PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Görüntü Sistemini kurdum..

Mehmet D.
20/03/2007, 10:31
Merhaba arkadaşlar

Bu lcd monitör olayını çözdüm, ımpex marka lcd yi aldım ancak bunun diğerlerinden farkı lcd nin hafıza kartı girişi ve usb girişi var yani hafıza kartına yüklediğiniz resim,müzik,klip,video v.s. bunları izleyebilirsiniz uzaktan kumandalı bir lcd. En çok cezbeden olayı ise cd ile uğraşmamak tak hafıza kartını veya bağla usb den harddiskini vs.ni yüzlerce klip müzik neyse hem dinle hem izle. 2.güzel olayıda teybin aux çıkışından bağlanıyor ekstra herhangi bir kabloya da ihtiyaç yok mevcut bulunan hiçbir kabloya dokunulmuyor ve kesilmiyor garanti olayından vazgeçmek istemeyen için bire bir.Bizim teyplerdeki aux çıkışını kullanarak bağlanıyor direksiyonda sağdaki srch tuşuna basınca aux a geçiyor ve direk ekrandaki klip veya müzik neyse sesi mevcut kolonlarınızdan süper bir şekilde alabiliyorsunuz resimlerinide ekledim ancak gece çektim dün akşam bağlattırdım.

Teknik özellikleri (aklımda kaldığı kadarıyla)

1-Uzaktan kumandalı
2-tft 7" lcd matrix ekran-çok net bi görüntü sağlıyor
3-çakmaklık aracılığıyla radyo frekansından bağlanma özelliği var.
4-resimleri 10 değişik şekilde slayt yaparak gösteriyor.
5-8 megapiksele kadar jpeg resimlerini açabiliyor.
6-Çalıştırdığı hafıza kartları SD,MMC,MİCRO SD,MEMORY STİCK
7-Çalıştırdığı Video formatları avi,divx2,divx3,mpegI,mpegII,mpeg4,vcd1,vcd2
8-Gp lerimizle mükemmel uyum çok net olarak ses ve görüntü aldım burda canlı örnek var o da benim tabiki.
9-USB girişi
10-TV ÇIKIŞI
11-2 adet bağlama aparatı
12-bağlantılar için gerekli tüm kablolar içinde mevcut
13-MP3 çalma özelliği.
14-Daha kafamın basmadığı kullanma kılavuzunda yazan bir sürü ıvır zıvır özellik

NOT:
Bu arabada klip,video,film vs. izlemeyi çok istiyordum beni fazla uğraştırmayan cd tak çıkart derdi olmayan bağlantısı kolay bişey arıyordum ve buldum. Fiyatı çok uygun bu lcd yi bulunca hemen aldım tabiki bu yaptığımı beğenen benim gibi yaptırmak isteyen ve çok para ödemek istemeyen arkadaşlarıma her türlü yardımcı olabilirim. Başkanımız yıldıray abimizin dediği gibi her şey gp kardeşliği için Allah kısmet ederse 15 nisanda buluşmada isteyenler lcd yi inceleyebilir.

Bana Maliyeti
LCD Monitör fiyatı 200-YTL
Montaj fiyatı 30-YTL

Hepsi Bu arkadaşlar
Sevgilerimle

femoli
20/03/2007, 10:36
abi tabi zevk meseleside hiç hoş olmamış daha başka bir ekran yokmuydu ekranından büyük çerçevesi var camı kapatmış nerdeyse benim tercihim tavana monte inip kalkmalı bu biraz sanki bana kaba geldi estetiği bozmuş yinede hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan yapılan işin kötüsü olmaz ...

jagar
20/03/2007, 10:41
femolininde dediği gibi ekranın çerçevesi çok büyükmüş bide kablolar biraz ortada kalmış ama güle güle kullan :ok: belki başka bi yer tercih edilebilirdi bu arada trafikte dikkatli ol tv izliycem diye aman yoldan çıkma :D

Mehmet D.
20/03/2007, 10:53
abi olsun ya ekran 7" güzel çok net çerçevesiyle birlikte biraz büyük duruyormuş hissi var resimde ama inanın bu resimden kaynaklanıyor öyle çok abes kaçsaydı yok camdan önümü görememem gibi falan ben kesinlikle yaptırmazdım arabaya binip koltuğa oturup bakınca hiçte öyle değil canlı olarak bakıp beğenen çok arkadaşım var. Sizede hak veriyorum ama canlı olarak görseniz bence fikriniz değişir 5 megapiksel digital makineyle 40-50 cm mesafeden çekince size dev gibi gözüktü heralde eeheheheee:muha:

Olsun saolun varolun ankaralı arkadaşlarım benim :ok:

Mehmet D.
20/03/2007, 11:15
Tabi size hak veriyorum arkadaşlar çünkü resimleri 5 megapiksel digital makinayla 30-40 cm mesafeden çektim bu yüzden size öyle geliyor galiba. Çünkü seni bile o mesafeden çeksem nasıl çıkarsın bi denemesini yapalım çok büyük çıkar fotoğrafın? Yoksa beni engelleyecek kadar büyük olsaydı ben zaten almazdım femoli kardeşim o dediğin monitörün en dandiği 400-500 benim toplam maliyetim 230 oldu maddiyat meselesi yani yine de saol samimi yorumların için. Kablolar aslında ortada gözükmüyor sadece gerektiği kadar kısmı gözüküyor ben kabloları arada boşluklar varya oralara iteliyorum aslında o zaman gözükmüyor ama o resimleri başta da dediğim gibi acele acele çektim hiç düzeltmedim yani sağı solu hemen göstereyim sizlere diye yani..

Yorumlarınızı bekliyorum saolun varolun....

NOT: Az önce bi cevap yazdım onu göremeyince bunu tekrar yazdım.

İbrahimKC
20/03/2007, 11:18
Güle güle kullan..

Ben böyle bir seye neden gerek duyduğunu merak ediyorum. Hep konsolun oratasında falzadan birsey koymuş oluyorsun hemde araba sürerken izleyemeyeceksin.

AWD
20/03/2007, 11:21
güzel olmuş mehmet abi yanlız arkadaşların dediği gibi çerçeveler kötü olmuş benim aklıma şu alpine gibi olan çerçevesiz lcd ler gelmişti :D

uzman
20/03/2007, 11:31
tabi tercih meselesi,saygı duymak gerekir,ama bana uymaz,zaten araç içi görüntü sistemlerine (Ön tarafta) prensip olarak karşıyım,ne zaman seyredilecek hep merak ederim,ayrıca estetik açıdan hoş değil,konsolun estetiğini bozduğu gibi,güvenlik açısından bir riski olurmu?bilemiyorum,hayırlı olsun.

Mehmet D.
20/03/2007, 11:33
Saolun arkadaşlar

Benim çok hoşuma gitti araba sürerken bi gözüm yolda bi gözüm ekranda seyrediyorum inşallah bişey olmaz Allah korusun eheheee :)

Ama yinede tekrar ediyorum canlı olarak görseniz size o kadar büyük gelmez görüntüsü bence.Buluşmada inceleme fırsatınız olur arkadaşlar.

Lewent
20/03/2007, 15:27
Ben de meraklıyım aslında böle bi şeye... Hayırlı olsun ahpap. Monitör konsola nasıl sabitlendi acaba onu merak ediyorum, demontable mi yoksa öle mi duruyo sirekli ya da bi şekilde açılıp kapanıyo mu??? Çerçewesi dışında dışında özellikler ii bence, AUX' la bunu halletmek güzel olmuş.

shoparr_
20/03/2007, 17:03
hayırlı olsun .ilginç ve güzel bir uygulama.

AWD
20/03/2007, 17:06
peki tv de seyrediliyomu onu merak ettim seyrediliyosa yolda gireken çok çızırtı flnyapıyomu karınalanama fln kanallarda ?

PuNToGiRL
20/03/2007, 17:13
Hayırlı olsun arkadaşım!

microab
20/03/2007, 17:45
Hayırlı olsun,umarım kullanışlı olur...

Mehmet D.
20/03/2007, 17:57
Selam dostlarım

Arkasında bi aparat var onunla ön konsola sabitlemek gerekiyor aparatı ya konsola yapıştıracaksın çift taraflı bant veya güçlü bir yapıştırıcı ile oda söküldüğünde kötü bi iz kalacak ve çıkmayacak kalıcı olacak. Bide her an düşme tehlikesi olacak konsoldan o yüzden 2 adet minik vida ile tutturdum konsola bu monitör kolayca tekrar çıkartılabiliyor yani arkasındaki aparatın monitöre bağlı olduğu yer de bi mandal var sağa sola yukarı aşağı oynuyor ve monitörü istediğin an 30 sn. de söküyorsunuz. Ben bu cihazı özellikleri ve fiyatı bakımından tercih ettiğimi tekrar belirtmek isterim bu arada.

Şu an bu cihaz sayesinde eskiden cd çalar ve radyo vardı şimdi ekstradan bunlara artı olarak mp3, hertürlü klip video hatta film izleyip görüntüyü lcd monitörden ve sesleri de mevcut kolonlardan çok güzel pürüzsüz bir şekilde alabiliyorum. Ayrıca resimleri 10 farklı şekilde slayt gösterisi yapabiliyorum. Benim için burda estetik görüntüden çok işlevi yani kazandırdığı ekstra özellikler önemli değerli arkadaşlarım.

Hepinize samimi yorumlarınız için teşekkür ediyorum

the_Algn
20/03/2007, 18:02
hayırlı olsun , ilginç giderken görüntü bozulma felan

Mehmet D.
20/03/2007, 18:02
@AWD

Sevgili kardeşim Zeki Müren de bizi görecek mi diyo cem yılmaz seninki de o hesap çok güldüm ya saolasın.

Tv ye bağlantısı var tv ye bağlanabiliyor bu özellikleri tv de kullanıyorsun ama
tek başına bir tv olma özelliği yok. Umarım anlatabilmişimdir...

Mehmet D.
20/03/2007, 18:04
kesinlikle görüntüde bozulma söz konusu değil çünkü cd den değil lcd monitöre bağlı hafıza kartından alıyoruz görüntüyü. :ok:

CaGRi
20/03/2007, 18:39
güzel güzel. güle güle kullan ben bu tarz birşeyler düşünüyorum.

gokhan_genc
20/03/2007, 18:52
Güle güle kullan abi.Fiyatı da uygunmuş.

canberkkilic
20/03/2007, 19:00
hayırlı olsun ! bu impex nerenin malı ? çin mi?

utku952
20/03/2007, 19:27
!!!cok modern bişey yannız, guzel durmuş hayırlı olsun iyi fiyat aslında bnde yapmayı düşünebşrm

bide polat ın arabasındakileri gör abi. 3 monitör war nereye baksan cıkıo dikkatini daıtmadan iyi sürüşler sana :)

ErdeM53
20/03/2007, 19:34
çok güzek bir olay olmuş ama sanki torpidonun üstünde emanet gibi duruyor.

otoritec
20/03/2007, 20:05
bu arada benim makinada aux diye bişi yok !!! ******** ...
bu durumda nasıl bir bağlantı yapılabilir ? şimdiden yapacağınız açıklamalar için teşekkür ederim...

Mehmet D.
20/03/2007, 20:10
Haklısınız dışardan öyle gözüküyor ancak ben içerde olunca gözüme iyi gözüktüğü için sıkıntı yapmıyorum bu mevzuyu ses kaliteside mükemmel olunca işlevsel bir cihaz kısacası belki biraz daha küçük olabilirdi ama bu bana şimdilik yeter fiyat süper çünkü arkadaşlar :ok:

Mehmet D.
20/03/2007, 20:14
@otoritec

Olmaz olurmu arkadaşım direksiyondaki kumanda varya (sağ tarafından bahsediyorum) ordaki SRC tuşuna basınca AUX, cd,tuner fm,am,lw diye ayrı ayrı bantlara geçiyor onu AUX ta bırakınca cihaz devreye giriyor.

flu
20/03/2007, 20:32
Aman sen yine de trafikte beklerken filan gözünü çevir :) ne olur ne olmaz, güvenliği elden bırakma ;)

Mehmet D.
20/03/2007, 21:03
Teşekkürler uyarınız için ben alıştım baya buna ama fazla dikkatli bakınca ekrana frene basmayı unutuyorum bazen son anda duruyorum ehehehee :ok:

otoritec
20/03/2007, 23:26
https://img253.imageshack.us/img253/8734/photo0106bd4.jpg (https://imageshack.us)

valla mehmet ben bulamadım benim mp3 çalar bu... biliyorsan bana da söle ok saygılarımla...

Mehmet D.
20/03/2007, 23:40
dostum benimki cd çalar orjinal active in ama benimkinden üst donanım olduğu halde sen de olmaması çok saçma olur direksiyondaki veya teyp de ki SRC tuşuna basınca sırasıyla geçiyor abicim ya lütfen yarın onu bi dene hatta düğmeye basınca sıralama şöyle geliyordu. CD,AUX,TUNER FM,AM,LW teybin ekranında AUX diye geçerse o özelliğin olduğunu gösterir daha dün akşam bağlattım kendimde gördüm olayı yani. Kafana takma bence mutlaka vardır. Tekrar kontrol et.

pdr42
21/03/2007, 00:30
hayırlı olsun bende elektronige cok meraklıyımdır bende creative 30 gb arastırıyorum onun işlevini yeriine getirecek kanımca tam super olcak

Mehmet D.
21/03/2007, 09:48
@pdr42

İnşallah istediğiniz gibi olur. Bu özelliklerde bir cihazınız olunca aracınız mp3,mpeg2,mpeg4,divx,vcd,jpeg dosyalarını çalar ve görüntüler hale geliyor buda çok güzel bir olay bence..

Ana üniteyi yani teybimizi değiştirmeden orjinal hiçbir kabloya dokunmadan bu olay bitmiş oluyor. En güzel yanı bu bence :ok:

twentynine
21/03/2007, 12:48
Kardeş güzel olmuş :ok: ama Keşke Böyle Birşey yapsaydın
https://img101.imageshack.us/img101/788/210120070014hprz9lz8.jpg (https://imageshack.us)

https://img249.imageshack.us/img249/2820/210120070056jbpr2ww8.jpg (https://imageshack.us)

Misafir2
21/03/2007, 13:25
https://img101.imageshack.us/img101/788/210120070014hprz9lz8.jpg (https://imageshack.us)

https://img249.imageshack.us/img249/2820/210120070056jbpr2ww8.jpg (https://imageshack.us)

bune baba ya senın arabanmı bu??
bıraz bılgı verırmısın nerde ne kadara mall oldu sana
a

Linos
21/03/2007, 13:52

Bak bu çok güzel işte!!! :ok:

ABNEW
21/03/2007, 15:10
Hayırlı olsun, güle güle kullan.Tabi en güzeli sanırım yukarıdaki gibi konsola gömülmüş olan:)

microab
21/03/2007, 15:17
Bu harbiden iyiymiş,nerden abi bu,cuk oturmuş...

Cnyt01
21/03/2007, 15:26
ama sunuda göz önünde bulundurmak lazım , konsola gömülü olan bu unite icin arkadas harcadıgı rakamın sonunua bi sıfır daha koyması lazımmm;)

SANtO
21/03/2007, 16:14
hocam bunun cd çaları nerede?

memat
21/03/2007, 17:39
abi süper bişii olmuş

emre
21/03/2007, 17:47
polatın arabasını gece görmenizi tavsiye ederim çok tatlı duruyodu ben şok oldum görünce 3 tane ekran var araba da ve deli gözüküodu :D

matrox
21/03/2007, 17:52
arkadaşım bişey soracağım bu lcd tft nin kendisimi 7" yoksa dışı ile mi 7" sanki bana kasa ile 7" gibi geldi

AWD
21/03/2007, 17:53
abi o gömülü olan kimin araba ya 3 tane ekran kimde var anlamadım komuyosunuz hiç braya millet neler yapmış bizim haberimiz yok :)

emre
21/03/2007, 17:56
abi o gömülü olan kimin araba ya 3 tane ekran kimde var anlamadım komuyosunuz hiç braya millet neler yapmış bizim haberimiz yok :)

polata sölrim koyar fotolarını 2 tane kafalıklarda bi tane de tepede var ve hepsi JVC nin yani 10 numara olmuş araba ::D

memat
21/03/2007, 19:09
fotoları bekliyoz

otoritec
24/03/2007, 14:38
bende de denedim aux yok kesin yani.. 8O malesef

Linos
10/05/2007, 15:02
Yakın bir arkadaşım Yeni Passat için böyle bir sistem arıyor! (Benzer başka bir şey de olabilir) Özellikle Ankara'da nereden bulabileceğimizi ve yaptırabileceğimizi bilen var mı?

(Büyük ihtimalle ben uğraşacağım bu işle de, o yüzden size sorma ihtiyacı hissettim ;) )

Mısafır
10/05/2007, 15:13
Buna Benzer Bi Sistemi Arkaya Gizli Yapmak Istiyorum Ben Uzun Yolda Kardesim Felan Film Seyretsin Diye...

ufuk61
10/05/2007, 16:42
Yakın bir arkadaşım Yeni Passat için böyle bir sistem arıyor! (Benzer başka bir şey de olabilir) Özellikle Ankara'da nereden bulabileceğimizi ve yaptırabileceğimizi bilen var mı?

(Büyük ihtimalle ben uğraşacağım bu işle de, o yüzden size sorma ihtiyacı hissettim ;) )
murat bence sen adresi mehmette ara kesin tanıdığı biri vardır hatta ben onun dükkanındada görmüştüm lcd falan adamda yok yok kardeşim