PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör hortumları

cantekin
15/02/2010, 12:23
aracına tüp taktıran sayın arkadaşlar.sizin araçlarda lpg enjektörleri nereye takılı enjektör hortumlarının uzunluğu nasıl.benimki tiriger kayışının hemen üstünde mesafe olarakta biraz uzun gibi.enjektör hortumlarının uzun olması performansı ve yakıtı etkiler mi?acaba yerini değiştirtsem mi?teşekkürler

cantekin
15/02/2010, 17:38
bu konuda fikri olan yok galiba

Murat Gürakan
15/02/2010, 17:48
Uzun olması bi sorun teşkil etmez. Sorun teşkil eden tek şey her hortumların milimetrik olarak aynı boyda olmamasıdır. Eğer boyutları aynı ise ( işçilik iyi ise ) herhangi bir performans kaybı yaşanmaz.

eexelanss
15/02/2010, 17:49
Nekadar kısa olursa okadar iyi diye biliyorum.. Bende manifoldun hemen üstünde enjektörler ve hortumlarında uzunluğu 5cm geçmiyor sanıyorum..

cantekin
15/02/2010, 19:26
işte kimileri önemli kimileri ise önemli değil diyor.bu işin bilimsel bir açıklması yok mu acaba

atalayx
16/02/2010, 01:28
ne kadar kısa olursa enjektörlerin pistona iletme(püskürtme) kabiliyeti o kadar artıyor diyebilirim.sevgiler

ABNEW
16/02/2010, 16:29
Cantekin, zaten enjektörlerin gireceği nokta ve giriş açılarının belirli bir değerde olması gerekmekte.Bu ustaya bağlı değişmez, daha doğrusu değişmemesi gerekmekte ama bizde ''abi biz böyle yapıyoruz birşey olmaz'' mantığı olduğundan farketmeyebilir:)

Basınç sabit tutulabiliyorsa borunun uzunluğunun pek de bir önemi kalmıyor ama normal şartlarda ne kadar kısa olursa o kadar az kayıp olur tabi.

eexelanss
16/02/2010, 19:09
Cantekin, zaten enjektörlerin gireceği nokta ve giriş açılarının belirli bir değerde olması gerekmekte.Bu ustaya bağlı değişmez, daha doğrusu değişmemesi gerekmekte ama bizde ''abi biz böyle yapıyoruz birşey olmaz'' mantığı olduğundan farketmeyebilir:)

Basınç sabit tutulabiliyorsa borunun uzunluğunun pek de bir önemi kalmıyor ama normal şartlarda ne kadar kısa olursa o kadar az kayıp olur tabi.

Çok Doğru Katılıyorum..