PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş basmama ve debriyaj

SpyHunter33
17/02/2010, 08:56
Günaydınlar :)

Şimdi diyeceksiniz ki bismillah dün aldı bu gün arıza yaptı...EVET dün moralim sıfıra indi arkadaşlar ama tabi hemen halledildi :) Yanlız sormak istediğim bir iki bişey var.
Dün aracı aldım şantiyeye kadar geldim ve park ettim akşam saatlerinde tekrardan çalıştırmak için kontağı çevirdiğim de pırrrrrrrr diye ilginç bir ses geliyor ve göstergedeki bütün ışıklar yanıyordu. Bir süre bekledim yine aynı hemen şantiyedeki elektrikçimiz vede araç tamircimiz imdadıma yetişti ve sorunun akü bitmesinden kaynaklandığnı akünün kutupbaşlarından birinin çok gevşek olduğunu ve bu yüzden de şarj edememiş olabileceğini söyledi aküye takviyeyle sorun halloldu. Şimdi aklıma takılan şey şu aracı benden önceki sahibi kullanırken vitese geçmede hiç bir sorunu yokken serviste Adan Z ye kontrol ettirdikten sonra vitese geçişler çok zorlaştı ve bu elektrik meselesinden sonra kendi kendine düzeldi yani çok yumuşak geçişleri var şimdi. Aracın bu şanzumanı ile elektriksel bir bağ varmı. Dün çok sert olan ve vites kolunu kıracakmışım gibi davrandığım aracım şimdi çok yumuşak vede sorunsuz vites geçişi yapıyor. Aydınlık cevaplarınızı bekliyorum :D

gurik
17/02/2010, 15:48
psikolojik. eliniz alışıyor vites geçişlerine.

ABNEW
17/02/2010, 20:31
Erkan geçmiş olsun.Manuel vites kutusuyla elektroniğin herhangi bir bağlantısı yok.Sadece dualogicte böyle bir bağlantı var diyebiliriz...

SpyHunter33
17/02/2010, 20:52
HIMM o zaman denildiği gibi sanırım piskolojk olarak elim ayağım alışınca normalmiş gibi gelyor. teşekkr ederim düşünceleriniz için..

lionT-JET
18/02/2010, 21:16
gecmıs olsun.sorunlarınızın halledılmesıne sevındım.vıteslere alısmak lazım.hangı arac olursa olsun ufak bır alısma surecı lazım.

ozgurtaylan
26/02/2010, 22:38
bende oluyodu vitesi geriye geciremiyorum sanıyodum ama sonradan elim alıştı galiba ses gelmiyo