PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonax metalik boya cilası hakkında...

kubilai
20/02/2010, 19:24
Merhaba arkadaşlar epey bir uzak kaldım foruma herkese selam ederim yeni gelen üyelerimize de hoşgeldin derim:) Bugün aracımı yıkadım kendim sünger ve sonax konsantre oto şampuanı ile arkasında praktikere gidip sonax metalik boya cilası aldım ve uyguladım sonuç güzel oldu ama açıkçası çok tatmin olmadım yani daha fazla parlaklık ve kılcal çiziklerin birazcıkta olsa kapanmasını bekliyordum olmadı fakat sonuç genede kötü değil verdiğim 20 tl ye değdi. Orada bana bu ürünü satan kişi boya korumanın gerçekten çokta gerekli olmadığını arabamı sonaxın bi ürünü vardı profosyonel falan yazıyodu metalik mavi renkli bi cila ondan alıp uygulamamı söyledi. Benim aldığım cila 15 yıkamaya kadar garantiliymiş o dediği cila ise 50 yıkama.

Cila konusunda ya da oto boyasının koruması bakımında kişinin kendi kullanabileceği en iyi ürün nedir acaba ? Yani ben bu işi yapmaktan zevk alıyorum gerçekten boya korumada yaptırmayı düşünüyorum fakat sizce hangi marka ürün cila kullanmam gerekir turtle wax teflon mu yoksa meugiars NXT mi hangisi iyidir ve bunları ADANA'da nerde bulabilirim? Fikirleri olan varsa yazabilirlerse çok sevinirim:)

Teşekkürler..

kubilai
20/02/2010, 19:50
Bir sorum daha olacak cila işlemini yaptığım sırada sık sık uyguladığım bezi kaldırdım baktım boyayı alıyor mu diye ama almıyordu fakat birşey farkettim şimdi bezde çok hafif bir sararma vardı acaba bu metalik boya cilası boyanın üzerindeki verniği mi aldı biraz da olsa ?

Çünkü metalik boya da normal opak boyadan farklı olarak boyanın üzerinde vernik katmanı vardır bildiğim kadarıyla. Fikirleri olanlar bilgi verirlerse gerçekten çok memnun olurum...

kubilai
20/02/2010, 23:11
Arkadaşlar yok mu bir fikri olan ? Ben araştırdım baya cila konusunda en iyi markanın meguiar's olduğunu sanıyorum keşke Adana'da bayisi olsa da boya korumayı oradan yaptırsam. üye oldum sitesine galiba online olarak oradan alacağım bir dahaki cilamı. Lütfen varsa fikriniz tecrübeniz benimle paylaşırsanız sevinirim...

gurik
21/02/2010, 22:20
sonaxın nano pro3 ünü al gerisini merak etme. hiç bişey yapmana gerek kalmaz. Resmen vernik atıyor arabaya.

kubilai
22/02/2010, 00:11
bende alırken zaten sizin dediğinizi önermişti satan kişi bana fiyatı 45 liraydı sanırsam. fakat polish uygulamadan önce kil uygulasak daha sağlıklı olmaz mı ?