PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlara mavi ampül

nemss1306
14/02/2010, 22:31
Arkadaslar bzım gplere mavi ampül taksak hem uzun kısa hemde stoplara arıza lambası yakarmı yada aydınlatmada bı sorun olurmu marka tavsıyesı olan warmı tabıkıde sıslerde mavi olcak

KaGaN
14/02/2010, 22:32
Mavi ampüller boyalı olduğu için görüş mesafesini oldukça düşürmekte...Onun yerine xenon kit taktırmanız daha faydalı olucaktır..

nemss1306
14/02/2010, 22:36
suan maddi yonden pek ii sayılmam :) hemde beyaz sewmıorm angel ın mavının yerı buyk bnde o yuzden merak ettım eger saglıklı olucaksa gecıcı bı sure olarak mavı ampullerı tercıh edıcem

chngrrrrrr
14/02/2010, 22:42
benim eski aracımda vardı mavi ampül
narva markaydı
açık havalarda güzeldi de
yağmurlu havada tam bir felaket
bi gece bursadan bandırmaya yağmurlu havada geldim
resmen kara kandil gb geldim
bi kamyonun arkasına takıldım bütün yolu
70 km hızla geldim
gerçi çok ekonomik oldu:)
konunun özü olarak şunu söyliyim
çok heveslendiysen yaza kadar beklemeni tavsiye ederim
yoksa hüsrana uğrarsın

gadget
14/02/2010, 23:37
arkadaşlar sizden ricam, lütfen beyaz ampül takmayın, belki size göre harika görünüyor olabilir yada harika aydınlatıyor gibi de gelebilir ancak unutmayın karşıdan gelen aracın sürücüsünün gözlerini rahatsız eden ışık hem onu ve aracındakilerin hem de sizin ve sizin sevdiklerinizin canına mal olabilir,
ne xenon(orjinal de olmayıp sonradan yan sanayi hesabı taktırılan) ne de mavi ampül, kesinlikle takmayın, valla meclise bile yazmayı düşünüyorum, kesinlikle yasaklanmalı, çok rahatsızlık verici, ben gördüklerimin kulağını çınlatıyorum, bi düşünün insan gözü yapı olarak zaten beyaz ışığa ters, -daylight- gün ışığı denilen renk en uygun renk, zaten tam beyaz yada mavi olursa özellikle yağışlı havalarda görüş çok düşer çünkü o frekanstaki(renkteki) ışığın emilimi çok yüksek olur, yağışta da görmek istiyorum dersenir daha yüksek güçlü ampül takasınız (neredeyse 2 katı kadar olmalı aynı netlik için) bu sefer normal günlerde karşıdakini kör edersiniz... lütfen kimse yanlış anlamasın ama yurtdışında bunun kontrolü ve cezası çok daha sert en azından amerikada öle , lütfen daha duyarlı olalım

gurik
15/02/2010, 00:14
osram cool blue al olay bitsin ne uğraşıyorsun kardeş. hem çok şık hem karşıdakini rahatsız etmez hemde feci net bir görüş sağlıyor.

smartmavi
15/02/2010, 00:28
Vallahi ben de forumdaki birçok arkadas ve abi kullanıyor diye ses çıkarmıyorum ama zenonun suyu çıktı artık ayarliayarsiz herkes taktiriyor tam bir rezalet nede olsa 100 tl ye bile zenon var

nemss1306
15/02/2010, 17:37
osram cool blue al olay bitsin ne uğraşıyorsun kardeş. hem çok şık hem karşıdakini rahatsız etmez hemde feci net bir görüş sağlıyor.

pekı osram cool blue stoplara beyaz ampul sıslere beyaz ampul taktıgımda arıza lambası yakmıcak dımı

sinanunlu
15/02/2010, 18:46
arza lambası yakmıyor ama ben 6 ay gibi bi süre kullandım memnun kalmadım tavsiye etmiyorum görünüş olarak güzel ama kullanım açısından çok sorunlu özellikle yağmurlu havalarda

Kriminal
15/02/2010, 19:32
https://www.hepsiburada.com/monza-h4-4300-k-orijinal-xenon-rengi-xenon-kit/productDetails.aspx?categoryid=271585&productid=otm011394#tablnk (https://www.hepsiburada.com/monza-h4-4300-k-orijinal-xenon-rengi-xenon-kit/productDetails.aspx?categoryid=271585&productid=otm011394#tablnk)

Tak kurtul

gurik
16/02/2010, 22:09
beyaz ampuller arıza verebilir.stoplara mtec ampul takarsanız hiç sorun olmaz. beyaz sis hakkında bilgim yok. ama cool blue süper bir h4 ürün görüşünüz ve estetik mükemmel olur.

LeoN48
16/02/2010, 22:13
Philips Diamond Vision 5000K, ampülde daha ötesini tanımam.

gurik
05/07/2010, 12:56
cool blue beyaza yakın doğal ışık verir. 5000 kelvin dir. +50 görüş fazlalığı verir. ben 3 yıldır kullanıyorum patlamadı. ışığı azalmadı gece yağmurda çok iyi v.s

utku952
06/07/2010, 00:19
kısa farlar h4, sis farı h1 aklında bulunsun, xenon u merceksiz takma bence soram cool blue yada breaker tak derim karşıdan gelenin gozunu alırsa farı indirirsin :) görüşün çok artacak