PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka sis ve fren lambaları

rsyildiz
22/02/2010, 20:40
herkese merhaba aranıza yenı katıldım arkaadaslar 1 aylık punto sahıbıyım ve bazen sorunlar yasıyorum bunlar hakkında sızlerden yardımlarınızı beklıyorum sıkıntım sımdılık ampullerle ılgılı :) allah daha buyuk sorunlarla hıc bırımızı karsılastırmasın :) arka sıs ampulum yenı degıstırmeme ragmen yanmıyor ve sıgortasını bulamadım bırde arka usttekı ınce fren lambasıyla ılgılı ıcınden bır kactanesı yanmıyor ve onu oradan cıkartıp degıstıremedım bu tur sorunlarla karsılasan arkadaslar yardımcı olurlarsa sevınırım

rsyildiz
23/02/2010, 11:43
arkadaslar yardımcı olabılecek kımse yokmu 30 kısı bakmıs ama kımse bırsey yazmadı

patchwork
23/02/2010, 12:39
bagaj üzeri stop lambası için bagajı açınca lambanın arkasında iki kapama göreceksiniz bunları sökünce lambanın arkasına ulaşacaksınız, iki tırnak var tornavida ile bu tırnakları dikkatlice iterek çıkaracaksınız ve ampulleri sanayiden tanesi 50 kuruşa temin edip yanmayanlar ile değiştireceksiniz.

sis lambasının ampülünü ise takmadan avometre ile ölçme imkanınız varsa sağlamlığını teyid edin, sigorta kutularının yerleri ise kullanma kitabında ayrıntılı anlatılıyor.

kolay gelsin..

rsyildiz
23/02/2010, 14:20
stop lambasının camınımı cıkaracagım yoksa dıbıyle bırlıktemı gelmesı gerekıyor sıs lambasını olctum fakat voltaj yok ıcerıden dugmesıne basıldıgı zaman uyarı verıyor kıtapcıga baktım ama on sısler ıcın var ama arka sıslerle ılgılı hıc bır bolum yazı gecmıyor

patchwork
23/02/2010, 14:49
iki tırnak yerinden çıkınca bagaj kapağını yavaşça indirip dışardan nazikçe çekin komple geliyor.
sisler için görmeden birşey diyemeyeceğim.
kolay gelsin..

seysey37
23/02/2010, 15:48
bendede oldu sis sorunu arka sisteki sokette sıkıntı oluyo..istanbuldasınız galiba rutubetten falan küflenir gibi olabiliyor..

rsyildiz
23/02/2010, 18:05
tuhaf bır olay kontagı acıp farları yakıp arka sısın dugmesıne basıyorum gostergelerın orada ( ! ) ısaretı cıkıyor arkaya gecıp olcu aletıyle olcuyorum 4.8 - 5.68 V arasında voltaj oynuyo ve ampul yanmıyor aractakı 4 sıgortta kutusundakı sogortaları tek tek kontrol ettım bozuk ıletmeyen yok :) sonuc olarak buraya konu actım