PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden dördüncü parmak

Kriminal
22/02/2010, 15:06
Evlilik alyanslarımızı neden dördüncü parmağımıza takmalıyız? Bu sorunun yanıtını hiç düşündünüz mü??? İşte bu sorunun yanıtı...

Bunun, Çinlilerin anlattığı çok güzel ve inandırıcı bir açıklaması var...

Başparmak, anne-babanızı, İşaret parmağı, kardeşlerinizi, Orta parmak, sizi, Dördüncü parmak (yani yüzük parmağı), hayat arkadaşınızı ve serçe parmak, çocuklarınızı temsil eder...
İlk önce avuçlarınızı birbirine bakacak şekilde açın. Orta parmakları bükün ve sırt sırta birleştirin. Daha sonra kalan dört parmağınızı da şekildeki gibi açıp, uç uca getirin.
Simdi, anne babanızı temsil eden başparmaklarınızı ayırmaya çalışın... Açılacaktır, çünkü anne babanız sizinle birlikte ömür boyu yaşamayacaktır. Er ya da geç onlardan ayrılmak zorundasınız.
Baş parmaklarınızı önceki gibi birleştirip, kardeşlerinizi temsil eden işaret parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılacaktır, çünkü kardeşleriniz kendi ailelerini kurup, ayrı bir hayat seçer.
İşaret parmaklarınızı birleştirip, çocuklarınızı temsil eden serce parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılacak, çünkü çocuklar da evlenir ve bir gün kendi hayatlarını kurar.
Son olarak serçe parmaklarınızı birleştirip, eşlerinizi temsil eden yüzük parmaklarınızı ayırmaya calisin. Ayıramadığınızı görünce şaşıracaksınız.
Diğer bir teoriye göre ise;

Vücudumuzda direk kalbe giden tek damar evlilik yüzüğünü taktığımız Parmaktadır...

Başka hiç bir parmağımızdan direk kalbe giden bir damar yoktur...
https://img117.imageshack.us/img117/8007/4parmakyi7lq1.jpg

JASMINE
22/02/2010, 15:11
Anlaşıldı Deniz. Sen forumda bekar kimseyi bırakmamaya niyetlisin. Herkes heveslenip evlensin istiyorsun :) :)

KaGaN
22/02/2010, 15:17
Ben evlenmem :D Dertsiz başımı niye derde sokıyım :D

Kriminal
22/02/2010, 15:18
Bencede 25 ve ustu olan gencler itinayla evlendirilir:)

JASMINE
22/02/2010, 15:51
Bencede 25 ve ustu olan gencler itinayla evlendirilir:)

Deniz umarım evli arkadaşlarımızdansındır. Yoksa forumca el birliği yapıp önce seni evlendireceğiz bu gidişle :)

Kriminal
22/02/2010, 16:06
Evliyim 5 aylık:)

Forumca el birliği yapıp bekar kimse kalmasın kampanyası baslatalım...

Sen evlisin sanırım?

JASMINE
22/02/2010, 16:29
Evliyim 5 aylık:)

Forumca el birliği yapıp bekar kimse kalmasın kampanyası baslatalım...

Sen evlisin sanırım?

Allah mesut etsin sizi Deniz fakat bu kampanyaya karşıyım. Çünkü forumdaki ilk kurban ben olmak istemiyorum :) :)

SpyHunter33
22/02/2010, 16:31
:D:D Bak bak bak gaza gelip yazdıklarımı yayınlasam mı bende ne :D

Fazla damar ama :D

Kriminal
22/02/2010, 17:13
yaz yaz Erkan yasemin ilk kurbanımız sensin :P

Walla yasemın super olur tum forumca gelırız Düğününe:)

JASMINE
22/02/2010, 17:20
Vallahi siz ecu falan toparlamışsınız olayı fakat ben öyle bir ağaca (oduna) tosladım ki şasi darmadağın dağıldı. Sabırla toparlayacak usta zor bulunur. O nedenle benim iş yaş :) :)

Kriminal
22/02/2010, 17:34
Yasemin Her pert aracın bır ustası bulunur:)

Mangal yakarken konusuruz bu konuları:)