoksa araca dicek bişey yok bende çok severim..

mercan shark
03/03/2010, 10:28
arkadaşlar stilodan kesin olarak vazgeçilmiştir =)

SpyHunter33
03/03/2010, 11:04
Alper hayırdır kardeşim ne oldu ???

GünahsizSeytan
03/03/2010, 23:31
Oo stilin kalemi kırılmış :D

mercan shark
13/03/2010, 23:56
erkan çok düşündüm ve sinan lada konuştum bakımları parçaları arızaları onları bunları çok bol bir araç olduğu için vazgeçtim ve fiat tanda açıkçası kısmetse 4-5 gün içinde 2004 model megane ll geliyor gri artık bununla rs çalışmaları yapıcaz ne demişler "fransız yapmış biz düzeltelim" hesabı gibi bir olay =) ama bu siteyi gerçekten çok sevdiğim için buralarda olacağım hatta buluşmalardada eğerki istenirse bende müsait olursam en arkadan düzeni bozmadan takip ederim sizleri =))

alperyonar
14/03/2010, 00:09
Hayırlı olsun:)