PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah çalışmayan aracım

M@GIC
16/02/2010, 14:40
Yaklaşık bir haftadır aracım garajda yatıyordu. Bugün sabah işim gereği araç lazım oldu ve ne mümkünn aracı çalıştıramadım.

Kontağı çevirdim her şey normal bir şekilde gerekli bekleme süresinden sonra marş yaptım ama araç marş alamdı tıkır tıkır diye ses gelmeye başladı. hemen kontağı kapattım. ilk pek bir şey anlamadım acilde işim vardı tekrar marş yaptım ama bu sefer gösterge paneli iyice saçmaladı yanıp söndü hararet, yakıt, devir göstergeleri gezindi ve abs hatasını enjektör hatası ne kadar hata ışığı ve bilgisi varsa göstermeye başladı. ve yine tıkır tıkır diye ses çıkardı. Hemen kontağı kapattım ve teyp çalışmıyodu farlarda sönük yanınca anladım ki aküm bitmiş. Aküyü söktüm ve şarja bağladım.

Aracın elektronik beyinle ilgili bir sorun yaşadım mı ? çünkü okdar çok hata bilgisi gelince biraz tırstım.

Erdem Bozdağ
16/02/2010, 15:06
Aynı şey başımda geldi akü değiştikten sonra bir problem yaşamadım
İlk çalışmadıgı anda ama benımde tıkır tıkır ses ve tum ısıklar yanmıstı

ABNEW
16/02/2010, 16:22
Geçmiş olsun Kerem, neyseki basit bir problemmiş.Değişim ya da şarjdan sonra herhangi bir problem yaşamazsın bence.Belki teyp için kod isteyebilir...

M@GIC
16/02/2010, 16:46
tşk ederim. sabahtan beri keyfim kaçmıştı. umarım dediğiniz gibi sorun olmadan çalışır.

GP COSKUN
16/02/2010, 16:50
1 hafta yattıktan sonra aracın marş basmaması akünün boşaldığına işaret
ancak tıkır tıkır yapması marş otomatiğinden de kaynaklanabilir
şarz ettikten sonrada çalışmazsa eğer marş otomatiği üzerine yoğunlaş derim ben

KaGaN
16/02/2010, 16:55
Akü kaynaklı gibi..Değiştir istersen bi bakalım sonuca..Birde yazılıma bişi olmaz ama yazılımsal bir sorun çıkabilir birde tabi cd çalar code problemi :)

M@GIC
16/02/2010, 17:17
1 hafta yattıktan sonra aracın marş basmaması akünün boşaldığına işaret
ancak tıkır tıkır yapması marş otomatiğinden de kaynaklanabilir
şarz ettikten sonrada çalışmazsa eğer marş otomatiği üzerine yoğunlaş derim ben

o sesin çıkması birde bilgi ekranında hata mesajları keyfimi kaçırdı. akşam doğru akü takıp deneme yapıcam. umarım marş motoruyla ilgili bir şey çıkmaz.

emrequzel
16/02/2010, 17:21
Mesai saati bitmeden bence şimdiden teyp kodunu öğren.Bildiğim kadarıyla akü sökülüp takılınca teyp koda giriyor.

KaGaN
16/02/2010, 17:24
herkezda aynı olmuyor o benim aracım 3 kere sökülüp takıldı akü hiç code istemedi :(

Aracı alırken elektronic card veriyorlar mavi bir karttı onda yazıo olması lazım kodun...

operatormurat
16/02/2010, 17:36
kerem bey canınızı sıkmayın,çoğumuzun başına geldi, akünüz ömrünü tamamlamış, orjinal aküsü 50 amper kısa mesafe yapıyorsanız ömrü daha çabuk bitiyor, yerine 60 amper alırsanız daha iyi olur, kısa vadede aküyü teybiniz kapalıyken söküp takarsanız teyp kodu istemiyor,geçmiş olsun.....

M@GIC
16/02/2010, 17:46
Mesai saati bitmeden bence şimdiden teyp kodunu öğren.Bildiğim kadarıyla akü sökülüp takılınca teyp koda giriyor.

herkezda aynı olmuyor o benim aracım 3 kere sökülüp takıldı akü hiç code istemedi :(

Aracı alırken elektronic card veriyorlar mavi bir karttı onda yazıo olması lazım kodun...

orjinal cd play çıkartmıştım. code sorunu yok allahtan..

Erdem Bozdağ
16/02/2010, 17:51
code sorun degıl zaten servisi arayıp aracın bilgilerini verince direk bilgisayardan soyluyorlar zaten teyp kodunu

M@GIC
16/02/2010, 17:52
kerem bey canınızı sıkmayın,çoğumuzun başına geldi, akünüz ömrünü tamamlamış, orjinal aküsü 50 amper kısa mesafe yapıyorsanız ömrü daha çabuk bitiyor, yerine 60 amper alırsanız daha iyi olur, kısa vadede aküyü teybiniz kapalıyken söküp takarsanız teyp kodu istemiyor,geçmiş olsun.....

Tşk ederim Murat Bey.

Aracı genelde kısa mesafelede kullanıyorum, tesisatta mevcut bunuda etkisi vardır. Aracın üstünde 50 amperlik akü olması. Bu duruma yol açtı. En kısa zamanda 60 lık bir akü almayı düşünüyorum. Bir daha aynı duruma düşmeyelim.

ankarali
05/03/2015, 17:24
1.3 mulfijet aracınız sabah çalışmıyorsa zor çalışıp beyaz duman atıyorsa çözüm gaz pedalı içindeki filim kopunca bu arızayı veriyor ve te3s cihazı bu hatayı görmüyor

ibooovn
06/03/2015, 00:57
1.3 mulfijet aracınız sabah çalışmıyorsa zor çalışıp beyaz duman atıyorsa çözüm gaz pedalı içindeki filim kopunca bu arızayı veriyor ve te3s cihazı bu hatayı görmüyor

biraz daha açıklarmısın gaz pedalında nerede film var ilk kez sizden duyuyorum nasıl birşey acaba ve çalışmamayla ne alakası var ?

ozkancavus5916
06/03/2015, 08:20
aküden bence . aynoı şekilde benimde aracım aynı sorunu yapıyordu . sıfır akü taktım 15 günden beri saat gibi araç . eski akümü garantiye gönderdim saglam diye geri gönderiyolardı . itiraz edince aküyü fabrikaya göndericeklerini söylediler .