PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lambda sensörü

kara kız
23/02/2010, 23:32
son zamanlarda aracımdaki fazla benzin sarfiyatı dikkatimi çekiyordu ve devamlı çiğ benzin kokusunu hıssediyordumm..geçen hafta 60.000 bakımını yaptırdım..ve bakımdan sonra motor ikaz lambam yolda seyir halındeyken yandıı..aracı sağa çekip kontağı kapattım.açtığımda lamba yanmıyordu.. heralde yazlılmsal bir sorun oluştu diyerek yoluma devam ettim..ve dün yine yolda seyir halındeyken tekrar yandı aynı sekılde kapatıp açtım ve hersey normaldi..bu gun fırsatını bulup servise gittim ve sorunumu dile getirdim.aracı bilgisayara bağlayım 15 dakıka kadar bekledim..sorunun lambda sensöründe olduğunu tespit ettiler..ve yenisini sipariş ettiler. aracın fazla benzin sarfiyatının nedeni bu parçaymış ismini daha önce duymuştum ama ne işe yaradığını hala bilmiyorumm..bu arada birmot yine kalitesini gösterip her şeyi çok hızlı bir şekılde halletti ..ibrahim usta olayı anında çözdü ve cuma günü gelmemi ve parçayı takılcaklarını söyledii..bu arada parça uzatılmış garanti kapsamında değişecek..

ABNEW
23/02/2010, 23:36
Onur geçmiş olsun, sorunun bulunup giderilecek olması iyi.Bir de garantiden halledilecek olması sevindirici.Aksi halde sadece parça ücreti yanlış hatırlamıyorsam 200TL ye yakın tutardı...

GP COSKUN
23/02/2010, 23:40
yakıt ve hava karışımın ayarlanması için beyine komut gönderen sensördür
sanayi dilinde oksijen sensörüde denir
araçtaki yeri genelde katalizörün önün de arkasın ada veya içinde bulunur
bizim gp lerde katalizörün içinde olduğunu öğrenmiştim

sanyu
24/02/2010, 12:45
onur 60 000 bakımını kaç TL'ye yaptırdın ayrıntılı yazabilirmisin.Yakın zamanda bende yaptırmayı düşünüyorum.