PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol Bilgisayarı

gp_ugur
24/02/2010, 09:18
Arkadaşlar motor yağı,soğutma suyu,silecek suyu eksildiğinde yol bilgisayarı uyarı veriyor mu?

KaGaN
24/02/2010, 09:21
Silecek suyunun uyarı lambası yokk maalesef :) onu sıkarak anlıcan anca :) motor yağının olması gerekiyo zaten lamba yaktığı yerde durdurman lazım aracı..Soğutma suyu varmı yokmu onu hatırlamıyorum.

serdar2362
24/02/2010, 09:32
Silecek suyunun yok. Motor yağının var ancak lamba yandığı an durman lazım yoksa yandın demektir. En güzeli haftada bir yağ çubuğunu kontrol etmek, biliyorsun yağ iki çentik arasında olmalı. Soğutma suyu lambası ayrıca yok, ama içerde harareti gösteren ibreli gösterge var. Su seviyesi kolay kolay düşmez düşerse hararet yükselir motor conta vs. yakar. Silecek suyu haricinde bunların hepsi bakımda kontrol edilir eksikler tamamlanır. Birdahaki bakıma kadarda pek sıkıntı yarattığı görülmemiştir. İçin rahat olsun.

gp_ugur
24/02/2010, 10:01
Bence yeni araçlarda bunların hepsini görebilmek lazım.Bir arıza olmadıkça kaputu açmaya gerek kalmamalı.Bikaç tene sensör koymak firmalar için çok masraflı da olmaz heralde.Üst segmentlerde bunlar vardır tahminim.

Kriminal
24/02/2010, 10:07
Üst segmentlerde neler yokkiii....Sana bıle gerek kalmıyo ekmek almaya bıle kendısı gıdıyor arac..Şimdi herseyı gostergelerden beklemekte yanlıs eskıden arabanın sesınden neyı var anlardık sımdı lambalara kaldı işimiz..
Yinede herseyı araçlarımızdan beklemek yanlıs eger bekleyeceksek daha segmentı yuksek araçlar almamız gerekır...

Özellik konusunda cok fazla artısı var gp lerin..
Kazasız belasız..

serdar2362
24/02/2010, 10:19
Adamlar fiyatları düşürebilmek için direksiyona led bile koymuyor. Ama bizim arzu ettiğimiz şeyleri koyduklarında arabanın segmenti değişeceğinden bu sefer de fiyatından biz yaklaşamayacağız yanına.

OzzY
24/02/2010, 10:41
olupta bozulcağına olmasın daha iyi :D:D

arkadaşımın arabası sürekli soğutma suyu eksik arızası veriyo ama hiç eksilmedi henüz :)
artık kontrol bile etmiyoruz. bigün gerçekten eksilcek o olcak :D:D

GP COSKUN
24/02/2010, 12:04
belki eski kafalı diyeceksiniz ama ben halen tam anlamıyla sensörlere ışıklara beyinlere falan tam anlamıyla güvenmiyorum
açıyorum kaputumu elle gözle her şeyini kontrol ediyorum içim daha rahat
bazen şöyle düşünün ya bu sensör arızalı ise ya çalışmıyorsa ne olacak
onun için her şeyi sensörlere bırakmayın vakit buldukça sizde aracınızı kontrol edin

serdar2362
24/02/2010, 12:14
belki eski kafalı diyeceksiniz ama ben halen tam anlamıyla sensörlere ışıklara beyinlere falan tam anlamıyla güvenmiyorum
onun için her şeyi sensörlere bırakmayın vakit buldukça sizde aracınızı kontrol edin

+1

ABNEW
24/02/2010, 17:07
Silecek suyu için herhangi bir ikaz ışığı ya da not maalesef yok.Ancak soğutma sistemi sonucu motorda hararet artarsa bu yazı ile de bildirilmekteydi...

KaGaN
24/02/2010, 17:23

Ya bilmiyosak nerde ne var ne işe yarıo :):) nie ezionki adamı alla alla :D :):) kaputu bakar bakar kaparız ondan sonra

GP COSKUN
25/02/2010, 00:55
Ya bilmiyosak nerde ne var ne işe yarıo :):) nie ezionki adamı alla alla :D :):) kaputu bakar bakar kaparız ondan sonra

zamanında araba kullanmayıda bilmiyorduk ama öğrendik kağan
demekki arabaya bakmasınıda öğreneceksin
sadece oturayım basıyım gaza gitsin demek sürücülük olur
şöförlük ayrı bir maharet gerektirir
sen bana istanbula 1 haftalığına gel sana kademede bir staj verdireyim
tek başına motor indirirsin alimallah
yeterki içinde araba merakı olsun

KaGaN
25/02/2010, 00:56
Vallaha yaptırırsın abi :D:D senden korkulur :)