PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dynamic & Emotion farkı?

mavigitar
21/03/2007, 12:35
Arkadaşlar dynamic ve emotion özellikleri açısından tam olarak farkları nelerdir?
Dynamiclerde olup emotionlarda ya da emotionda olan dynamicte bulunmayan donanımlar nelerdir?:heyo:

örnek: anahtar üzerinden camların otomatik açılıp kapanması (dynamiclerde bu özellik yok)

AWD
21/03/2007, 12:37
dynamic te olupta emotionda olmayan diye bişey yok malesef :D

femoli
21/03/2007, 12:39

malesef yok emotıon yok yok

mavigitar
21/03/2007, 12:40

Var bence bi daha düşün....mesela anahtar farkı. emotion anahtarından duyduğuma göre camlar otomatik açılıp kapanabiliyormuş. Bunun gibi farklar diyorum: )

mavigitar
21/03/2007, 12:42
malesef yok emotıon yok yok

nasıl yani arkdaşım emotion yok mu

femoli
21/03/2007, 12:43
nasıl yani arkdaşım emotion yok mu

hayır anlamadın dynmıc olupta emotıonda olmayan bir şey yok demek istedim

yani emotıon da her şey var yok , yok anlamında

mavigitar
21/03/2007, 12:45
hayır anlamadın dynmıc olupta emotıonda olmayan bir şey yok demek istedim

yani emotıon da her şey var yok , yok anlamında

Tamam şimdi oldu thanks...:)

mavigitar
21/03/2007, 12:46
Anladığım kadarıyla emotion tek geçiliyooo...Yani dynamic özellik açısından emotionlardan sonra geliyo:)

AWD
21/03/2007, 12:47
Var bence bi daha düşün....mesela anahtar farkı. emotion anahtarından duyduğuma göre camlar otomatik açılıp kapanabiliyormuş. Bunun gibi farklar diyorum: )

o ne demek şimdi emo da var dynamicte yok zaten kendin sölüyosun öle olduğunu bende dynamicte olupta emotionda olmayan bişey yok dedim anlamadın sen galba :D

femoli
21/03/2007, 12:48
öyle deme bizimkininde bir asaleti var dinamik atak hızlı (olmasada ii gidiyo)
ne öyle parfüm gibi punto emotıonum var söylerken bile tuhaf

biz kendimizi böle avutalım boşver..

mavigitar
21/03/2007, 12:50
o ne demek şimdi emo da var dynamicte yok zaten kendin sölüyosun öle olduğunu bende dynamicte olupta emotionda olmayan bişey yok dedim anlamadın sen galba :D

ok pardon bilmediğim için soruyorum zaten yanlış anlama oldu. Femoli arkadaş konu hakkında aydınlattı beni. Ben dynamiclerde olup emotionlarda olmayan özellik var diye düşündüm ama yokmuş.Emotionlarda tüm özellikler varmış O yüzden böyle bir soru sordum.

mavigitar
21/03/2007, 12:51
öyle deme bizimkininde bir asaleti var dinamik atak hızlı (olmasada ii gidiyo)
ne öyle parfüm gibi punto emotıonum var söylerken bile tuhaf

biz kendimizi böle avutalım boşver..

Sağol ya gerçekten konu hakkında aydınlattın beni.
Olsun gp miz var sonuçta ister dynamic ister emotion :):)

MOZDİ
21/03/2007, 12:55
femoli bizim arabaların ismi daha karizmatik dimi ne öyle' emotıon ' bizimkinin adı dynamic daha karizmatik dimi :)
bu arada neye karar verdiniz bebeğin ismine?

Mısafır
21/03/2007, 12:57
3 kapı ıcın dusunursek pek bı fark yok hatta hıc fark yok :D

femoli
21/03/2007, 13:03
femoli bizim arabaların ismi daha karizmatik dimi ne öyle' emotıon ' bizimkinin adı dynamic daha karizmatik dimi :)
bu arada neye karar verdiniz bebeğin ismine?

evet aynen öyle arkadaşım

yok daha tam belli değil herhalde o gün belli olacak...:tabe:

ABNEW
21/03/2007, 13:05

Yooo, Dynamicte jant kapağı var emotionda yok:D

Linos
21/03/2007, 13:14
Fiat'ın web sitesinde yanyana, karşılaştırmalı donanımlar tablosu var! Ben mi yanlış anlıyorum yoksa soru daha mı karmaşık???

ABNEW
21/03/2007, 13:28
Fiat'ın web sitesinde yanyana, karşılaştırmalı donanımlar tablosu var! Ben mi yanlış anlıyorum yoksa soru daha mı karmaşık???

Soru bu maalesef:)

SANtO
21/03/2007, 13:54
abicim burası garaj değilmi?
genele taşısak daha iyi olmazmı.

SteinGP
21/03/2007, 13:56
emotionda elektrikli bel destek ayarı,park sensörü,aliminyum alaşımlı jant,anahtar üzerinden açılıp kapanabilen camlar,ön kol dayama,deri direksiyon simidi ve vites topuzu bildiğim farklılıklar :)

Korhan
21/03/2007, 13:57
Dynamicte arka cam açma kolu var emotion'da yok mesela. 8M

Mısafır
21/03/2007, 13:58
konfor paketını aldıgın zaman onlarda ortadan kalkıyor...
emotıonda dınamıktekıler gıbı renk destegı yok ıc kısımda...

akin78
21/03/2007, 14:11
emotionda elektrikli bel destek ayarı,park sensörü,aliminyum alaşımlı jant,anahtar üzerinden açılıp kapanabilen camlar,ön kol dayama,deri direksiyon simidi ve vites topuzu bildiğim farklılıklar :)

Deri direksiyon simidi ve vites topuzu dynamicte de var sanırım.

ABNEW
21/03/2007, 14:57
Evet, deri direksiyon ve vites topuzu dynamicte de standart...

SeZAr
21/03/2007, 15:29
Daynamicte egzotik kırmızı yok mesela.Vede iç renkleri okadar iyi değil.bir kaç eski rengi kaldırmışlar

microab
21/03/2007, 15:32
Daynamicte egzotik kırmızı yok mesela.
Yapma yaaaa,kalkarmı yavv egzotik hemde dynamic de alla alallaaa :icon_surprised:

mavigitar
21/03/2007, 15:34
Daynamicte egzotik kırmızı yok mesela.Vede iç renkleri okadar iyi değil.bir kaç eski rengi kaldırmışlar

Arkadaşım benim gp egzotik kırmızı ve bana söylenen bayii tarafından dynamic fire. Acaba değil mi?(Kıbrıs versiyonu olduğu için mi farklılık söz konusu)

SeZAr
21/03/2007, 15:42
Arkadaşlar ben arabamı mango turuncu olarak sipariş etmiştim ama 2007 yılından sonra üretilen 2007 model gp lerde değişiklikler oldu biliyorsunuz.Ben italyadaki siteyide inceledim başka ülkelerin sitelerinide inceledim.Ve soruşturdum.Mango turuncu kalktı ve ben egzotik kırmızı rengini aldım aldığımada hiç pişman olmadım.Bence bu daha güzelmiş.Yanıyor :D nazar deyecek diye korkuyom.Kocaman nazarboncuğu taktım.Daynamiclerdede egzotik kırmızı gözükmüyor.

mavigitar
21/03/2007, 15:52
Arkadaşlar ben arabamı mango turuncu olarak sipariş etmiştim ama 2007 yılından sonra üretilen 2007 model gp lerde değişiklikler oldu biliyorsunuz.Ben italyadaki siteyide inceledim başka ülkelerin sitelerinide inceledim.Ve soruşturdum.Mango turuncu kalktı ve ben egzotik kırmızı rengini aldım aldığımada hiç pişman olmadım.Bence bu daha güzelmiş.Yanıyor :D nazar deyecek diye korkuyom.Kocaman nazarboncuğu taktım.Daynamiclerdede egzotik kırmızı gözükmüyor.

Bayiim bana aracımın dynamic fire olduğunu söyledi ve rengi Egzotik Kırmızı arkadaşım . Peki bu nasıl oluyor? Kıbrıstan aldığım için bi fark olabilir mi? Ama aracım egzotik kırmızı bu kesin:) Artık aracımın ne olduğundan şüphe etmeye başladım.:icon_ohmygod:

h k
21/03/2007, 19:48
arkadaslar donanim seviyesi en üst emotion dur. daha sonra dynamic gelir . en düsük donanim seviyesi ise active modelidir.

birde benimki gibi emotion görünümlü dynamicler vardir :D buna ragmen hala eomtionun arka cam otomatigi , krom kapli kapi kollari gibi benden üst birkac özelligi vardir.

TEZEL PUNTO 45
31/03/2007, 12:59
Bir Fark Yok Dinamic Te Bazi Modellerde Plastik Jant M-bazi Modellerde Ise çelik Jant Ama Emotion Da Hepsi Jant

Linos
31/03/2007, 13:16
Bir Fark Yok Dinamic Te Bazi Modellerde Plastik Jant M-bazi Modellerde Ise çelik Jant Ama Emotion Da Hepsi Jant

:D :D :D

utku952
31/03/2007, 14:13
https://www.fiat.com.tr/tr/index.php?PageID=44 ordan donanım tablosu na basın. bnm dikkatimi ceken dynamiclerde

ESP (Elektronik Stabilite Programı)***
ASR (Otomatik Çekiş Kontrol)***
MSR (Motor Fren Torku Düzenleyici)***
HBA (Panik Fren Destek Sistemi)***
Hillholder (Yokuş Yukarı Kalkış Desteği)**

özelliklerinin standart ayzıo olması acaba bizmi enayilik yaptık...:hmmm:

Linos
31/03/2007, 14:31
Dynamic'lerde değil arkadaşım, 90 ve 95hp'lerde standart! O da 2007'lerden itibaren öyle oldu... ;)

dreamerdaddy
31/03/2007, 14:40

Şimdi bu anahtar olayına kafam takıldı benimki emotion ama anahtardan camlar acılmıyor sinir oldum ben ona zaten nası acılmaski ama benimki 3 kapı acaba sadece 5 kapılardamı camlar acılıyo sanırım bana serviste öyle demişlerdi..

dreamerdaddy
31/03/2007, 14:44
Olmazmı yaw naaptın :D bikere konfor paketi emotionda standart,jant standart,çift bölgeli klima dynamic te varmı tam bilmiyorum vardı galiba neyse:D direksiyon simidi,vites kolu,krom kaplama kapı kolları,arka orta koltuk başı fln fln var yani farklar :ok:

utku952
31/03/2007, 15:36
Dynamic'lerde değil arkadaşım, 90 ve 95hp'lerde standart! O da 2007'lerden itibaren öyle oldu... ;)

sitedeki donanım listesi 2007 den öncede böleydi daha güncelleştirme yapmamışlar ondan söledim. yani sitede yazan özellikler bazen olamayabilio. dynamiclerde cift bölmeli ac mevcut..:)

okan-erkoc
27/03/2009, 00:25
emotion forever

makeles
28/03/2009, 03:44
emotion forever

:)

yeni gelen arkadaşlar eski konuları bir bir canlandırıyorlar.. :D

mustafaf
28/03/2009, 08:23
bu rekor olmus sanırım :D:D

Ogulcan.Öğüt
28/03/2009, 08:32
:D Tam rekor 2 sene olmus :D

ABNEW
28/03/2009, 11:03
Olsun, sonuçta emotion hala forever ise bir sorun yok :)

narkoz30
28/03/2009, 11:45
Bağajda 12v çakmak prizi 6 airbag park sensörü bel şişirmeli sürücü koltugu ışıklı güneş siperlikleri aleminyum alaşımlı cantlar bir de 90 beygir emotion oluyor
Bunun dışıda dinamiklerde 75 bglik motor var ve yukarıda saydıgım özellikler bulunmuyor 6 airbag yerine 4 airbag konmuş
GP lere neden torpido ışığı koymazlar anlamam.
Aklımdakiler bunlar konu gerçekten hortlamış bende yazayım dedim :D

emresan87
12/04/2009, 23:44
Madem hortlamış konu ben de bişeyler yazayım. Benim ki dynamic, camlar kumandadan kapanabiliyor kapı kapatma tuluna basılı tutunca. Ha bide dynamicle emotion arasında ne fark var derseniz, kabak gibi para farkı var :P:P:P

Stalker
13/04/2009, 02:24
Emotionlarda el sıkışmasını önleyen sistem mevcutmu oto. camlarda? Ben geçen gün benimkinde kolumu kaptırdım, ya ben hastenelik olcaktım ya da camı kırcaktım arkadaş yetisti walla :D

xcruelx
13/04/2009, 14:35
2009 Dynamiclerde arka camlar da elektrikli vede arka camlarada el sıkışması sensörü koymuşlar. Kötü olan esp asr paketi starjetten standart donanımdan almışlar. Emotionda dada cruise kontrol yağmur sensörü bagaj prizi gibi şeyleri stadarttan çıkarmışlar.
yani şöyle diyim. dynamic e , ASK (güvenlik paketi ) ile CPK (co pilot kit) taktırırsanız emotiondan daha full oluyor. Şu an sadece güvenlik paketi takılmış Dynamic ile paketsiz Emotion arasında sadece ön paneldeki o baklava izi gibi gibi desenin olmayısı, arka okuma lambalarının olmayışı , birde arka airbag.

BSK
13/04/2009, 16:30
Emotion da carbon ön panel yok.

smartmavi
08/06/2010, 18:50
sorduğum soruya kendim cevap vereyim;

https://www.banoto.com/puntodonanimtablo.html

murat53
04/07/2010, 00:02
arkadaşlar emotion ve diynamic arasındaki farkları çoğu kişi bilmiyor gördüğümkadarıyla.bende 2006 model dynamic vardı sattım 2007 model emotion aldım dynamicte olamayan özellikleri yazıcam sadece. 6 eirbeg ,makyaj lambaları.ön kapılarda açılınca altında yanan lambalar arka koltukta 3 başlık arka camlar elektirikli kapı kolları iç nikelaj, iç koltuk döşemeleri daha kaliteli. asr skaydome cam tavan kumandadan tüm camları açıp kapatabilme, torpido daha kaliteli ve şık motordada farklılık var klima motoru daha farklı ön fren diskleri daha büyük her ikisinide değiştiğim için kanıtlanmıştır ses izolasyonu daha iyi inanın dynamic çok takırdıyordu emotionda bu sesler oldukça az sanki biri mercedes pir punto gibi bu farklar gerçektir bunu dynamic kullanıpta emotiona binerseniz anlarsınız. aradaki bir şahin parasıkadar farkı bence hakediyor.